Нововолинець Віталій Кондаков у серпні поховав батька. Мама-пенсіонерка вирішила перейти на чоловікову пенсію, офіційно це називається “переведення на пенсію з утрати годувальника”.

Віталій допомагає мамі в оформленні паперів.

Прийшов у міський відділ Іваничівсько-Нововолинського відділення Пенсійного фонду. Йому продиктували перелік документів, які треба здати.

Увага! При виході на пенсію ви маєте право надати якісь довідки впродовж 3 місяців від дня письмового звернення щодо призначення пенсії. Але!

Днем звернення за ПЕРЕРАХУНКОМ пенсії, ПЕРЕВЕДЕННЯМ з одного виду пенсії на інший, ПОНОВЛЕННЯМ виплати пенсії, виплатою НЕДООТРИМАНОЇ пенсії у зв’язку зі смертю вважається день прийняття заяви з усіма необхідними документами.

Отже, мама Віталія має здати заяву “в пакеті” з документами – все в один день!

Серед них – і довідка про склад сім’ї померлого, і довідка про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника, і ще багато дечого.

Довідки про склад сім’ї видає ЖЕК, а  тепер – управлінська компанія. Таку довідку Віталій узяв.

Зібрали вони з  мамою і всі інші папери, крім одного.

 

 

Потрібна довідка про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника.

Згідно з офіційними роз’ясненнями представників ПФУ

За документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї, приймаються довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації), або довідки органів місцевого самоврядування, або довідки про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою), видані згідно з вимогами статті 3 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (пункт 2.11 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1).

У разі неможливості надати зазначені вище документи факт перебування на утриманні померлого годувальника, встановлюється у судовому порядку.

Довідка з ЦНАПу про реєстрацію місця проживання пані Кондакової є!

За тією ж адресою був зареєстрований та мешкав її чоловік – це видно з інших документів.

Однак Пенсійному фонду цього чомусь замало.

Зазначити в довідці, що вона проживала разом із годувальником за однією адресою, ніхто не хоче!

Ні управлінська компанія, ні єдиний розрахунковий центр, ні центр надання адміністративних послуг!

 

 

ДВА ТИЖНІ Віталій і його мама ходять по колу: ЦНАП – Пенсійний – ЄРЦ – колишній ЖЕК.

Два тижні мама не може перейти з одного виду пенсії на інший і втрачає конкретні кошти.

РАДАР відстежує перебіг подій і сподівається, що здоровий глузд у котрогось із чиновників усе ж таки переможе звичку казати: “Ніззя” або “Це не до мене”.

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: