Дуболоми на цвинтарі: зрубали бабло, повалили надгробки

14 1542

Ще в березні якась луцька фірма почала валити дерева цінних порід на цвинтарі волинського села Литовеж.

Через похапливість і захланність фірмачів полягли не лише красені дуби, а й старовинні надгробки.

Зруйновано і пізніші захоронення.

 

 

Масштаби руїни стали очевидними аж тепер, коли луцькі ділки вже подались на багатші села.

Кажуть, бачили їх у Заставному, в Заболотцях, інших населених пунктах Литовезької територіальної громади.

Домовляються зі старостами про “санітарну очистку” чи то пак зачистку сіл від дерев, які коштують тисячі й тисячі доларів…

 

 

Старожили тихо плачуть:

 – Тим дубам понад сотню літ, обхопити стовбур руками могли хіба вдвох. Ми нашими дубчаками пишалися, гарно ж як… було…

Якщо тая фірма порядки на цвинтарі наводила, то чому зрубала саме дуби, берези, сосни, ясени, а осик і чагарників не чіпала?

Хащі як були, так і стоять, пеньків і корчів додалося. На могилках чорна година, все повалено, такого в нас ізроду-віку не було.

Виходить, то хапуги приїздили, гроші збрити. А наша сільрада куди дивилася? 

 

 

Схоже, що сільська рада дивилась у кишеню й активно сприяла вандалам. Хтось же запросив ту шарашкину контору, хтось же надав дозволи на знесення нібито аварійних дерев!

РАДАР готує запит у Литовезьку сільську раду на цю інформацію й неодмінно оприлюднить відповідь. Звернеться й у поліцію, і в  екологічну інспекцію.

Село гуде, впорядкувати цвинтар треба невідкладно, і зробити це – своїм коштом! – мають саме ті, хто його сплюндрував. 

До речі, вдерлись вони зі своїм причандаллям і  у природоохоронну зону за кладовищем. Там зрубали ще з десяток дерев.

По собі лишили  корчі, недопалене гілля, навіть річку захарастили. 

 

 

Довідково

Один дуб коштує щонайменше 50-60 тисяч гривень.

За попередніми підрахунками, в Литовежі вже спиляли за ці тижні півсотні цілком здорових дерев. 

Хто ж відповість за сплюндрований цвинтар і сплюндроване довкілля? Прокуратуро, поліціє, агов! 

 

Наталя Камишникова

Фотозвіт руїни – Валентин Кузьмінчук 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

1 3 голосів
Рейтинг статті
14 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
РАДАР
1 місяць тому

І що я вам скажу. Запахло міжнародним скандалом. Бо там сплюндрували і польські могилки…
А в Литовежі в давнину не лише поляки жили. Були й інші національності. Літописець села Леон Калинович Пучковський про те докладно розповів у своїй книжці.
Ще як Ізраїль підтягнеться, а не лише польське консульство…
Ой, комусь із чинуш і бізнесюків мало не видасться.

Слава
1 місяць тому

там багато пам’ятників понищили зі старого кладовища

Людмила Зіменко
1 місяць тому

Сказати що я в шоці – це нічого не сказати. Ділки заробляють гроші і добряче затоварились. Впевнена, що ті дуби хтось замовив. Є природоохоронна прокуратура і природоохоронні організації. Руйнування надгробків їм так не обійдеться і карма їх наздожене, як заздогнала тих, хто руйнував церкви свого часу. Про покарання до восьмого коліна забувати не варто. Ті старовинні пам’ятники були не лише особливі, але і міцні, а перед вандалами-заробітниками не встояли

Олександр
1 місяць тому

Вандалізм тут явний. Є друга сторона “медалі”. В народі кажуть, що не бери з кладовища нічого додому. А тут видно не зачищали від старих дерев, а заготовляли сировину для виробництва. Чи хоче хто собі меблі з дуба, який виріс на кладовищі? Де зрізані дерева поділися? В людей немає нічого святого, все гроші. Тут треба підключатися правоохоронцям.

Людмила Зіменко
1 місяць тому
Відповісти  Олександр

Залишається ще згадати, як крали і перепродували штучні квіти із цвинтарів. Може ще і зараз крадуть. Справді нічого святого

Олег
1 місяць тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Особливо при тому, що навіть православні священники проти, щоб люди несли штучні квіти на цвинтар. Але хіба наші люди які говорять, що вони православної віри, слухають своїх священників? Це для них пустий звук, несуть ті квіти і загаджують територію. Хто для них авторитет не ясно, якщо тих кого мають слухатись ігнорують.

Представники Православної церкви України категорично не підтримують штучні квіти.

«Усе, що штучне – воно недійсне і несправжнє. Не може бути штучною любов, не може бути штучним голос у людини, яким вони хвалять Бога, не можуть бути штучними наші побажання і штучними молитви. А отже неможливі в нашій традиції і штучні квіти, які зазвичай чомусь і несуть на кладовище. Так, певною мірою це пов’язано з тою традицією, яка виникла ще за радянського часу. Мабуть, тому, що було модно виготовляти квіти з пластику. Тобто – немає жодного аргументу за придбання штучних квітів. На місці поховання рідних можна висадити кущик, що буде гарно квітнути. Можна взяти рослину в горщику і поставити. Або зрештою придбати живі квіти чи навіть зібрати польові. Це значно краще за пластик, який я особисто навіть не назвав би гарним», – заявив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр Драбинко.

Людмила Зіменко
1 місяць тому

Хотілось би знати про те, чи відкрили кримінальне провадження і про результати розслідування цієї справи.

Людмила Зіменко
1 місяць тому
Відповісти  Людмила Зіменко

І як підсумок – незаконний видобуток і вивіз піску у кар’єрі у лісі біля річки Західний Буг, а тепер ще і незаконне спилювання дубів – це усе відбувається на території Литовежської територіальної громади. Тій громаді щось пороблено? Правоохоронці, де ви?

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 місяць тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Бардацюга у державі. І така сама і посеред адміністрації Литовежської ОТГ. Нещодавно обраної громадою. Ані ми, нововолинці, ні литовежці не вміємо обирати достойних і чесних людей. Тільки шахраїв. На жаль.

Людмила Зіменко
1 місяць тому

Це вже верх цинізму красти і ставити дизлайки за правду, бо непричетні до цього грабунку чесні громадяни такого робити не будуть

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 місяць тому
Відповісти  Людмила Зіменко

До Л. Зіменко. Це їхній спосіб життя – брехати, красти і анонімно дискредитовувати законослухняних і чесних громадян-патріотів. Бог дає шанси на довгі часи, щоби вони порозумнішали. Проте, прозрівають і розумнішають лише деякі з них. А потім, після довгих років брехні, підлабузництва та обману вони починають верещати: Де в нас і в наших дітей взялась якась біда! Караул! А цьому можна було запобігти дуже просто і легко – не брехати. Не підлизуватись.Не зраджувати. Викривати крадіжки і обман… Любити людей. Все.

Вісник
1 місяць тому

До одного місця така сільська рада. Бачу там і кимось доглянуті могили затронуті. Якби це була могила моїх родичів то я б від щирого серця… (далі текст не пройшов цензуру 🙁 )

Людмила Зіменко
1 місяць тому
Відповісти  Вісник

Сільська рада повинна була контролювати цю вирубку, тобто сам процес вирубки. Або там у сільській раді має бути наглядова рада, чи комісія із благоустрою. Це їхній прямий обов’язок бути присутніми, але у нас усе не по закону робиться. От і маємо

Влад
6 годин тому

Хіба ці + – на щось впливають?