Міністр енергетики Ігор Насалик приїде в Нововолинськ цього тижня, щоб на власні очі побачити сумнозвісний довгобуд – десяту шахту.
На протестне голодування шахтобудівельників, розпочате вчора, міністр відреагував у соцмережі таким чином:
“У травні 2016 року ( два тижні на посаді міністра) я вивчив питання фінансування добудови десятої шахти Нововолинська. Виявляється, кошторисна вартість ще тоді складала 1 млрд. 500 млн. грн.( це при курсі дол. 8) і явно не відповідала реальним цінам. І не просто не відповідала, а увага!!! – на декілька порядків не відповідала.
На сьогодні завершення добудови оцінюється в 300 – 350 млн.грн. ( при курсі дол. 25,6). Погодьтеся, не всім це до вподоби (особливо тим, хто вже поділив майбутній прибуток?)…
Мені прикро, що сьогодні шахтарів використовують як власний інструмент для маніпуляції… Звичайно, заробітну платню ми виплатимо, відшукавши механізм фінансування (хоча його наразі немає). Але головне, що кошти на рахунках є, проте вугільна галузь вже ніколи не буде такою, як колись – по відмиванню грошей.
Як треба було газдувати, щоб те, що коштує 15 млн. $, купувати за майже 200 млн. $?”
А колишній міністр комунального господарства Олексій Кучеренко додав на сторінці Насалика:
“Факти жахають. Завищення кошторису – в 4-5 разів. Зайвий мільярд (!!!!) грн. у тариф або з бюджету.
Якщо ви думаєте, що при бурінні та розвідці газових свердловин робилося якось інакше, то ви помиляєтесь. Більш того, зусиллями “очільників” свердловини часто потрапляли потім у приватні руки.
Ось вам “природа” економічно обґрунтованих цін на газ, вугілля, тощо. Ось вам “Роттердам-плюс” та “німецький хаб”!
У будь-якому разі – міністру подяка за позицію”.
Насалик поцілив у ДЕСЯТКУ.
На полі чудес за Поромовом уже не чорна, а ЗОЛОТА діра.
26 рік ,здається , іі пробують все будувати і розкрадати …. А ск . рочків у вас САПОЖНИКОВ рулює —він хіба все це не бачить ?
він разом зі Гунчиком “глибоко стурбований”, як місія ОБСЄ.
ти дивись за собою куда твоя арочка їздить з шахти??
Контроль за діяльністю підприємств і організацій, що розташовані на підконтрольних місцевим органам влади територіях, передбачений “Законом України про місцеве самоврядування” – ст. 18 пункт 1. І будуються вони на засадах контролю за діями цих організацій у межах повноважень наданих місцевим органам влади державою Україна. Мало того, місцева влада має право перевіряти установи (заводи і фабрики) незалежно від їхнього приватного чи державного підпорядкування Ст. 18 пункт 3 – там же. Окрім того, у своєму штаті міські ради, згідно закону, повинні мати відповідних, призначених для цієї мети спеціалістів, що повинні перевіряти установи і підприємства, котрі не належать до комунальної власності міста. Ви за 20 років панування у Нововолинську В.Сапожнікова і його місцевих команд, багато набачились таких перевірок? Де і кого перевіряли міськрадівські комісії? На пальцях можна перелічити.
Наш діалог із червоноградським гірником Юрієм
Юрко: Але цікаво, чи його слова знайдуть продовження в реальних діях… щось важко віриться…
Я: Мені теж. Не думаю, що когось посадять чи хоча б відкриють кримінальне провадження щодо тих вкрадених сотень мільйонів. Але Насалик принаймні першим чесно озвучив проблему! Назвав масштаби приписок і розкрадання на десятій шахті.
Шахтарів з їхнім протестом у вигляді перекривання доріг та навіть і з голодуванням можна зрозуміти-вони намагаються привернути увагу вищого керівництва держави до своєї проблеми-кричущого порушення їх прав,як працівників у питанні несвоєчасності виплати заробленого…Дивує інше-в нашій країні понаприймала Верховна рада декілька законів,створила спеціальний орган-Держпраці називається,у міськвиконкомі є Нововолиський орган за дотриманням законодавства про працю.Чому не написали звернення туди?Це найпростіший спосіб захистити свої права у питанні невиплати зарплати.Чомусь такий орган залюбки перевіряє і хоче “зловити” на будь-якому порушенні підприємців-працедавців…а от державні установи,що не виплачують зарплати та грубо порушуючи цим права працівників якимось дивним чином уникають і перевірок,і штрафів, і приписів щодо виплати людям заробленого…Таке звернення було б доцільним та не порушувало б права інших людей,щодо руху на дорогах…
Ні, Аміно. Не шахтарі це все організовують. Їх використовують, як овець. Така правда. Хто? Додумайтесь самі. Це неважко.
Анатоль,я розумію,що багато людей не знають як правильно діяти,але такі сьогоднішні реалії,що потрібно багато чого знати в плані захисту своїх законних прав,і хоч це коштує певних зусиль-потрібно використовувати все те,що закон дозволяє і для для того в багатьох випадках потрібно,якщо не знається,шукати людей,які роз’яснять куди найперше звертатись і яким чином це робити-такі радикальні дії,як протест варто використовувати вже тоді,коли жодні звернення не допомагають.Хоча при зверненні в Держпраці із скаргою щодо невиплати зарплати,цей орган має діяти і такі дії все таки ,із досвіду,дають результати-знаю про що пишу:працівники Держпраці не можуть ігнорувати скарги найманих працівників.Просто і Ви знаєте,що звернення та писанина забирає більше часу,ніж вийти і перекривати рух на дорогах-шкода в цих випадках інших людей,які вирушають у поїздку і з дітьми в тому числі,а дороги перекриті і рух на них призупинено-таким чином своїми діями шахтарі порушують права інших людей і получається-хай мені буде добре,а до інших мені нема діла…на жаль…..