Нововолинець Віталій Кондаков у серпні поховав батька. Мама-пенсіонерка вирішила перейти на чоловікову пенсію, офіційно це називається “переведення на пенсію з утрати годувальника”.
Віталій допомагає мамі в оформленні паперів.
Прийшов у міський відділ Іваничівсько-Нововолинського відділення Пенсійного фонду. Йому продиктували перелік документів, які треба здати.
Увага! При виході на пенсію ви маєте право надати якісь довідки впродовж 3 місяців від дня письмового звернення щодо призначення пенсії. Але!
Днем звернення за ПЕРЕРАХУНКОМ пенсії, ПЕРЕВЕДЕННЯМ з одного виду пенсії на інший, ПОНОВЛЕННЯМ виплати пенсії, виплатою НЕДООТРИМАНОЇ пенсії у зв’язку зі смертю вважається день прийняття заяви з усіма необхідними документами.
Отже, мама Віталія має здати заяву “в пакеті” з документами – все в один день!
Серед них – і довідка про склад сім’ї померлого, і довідка про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника, і ще багато дечого.
Довідки про склад сім’ї видає ЖЕК, а тепер – управлінська компанія. Таку довідку Віталій узяв.
Зібрали вони з мамою і всі інші папери, крім одного.
Потрібна довідка про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника.
Згідно з офіційними роз’ясненнями представників ПФУ
За документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї, приймаються довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації), або довідки органів місцевого самоврядування, або довідки про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою), видані згідно з вимогами статті 3 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (пункт 2.11 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1).
У разі неможливості надати зазначені вище документи факт перебування на утриманні померлого годувальника, встановлюється у судовому порядку.
Довідка з ЦНАПу про реєстрацію місця проживання пані Кондакової є!
За тією ж адресою був зареєстрований та мешкав її чоловік – це видно з інших документів.
Однак Пенсійному фонду цього чомусь замало.
Зазначити в довідці, що вона проживала разом із годувальником за однією адресою, ніхто не хоче!
Ні управлінська компанія, ні єдиний розрахунковий центр, ні центр надання адміністративних послуг!
ДВА ТИЖНІ Віталій і його мама ходять по колу: ЦНАП – Пенсійний – ЄРЦ – колишній ЖЕК.
Два тижні мама не може перейти з одного виду пенсії на інший і втрачає конкретні кошти.
РАДАР відстежує перебіг подій і сподівається, що здоровий глузд у котрогось із чиновників усе ж таки переможе звичку казати: “Ніззя” або “Це не до мене”.
Наталя Камишникова
Не дають довідку…значить разом за однією адресою не були зареєстровані…не ходити по колу, а потрібно звертатися до суду і встановити факт утримання…пані Кондакова не перша і не остання…а пані Камишникова УВАГА при первинному призначенні 3 місяці дається на зібрання повного пакету документів, а не при переході з виду на вид… Я так розумію Вам більше зайнятися немає чим…ноги в руки і вперед по організаціях замість Віталія і пані Кондакова!!!
Хамувата Марино, УВАГА!
1. Перечитайте новину, там сказано, що при переході “з виду на вид” у людей 3 місяців немає, мусять подавати свою заяву у пакеті з документами – в один день. І саме тому питання стоїть так гостро.
2. Пані Камишникова сьогодні цілий робочий день у телефонному режимі супроводжувала Віталія у пошуках здорового чиновницького глузду: зверталась і у Пенсійний фонд, і у ЦНАП, і у ЖКО.
3.Не дають довідок через нестиковку між різними службами, нещодавно утвореними або реформованими. Плюс наша традиційна бюрократія.
4. А тепер ноги в руки, Марино, і вперед звідси.
Нефіг страдати.
В суд.
Винниченка, 14, центр вторинної правової допомоги в поміч.
Він там був! Іще вчора. Йому зацитували постанови, положення, з яких однозначно випливає: таку довідку можуть дати і наступники ЖЕКів, і органи місцевої влади, і ЦНАП.
І він сьогодні знову пішов по цьому зачарованому колу…
Щодо суду. Тут на РАДАРІ є публікації про те, як суд може тягнутися роками… Відповідно весь цей час людина втрачає пенсію. Уже не кажу про судові витрати.
Ми теж оформляли таку пенсію для бабусі і дали нам всі довідки і комунгосп що вони проживали разом і вели спільне господарство і що єдиним джерелом доходу був чоловік. Якщо людина звертається на протязі року з дня смерті то перерахунок роблять з другого дня після смерті
Мабуть, це було не цьогоріч. Ще до комунальної реформи, ЦНАПІв і так далі.
А для переходу на інший вид пенсії треба всі документи подати в ОДИН день. Не рік, не півроку, не три місяці – всі довідки і заяву в один день.
Якраз цього року подавали))) так всі документи в один день, а перерахунок роблять з другого дня смерті, ви мене не правильно зрозуміли
Ну, це точно було до того, як замість ЖЕКів постали управлінські компанії, так? і до того, як Єдиний розрахунковий центр перейшов на платні послуги (платні довідки), забравши частину хліба у ЦНАПу. Тобто до червня-серпня.
Якщо пенсію з утрати годувальника ПРИЗНАЧАЮТЬ – то справді призначають із другого дня після смерті годувальника, якщо звернення надійшло впродовж року.
А от ПЕРЕВОДЯТЬ із одного виду пенсії на інший, зокрема й на пенсію з утрати годувальника, лише з дня подання заяви разом із усіма документами.
Хепі-енд. Дякуємо дуже хорошій і скромній людині, яка допомогла родині Кондакових отримати заповітну довідку.
Але два згаяних тижні і неодержані кошти шкода-таки.
П. Наталю, а що це за посада-дуже хороша і скромна людина? Вибачте за іронію, але я думав, що у нас є ЦНАП, який мав би відповідати за свою бездіяльність… Кілька днів тому сам опинився в подібній ситуації і був вражений некомпетентністі працівників. Ось тут і виникають питання до владних структур міста…
я теж думала, що ЦНАП вирішить це питання за лічені хвилини. На жаль, там якісь залаштункові складнощі – можливо, через те, що ЄРЦ перейшов на платні послуги.
Але зі свого досвіду спілкування скажу:у ЦНАПі є дуже уважні і старанні працівниці.
Підкажіть, будь ласка, люди. Інваліду 2 групи чи по закону положено ефірний Т2 тюнер до телевізора від держави безкоштовно? А якщо можна отримати, то де? Чи старому чоловікові інваліду немає чого розраховувати на соцстрах та інші фонди?
Радар – не собез
та да, але якщо хтось знає, хай розкаже. Актуальне питання, аналогове ТБ вже фсьо.
Держава безкоштовно надає телетюнери окремим категоріям малозабезпечених громадян:
усім інвалідам першої та другої групи (у тому числі інвалідам війни цих груп);
інвалідам війни третьої групи;
особам, які виховують дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
особам із малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
особам, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.
особи, які належать до наведених категорій громадян, до 1 липня 2012 року мають особисто чи через уповноваженого представника або поштою надати заяву до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян буде відбуватися за правилом: один телетюнер – на одне житлове приміщення.
Доставка телетюнерів громадянам буде здійснюватись поштою по мірі надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими адміністраціями. Черговість доставки визначатиметься також по мірі надходження заяв: хто раніше подав заяву, той раніше отримає телетюнер.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 року № 245 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення”;
Перехожий, сходіть чи зателефонуйте в управління соцзахисту. А то раптом скажуть, що вже нічого нема. У будь-якому разі. занесіть туди заяву і документ про інвалідність.