Нововолинські чиновники не прийшли попрощатись із відомою поетесою. Але було багато освітян

14 2297

Світлану Костюк, лауреата кількох міжнародних літературних премій, авторку віршів, які роблять честь українській поезії, поховали сьогодні на тому непоказному нововолинському цвинтарі, що межує з Низкиницьким монастирем.

Поховали внизу, при дорозі, навпроти гаражів. На пагорбі біля монастиря “немає місця”.

Ця пресвітла жінка була й буде гордістю Волині. Однак на жалобну церемонію не прибув ані міський голова Сапожніков, аніхто з його заступників, ані навіть начальник відділу освіти міськвиконкому. Не побачила на цвинтарі жодного місцевого депутата.

Вони святкують? відпочивають? запрацювалися? Не знати не могли – вже наступного дня про смерть поетеси дізнались люди у Парижі, Мадриді, Нью-Йорку, Відні, Мюнхені, Тель-Авіві, Мінську, Варшаві, Празі, Будапешті, Чикаго, Лісабоні, Римі, Мілані, Неаполі, Торонто, Афінах, Франкфурті, Берліні, Амстердамі, Санкт-Петербурзі, Таллінні, Ризі, Буенос-Айресі, Вінніпезі, Тунісі, Антверпені, Сіднеї

Перелічую лише дещицю міст, у яких читали сумну новину на РАДАРІ 7 січня.

 

Босоніж у небо пішла Світлана Костюк. Письменниці не стало на Різдво

Поширили звістку й обласні сайти.

Натомість приїхали попрощатись – усім колективом – педагоги Будятичівської школи, де викладала українську й директорувала колись Світлана Степанівна. Приїхали представники сільських шкіл із Гряд, Бужанки, Грибовиці,  Литовежа, Низкинич.

Приїхали з Іванич віддати шану видатній, без перебільшення, людині голова районної ради Андрій Бадзюнь, керуюча справами Ніна Шумська, начальник відділу освіти райдержадміністрації Надія Жук із методистами.

Було чимало й нововолинських освітян. Колеги з ліцею, де Світлана Костюк вела гурток поетичного слова, викладачі з різних шкіл міста, електромеханічного коледжу, ВПУ. Принесли вінки і квіти, віддали останню шану.

У вічність письменницю провели близько сотні краян. Були й науковці з Києва та Луцька.

На всіх нас – і повз нас – вона дивилася з портрета, написаного її чоловіком – Анатолієм Костюком, ілюстратором кількох її книжок. Сумовито усміхалась у вічність.

 

 

Місце останнього її спочинку – при дорозі. Там трохи розчистили хащі, але – ні огорожі на цій ділянці цвинтаря, нічогісінько. Безсмертній душі поета до того байдуже, а нам? За жлобсько-зверхню нововолинську владу було страшенно соромно.

Світлано, пробачте нас усіх, що не змогли продовжити вам життя ще хоча б на рік…

Родині письменниці – найщиріші співчуття. Ми з вами.

 

Наталя Камишникова

ФотоВіктор Порплиця

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
14 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Шаман
5 років тому

соромно і бридко одночасно, але їй вже то неважливо

Ніна
5 років тому

З поезії Світлани Костюк
.”…не вивчайте мене все одно залишуся загадкою
у тайнописі серця – акорди надривно сумні
я зостанусь для вас тихим світлом чи світлою згадкою
білі тіні і вітер гойдатимуть тишу мені……”

Дякуємо за добре ніжне і чуйне серце, Світлано!
Ви завжди говоритимете з нами словами своїх творів….
Особисте щире спасибі.
Царство Небесне Вашій душі….😓

Читачка
5 років тому

У відповідь скажу словами Світлани Костюк:

“Не сотвори собі кумира”…Не сотвори…Не сотвори…
Якщо душа чиясь нещира, то зло в ній множиться на три…
Кумири деякі загрались, бо не зупинить їх ніхто…
Я тим “великим” співчуваю…До них, дасть Бог, “не дотягнусь”…
Не розумію …
Та прощаю…
Молюсь…”

АРСЕН
5 років тому

ТА …грець з тими чиновниками ! === ПРИЙШЛИ ПРОВЕСТИ В ОСТАННЮ ДОРОГУ ТІ , ДЛЯ КОГО ВОНА ДОРОГА і БЛИЗЬКА ЛЮДИНА !!! ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ПОЕТЕСІ !!!

Гiсть
5 років тому
Відповісти  АРСЕН

Да, уж у наших чиновников авторитеты лишь они сами и такие же, как и они. Влада отдельно, народ отдельно. Родным Светланы искрение соболезнования – ушла высокая светлая душа. Пусть почивает в Боге!

Тетяна
5 років тому

А от мені і ще багатьом людям здається, що , ви , Пані Наталю, тільки пишите тут про жлобську владу і пости про “вічне”, як от оцей, то це просто “обрамлення” до вашої тотальної критики влади! Вічна пам*ять прекрасній жінці, ясна річ, але ж ви тупо використовуєте всіляки негаразди і лиха людей, щоб вкотре спаплюжити очільників міста, навіть там де це недоречно, де вони абсолютно непричетні до події!Влада не може усім допомогти і усьому зарадити!Дивуюсь, як Ви ще не написали, що снігопади викликав Сапожніков навмисне!А про кладовище, буквально сьогодні там була..кладовища всі на жаль розширюються..і не вслідкуєш на ними..там за межею буквально пару нових могил..думаю, з часом, огорожу поставлять!

editor
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Тупо – це виділити визнаній світом письменниці аж цілу тисячу гривень із міського бюджету на лікування, та ще й дати так принизливо. Писала колись про “Вітіну тисячу”.
Тупо – це пихато ігнорувати непересічних людей і за життя їхнього, й опісля.
Запущеність нашого КОМУНАЛЬНОГО кладовища і дороги до нього вражає всіх гостей міста. А нововолинці змирились, ясна річ.
Обговорювати мене й мої матеріали тут не будемо, майте такт.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Знаєте, я завжди насторожено ставився до анонімів. Ви одна із тих, що служать місцевій владі вірою і правдою – тільки сліпий не побачить її злочинних дій. Кажете, міський голова не вслідкує за всім… Він ішов на цю посаду добровільно, як і ви цю абракадабру написали із власної волі. За гроші чи крихти із панського столу… І присягу на вірність громаді теж молов власним язиком, без примусу, багато років поспіль. Залиште у спокої “НС”, краще витисніть із себе раба і “вождизм”.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Керівники місцевої влади вже давно не мають морального, людського і конституційного права, займати високі посади державних службовців у нашій мерії. Це комуністи, популісти і брехуни, які мріють довіку залишитася при владі і чинити кривду до смерті. Пізнаючи їхні декларації про доходи, спостерігаючи їхній ( не за доходами ) спосіб життя, читаючи відповіді-відписки, котрі надходять із міськради і виконкому та вивчаючи офіційні документи (у тім числі й з судів) я давно дійшов висновку, що звільняти з роботи це комуністичне братство, нам (міській гомаді), потрібно було ще 15 років тому. І тільки через людську байдужість та тотальну брехню й зомбування у підконтрольних ЗМІ, вони рік за роком втримуються на таких солодких і прибуткових посадах. Самі вони ніколи не підуть – хочуть стати іще багатшими. Нам потрібно зробити правильні висновки і прийняти рішення: Що нам робити із такою недолугою владою? Не викрутимось і аж ніяк не відійдемо від цього – вирішувати треба. І то вже.

editor
5 років тому

Ніна Куцак: От як до цього віднестись! Може, краще, що не прийшли! Ці “убогі душею” не заслуговують у її домовини стояти!

editor
5 років тому

Олена Самсонова: Людина, яка залишає цю землю, насправді нікуди не йде, тому що вона все ще жива у наших серцях і умах. Родині Світлани Костюк наші співчуття, і я впевнена, що ця прекрасна людина не буде забута.

юрій
5 років тому

нащо комуністам-комсомольцам сапожніковим-сторонським-рожелюкам якась Світлана Костюк , якщо є гроші

Ксенія
5 років тому

І все одно керує Бог. Без його волі немає нічого. Цікаво тільки до чого тут монастирська кладовище???

гість
5 років тому
Відповісти  Ксенія

vip кладовище а для наших казнокрадів місце там найдеться