І від нововолинського голови Сапожнікова, і від його заступників Сторонського й Рожелюка багатодітна мама щоразу поверталась у сльозах. Поверталась у чужу кімнатину на 12 квадратів, яку винаймає в гуртожитку…

Я вже давненько не брався до персонального захисту громадян, і не тільки через те, що майже всі, кому хотів допомогти, прагнули мене використати – самі палець у палець не вдаривши, щоб відстояти власні інтереси. А й тому, що для цих непростих клопотів потрібно мати бичаче здоров’я, якого, на жаль, нема.

Проте, коли мене на стежці перепинила Ірина Кравчук зі своїми дітьми, я, вислухавши її жахливу історію, здався врешті-решт.

Та й історія ця перегукується з моїми численними судовими позовами до нововолинського міського голови Віктора Сапожнікова, міського виконавчого комітету – і багато чого розтуманює. Ніби пазли у дитячій головоломці – все стає на свої місця.

Знайомтесь: Ірина Кравчук, 26 років, і троє її малих дітей. Мілані 3 роки, Назару – 5, а Станіславу – 8.

Їхня мама не працює. Доглядає найменших і Станіслава, який є інвалідом дитинства із рідкісною генетичною недугою: «вроджена екзистозна хвороба вапняних кісток». Саме так, як вирок, звучить діагноз лікарів. Така сама біда у нього й на колінах. Це не лікується.

 

 

Живуть вони, якщо можна так сказати, у гуртожитку на вул. Нововолинській, 53.

Там орендують кімнатку площею 12 кв. метрів.

 

Оце й усі апартаменти багатодітної сім’ї

 

А це загальна кухня на кілька родин

 

Інвалід Станіслав, школяр, ходить у 2-й клас, вчиться добре. Уроки робить на скрині, у кутку біля вікна. Стола поставити ніде. Сплять вони удвох із Назарчиком на крихітному дивані, теж у кутку, якого й на одну дитину замало… Мілані добре – спить із матір’ю на великому.

Двійко найменшеньких ходять у дитсадок. Мілана, перехворівши на гнійний отит, оглухла на одне вушко.

 

 

Душу чи ванни у гуртожитку нема. Гарячої води теж нема. Два туалети – загальні. Кухня – теж загальна, одна на всіх мешканців секції. Ірина миє по черзі своїх дітлахів у кімнатці, де й живуть, у балії.

Одну вбиральню нещодавно, Ірина зачинила на замок, бо не давала ради відмивати стіни, підлогу й унітаз від, перепрошую, блювотиння, сечі та фекалій. То хтось уночі перерізав шланг на змивному бачку – і… затопило увесь перший поверх.

 

Цей іще сяк-так працює

 

Три роки тому Ірина з сестрою надумали «розширити» житлову площу. У загальному коридорі. Навпроти своїх дверей змурували зі шлакоблоків стіни під комірчину, приблизно 1,5 х 3,5 м. Потинькували і наклеїли шпалери. Думали саме там купати дітей. Витратили на будівництво 8 000 грн.

Сусідка, приїхавши із Італії (здає свою житлову площу квартирантам), подала до суду.

Ірина побігла по допомогу до міського голови В.Сапожнікова і його першого заступника А.Сторонського. Надіялась та сподівалась. Вірила, що мер, як і написано у Законі України “Про місцеве самоврядування» (консультувалася в адвоката), персонально відповідає за все. Проте в реальному житті все не так, як виписано в українських законах…

Нововолинський суд став на бік багатої сусідки. Отримавши рішення суду, знову пішла на прийом до тих самих посадових осіб. «Допоможіть!» – благала. Сказали, що не можуть втручатися у рішення суду, та й пізно вже…

Судові виконавці Ірину двічі штрафували, поки ходила по високих кабінетах. За невиконання рішення суду. На штрафи від міської виконавчої служби сплатила 1 500 гривень. А ще 500 на вимогу «найгуманнішого» суду компенсувала сусідці за послуги адвоката.

Плачучи, найняла тих самих людей, які мурували комірчину, щоб розібрали. Тепер там тільки шпалери на одній зі стін і залишились. На тій, що «її». Хоч і та кімнатка їй не належить.

Зареєстрована вона із дітьми у мами на 18 квадратах, а помешкання, де живе із дітьми – чуже. У будь-який момент може опинитися на вулиці. Елементарна річ у «найдемократичнішій та європейській», постмайданній Україні, чи не так?

 

Тут Стас готує уроки

 

А тут двоє братиків сплять

 

Торік, як багатодітна мама і як дружина бійця, що воює на сході, на самому що не є «передку», написала листа народному депутату І.Гузю та міністру соціальної політики.

Заступник міністра, пославшись на відповідні статті постанов Кабміну і положень про забезпечення багатодітних сімей учасників АТО та інвалідів житлом, зобов’язав нововолинського голову В.Сапожнікова розглянути заяву Кравчуків по суті й повідомити Мінсоцполітики та народного депутата про виконання.

 

 

Як на крилах полетіла Ірина з цим листом на прийом до мера. Та на неї там ніби вилили відро крижаної води.

Зі слів Ірини, міський голова сказав буквально таке: «Я таких, як оце у вас листів, можу зо двадцять написати!»

Найпублічніша місцева особа, яка презентує у місті державу, кричала, лаялась і нервувалася.

 

Навіть ця довідка не пройняла товстошкірих чиновників

 

Наступного дня пішла на прийом до першого заступника міського голови – секретаря міськради А.Сторонського. Прийняв ласкаво. Сказав, що у районі автостанції є квартира загальною площею 30 кв.м. То нехай, мовляв, прийде за два дні, коли він узгодить усі юридичні і технічні деталі.

Проте слова не дотримав. Пояснив, що квартиру ту вже віддали переселенцям із Донбасу. Натомість запропонував комірчину на 7 метрів квадратних. Куди вже краще!

Ішла солдатка Ірина Кравчук від цього пана до своїх дітей у не свою квартиру і за сльозами світу білого не бачила. І цей пан теж «допоміг». Як і всі вони. Як завжди – збрехали.

Тиждень потому, на щось іще надіючись, молода мама завітала до ще одного «наймита» нововолинської громади – В.Рожелюка, довголітнього заступника міського голови. Про результати того її походу здогадайтеся самі.

Проте відписка від нього надійшла-таки. Там повідомлялось, що вона поставлена на чергу за №141 як багатодітна мати.

 

 

Отримала й листа від голови міськвиконкому, міського голови та голови міської ради В.Сапожнікова з особистим автографом… А.Сторонського. Міський голова такі листи сам підписувати чомусь боїться.

Там тлумачилось про її перебування на черзі у складі родини Р.Є. Затолокіної (мама Ірини) ще з далекого 1992 року. А тепер, мовляв, вони у черзі під №138. Що грошей на капітальне будівництво для багатодітних та знедолених громадян немає. Що на 2016 рік із міського бюджету на це було виділено… аж 200 тис. грн. І що існує в місті якась міфічна програма «Житло для молоді». Вона не працює за браком коштів. Проте ви сподівайтеся!..

Лили на млин власної бездіяльності і чиновницько-бюрократичної безвідповідальності й іншу водичку, без жодної конкретики, зі звичною держимордівською нахабністю та цинізмом.

 

 

Відписки, одне слово. Яких я за роки своєї боротьби із місцевим владним режимом іще із рухівських часів отримував мішками. Всі ті пузаті торби, до однієї, зберігаю й нині.

Ігри з квартирним обліком громадян і забезпеченням житлом багатодітних сімей та інвалідів у Нововолинську тривають і у самостійницькі часи. А люди як і не мали, так і не мають достойних побутових умов для життя і належного виховання своїх дітей у дусі патріотизму й любові до Батьківщини.

Вочевидь, це робиться навмисно, з далеким прицілом. Місцеве чиновницьке братерство, свавільне та безкарне, зв’язане ланцюгами сімейственості і кругової поруки, як і засилля корупції у міських владних структурах, набагато небезпечніше, ніж війна на сході України зі «старшим російським братом».

І ці «совкові» бороди у вигляді списків – загальних та пільгових черг громадян на отримання житла – будуть тягнутися до самої злиденної старості і смерті безквартирних виборців Нововолинська. Через одну-єдину причину: бездіяльність та протиправні дії міського голови В.Сапожнікова і його владної команди!.

 

 

Керівники Нововолинської міської ради ігнорують не лише Постанову Кабміну №423 від 17.06.2015 р., деякі статті Закону України «Про місцеве самоврядування», Бюджетного та Житлового Кодексів України, численні положення Конституції про права на достойне життя, охорону здоров’я, безоплатні медичні послуги. Мають місце і порушення міжнародних правових документів, ратифікованих Україною. Зокрема, Конвенції ООН про захист прав інвалідів.

А ще ж є 5 передвиборчих програм міського голови В.Сапожнікова. Там він багато всього наобіцяв, та чи все виконав? Це стосується не тільки восьмирічного інваліда Станіслава Кравчука й родини, у якій він живе, але й мене особисто, як інваліда виробництва ІІ групи. Очевидно, тут без судового позову знову не обійтись. А можливо, й не одного.

Одне слово, так. Із моменту цієї публікації на інтернет-сайтах та у ЗМІ впродовж місяця міський голова і його заступники мають придбати житло родині українського бійця П.Кравчука, який захищає зі зброєю в руках їхнє майно та багатство.

 

А це багатство Ірини Кравчук!

 

Мене та маму Ірину з дрібними дітьми не цікавить, де вони візьмуть на це кошти. Хай складуться гуртом і куплять. За власні гроші. Не бідні, як вбачається із їхніх податкових декларацій.

Вони розбагатіли за довгі роки праці наймитами громади Нововолинська. Використовують споруди, землю та інше комунальне майно виборців, як власне, надаючи його друзям і своякам, усіляким організаціям, зокрема і правоохоронним. При цьому прикриваються ефемерними рішеннями «колегіальних органів», згадка про які начисто відсутня в українських законодавчих документах.

Крапка. Відлік розпочато.

26.04.2017

Анатоль Бідзюра, член тер. громади, голова ГО “Україна + Польща”

Нововолинськ

Прочитав сам? Поділись з іншими: