Міністр енергетики Ігор Насалик приїде в Нововолинськ цього тижня, щоб на власні очі побачити сумнозвісний довгобуд – десяту шахту.

На протестне голодування шахтобудівельників, розпочате вчора, міністр відреагував у соцмережі таким чином:

 

“У травні 2016 року ( два тижні на посаді міністра) я вивчив питання фінансування добудови десятої шахти Нововолинська. Виявляється, кошторисна вартість ще тоді складала 1 млрд. 500 млн. грн.( це при курсі дол. 8) і явно не відповідала реальним цінам. І не просто не відповідала, а увага!!! – на декілька порядків не відповідала.

На сьогодні завершення добудови оцінюється в 300 – 350 млн.грн. ( при курсі дол. 25,6). Погодьтеся, не всім це до вподоби (особливо тим, хто вже поділив майбутній прибуток?)…

Мені прикро, що сьогодні шахтарів використовують як власний інструмент для маніпуляції… Звичайно, заробітну платню ми виплатимо, відшукавши механізм фінансування (хоча його наразі немає). Але головне, що кошти на рахунках є, проте вугільна галузь вже ніколи не буде такою, як колись – по відмиванню грошей.

Як треба було газдувати, щоб те, що коштує 15 млн. $, купувати за майже 200 млн. $?

 

 

А колишній міністр комунального господарства Олексій Кучеренко додав на сторінці Насалика:

“Факти жахають. Завищення кошторису – в 4-5 разів. Зайвий мільярд (!!!!) грн. у тариф або з бюджету.

Якщо ви думаєте, що при бурінні та розвідці газових свердловин робилося якось інакше, то ви помиляєтесь. Більш того, зусиллями “очільників” свердловини часто потрапляли потім у приватні руки.

Ось вам “природа” економічно обґрунтованих цін на газ, вугілля, тощо. Ось вам “Роттердам-плюс” та “німецький хаб”!

У будь-якому разі – міністру подяка за позицію”.

Прочитав сам? Поділись з іншими: