– Лікарі вакцинуватись не змогли! – обурено повідомили наші читачі. – Зате змогли знайомі головлікарки!
РАДАР негайно почав перевіряти цю інформацію. І з’ясував таке.
У Нововолинськ надійшла перша партія “Пфайзера”. Цю досить дорогу вакцину від ковіду вважають найбезпечнішою та найефективнішою. Тому в Україні її – на вимогу МОЗ – призначають насамперед групам професійного ризику: медикам, педагогам.
42 дози привезли в наше місто наприкінці цього тижня. Медикам офіційно повідомили про можливість вакцинуватись у вихідний. Ну, а вони сказали своїм родичам, знайомим, пацієнтам…
Тож коли вчора вдень четверо нововолинських медиків після попереднього запису прийшли в амбулаторію №3, що навпроти лазні та бібліотеки, то почули:
– А “Пфайзера” вже нема, все використано.
Під кабінетом сиділи 9 вакцинованих громадян. Сиділи, бо після уколу треба почекати певний час, чи раптом не буде негативних побічних реакцій.
Лікарка, якій забракло вакцини, вийшла з кабінету завідувача амбулаторії обуреною. Голосно спитала:
– Скажіть, а хто тут медики?
– Я – медсестра, – озвалась одна пані.
Інша огризнулась:
– А то не ваша справа, де я працюю.
Усі решта змовчали.
Коротше, на 9 щеплених припав аж цілий один медик. І тих немедиків нібито скерувала на вакцинацію головлікарка Центру ПМСД Ольга Попіка. За якимось своїм списком.
Так пояснили в амбулаторії.
Медики, яким не вистачило вчора “Пфайзера”, ризикують здоров’ям щодня. Бо працюють саме з ковідними хворими. Тому вони теж обурились – і теж розповіли все родичам, знайомим.
Отак і дізнався РАДАР про вчорашній ажіотаж.
Справді, було 42 дози. Справді, не всі, хто вакцинувався вчора “Пфайзером”, – медики, підтвердила РАДАРУ очільниця Центру ПМСД Ольга Олександрівна Попіка.
– Ця вакцина не може довго зберігатись, її треба було використати якнайвшидше. Хтось із попередньо записаних медиків не прийшов, тому щепили й інших громадян.
Хай усі заспокояться, у вівторок маємо отримати 300 доз “Пфайзера”, знову ж таки – насамперед для вчителів і медпрацівників. Буде попредній запис телефоном.
Медиків вакцинуватимуть окремо. Більшість медпрацівників уже щеплені. Приміром, у Центрі ПМСД таких 64%. І це добровільна справа, – зазначила пані Попіка.
До слова. В амбулаторії №3 просторо, гарно, багато різних приміщень.
Проте люди, що приходять або приїздять на вакцинацію, нарікають: змушені чекати по 2 години надворі, стояти попід вікнами, бо ж на лавочці всі не вмостяться.
Треба продумати цей організаційний момент.
Ольга Попіка запевнила РАДАР: право вакцинуватися “Пфайзером” безкоштовно мають не лише групи професійного ризику, а й будь-хто.
Отже, коли запишуться й набіжать усі охочі, ситуація з браком вакцини для медиків чи педагогів може повторитись…
Фото – В.Грабовський, О.Моренко
Третій світ…мама татові без блату не дає…
старі схеми залишились
Цiкавенько, а всi тутешнi коментатори вакцiнуватись збираються? Або так, поорать?
Особисто я, вже два рази вакцинувався в Луцьку. Вакцина “Astrazeneca-Covishield”. Нарікань немає. Побічних ефектів теж не було.
А я вакцинувався Джонсонс&Джонсонс і мав вибір вакцини ,і міжнародний сертифікат отримав… Не повірите – все так просто?… Зайшов ввечері в аптеку…записався на слідуючий день на 15.30…прийшов,заповнив анкету,5 хвилин поговорив з лікарем…отримав дозу і через 15хв. пішов чекати реакції… Не дочекався… Ось так організовано.
Я Ковідом вакцинувався без побічних еффектів
По- перше файзер, а не рфайзер, для того і існує англійська вимова.
По-друге, файзер, а не рфайзер, для того й існує клавіша “delete”.