Від слова до діла перейшли мешканці кількох нововолинських багатоповерхівок, не згідні з діями “Волиньгазу”. Вони повідомили представників влади про несправедливі й незаконні нарахування, встановлені монополістом.
Адже це вчетверо більше, ніж в інших будинках!
Покарав їх монополіст за те, що не дали згоди на встановлення загальнобудинкового газового лічильника. Ми писали про це тут: “Рекет у платіжках. “Волиньгаз” збільшив занадто розумним мешканцям норми аж учетверо!”
Хоча позиція мешканців дуже проста й зрозуміла.
“Забезпечте кожну квартиру індивідуальним безкоштовним газовим лічильником – і не буде потреби в загальнобудинковому”, – кажуть вони газівникам.
Одержавши просто-таки грабіжницькі платіжки, люди у кожному з будинків провели збори й вирішили звернутись до президента Порошенка, голови комісії НКРЕКП Вовка, голови Антимонопольного комітету України Терентьєва, депутата Верховної Ради по 19-ому округу Гузя, міського голови Сапожнікова, депутатів Нововолинської міської ради щодо незаконного встановлення загальнобудинкових газових лічильників для побутових споживачів багатоквартирних будинків.
Також вирішили платити за споживання газу, як і раніше, в сумі 30,26 грн. на кожну прописану людину по нормі споживання газу на кожного прописаного в квартирі з 4,4 куба (при використанні плитки за наявності гарячого водопостачання) згідно з Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» , а не захмарну суму 125,88 грн. на кожну прописану людину при незаконному нарахуванні граничних норм 18,3 куба.
Звертаються до Нововолинського відділення ПАТ “Волиньгаз” із вимогою виконати норму Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011 р. № 3533-VI. Адже він вищий за підзаконний внутрішній акт Кодексу газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015 року. Вимагають встановити безкоштовно поквартирні побутові газові лічильники за адресами споживачів.
Просять міського голову, членів виконкому, місцевих депутатів зібрати позачергові сесії міської ради, виконкому, провести спільні наради з мешканцями, представниками ПАТ “Волиньгаз” та Антимонопольного комітету для вирішення спірної та конфліктної ситуації.
В інших містах влада реагує та допомагає, в нас чомусь ні…
Ковельський міський голова Олег Кіндер реально обстоює інтереси своїх виборців перед монополістом. Не стоїть осторонь проблеми й луцька влада.
Отакі заяви надійшли газівникам від мешканців 5-го, 6-го, 15-го мікрорайонів Нововолинська:
А це колективні звернення до голови НКРЕКП та народного депутата:
Усі документи й інформацію надав РАДАРУ Руслан Влодарчик
поможе вам Сапожніков, поможе
Толковий комент із мереж від Володимира Гоцика:
Все правильно написано. Оператор ГРМ (Облгазы) рассказывает, что ни в каких нормативно – правовых актах четко не прописано про установку индивидуальных(квартирных) газовых счетчиков… Полное вранье!!! Во-первых, ни в одном из нормативно – правовых актов такого понятия (значения), как индивидуальный или квартирный газовый счетчик не существует, есть единственное понятие (значение) – газовый счетчик.
Закон “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” чітко прописує встановлення лічильників газу у квартири: Стаття 6. Обов’язки та відповідальність суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території
1. Суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного
газу на відповідній території, зобов’язані:
1) забезпечити встановлення лічильників газу:
а) для населення, що проживає у квартирах та приватних
будинках, в яких газ використовується:
У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України;
На багатоквартирні будинки встановлюють ВОГ (вузол облику газу) , це не є лічильником газу….
Отже якщо в Законі “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” вказано встановити лічильники газу (це засіб вимірювальної техніки) – как прилад – населенню, яке проживає в квартирах, то це означає установку лічильника газу, но ні як ні Вузла обліку газу – який встановлюється на будинок та за визначенням є сукупністю засобів вимірювальної техніки. Закон “Про ринок природного газу”
Глава 3. Облік природного газу
Стаття 18. Приладовий облік природного газу
1. Приладовий облік природного газу здійснюється з метою отримання та реєстрації достовірної інформації про обсяги і якість природного газу під час його транспортування, розподілу, постачання, зберігання та споживання.2. Приладовий облік природного газу здійснюється з метою визначення за допомогою вузла обліку природного газу обсягів його споживання та/або реалізації, на підставі яких проводяться взаєморозрахунки суб’єктів ринку природного газу.39) суб’єкт ринку природного газу – оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач;
Суб’єктом ринку природного газу є споживач (який отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу ) та котрий повинен розраховуватися за тот реальний (достовірний) об’єм газу, якій конкретно він – суб’єкт ринку використав за даними приладу обліку (лічильника газу -ВОГ), а не за колхоз котрий визначається будинковим ВОГ, так как багатоквартирний будинок не є суб’єктом -споживачем, який отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу !
Потому до 1.01.2018 года кожний субъект ринку природного газу повинен бути забезпечений приладом обліку, для цього и був прийнятий закон “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”!