Назріває черговий скандал довкола депутата Леоніда Климовича – голови комісії Нововолинської міськради з питань транспорту, зв’язку, комунального господарства та будівництва, регулювання земельних відносин.

Рішайло земельних і підвальних питань знову потрапив у дуже незручне становище! Проти нього збунтувалися мешканці багатоповерхівки на проспекті Перемоги, 1-а.

Це той будинок, де Ощадбанк, – у самому центрі Нововолинська.

Учора на 19.30 мешканці скликали збори з єдиним питанням на порядку денному: “Як нам захиститись від апетитів і загребущих рук депутата Климовича?”

 

  – Чому цей друг мера плює на людей? – запитують мешканці

 

У будинку з 2008 року діє ОСББ “Добробут 1-а”, однак доступу до підвальних приміщень (575 кв.м) люди досі не мають.

Свою картоплю, консервацію, інші припаси зберігають хто на балконі, хто в гаражі, хто у чужому сараї. Здебільшого вимушені купувати  по 2-3 кг картоплі на базарчику біля будинку. Отакі “вигоди” у начебто престижній 5-поверхці.

  – Коли ми купили тут квартиру, нас попередили: підвалу нема, – розповідає одна з учасниць зборів. – Це було дивно, але довелося звикнути. Казали, що тут бомбосховище. Точніше, протирадіаційне укриття.

А виявляється, це укриття – напівсекретний об’єкт цивільної оборони – тихцем поділили на дві частини. І надали одну в оренду депутату Климовичу!

 

Виборці з цього будинку налаштовані дуже серйозно. За баталією “Мешканці проти депутата” вже стежить усе місто

 

– Климович користується підвалом 9 років, але нічого тут не робить. Розводить щурів, грибок і цвіль. Це просто жах, що там коїться. Комарі у теплу пору хмарами у під’їздах!обурюються жінки.

Історія підвального приміщення сповнена майже військових таємниць і кулуарних секретів. Будинок здали в експлутацію 1984 року. УВЕСЬ (!) підвал запроектували й облаштували як бомбосховище. Там було все:  особлива вентиляція, кімнати для харчування, медичних процедур, туалети, ванни, освітлення.

Було згідно з нормативами два виходи. Один – у теперішньому “підвалі Климовича“!

Десь так до 1992-1993 року об’єкт утримували більш-менш належно. Він був закріплений за Ощадбанком. Його стан перевіряли представники комісії з цивільної оборони.

Коли дозволили приватизацію житла, мешканці стали претендувати на свої частки підвалу. Їм сказали: ніззя!

 

  – Друзям Сапожнікова – все, а нам – дуля?!

  – У своєму будинку маємо господарювати ми самі, а не зайда-депутат!

 

– Я на власні очі бачив проект нашого будинку за 1984 рік,розповів РАДАРУ Олександр Микитович Боцюн.Ходив тоді у третій ЖЕК (Петрович начальником був), піднімали документацію на будинок і дивилися. ВЕСЬ наш підвал по документах – бомбосховище!

Із середини 1990-х Ощадбанк укриття занедбав, а відповідальні працівники з цивільної оборони та мобілізації у виконкомі виявилися безвідповідальними.

Тривалий час ПРУ стояло навстіж, із вибитими дверима, тут тулились бомжі, а сантехніку розграбували.

 

Три пожежі, підтоплення, та ще й рейдерський віджим! 

 

– Підвал під Ощадбанком тричі горів, його затоплювало, вода аж у дворі стояла, – згадує Олександр Боцюн. – Ми ходили у виконком скаржитись. Міська рада віддала частину протирадіаційного укриття під молодіжний клуб чи щось таке. Ще пані Дружук тоді культурою керувала. Там почали щось робити під клуб, та невдовзі покинули.

Потім двері усе ж таки зачинили, ключі від укриття були в начальника третього ЖЕКу. Ми туди й надалі доступу не мали. Бомбосховище!

А Климовичу чомусь третину укриття віддають, і вже не просто в оренду, а під приватизацію!

Нам ніззя, а депутату можна?! Як то так?

 

 – Підвал наш! Загарбник не пройде!

 

– Хіба ми, мешканці. не маємо права користуватися підвалом у своєму ж таки будинку? Хіба нам не потрібно зберігати там свої речі та припаси? Зрештою, ми як ОСББ могли б самі здавати підвал в оренду – хоча б ту його частину, яку тихцем прибрав до рук Климович, – міркують учасники зборів у дворі на Перемоги, 1-а.

– Мали б кошти на ремонт даху, на заміну труб, на благоустрій нашого багатостраждального двору, де і базар, і цирк, і “розборки” молодиків, і що завгодно…

 

Від Климовича вже маємо стільки проблем, а як викупить – нам взагалі не буде спокою…

 

Про цікавий перебіг і підсумки зборів РАДАР вам розкаже трохи згодом. А зараз – витяг із проекту рішення, яке Нововолинська міськрада наміряється ухвалити 24 травня.

 ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я  від    травня 2017 року №

Про затвердження експертної оцінки майна, яке підлягає приватизації

Відповідно до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» на підставі висновків про вартість майна (оцінку), виданих ТзОВ «Волинь – експерт», міська рада

В И Р І Ш И Л А :

Затвердити висновки про вартість майна (оцінку) комунальної власності, яке підлягає приватизації, а саме:

– вбудовані підвальні нежитлові приміщення 190,6 м2 за адресою: місто Нововолинськ, проспект Перемоги, №1а, згідно експертної оцінки.

 

Рішення про те, щоб підвал площею 190 кв.м віддати орендареві Климовичу під викуп, міськрада вже ухвалила…

 

Вхід у підвал, який Климович орендує 9 років. Найцентровіший центр міста.

Дашок і сходи поросли мохом. У негоду – мох і болото… 🙁

 

Нагадаю, загальна площа підвалу на Перемоги, 1-а – 575 метрів. Климовичу дають під викуп (приватизацію) 190 кв.м.

Але! Як зазначив сам Климович в електронній декларації, він має у власності (право не зареєстроване) підвал площею 262 кв.м, відніс його в декларації до об’єктів незавершеного будівництва.

А ще орендує в Нововолинську з 2008 року підвал площею 479, 2 кв.м.

І саме з 2008 року Климович орендує підвал на Перемоги, 1-а. Мешканці кажуть, що депутат винаймає  третину підвального приміщення. 575 кв.м : 3 = 191 кв.м.

Проте він декларує в оренді 479,2 кв.м. Це майже все укриття! За винятком 100 метрів.

 

Депутата-орендаря тут практично не бачать

 

То який же підвал він задекларував на праві оренди? Цей чи ще й інші?

Скільки підвальної площі Климович орендує в Нововолинську насправді? І як сплачує за оренду?

РАДАР розповість вам і про це, і про інші пікантні особливості депутатського бізнесу Климовича.

Стежте за РАДАРОМ, бо –

ДАЛІ БУДЕ!

Наталя Камишникова

Фото – Віктор Ромашевський

Продовження тут:

Кому служать депутати: громаді чи Климовичу?

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: