8-квартирний будинок у провулку Березовому на околиці Нововолинська став аварійним.
Може завалитись разом із людьми.
Фундамент сильно просів, там величезні дірки і тріщини. Підвал стрімко руйнується.
Мешканці забили на сполох.
Викликали представника Держбудконтролю.
18 червня він оглянув підвал та будинок.
Звернулись і до міського голови В.Сапожнікова.
Унаслідок цього звернення комунальники привезли у двір цемент і пісок.
От лиш капітально відремонтувати підвал не можуть – немає працівників.
Звісно, мешканців таке не влаштовує. Це здебільшого старші люди. Вони з великим обсягом роботи не впораються.
Та й робити треба не на хлопський розум, а згідно з технічними нормативами.
Дивіться самі, що коїться у підвалі:
Отже, люди скаржаться далі:
Отакий глухий кут у провулку Березовому.
Питають мешканці, куди ще звернутись. Бо бути похованими під руїнами будинку не хочуть.
Що підкажете, читачі?
Розраховуйтена себе
Якщо будинок належить ЖКГ, то ЖКГ зобов’язане найняти професіональних працівників для виконання ремонтних робіт. Оплата праці згідно договору. Мешканці сплачують належну плату на утримання і обслуговування будинку, а поточний ремонт, як і ремонт, пов’язаний із наслідками стихії: буревію, смерчу, чи ще інших катаклізмів, має проводитьсь негайно, бо зволікання призведе до повної руйнації і трагедії у будь-який момент. Це комунальне майно міста і міськрада з усіма службами зобов’язана виправити ситуацію
І ще таке наболіле і гостре питання:- скільки часу будинок не бачив капітального ремонту? Чи зверталися мешканці раніше з якимись проблемами до ЖКГ? Якщо мерія і ЖКГ не подужають вирішити цю проблему на місцевому рівні, то нехай негайно для оцінювання ситуації по аварійності будинку кличуть спеціалістів із області, або Києва. Міський голова має цілком достатньо повноважень для цього і кому, як не йому це робити? Ще може і зобов’язаний підключитися пан Рожелюк із паном Сторонським, бо вони є заступниками пана Сапожнікова, а справа надзвичайно серйозна. Удачі пану меру і його команді
До вашого відома- всі будинки в Нововолинську ще 3роки тому зняті з балансу тодішніх ЖЕКів… Ви цього не знали?…Ось так і всі “жителі”. Але всі справно сплачують щомісяця певну суму в управляючі компанії…а можливо хтось продемонструє мені договір який він підписав? Маєте те,що заслуговуєте. Можете не реагувати,бо ковбаси по 2.20 в мене немає.
Ковбаса тут до чого? Два роки тому, і я маю відровідні документи, (не три роки!) було створено Управлінську Компанію – це колишній ЖЕК#2. Квартировласники (не мешканці!) сплачують за користування тими частинами, тобто конструктивними елементами будинку, які знаходяться за межами квартир. Договір не підписував і наш будинок, але на це начхати, та ніхто і не перевіряє документацію Управляючої Компанії. Будинок просто передали їм на обслуговування. Підвал квартировласникам не належить, він належить Управлінській компанії і міськраді. У створених ОСББ за підвал відповідає голова ОСББ і усі квартировласники разом узяті
Читайте уважно написане мною…а писав я про зняття з балансу будинків,і було це зроблено до створення управляючих компаній-все скинули на співвласників будинку. Надіюсь зрозуміло? Сумніваєтесь-вивчіть питання,а потім щось пишіть і не вводьте в оману “насєлєніє”. Ковбаса саме до цього.
Все правильно я написала, анонімний дописуаачу Сапожнік. Закрили діяльність ЖЕКів і замість них створили при міськвиконкомі Компанію Управління будинком. На баланс квартировласників будинки не перекидали. Питання я вивчила вздовж і впоперек і хрест навхрест самостійно і з допомогою адвоката саме через нахабну і повну бездіяльність Управлінської Компанії. Ситуація така – раніше дерли гроші ЖЕКи, а тепер ті гроші дере Управлінська компанія, яку буквально кришує міськрада. Справним платникам було економічно невигідно ліквідовувати ЖЕКи, бо гроші, які накопичились на балансі будинку за попередній проплачений період, просто пропали, а тепер справним платникам невигідно відходити від Управлінської Компанії, бо гроші знову зникнуть назавжди і безповоротно. Скільки можуть люди втрачати свої гроші на тому, чи на іншому відкритому рахунку і починати платити заново? На довершення хочу сказати, що договір з Управлінською Компанією належним чином по нашому будинку не оформлений, або оформлений з кричущими порушеннями, але, не зважаючи на це квартировласники будуть рахуватися боржниками, якщо припинять сплачувати по платіжках. Очевидно що юристи із міськвиконкому справді вміють прокручувати афери і пересмикувати з документами. Усі необхідні юридичні консультації я отримала і усі необхідні документи я маю. У поровулку Березовий міськвиконкому потрібно негайно скликати кваліфікаційну комісію і ремонтувати будинок, але не коштом мешканців будинку
Погано ви вчили і нічому не навчились . Сходіть в управляючу компанію і спитайте чи являються вони балансоутримувачем вашого будинку. Один …країною береться управляти,а інший…ОСББ.
Взагалі-то ходила неодноразово, але по питанню ремонту даху, зруйнованому буревієм. За 4,5 місяці, нарешті, поремонтували. Якщо вони/Управлінська Компанія нараховує і бере гроші, то вона і є відповідальною, бо у іншому разі ремонт би вони не робили. Ви краще киньте усі свої сили на своє індивідуальне опалення, бо це для вас надважлива тема, я бачу
Цьому будинку 50 років ніхто тут нічого не робив за останні років 15 даже під’їзд не фарбували але зараз не про це,коли ми зверталися рік назад в ЖЕК обіцяли зробити,ми чекали,але почали йти дощі і стало ще більше все сипатися.Як я пішла писати заяву вони кажуть то всі в ЖЕКу знають ваш будинок давно в аварійному стані,і ще так з усмішкою а що ми зробим.!
А тепер, по закону України на будинок може бути витрачено рівно стільки скільки заплатили мешканці, за винятком податків і прибутку управлінської компанії. ЖКГ вже давно не існує. І ніхто вам нічого вже не зобов’язаний. Зобов’язання виключно згідно проплачених вами коштів. А там як правило копійки. Чи ви хочете що б коштом інших будинків поремонтували цей? Чи думаєте що гроші з неба падають. Для чого писати те що не знаєте і не розумієте. Ваші “хотелки” про якесь зобов’язання не працюють. Ніхто вам нічого не зобов’язаний. Ви вже говорили що маете в багатоквартирному будинку свій власний газовий стояк. Так якщо все ваше то і ремонтні роботи також на ваших плечах. Коли були В СССР жеки то будинки були власністю держави, і тоді іх держава і ремонтувала, зараз всі хочуть мати квартири у власності. А за своє майно відповідає тільки власник.
Про газовий стояк чиста правда, бо сусіди не платили за ті газифікаційні роботи ні копійки і нічого не робили по газифікації. Все робила і за все платила тільки наша квартира. Маю усі необхідні документи. Один пив запоями горілку, весь ходив запухлий і задутий, аж від нього дружина пішла, а інший бив поклони на моліннях і аж два рази самовільно і таємно приєднувався до стояка, за який не платив, та ще й, будучи віруючою людиною, свідком Єгови, бився, аж я поліцію викликала, погрожував неодноразово мені вбивством і пограбуванням.
Що підказувати? Потрібно бити у всі дзвони! Будинок в аварійному стані – у будь-який момент завалиться. Міський голова повинен створити, і то блискавично!, комісію із числа членів виконкому з попередження можливої аварії та запобігання загибелі людей, як керівник місцевої влади. Яко наймит громади. Як міський голова, і як голова міської ради – три в одному! Назбирали посад, В.Б., то й працюйте. І якщо вже вийшли на роботу після гострого інфаркту та можливого одужання після коронавірусу а також, нібито, після виявленого цукрового діабету то не хорохортеся: “Вороги не діждуться!” Це ви мали на увазі, що ваші виборці не діждуться від вас продуктивної та чесної праці на трьох посадах, як і до того було?
Окрім того, ваш перший заступник, він же секретар міської ради – А. Сторонський (два в одному), міг би перебрати на себе деякі ваші функції. Бо набагато молодший та енергійніший від вас. І руки в нього не трусяться, і дефектів мови немає. Подумайте над цим. Чи не пора на спокій, пане голово?
П.Анатоль,це для Вас він наймит(чи слуга),а для “насєлєнія” це”цар”!…На коліна і чолобитну…
Можна писати багато і говорити,а це реально небезпечно, тут живуть старші люди,,хто це має робити.ми платимо в ЖЕК і ще маємо здаватися,треба мати совість.ми повинні самі думати то для чого платити в ЖЕК.
Квартири приватизовані в будинку?
Перепланування проводилось?
Це два основних питання, на які спочатку треба дати відповідь.
А далі розбиратись хто кому і скільки винен.
Ви маєте на увазі, що проводилось перепланування у підвалі? Фундамент і
підвал мають стояти міцно і непорушно, навіть коли валяться стіни, бо вони є основою всього будинку. Руйнація і усунення несучих стін при переплануванні лише частково може вплинути на руйнуання у підвалі, або не впливає зовсім, бо фундамент має бути міцним, як скеля
А термін експлуатації не враховується?
А що, будинку вже сто років, чи він просто ніколи не ремонтуаався?
А ви хоч знаєте який термін експлуатації хрущовок закладався?
Так приватизовані.
От і чудовенько, що приватизовані. Фіксуйте усі руйнівні зміни на камеру, робіть фотографії і нехай високе відповідальне начальстао сплачує відшкодування за пошкодження майна, якщо такі пошкодження будуть. Знаю що таке ЖКГ і комунальний будинок – проходила подібну ситуацію у минулому році
Комунальні будинки? Де такі будинки є?
Зараз практично усі квартири приватизовані, тобто являються чиєюсь власністю.
Комунальними являються приміщення садків, шкіл, лікарень, будівлі міської ради. Оці будівлі обслуговуються, ремонтуються за державний кошт або за кошти платників податків, бо являються власністю громади міста.
Якщо квартири приватизовані якого милого за кошти платників податків міста має робитися їм ремонт?
Місто відремонтує поиватизований приватний будинок, а власникам лишиться тільки вигідно продати беж жодних капіталовкладень.
ЕСЕСЕСЕР вже давно тютю і не буде більше.
Ваше не наше, наше не ваше.
А чого ми платимо в ЖЕК тоді,якщо ще маємо за свої кошти робити ремонти, під’їзд красили,білили самі за свої кошти і своїми силами,щей те маємо робити,ви хоч уявляєте скільки там роботи,чи може хай старі люди стають і роблять сім квартир старших людей хто має робити.не пишіть дурниць.
Ірино, щоб іти далі, потрібно знати з чим іти.
Для початку почитайте Житловий кодекс України.
Якщо квартири приватизовані, то ніхто вам нічого не винен. Ви-власники самі зобов’язані дбати про свій будинок, не про квартири, а саме про цілий будинок, бо він вам усім належить на правах сумісної власності. І підвал, і сходинки, і загальний коридор, у частках відповідно до приватизованих квадратних метрів.
Те, що сплачуєте в управлінську компанію, ось тут і є велика проблема, тому, що ці компанії були створені не для догляду за нашими будинками та ремонту, а для того, щоб взяти з нас платню собі на зарплати, ми годуємо дармоїдів.
Потрібно було створювати ОСББ, тоді б ви самі розпоряджались коштами, які б сплачували на утримання будинку.
Тепер буде складно відмовитись від упр. компанії, там все цікаво прописано, і придумали це все обдиралово самі знаєте хто, суть полягає у тому, що мешканці лише мають право- платити. Щось вимагати- ні.
“Вікторія”, неправда. Я маю прейскурант, згідно якого Управлінська Компанія надає перелік послуг по обслуговуванню будинку. Змусити щось робити Управлінську компанію важко, але можливо. Той прейскурант послуг можу надати при потребі і перелік послуг для усіх комунальних будинків однаковий
Правильно! Але відмовитись можна і це не важко… І індивідуальне опалення-можливо!… От тільки в кожному будинку є алкаші і дебіли.
І чого ви платите?… Бо дурні!
“Читач”, не давайте неправдивої інформації і не баламутьте людей, та ще і анонімно! Приватизовані лише квартири, а те, що за межами кожної квартири, людям не належить і приватизації не підлягає! Сюди відносяться дах, горище, стіни будинку, стіни у під’їздах, сходи у під’їздах, перила, поручні, вікна у під’їздах, сходи до під’їздів, дашки/козирки над дверима у під’їзд, підвал у будинку, двір, прибудинкова територія – це все належить ЖКГ і є комунальним майном міста. Мешканці сплачують свою частку за користування цим комунальним майном щомісяця, а ЖКГ зобов’язаний на сплачені мешканцями гроші утримувати це комунальне майно у належному стані. То з якого переполоху мешканцям платити, а потім іще і гроші збирати і ремонти самим проводити? Пам’ятаєте, як депутат Климович відхопив частину комунального майна будинку, тобто підвал? Ви, ” Читач”,” засланий козачок” і підспівуєте керівникам міста, порушуючи законодавство. Скільки вам за це платять? На все є закон і там чітко приписано що і кому належить. Брехня тут не пройде
Правильно написали, Л. Зіменко. Додам тільки: навіть земля під нашими будинками нам не належить.
Тим,хто приватизував належить і коридор, і підвальне приміщення, і сходи.
То ви, Вікторія, підіть і розкажіть це адвокатам і юристам, у яких я була. Ох і люблять наші люди жити не по закону і на закон чхати! У власників приватизованих квартир у Будинковій книзі на квартиру хіба вписані до кожної квартири квадратні метри під’їзду, стін, як належна їм власність? Якщо ні, то не пишіть дезінформації, бо на все має бути документ у питаннях власності. Є Майновий Кодекс і Господарський Суд. Вони чітко визначають ці питання.
Критичну публікацію вже надіслано нововоолинському міському голові В.Сапожнікову. Побачимо, як і коли відреагує. Не словом, а ділом.
Просимо звернути увагу,бо ми підемо далі,ми так це не лишимо!!!
Щоб довго не блукати-починайте з кінця…
Я так розумію, пані Ірино, що ви там моторчик. Виникають деякі питання… Наприклад, до якої Управляючої компанії ви відноситесь? Я пам’ятаю, у радянські часи, вами опікувався РЕМ. І котельня газова у вас була своя. В підвалі будинку. Потім перевели на електроопалення. Місто прийняло ваш будинок на баланс? Заборгованість за комунальні послуги велика? Будинок приватизований? Я не хочу вас принизити, а допомогти. Будинкова книга є? Реєстрація мешканців? Будівельна документація тощо. Бо якщо цього всього та іншого немає – можуть бути проблеми. Напишіть.
Так я тут моторчик бо баба Ліда якій через тиждень 80,і другий сусід з інвалідністю,писати чи якось робити не будуть.
Успіхів…а в мене в під’ їзді трьом за 90,квартиранти,закордон,любителі уколоться і забиться,лише 2 квартири без пільг…моторчик зламався…
І у мене, приблизно, щось таке.
Якщо у Вас розірвалась сорочка, Ви до міського голови побіжите? Не думаю. Самі або дружина зашиєте чи купите нову.
Ваше житло, як Ваша особиста сорочка, Ви житло приватизували(читай купили), воно навіки Ваше, по смерті перейде до Ваших родичів, разом з усім добром- коридорами, сходовими майданчиками, під’їздами та підвальними приміщеннями.
Бо, якщо гарно вчитатись у Закони про приватизацію та Житловий кодекс, то люди приватизовують саме стіни, перекриття і т.п. А якщо ще вдумливіше перечитати декілька разів ці літери Законів, то кожній окремій сім’ї належить лише повітря у кожній з приміщень власної окремої квартири, а самі стіни будівлі належать УСІМ МЕШКАНЦЯМ БУДИНКУ, на праві сумісної власності, згідно квадратної площі кожної квартири.
Все, що стається з Вашими особистими, читайте приватизованими та купленими речами, то Ваш головний біль.
Ви приватизували. Все. На цьому закінчилась турбота про це житло держави.
Друге діло, що приватизовували мешканці не відремонтоване житло, бо згідно закону перед приватизацією оті кляті бездіяльні ЖЕКи з робітниками- алкоголіками та неробами повинні були відремонтувати і передати житло у належному стані.
Так як люди не турбувались про подібні дрібнички і приватизовували у жахливому стані, потім і самі не ремонтували, а житло не оновлюється автоматично, тому тепер маємо те, що маємо.
А ЖЕКів вже немає, бо держава прекрасно знала, що гроші у ЖЕКах розкрадались, житловий фонд не ремонтувався, тому ЖЕКі розформували і здали на поталу управлінським компаніям, які так само, як і ЖЕКі ремонтувати та доглядати за Вашим-нашим житлом і наміру не мають. Намір їхній- отримати робочі місця та зарплати з Ваших-наших платежів.
Я більше скажу, скоро будинки будуть складатись, як карткові будиночки, що ми вже потроху й спостерігаємо по цілій Україні.
Не дякуйте. Просто читайте закони, їх знання допоможе уникнути можливості бути похованими під руїнами будинку.
І пам’ятайте, що порятунок потенційного потопаючого у його завчасному підключенню мозку до роздумів ще тоді, коли він стоїть ногами на землі та має змогу зважити усі ризики для життя.
П.С. І не витрачайте енергію, сили, нерви на біганину по тим жовтим будинкам, подумайте, що можна зробити для укріплення та ремонту будинку вже і зараз, поки дощі не зробили свою невмолиму справу.