– А ви знаєте, що сімейним лікарям доводиться заповнювати і підписувати декларації з нововолинцями по другому колу? Заново! – повідомив знайомий медпрацівник.
– А чому?.. – отетерів РАДАР.
– Бо коли це все почалось, то в деклараціях зазначали код Нововолинської ЦМЛ, кошти на обслуговування пацієнтів мали надходити на рахунок лікарні.
Та згодом усе ж таки мусили зареєструвати Центр ПМСД як окрему юридичну особу – так вимагає міністерство. А зробити це змогли аж після вересневої сесії міськради.
Тепер лікарі, що набрали по 1800 чи по 2000 пацієнтів, у подвійному програші. І обіцяних 18-20 тисяч зарплатні не бачать, і декларації оформляють по новій. Уявляєте, яка це морока?
РАДАР уявив… І звернувся по коментар до завідувачки ЦПМСД Ольги Олександрівни Попіки.
Вона підтвердила цю інформацію, проте наголосила, що адміністрація центру в цій ситуації не винна. То все труднощі реформування. Так само переоформляють декларації і потерпають від малої зарплатні у більшості центрів первинної допомоги – принаймні на Волині.
Поталанило лише тим, де центри ПМСД одразу створювали як окремі юридичні особи. Приміром, у Ковелі, Камені-Каширському.
– А скільки нововолинців уже уклали угоди з сімейними лікарями і педіатрами? – поцікавився РАДАР.
– 37 тисяч.
– А скільки вдалося переоформити декларацій?
– Близько 10 тисяч.
– І як, встигаєте до 1 січня?
– Мусимо встигнути, – втомлено відповіла завідувачка. – У нас зараз люди працюють над цим навіть понаднормово, залучили всіх, кого лиш могли.
– Нововолинцям треба до вас спеціально приходити? Це ж буде хмара людей у коридорах!
– Ні, в разі потреби ми самі передзвонимо, все пояснимо, надішлемо СМС-ку. Чимало пацієнтів переукладають угоди зі своїми лікарями, коли приходять на прийом. Ми навіть ноутбуки лікарям надали для переоформлення.
– Зрозуміло. На пацієнтах ця процедура не позначиться, а от наших сумлінних медиків шкода – стільки втратили у зарплатні.
Громадянам, які ще взагалі не уклали угоду з сімейним лікарем чи терапевтом, РАДАР нагадує:
Там черги на ту реєстрацію по 6год стояти і вже нема лікарів щоб вибирати один Моренко В. В. кажуть що залишився більше нікого вибрати не дають.
Пані Попіка дайте конкретну відповідь-хто відповідальний в Нововолинську за створення ПМСД.? З якого фонду оплачується оренда приміщень ПМСД? З якого фонду виділяються кошти на зарплати медсестер і завідуючої? І останнє, – скільки коштував ремонт і меблі в Вашому кабінеті? Хто це оплатив? Особливо хочеться знати назву і ціну крісла, собі таке хочеться. Далі-буде.
А яка ж різниця? Нічого, що у кабінеті Яворської такі ж самі меблі? У головної медсестри, бугалтера, заступника головного лікаря таке ж саме крісло? Там нарешті зробили людский ремонт, а то сиділи у старих кабінетах, які ремонту ще за часів Брежнева не бачили. Та і взагалі підіть до мера – він вам все розкаже. І за ремонт, і за гроші.
А чому ж у лікарів немає таких крісел.чи то тільки для обраних
Якщо в мене здоров’я як в коня то нащо мені та декларація треба??? Щоб держава за мене комусь платила зарплату коли я ніколи ні на що не хворів. Нащо мені здоровій людині пертися в ту лікарню підписувати декларацію будь ласка поясніть мені.
Щоб Вам “пояснити” – потрібно багато часу, попробуйте самотужки попрацювати і розібратись… маєте і телефон і інтернет… Не потрібно “шлангом” прикидуватись. І так, як Бонус-в Європі без медичної картки на роботу не влаштуєтесь, а медичну карту не зробите, поки не виберете лікаря.
Я думав таких людей вже на світі немає…
Регрес забули добавити…
От який молодець! Рада за Вас, а то людей Кроноспан травить, олійно-жировий травить, курчак травить, ливарний травить, а ви бачте, здоровий, у вас імунітет! Всім би так!
Вас травить не виробництво, а нововолинська влада, яка дозволила цим підприємствам працювати і порушувати екологічні норми.
Я додам Олександре: Отруюює нас місцева влада, яка дозволила розташування шкідливих виробництв на території міста Нововолинська. Неправедна, протиправна і антиконституційна. Яку ми – члени територіальної громади ніяк не можемо позбутися через свій дурний страх перед нею. Крапка.
Привикли тягнути до останнього!
Ото тепер бавтесь,плачте.
Думати так і не навчились.
А якби всі в один день прийшли укладати угоди,всеодно хтось би був останнім і комусь би не вистачило нормального лікаря,хоч я сумніваюсь,що в нашій лікарні взагалі такі є) І як розуміти факт,що всім мешканцям не вистачає сімейних лікарів. Час ще є,а лікарів нема,прикольно)
Ще раз повторюсь, я працюючий, а знайшов час поїхати в лікарню і укласти договір, бо розумів, що доведеться укладати з тим, що залишиться. І не було ніяких черг на декларації, бо люди в більшості розлінились і офігіли, знають лише про свої права і поклали болт на обов’язки. Хай дальше такими темпами валять країну і не в’їжджають, що саме люди – це і є країна. Певно, таки звалю до швагра в Італію, там хоч і дорого, зате порядок.
Згоден з вами на всі 100. Я може не маю такого здоров”я, але від звертань у лікарню в мене лишились лише неприємні спогади. Загартовування, басейн, йога, мануальна терапія і за останніх двацять п”ять років якби не дві травми то можна сказати що до лікарні і не звертався. Навіть коли казали що можу виробити собі групу, бо зрозумів що стану залежним справжнім інвалідом.
Взагалі вважаю що ця реформа фікція. Правильніше було б на кожного зробити особисті рахунки іперераховувати туди гроші. А кожен сам би собі вибирав чи йому той лікар потрібен і де, бо приходиться зараз працювати і по УКРАЇНІ і за кордоном.
Чи може краще взагалі гроші витратити на нетрадиційне лікування (басейн, лікувальна фізкультура, тощо).
Сьогодні кінь а завтра не кінь я тоже була здоровою а тепер вже рік невилажу з лікарні
Якщо вже рік минув і безрезультатно то моя вам порада поміняйте лікаря.
Тим, хто жаліється що нема з кого вибирати треба було не спати, а оформлятись.Я один з перших в місті уклав декларацію з ким хотів і заняло то мені менше як півгодини.
Хожу до Крижановського, не треба мені ніяких декларацій