Ще в березні якась луцька фірма почала валити дерева цінних порід на цвинтарі волинського села Литовеж.
Через похапливість і захланність фірмачів полягли не лише красені дуби, а й старовинні надгробки.
Зруйновано і пізніші захоронення.
Масштаби руїни стали очевидними аж тепер, коли луцькі ділки вже подались на багатші села.
Кажуть, бачили їх у Заставному, в Заболотцях, інших населених пунктах Литовезької територіальної громади.
Домовляються зі старостами про “санітарну очистку” чи то пак зачистку сіл від дерев, які коштують тисячі й тисячі доларів…
Старожили тихо плачуть:
– Тим дубам понад сотню літ, обхопити стовбур руками могли хіба вдвох. Ми нашими дубчаками пишалися, гарно ж як… було…
Якщо тая фірма порядки на цвинтарі наводила, то чому зрубала саме дуби, берези, сосни, ясени, а осик і чагарників не чіпала?
Хащі як були, так і стоять, пеньків і корчів додалося. На могилках чорна година, все повалено, такого в нас ізроду-віку не було.
Виходить, то хапуги приїздили, гроші збрити. А наша сільрада куди дивилася?
Схоже, що сільська рада дивилась у кишеню й активно сприяла вандалам. Хтось же запросив ту шарашкину контору, хтось же надав дозволи на знесення нібито аварійних дерев!
РАДАР готує запит у Литовезьку сільську раду на цю інформацію й неодмінно оприлюднить відповідь. Звернеться й у поліцію, і в екологічну інспекцію.
Село гуде, впорядкувати цвинтар треба невідкладно, і зробити це – своїм коштом! – мають саме ті, хто його сплюндрував.
До речі, вдерлись вони зі своїм причандаллям і у природоохоронну зону за кладовищем. Там зрубали ще з десяток дерев.
По собі лишили корчі, недопалене гілля, навіть річку захарастили.
Довідково
Один дуб коштує щонайменше 50-60 тисяч гривень.
За попередніми підрахунками, в Литовежі вже спиляли за ці тижні півсотні цілком здорових дерев.
Хто ж відповість за сплюндрований цвинтар і сплюндроване довкілля? Прокуратуро, поліціє, агов!
Наталя Камишникова
Фотозвіт руїни – Валентин Кузьмінчук
І що я вам скажу. Запахло міжнародним скандалом. Бо там сплюндрували і польські могилки…
А в Литовежі в давнину не лише поляки жили. Були й інші національності. Літописець села Леон Калинович Пучковський про те докладно розповів у своїй книжці.
Ще як Ізраїль підтягнеться, а не лише польське консульство…
Ой, комусь із чинуш і бізнесюків мало не видасться.
там багато пам’ятників понищили зі старого кладовища
Сказати що я в шоці – це нічого не сказати. Ділки заробляють гроші і добряче затоварились. Впевнена, що ті дуби хтось замовив. Є природоохоронна прокуратура і природоохоронні організації. Руйнування надгробків їм так не обійдеться і карма їх наздожене, як заздогнала тих, хто руйнував церкви свого часу. Про покарання до восьмого коліна забувати не варто. Ті старовинні пам’ятники були не лише особливі, але і міцні, а перед вандалами-заробітниками не встояли
Вандалізм тут явний. Є друга сторона “медалі”. В народі кажуть, що не бери з кладовища нічого додому. А тут видно не зачищали від старих дерев, а заготовляли сировину для виробництва. Чи хоче хто собі меблі з дуба, який виріс на кладовищі? Де зрізані дерева поділися? В людей немає нічого святого, все гроші. Тут треба підключатися правоохоронцям.
Залишається ще згадати, як крали і перепродували штучні квіти із цвинтарів. Може ще і зараз крадуть. Справді нічого святого
Хотілось би знати про те, чи відкрили кримінальне провадження і про результати розслідування цієї справи.
І як підсумок – незаконний видобуток і вивіз піску у кар’єрі у лісі біля річки Західний Буг, а тепер ще і незаконне спилювання дубів – це усе відбувається на території Литовежської територіальної громади. Тій громаді щось пороблено? Правоохоронці, де ви?
Бардацюга у державі. І така сама і посеред адміністрації Литовежської ОТГ. Нещодавно обраної громадою. Ані ми, нововолинці, ні литовежці не вміємо обирати достойних і чесних людей. Тільки шахраїв. На жаль.
Це вже верх цинізму красти і ставити дизлайки за правду, бо непричетні до цього грабунку чесні громадяни такого робити не будуть
До Л. Зіменко. Це їхній спосіб життя – брехати, красти і анонімно дискредитовувати законослухняних і чесних громадян-патріотів. Бог дає шанси на довгі часи, щоби вони порозумнішали. Проте, прозрівають і розумнішають лише деякі з них. А потім, після довгих років брехні, підлабузництва та обману вони починають верещати: Де в нас і в наших дітей взялась якась біда! Караул! А цьому можна було запобігти дуже просто і легко – не брехати. Не підлизуватись.Не зраджувати. Викривати крадіжки і обман… Любити людей. Все.
До одного місця така сільська рада. Бачу там і кимось доглянуті могили затронуті. Якби це була могила моїх родичів то я б від щирого серця… (далі текст не пройшов цензуру 🙁 )
Сільська рада повинна була контролювати цю вирубку, тобто сам процес вирубки. Або там у сільській раді має бути наглядова рада, чи комісія із благоустрою. Це їхній прямий обов’язок бути присутніми, але у нас усе не по закону робиться. От і маємо
Хіба ці + – на щось впливають?