Люди – Климовичу: “Бери щурів, іди додому!”

30 1651

Назріває черговий скандал довкола депутата Леоніда Климовича – голови комісії Нововолинської міськради з питань транспорту, зв’язку, комунального господарства та будівництва, регулювання земельних відносин.

Рішайло земельних і підвальних питань знову потрапив у дуже незручне становище! Проти нього збунтувалися мешканці багатоповерхівки на проспекті Перемоги, 1-а.

Це той будинок, де Ощадбанк, – у самому центрі Нововолинська.

Учора на 19.30 мешканці скликали збори з єдиним питанням на порядку денному: “Як нам захиститись від апетитів і загребущих рук депутата Климовича?”

 

  – Чому цей друг мера плює на людей? – запитують мешканці

 

У будинку з 2008 року діє ОСББ “Добробут 1-а”, однак доступу до підвальних приміщень (575 кв.м) люди досі не мають.

Свою картоплю, консервацію, інші припаси зберігають хто на балконі, хто в гаражі, хто у чужому сараї. Здебільшого вимушені купувати  по 2-3 кг картоплі на базарчику біля будинку. Отакі “вигоди” у начебто престижній 5-поверхці.

  – Коли ми купили тут квартиру, нас попередили: підвалу нема, – розповідає одна з учасниць зборів. – Це було дивно, але довелося звикнути. Казали, що тут бомбосховище. Точніше, протирадіаційне укриття.

А виявляється, це укриття – напівсекретний об’єкт цивільної оборони – тихцем поділили на дві частини. І надали одну в оренду депутату Климовичу!

 

Виборці з цього будинку налаштовані дуже серйозно. За баталією “Мешканці проти депутата” вже стежить усе місто

 

– Климович користується підвалом 9 років, але нічого тут не робить. Розводить щурів, грибок і цвіль. Це просто жах, що там коїться. Комарі у теплу пору хмарами у під’їздах!обурюються жінки.

Історія підвального приміщення сповнена майже військових таємниць і кулуарних секретів. Будинок здали в експлутацію 1984 року. УВЕСЬ (!) підвал запроектували й облаштували як бомбосховище. Там було все:  особлива вентиляція, кімнати для харчування, медичних процедур, туалети, ванни, освітлення.

Було згідно з нормативами два виходи. Один – у теперішньому “підвалі Климовича“!

Десь так до 1992-1993 року об’єкт утримували більш-менш належно. Він був закріплений за Ощадбанком. Його стан перевіряли представники комісії з цивільної оборони.

Коли дозволили приватизацію житла, мешканці стали претендувати на свої частки підвалу. Їм сказали: ніззя!

 

  – Друзям Сапожнікова – все, а нам – дуля?!

  – У своєму будинку маємо господарювати ми самі, а не зайда-депутат!

 

– Я на власні очі бачив проект нашого будинку за 1984 рік,розповів РАДАРУ Олександр Микитович Боцюн.Ходив тоді у третій ЖЕК (Петрович начальником був), піднімали документацію на будинок і дивилися. ВЕСЬ наш підвал по документах – бомбосховище!

Із середини 1990-х Ощадбанк укриття занедбав, а відповідальні працівники з цивільної оборони та мобілізації у виконкомі виявилися безвідповідальними.

Тривалий час ПРУ стояло навстіж, із вибитими дверима, тут тулились бомжі, а сантехніку розграбували.

 

Три пожежі, підтоплення, та ще й рейдерський віджим! 

 

– Підвал під Ощадбанком тричі горів, його затоплювало, вода аж у дворі стояла, – згадує Олександр Боцюн. – Ми ходили у виконком скаржитись. Міська рада віддала частину протирадіаційного укриття під молодіжний клуб чи щось таке. Ще пані Дружук тоді культурою керувала. Там почали щось робити під клуб, та невдовзі покинули.

Потім двері усе ж таки зачинили, ключі від укриття були в начальника третього ЖЕКу. Ми туди й надалі доступу не мали. Бомбосховище!

А Климовичу чомусь третину укриття віддають, і вже не просто в оренду, а під приватизацію!

Нам ніззя, а депутату можна?! Як то так?

 

 – Підвал наш! Загарбник не пройде!

 

– Хіба ми, мешканці. не маємо права користуватися підвалом у своєму ж таки будинку? Хіба нам не потрібно зберігати там свої речі та припаси? Зрештою, ми як ОСББ могли б самі здавати підвал в оренду – хоча б ту його частину, яку тихцем прибрав до рук Климович, – міркують учасники зборів у дворі на Перемоги, 1-а.

– Мали б кошти на ремонт даху, на заміну труб, на благоустрій нашого багатостраждального двору, де і базар, і цирк, і “розборки” молодиків, і що завгодно…

 

Від Климовича вже маємо стільки проблем, а як викупить – нам взагалі не буде спокою…

 

Про цікавий перебіг і підсумки зборів РАДАР вам розкаже трохи згодом. А зараз – витяг із проекту рішення, яке Нововолинська міськрада наміряється ухвалити 24 травня.

 ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я  від    травня 2017 року №

Про затвердження експертної оцінки майна, яке підлягає приватизації

Відповідно до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» на підставі висновків про вартість майна (оцінку), виданих ТзОВ «Волинь – експерт», міська рада

В И Р І Ш И Л А :

Затвердити висновки про вартість майна (оцінку) комунальної власності, яке підлягає приватизації, а саме:

– вбудовані підвальні нежитлові приміщення 190,6 м2 за адресою: місто Нововолинськ, проспект Перемоги, №1а, згідно експертної оцінки.

 

Рішення про те, щоб підвал площею 190 кв.м віддати орендареві Климовичу під викуп, міськрада вже ухвалила…

 

Вхід у підвал, який Климович орендує 9 років. Найцентровіший центр міста.

Дашок і сходи поросли мохом. У негоду – мох і болото… 🙁

 

Нагадаю, загальна площа підвалу на Перемоги, 1-а – 575 метрів. Климовичу дають під викуп (приватизацію) 190 кв.м.

Але! Як зазначив сам Климович в електронній декларації, він має у власності (право не зареєстроване) підвал площею 262 кв.м, відніс його в декларації до об’єктів незавершеного будівництва.

А ще орендує в Нововолинську з 2008 року підвал площею 479, 2 кв.м.

І саме з 2008 року Климович орендує підвал на Перемоги, 1-а. Мешканці кажуть, що депутат винаймає  третину підвального приміщення. 575 кв.м : 3 = 191 кв.м.

Проте він декларує в оренді 479,2 кв.м. Це майже все укриття! За винятком 100 метрів.

 

Депутата-орендаря тут практично не бачать

 

То який же підвал він задекларував на праві оренди? Цей чи ще й інші?

Скільки підвальної площі Климович орендує в Нововолинську насправді? І як сплачує за оренду?

РАДАР розповість вам і про це, і про інші пікантні особливості депутатського бізнесу Климовича.

Стежте за РАДАРОМ, бо –

ДАЛІ БУДЕ!

Наталя Камишникова

Фото – Віктор Ромашевський

Продовження тут:

Кому служать депутати: громаді чи Климовичу?

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
30 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Дії міського голови, голови міської ради і голови міського виконавчого комітету В.Сапожнікова – протиправні. Це неодноразово підтверджено “Постановами” судів міст Іваничі, Володимира-Волинського і Львова. Чому саме мера? Та тому, що у порядок денний сесій міської ради і засідань міськвиконкому питання відчуження земель і об”єктів власності територіальної громади Нововолинська вносить саме він! Не заступники і не депутати. Але, якщо депутатський корпус, більшість голосів віддасть за приватизацію майна ОСББ Л.Клімовичем, то такі дії – вже місцевих депутатів, на цей раз, будуть протиправними і антизаконними. До позовів у суди проти “папи” і міського виконавчого комітету додадуть і депутатів, що діють у корупційному та антиконституційному полі. НАЗК – за вами плаче, хлопці та дівчата! Це вже я постараюсь.

editor
5 років тому

Мешканці вул. Перемоги, 1-а, скільки він орендує того підвалу по ваших документах?

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Ніякими “колегіальними рішеннями” В.Сапожніков і Л. Клімович не прикриються – немає таких юридичних формулювань в нормативних і законодавчих актах України! Мер вже намагався уникнути відповідальності таким способом. Обласна Виконавча служба на цю його спробу відреагувала штрафом у 5 100 грн. Незабаром буде відкрите наступне виконавче провадження по “Постанові” Львівського апеляційного суду, що повністю став на мій бік 15 травня. Мер не виконує Конституції і законодавства Держави. Вам потрібен такий міський голова? Та й скільки можна брехати?

кароліна
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Коли я торгувала на базарі, то співчувала тим людям, які живуть у тому будинку. Але, виявляється, що базар -то ще не всі їхні проблеми. Бажаю мешканцям наснаги, витримки, наполегливості і сили духу. Борітеся – поборете. Не зупиняйтесь, ідіть до переможного кінця.

Вуаля
5 років тому

Росіянин Сапожніков, під час війни з Росією, продає бомбосховище. Своїми рішеннями він діє на стороні окупанта. Це внутрішня диверсія. Як на це відреагує прокуратура?

editor
5 років тому
Відповісти  Вуаля

Я теж росіянка, не у 5-й графі анкети справа. Можна ж сказати і так: під час війни віртуальний мисливець за сепарами, патріот на словах Климович купує /віджимає у громади частину укриття, призначеного для захисту сотень українців.
Поза сумнівом, цим він допомагає окупантам. У цьому укритті два життєво важливих входи, один приватизує Климович.

Вуаля
5 років тому
Відповісти  editor

А патріот на словах Климович в армії служив? Чи це темна сторінка його біографії?

editor
5 років тому
Відповісти  Вуаля

Безумовно, депутат вам як виборцю відповість отут на РАДАРІ.
Заразом розкаже, скільки отримав повісток.

кароліна
5 років тому
Відповісти  editor

Коли мова іде про бомбосховище, то стає взагалі дуже цікаво – яка оренда чи прихапизацію може бути?

editor
5 років тому
Відповісти  кароліна

Оце й мене дивує в діях чиновників. Адже в Україні, до відома пана Громика, ПАНКА Сторонського, Рожелюка і Сапожнікова, є не лише закон про малу приватизацію ДЕРЖАВНИХ (!) підприємств, на який вони посилаються, а й купа законодавчих і нормативних документів про об’єкти цивільної оборони, зокрема – про ПРУ.
І там дуже високі вимоги до збереження ПРУ в цілісності. Купа засторог для приватизації приміщень бодай частинами.
Є досить свіжі постанови Кабміну. Хіба вони не читали?..

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Це не панок, це скоріше всього недопанок і хам.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Хам – точно.

кароліна
5 років тому
Відповісти  editor

Така поведінка батьків міста є доказом того, що для них закони не писані, вони займаються рейдерством відкрито, бо поки ці справи розгляне прокуратура, поки розгляне суд, то вони вижмуть із захопленого по максимуму, не дбаючи про наслідки (як у приказці: “Після мене хоч потоп”). У цьому і полягає підступ рейдерства, адже довести факт злочину і покатати винних майже неможливо. Шановна громадо, на ваших очах чиниться добре продуманий і спланований злочин, і якщо не зупинити злочинців сьогодні, то потім може бути пізно.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  кароліна

Ви,” Кароліно”, чудово все розумієте. Браво! Всім би так. Додам: І депутат багатьох скликань Л.Климович, й інші діючі місцеві депутати добровільно, приймали присягу на вірність територіальній громаді та народу України. Та ставили свої підписи під цим урочистим текстом. Потім фотографувалися на східцях міської ради разом із міським головою, якого обласна прокуратура подала до суду за корупцію. І якому неодноразово, в “Постановах” судів багатьох міст та рівнів, ухвалювали вердикти про його протиправні дії. Однєю із вимог громади м. Нововолинська має бути пункт про відставку В. Сапожнікова, який зрадив присягу місцевого службовця, що виконує у місті функції Держави.

кароліна
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Пане Бідзюра, дякую. Все як у приказці: “Хто на що вчився”.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  Вуаля

Знаєте, “Вуаля”, я переконаний у цьому. Це – антидержавницькі дії спрямовані на підрив обороноздатності і територіальної цілісності України. Л.Климовичу потрібно було б знати про це.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Пильні громадяни за прикладом стукопатріота Климовича мають негайно повідомити про це в СБУ.
Стукає в органи на нелояльних громадян за їхні дописи в соцмережах, а сам нахабно віджимає частину протирадіаційного укриття в центрі прикордонного міста!
Ще й заявляв (як розповідають мешканці), що ВЕСЬ підвал буде його! Тобто все укриття.
Чиє завдання виконує, на кого працює? Чому досі не пішов захищати неньку-Україну? Може, під час поїздок у Білорусь був завербований білоруськими чи російськими спецслужбами?..

editor
5 років тому
Відповісти  editor

007:
Ха, ви тільки тепер здогадалися? А я давно підозрюю, що він КРОТ. Законспірований і законсервований, як мер зі Сніжного. Головою земельної і будівельної комісії в місті на кордоні з Польщею його зробили не просто так. Усе сплановано і продумано. Дядька з вулиці в секретний цивільний об’єкт не пустять. А банщика пустили. На 9 років так званої оренди! Ви кажете, він там нічого не робить, мох і болото розвів. А ніхто не думав – може, він вибухівки у комунікації наклав??????.

переможці з Перемоги, 1а
5 років тому
Відповісти  editor

Ппісля зустрічі з нашою громадою він і у штани накладе! ))))

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Знаєте що, народ. Здається 24 травня (потрібно уточнити), відбудеться сесія міськради. Там де йому депутатики, згідно повістки дня, разом із головою, вірнопіддано даруватимуть ваш підвал. То давайте вийдемо на 10-00 годину і скажемо “всенародним” все, що ми про них думаємо. Маю потужний мегафон – чути буде на увесь центр міста і ще далі. Прочитаю “Постанови” судів, у яких дії міськвиконкому і мера, визнано протиправними. Щоб наймитам громади, та служба медом не здавалась! Що ви про це думаєте?

editor
5 років тому

вибухівки? 🙂

роман
5 років тому

алтернативна точка зору: ОСББ хоче безкоштовно отримати об’єкт з комунальної власності ( тобто усієї громади нововолинців) за який Климович готовий платити гроші

Перемоги 1а
5 років тому

Сайт Буг дану інформацію теж розповсюджує, а от сайт НВІП притих, і навіть писку не поадає, депутат Климович проплатив щоб “сопіли в дві дирочки”. Не розумію одного такі сенсації “як про корупціонера мера” викинули одразу, а про короля підвалів Леню банщика, молчок. Тепер ми знаємо хто є хто?!

editor
5 років тому
Відповісти  Перемоги 1а

Бачте, валити старого мера стало вигідно всім. І найвигідніше – його найближчому оточенню. Молодим, так би мовити, шакалам.
Ті, що зараз притихли, валять мера в інтересах оцих шакалів, я думаю.

людина
5 років тому

Шановні мешканці, закон на вашій стороні, тому, що якщо в будинку вже створено ОСББ, то без згоди усіх власників, а саме жителів будинку, ніякий Климович не мав жодного права сунути свої лапи у чуже майно, подавайте в суд, відсудіть своє ще й стягніть з того депутата моральні збитки.
П.С. Таке враження, що того Климович у підвалі народився, бо у нього якась маніакальна любов до підвалів.)) Правда, Льоню?

мешканець
5 років тому

В будинку 32 квартири, і нікому не байдуже, просто не всі змогли бути присутніми.
Мешканці не мають двору, не мають води і підвалу. Та й ще міській раді не вистачає грошей – продає бомбосховище і підвал. Але кому ті люди потрібні?!
Коли не було війни, то потрібне було бомбосховище, а зараз – навіщо?.. Краще Климовичу продати.

кароліна
5 років тому
Відповісти  мешканець

Хочу доповнити.Депутат Верховної Ради Пашинський ще на початку війни з Росією і під час анексіі Криму зробив заяву, що Росія у Західну Україну відправила велику групу своїх агентів для ведення підривної діяльності ігібридної війни. Звичайні рядові громадяни багато лиха не нароблять (хоч це і не факт ), а от такі, як керівники міста і Климович – це запросто.

продепутат
5 років тому
Відповісти  кароліна

Ромашевського візьміть очільником осбб .сопожнікову це сподобається… Все йде по сценарію мера.Підвал відтяпаюють ,а на кого запишуть ,це діло техніки. Хто найліпше увійде в роль опозіціонера, той і будде власником бомбосховища.

editor
5 років тому
Відповісти  продепутат

Прдепутат, він же прогноз, не підсобляйте “нікчемній шістці мера”. Навіть якщо маєте якісь особисті претензії до Ромашевського. У Ромашевського тут інтересу – нуль. Він просто мешкає тут і знає ситуацію з підвалом краще за інших депутатів.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  кароліна

Я про це, “Кароліно”, здогадуюсь давно. Занадто відверто і відкрито діють окремі особи, котрі у місцевій владі, посягаючи на державний суверенітет і розвал незалежної України. Ось вже більше 20 років… Що думає із цього приводу шеф Володимир-Волинського УСБУ І. В. Мовшук? Напишіть Ігоре Васильовичу.