Чиновницьке угруповання під назвою “Асоціація міст України” виступає категорично проти зменшення платні за центральне опалення і вже звернулося з заявою до прем’єр-міністра Гончарука.

Мери-підписанти вимагають скасувати постанову уряду від 26.06.2019 №560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг». Мовляв, вона ставить під загрозу діяльність підприємств комунальної теплоенергетики.

Урядова постанова передбачає граничні тарифи на:
– послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).
– послугу з гарячого водопостачання 83,66 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників та 75,74 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників.

Середній тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 р. становив 1807 грн за 1 Гкал. Зменшення тарифу призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 рр. у сумі 7 млрд грн., заявляють в Асоціації.

Підтримав цю заяву й нововолинський міський голова Віктор Сапожніков:

– Враховуючи те, що економічно обґрунтований тариф на теплову енергію в умовах міста Нововолинська складає 1872,6 грн. за 1 Гкал (із врахуванням ПДВ), встановлення виконкомом Нововолинської міськради меншого тарифу призведе до додаткових витрат міського бюджету у сумі 32,56 млн.грн. за час опалювального сезону.
Для Нововолинська такі додаткові витрати є непосильними, а впровадження таких змін призведе до повного припинення надання послуг із постачання теплової енергії та гарячої води населенню.

Щоб уникнути припинення теплопостачання, виконавчий комітет Нововолинської міської ради буде змушений зупинити фінансування зарплат педагогам та лікарям, скоротити працівників комунальних підприємств, обмежити соціальні програми та ремонт вулиць міста.

Звернення АМУ підписали луцький та володимир-волинський міські голови, а також Волинське відділення АМУ.

Коротше, мери хочуть, щоб їхні виборці й надалі переплачували шалені суми за ледь теплі батареї та напівгарячу воду.

Самі ж чиновники у своїх особняках користуються автономним опаленням і  мають змогу платити відповідно до реального споживання тепла.

Прочитав сам? Поділись з іншими: