Важлива інформація для колишніх і теперішніх працівників нововолинських шахт,  яким не зараховано страховий стаж через так звану несплату податків.

28 березня на сайті Львівського апеляційного адміністративного суду розміщено постанову по апеляційній скарзі, яку подав Нововолинський міський центр зайнятості на постанову Нововолинського міського суду

Це справжній удар по шахтарях!

Торік один із колишніх працівників ДП “Шахта №1 “Нововолинська” подав позов до Нововолинського міського суду на Нововолинський міський центр зайнятості, бо допомогу з безробіття йому виплачували не у повному обсязі (виплачували мінімальну – 544 грн).

У Центрі зайнятості шахтарю пояснювали, що за останній рік страховий стаж не зарахований через несплату ЄСВ (потрібно хоча б 6 місяців). Насправді податки підприємство сплатило, але зробило це невчасно, тож було накладено штраф і далі нараховувалася пеня.

Нововолинський міський суд задовольнив цей позов шахтаря. Зобов’язав міський Центр зайнятості зарахувати страховий стаж і виплатити допомогу з безробіття в повному обсязі.

Постанова тут:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/71175042

У січні Центр зайнятості подав апеляційну скаргу на це рішення. 20 березня 2018 р. Львівський апеляційний адмінсуд розглянув справу і повністю задовольнив апеляцію – скасував постанову Нововолинського міського суду.

 

 

Які наслідки для волинських шахтарів?

Гірники, які будуть звільнені через закриття підприємства (зараз це ДП “Шахта №1 “Нововолинська”), залишаються БЕЗ соціального захисту.

А найгірше, що страховий стаж не зараховується. І коли ви будете оформляти пенсію, при достатній кількості підземного стажу вам не вистачить страхового… і вам доведеться ще трохи попрацювати на іншому підприємстві.

На ДП “Шахта №1 “Нововолинська” 1 червня 2018 вже буде ТРИ РОКИ як не зараховують страховий стаж, хоча підприємство повністю державне, вчасно виплачує зарплату і сплачує податки!

Ще недавно шахтарям через суд зараховували страховий стаж на пенсію. Але як тепер чинитиме міський суд?

Водночас відділення Пенсійного фонду легко виграє апеляцію в ЛААСУ.

Хотілося б почути думку профспілок. Та й народний депутат у нас є. Хоча його думку я чув.

Олександр ПРИТУЛА, Нововолинськ

УВАГА!

Постанова Львівського апеляційного адмінсуду тут:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/72898055

Постанова Нововолинського суду тут:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/71175042

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: