– А ви знаєте, що сімейним лікарям доводиться заповнювати  і підписувати декларації з нововолинцями по другому колу? Заново! – повідомив знайомий медпрацівник.

– А чому?.. – отетерів РАДАР.

 

– Бо коли це все почалось, то в деклараціях зазначали код Нововолинської ЦМЛ, кошти на обслуговування пацієнтів мали надходити на рахунок лікарні.

Та згодом усе ж таки мусили зареєструвати Центр ПМСД як окрему юридичну особу – так вимагає міністерство. А зробити це змогли аж після вересневої сесії міськради.

Тепер лікарі, що набрали по 1800 чи по 2000 пацієнтів, у подвійному програші. І обіцяних 18-20 тисяч зарплатні не бачать, і декларації оформляють по новій. Уявляєте, яка це морока?

РАДАР уявив… І звернувся по коментар до завідувачки ЦПМСД Ольги Олександрівни Попіки.

 

Вона підтвердила цю інформацію, проте наголосила, що адміністрація центру в цій ситуації не винна. То все труднощі реформування. Так само переоформляють декларації і потерпають від малої зарплатні у більшості центрів первинної допомоги – принаймні на Волині.

Поталанило лише тим,  де центри ПМСД одразу створювали як окремі юридичні особи. Приміром, у Ковелі, Камені-Каширському.

– А скільки нововолинців уже уклали угоди з сімейними лікарями і педіатрами? – поцікавився РАДАР.

–  37 тисяч.

 – А скільки вдалося переоформити декларацій?

– Близько 10 тисяч.

 – І як, встигаєте до 1 січня?

 – Мусимо встигнути, – втомлено відповіла завідувачка. – У нас зараз люди працюють над цим навіть понаднормово, залучили всіх, кого лиш могли.

 – Нововолинцям треба до вас спеціально приходити? Це ж буде хмара людей у коридорах!

 – Ні, в разі потреби ми самі передзвонимо, все пояснимо, надішлемо СМС-ку. Чимало пацієнтів переукладають угоди зі своїми лікарями, коли приходять на прийом. Ми навіть ноутбуки лікарям надали для переоформлення.

 – Зрозуміло. На пацієнтах ця процедура не позначиться, а от наших сумлінних медиків шкода – стільки втратили у зарплатні.

Громадянам, які ще взагалі не уклали угоду з сімейним лікарем чи терапевтом, РАДАР нагадує:

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: