Ця містечкова сенсація чомусь не викликає в РАДАРА ані зловтіхи, ані праведного гніву. Хоча все сходиться: депутат міськради, корупція, хабарик на 12 тис. грн.

Із них у момент затримання одержав 5 тисяч, а перед тим оперативники управління захисту економіки у Волинській області задокументували вимагання й отримання 7 тисяч грн.  Аж три епізоди.

Мабуть, тицяли по парі тисяч і знімали на приховану камеру чи писали на диктофон.

Прес-служба управління повідомила про хабарництво директора одного з волинських вишів, а в інтернет-виданнях назвали прізвище і перелічили звання. Академік Академії економічних наук, професор, доктор економіки, “Людина року” на Волині у 2009-му, директор Нововолинського навчально-наукового інституту економіки й менеджменту.

Депутат Нововолинської міськради від партії Ляшка. На сесіях сидить поряд із головним ляшкістом міста Яремою та дрібним радикалом Гурою, поблизу від радикала Климовича. У цьому специфічному товаристві завжди виглядав особливо інтелігентно.

Хабара (оті 12 тис. грн.) йому нібито дали у чотири етапи за дозвіл на встановлення кавових автоматів у приміщенні інституту. Сміховинна сума як для академіка і сміховинний привід. Майже анекдот.

І тому сумно.

 

 

Наше місто погрузло у криміналі по самі помідори. “Мер-корупціонер” – це вже слоган, ніхто навіть не спростовує. Прізвища особливо наближених до нього відкатників, крутеликів, рейдерів відомі всім, як і прізвища лояльних до нього бандюків, завжди готових прийти під  його “орендований” особняк чи під виконком на допомогу.

Однак жоден із цих корупціонерів ніколи не постраждав. Хоча там не по 12 тисяч гривень беруть – там по-дорослому…

Управління захисту економіки викрило невдаху-хабарника, злапало і поставило галочку. Та всі ми розуміємо: основне міське зло – не там.

Як виходить сухим із усіх каламутних вод голова земельної комісії Климович? Як вдається Коптюку безкарно закопувати й закатувати в асфальт бюджетні мільйони? Як примудрився Ярема стати власником мережі магазинів, мисливських угідь і місцевого телеканалу?..

Може, просто треба мати кума-прокурора? кума-землевпорядника? друга-мера? А може, добре вивчити табличку ділення?

На відміну від колишніх двієчників, а нині хамів-скоробагатьків, професор Чорний цієї житейської науки не опанував.

 

 

Мораль така: інтелігенти, не беріть хабарів, ви не вмієте.

А хто вміє, той бере далі і сміється. Із нас, із вас… і з управління захисту економіки.

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: