Чому ж утаємничена фірма, назви якої ми досі не дошукались, нагріла руки на деревах цінних порід довкола кладовища в Литовежі?
Виявляється, керівництво Литовезької сільради ще в лютому дозволило цю варварську рубку.
Ось відповідь голови сільради Олени Касянчук на мій запит:
Чи були всі ці дерева аварійними, чи становили загрозу чиємусь життю? Чи були фаутними (з пошкодженнями стовбура)?
Фірма, що вирізала 150 дубів, сосен, ясенів і берез, лише посміється у відповідь. Головне що? Папірчик. А папірчик із печаткою сільрада їй надала.
Ринкова вартість такої деревини – десятки мільйонів гривень. Гадаю, ці кошти легенько пройдуть повз державу. Але відкатів посадовцям у тіньовому бізнесі ніхто не скасовував…
Хто там їздив із порубниками, показував, де можуть зрубати бабла на мільйони? Часом не Микола Кривонюк – колишній сільський голова, а нині – працівник державної екологічної інспекції у Волинській області? Щасливий власник 5 земельних ділянок у селі Литовежі загальною площею понад 30 тис. кв.м.
А ви мовчіть далі, литовежани. Дивіться на зруйновані надгробки і мовчіть. Саме ваше мовчання й надихає вашу владу на нові й нові корупційні звершення.
Мовчіть далі, родини учасників АТО, а то належну вам земельну ділянку ще кілька років не нададуть.
Мовчіть, спрацьовані пенсіонери, плачте тихенько біля сплюндрованих могил своїх предків.
Мовчи й надалі, сільська молодь, ти ж лементуєш тільки коли тобі сотню шин на “водіяння” у Великодню ніч не дають спалити біля храму. А красені дуби, розкішні сосни, могутні ясени – то таке…
Сидіть рівненько, депутати сільської ради. Мовчання – золото. Щось, може, і вам перепаде…
Наталя Камишникова
Фото, відео – Віталій Грабовський
Даруйте мені мою французьку але це повний ********!!!! Пані голові очі в дупу влізли що вона не бачить зруйнованих пам’ятників і надгробків? Люди що ще вам треба щоб ви врешті зрозуміли і відкрили рота до такої нахаби і брехухи????!!! Навіть її попередник,яким би брехуном його не обзивали такого собі не дозволяв!!! Вас ведуть в прірву а ви голови похилили і чекаєте кращого????
Дивні і чудні люди в Литовежі. Лагідні і боягузливі немов вівці.
Всі селяни які живуть в Литовежі знають,що там було зрізано максимум з дерев 15,а зруйновані пам’ятники там, ще можливо з 20 століття,просто з зв’язку з тим ,що розчистили ці хащі їх почало видно.Тому комент ваш не доречний,якщо ви не з Литовежа,а ця інформація це повний абсурд🤷♂️
150 дерев зрізано, а не 15. Це повідомила голова сільради. 150! Абсурд – ваше твердження про 15 дерев.
Кому повідомила голова сільради.Що за пусті ствердження.Я кілька днів назад був на цвинтері,і бачив ситуацію,хіба за два-три дні зрізали 130 дерев,але мені здається це не можливо.
Ви читаєте лише коментарі й заголовки новин? Тут у тексті все вам написано: кому відповіли, скільки зрубали дерев і яких саме. Литовежани бачили цей лісоповал, і там точно не 15 і навіть не 20 дерев знесено. Може, ви недобачаєте ситуацію? 🙂
Якщо ви, “Олеже”, з Литовежа то я вам повідомляю, що біля нового сільського цвинтаря існує дорешти занедбаний польский – ще з 17-18 століть. Я цим питанням, у свій час, займався дуже серйозно. Шкода, що ніхто з посадовців Литовежської сільради тоді до мене не дослухався. Маю зо два десятки фото. Можу надіслати у приват, якщо бажаєте.
Цікаво б подивитись такі фото)))
То у такому випадку сільська рада мала укладати підрядний договір із якоюсь фірмою, чи організацією по вирубці дерев. І ця фірма має бути вказана у договорі. Може сільська рада ще і гроші за ту вирубку платила, чи підрядник працював за “дякую”, прихопивши із собою цінну деревину?
Рішення смішне. Одностороннє і вольове, як вбачається. Безоплатне за виконану роботу і без постановки на прихід десятків кубометрів зрізаної деревини, яка є комунальною (народною) власністю територіально громади с. Литовеж… Це тема поліцейсько-прокурорського реагування і розслідування. Сільським владним чиновникам повилазило, якщо вони “не побачили” страшної руїни, яку залишили після себе горе-лісоруби. А ви, литовежці, домовчитеся до чогось набагато гіршого.