“Пфайзером” щеплять по блату – знайомих, а медики хай зачекають?

34 2816

 – Лікарі вакцинуватись не змогли! – обурено повідомили наші читачі. – Зате змогли знайомі головлікарки!

РАДАР негайно почав перевіряти цю інформацію. І з’ясував таке.

У Нововолинськ надійшла перша партія “Пфайзера”. Цю досить дорогу вакцину від ковіду вважають найбезпечнішою та найефективнішою. Тому в Україні її – на вимогу МОЗ – призначають насамперед групам професійного ризику: медикам, педагогам.

42 дози привезли в наше місто наприкінці цього тижня. Медикам офіційно повідомили про можливість вакцинуватись у вихідний. Ну, а вони сказали своїм родичам, знайомим, пацієнтам…

Тож коли вчора вдень четверо нововолинських медиків після попереднього запису прийшли в амбулаторію №3, що навпроти лазні та бібліотеки, то почули: 

 – А “Пфайзера” вже нема, все використано.

 

 

Під кабінетом сиділи 9 вакцинованих громадян. Сиділи, бо після уколу треба почекати певний час, чи раптом не буде негативних побічних реакцій.

Лікарка, якій забракло вакцини, вийшла з кабінету завідувача амбулаторії обуреною. Голосно спитала:

 – Скажіть, а хто тут медики?

 – Я – медсестра, – озвалась одна пані.

Інша огризнулась:

 – А то не ваша справа, де я працюю. 

Усі решта змовчали.

Коротше, на 9 щеплених припав аж цілий один медик. І тих немедиків нібито скерувала на вакцинацію головлікарка Центру ПМСД Ольга Попіка. За якимось своїм списком. 

Так пояснили в амбулаторії.

 

 

Медики, яким не вистачило вчора “Пфайзера”, ризикують здоров’ям щодня. Бо працюють саме з ковідними хворими. Тому вони теж обурились – і теж розповіли все родичам, знайомим.

Отак і дізнався РАДАР про вчорашній ажіотаж.

 

 

Справді, було 42 дози. Справді, не всі, хто вакцинувався вчора “Пфайзером”, – медики, підтвердила РАДАРУ очільниця Центру ПМСД Ольга Олександрівна Попіка.

 – Ця вакцина не може довго зберігатись, її треба було використати якнайвшидше. Хтось із попередньо записаних медиків не прийшов, тому щепили й інших громадян.

Хай усі заспокояться, у вівторок маємо отримати 300 доз “Пфайзера”, знову ж таки – насамперед для вчителів і медпрацівників. Буде попредній запис телефоном.

Медиків вакцинуватимуть окремо. Більшість медпрацівників уже щеплені. Приміром, у Центрі ПМСД таких 64%. І це добровільна справа, – зазначила пані Попіка.

До слова. В амбулаторії №3 просторо, гарно, багато різних приміщень.

Проте люди, що приходять або приїздять на вакцинацію, нарікають: змушені чекати по 2 години надворі, стояти попід вікнами, бо ж на лавочці всі не вмостяться. 

 

 

Треба продумати цей організаційний момент.

 

 

Ольга Попіка запевнила РАДАР: право вакцинуватися “Пфайзером” безкоштовно мають не лише групи професійного ризику, а й будь-хто. 

Отже, коли запишуться й набіжать усі охочі, ситуація з браком вакцини для медиків чи педагогів може повторитись…

Фото – В.Грабовський, О.Моренко

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

1.1 17 голосів
Рейтинг статті
34 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олег
1 місяць тому

Як на то пішло, то медиків вже давно мали б вакцинувати і якщо ті медики, ще й працюють з ковідними хворими значить раніше не захотіли і відмовились вакцинуватись, то я тоді їх не розумію. Раніше відмовились, а як привезли пфайзер, побігли вакцинуватись. Самі розумні? Ніхто в Україні не має права вибирати вакцину. Не хочеш вакцинуватись не треба інші хочуть. Давайте всі будемо чекати пфайзера бо він кращий, що тоді буде?

РАДАР
1 місяць тому
Відповісти  Олег

Читайте уважно, ви ж не самі розумні? 🙂 Ці медики попередньо записалися. ВЧАСНО прийшли. Однак їхні дози вкололи іншим людям.
Ці інші прибули від головлікарки ЦПМСД. Так їм пояснили.

Олег
1 місяць тому
Відповісти  РАДАР

Ви мене напевно не зрозуміли. В Україні першою вакциною, робили щеплення спочатку, ВИКЛЮЧНО медикам. І тоді дуже багато медиків, відмовились від щеплення. І на пункти вакцинації, ніхто не приходив. По 10 людей в день щеплювали, а могли по 300. Тоді питання, чому до цих пір ті медики не вакциновані? Чого чекали? Вони ж могли заразитись і заразити ще купу хворих в лікарні і своїх домашніх. Медики в Україні повинні були вже давно бути всі вакциновані. Про це я хотів запитати в них.

Микола
1 місяць тому
Відповісти  Олег

Не переводьте стрілок і не замилюйте людям очей. Попередньо записані на щеплення лікарі прийшли в призначений час, а вакцини вже не було, так як вона була вколота блатнякам від Попіки. Ну бо відкрили вже ампулу, а дохторів тих нема. А тут під рукою виявились блатні зі списку. Ну а таким Астразенеку чи Короновака не вколиш. Ось і прийшлось спасати вакцину. Вона ж всього 6 годин може зберігатись (розморожена та розведена).

Олег
1 місяць тому
Відповісти  Микола

Я говорив не про те, що там хтось по блату вакцинувався. Я про те чого до цих пір ті лікарі, ще не вакциновані, коли їх вже давно мали б вакцинувати?

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 місяць тому
Відповісти  Олег

Запам’ятайте, Олеже: кожен має право вакцинуватись тією вакциною, яку він обрав! Або не вакцинуватися зовсім. Тут не РФія, де тільки один тип вакцини – “Спутнік V”. І не СССР.

Олег
1 місяць тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Нема такого права в Україні, не можна вибирати вакцини. Можна вибирати тільки вакцинуватись чи ні.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів про право вибору вакцини від COVID-19 для тих, кому роблять щеплення.
Як сказав він в інтерв’ю виданню «НВ», такого права не буде.
У відповідь на зауваження, що багато людей каже: «ми почекаємо Pfizer», – а отримані дози цієї вакцини підуть у будинки для людей похилого віку, головний санлікар наголосив: «Чекати нічого не потрібно, бо права вибору немає. Це загальносвітова практика: приходить продукт, і саме управлінці разом з експертами вирішують, як цей продукт використати найбільш ефективно.
Не обманюйте людей пане Анатоль.
Хто відмовився від вакцини сам винен, значить він не хоче вакцинуватись.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 місяць тому
Відповісти  Олег

Я не обманюю нікого. Ось тільки пан Ляшко, для підкріплення своїх заяв, чомусь не послався на санітарно-епідеміологічне та медичне законодавство і на Конституцію.

Олег
1 місяць тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Не зрозумів? Яке законодавство? Як воно може бути порушене чи є вибір вакцини чи нема? Де написано в законодавстві, що держава зобов’язана вас вакцинувати тільки тією вакциною якою ви захотіли? Навіть малюкам немає вибору безкоштовних вакцин. Хочете іншу, чим ту що дали, будь-ласка купуйте за свої гроші. Тільки одне прошу пане Анатоль, не треба відповідати вашими улюбленими словами, бо як нема вам чого сказати, то відповідь ваша така на всі питання світу “читайте конституцію, як я прочитав, там все написано”.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 місяць тому
Відповісти  Олег

До Олега. І не подумаю так відповідати. Ви на 100% праві. Прямого права вибору для вакцинування тією чи іншою вакциною для громадян, не передбачено жодним нормативним документом Держави. Вакцинуйтеся тим, що дають! Хоча, можна діждатися бажаної вами вакцини. Якщо до того часу не вріжете дуба. Я провакцинувався “АстраЗенекою”. Побічних реакцій майже не було..

Дж. Булатович
1 місяць тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Ви теж ні на яке законодавство не послалися. Бо й нема ніде такого, що громадяни мають право безкоштовно (!) обирати вакцину. Хочеш конкретну вакцину – знайди сам де купити, заплати і постав. А безкоштовно можеш вколоти тільки ту, яку профінансувала по відповідній програмі держава. І уклінно після цього подякувати за цей соціялістичний рудимент, бо при капіталізмі, який ми нині натхненно будуємо, й цього вам ніхто не має “за так” бути винен.

Останнє редагування 1 місяць тому від Дж. Булатович
Дж. Булатович
1 місяць тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Дійсно, не СРСР, ніхто ложку до рота не зобов’язаний підносити. Є гроші і бажання – обрав вакцину, купив й вакцинувався. Нема грошей – пішов вакцинувався безкоштовно тою, яку дають. Нема бажання – взагалі не пішов. А безкоштовно обирати… Не соціялізм будуємо, пора б уже забутися про таке й не “скігліті”, як казав один з наших минулих керманичів.

Олександр
1 місяць тому

Третій світ…мама татові без блату не дає…

Сусід
1 місяць тому

Ця “послуга” щеплення без запису і черги від Попіки вартувала 100 доларів

Олександр
1 місяць тому
Відповісти  Сусід

А я ж писав вже давно,що дуже гарне і не дешеве в неї крісло…

Олег
1 місяць тому

А тепер давайте ще подивимось на цей випадок з другої точки зору. Бо виходить, що ті медики йшли не на вакцинацію, а на ПФайзер. І якщо в Україні не можна вибрати вакцину, а тобі просто призначають по телефону час і яка буде вакцина, таку вколять, то тут зовсім інший випадок. Наші доблесні медики, знали яка буде вакцина і на неї йшли, значить також, по великому блату. І тому були дуже незадоволені, бо блат напевно не дешевий. Бо хто їм заважав вколотись Сіноваком який був в наявності? Корупція на корупцію попала? Як ви думаєте?

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 місяць тому
Відповісти  Олег

ДО ОЛЕГА, що на сайті РАДАР”.

Думаю, що доля правди у Ваших словах є. Наше місто, без корупційних скандалів, не може існувати, як вбачається, жодного дня. Хороші вчителі, котрі займали високі пости в минулій місцевій владі (а нині вгніздилися державними службовцями) у нього (міста), були. Я неодноразово казав новообраним міським посадовцям (і ще казатиму), що потрібно залізною рукою викорінювати зі всіх керівних посад тих, хто працював у “зоні”, до цього і залишився донині. Інакше, зі задекларованих ними, і таких бажаних для всіх нас позитивних змін, вийде “пшик”. Він вже на порозі… Ще трохи – і буде запізно. Вони – ” червоні директори” та симпатики колишньої місцевої влади, їхні законсервовані на нинішніх посадах диверсанти, “агенти впливу” старої совкової гвардії та інші їхні вірні посіпаки, не дадуть працювати молодим і жовторотим. Знаєте, яка у них практика, ще з радянсько-КГБістських часів!.. Молодіжний “пластилін” та неспротив, у форматі – “Я добрячий дядько: Працюватиму на благо як “ваших”, так і “наших”!”, ні до чого доброго не приведе. Перевірено і переперевірено часом та життєвим досвідом. Крапка.

Вінні Пух
1 місяць тому
Відповісти  Олег

Олег, а така проста думка, що ці медики тільки недавно влаштувались на роботу і тому раніше не вакцинувались в Вашу голову не приходить?

Олег
1 місяць тому
Відповісти  Вінні Пух

Ну тоді давайте припустимо, що ті медики недавно, як ви кажете, влаштувались на роботу. Добре. Як проходить вакцинація в Україні? По телефону дзвонять і призначають час і місце вакцинації. Правильно? І ніхто вам спеціально не повідомляє, що в місто привезли пфайзер. Але ті медики, які ще недавно були ніким, як ви кажете, десь “взнали”, що приїхав пфайзер і пришли тільки на цю вакцину. Тому питання до вас Вінні Пух, чому ті нові наші медики, не щепились в той день, іншою вакциною яка була в наявності? А почали висловлювати негатив, що пфайзер закінчився. Сіновак точно був в наявності, може і астразенека була.

Вінні Пух
1 місяць тому
Відповісти  Олег

Олег. Моя думка полягає в тому що є багато поважних причин чому людина не робить чогось разом з усіма. В даному випадку це не є порушенням закону. В статті написано, що ця вакцина найбезпечніша можливо психологічний фактор тут зіграв вирішальну роль. Але там же написано, що людей “офіційно попередили” що вони можуть вакцинуватись в неділю, а не “десь взнали”. Тут просте питання, навіщо попереджали? Взагалі корупція це-гріх. Тут питання в першу чергу до “служителів культу”, чому люди не бояться гріха? А то церков, молитовних будинків стало багато, а віддача яка?

Олег
1 місяць тому
Відповісти  Вінні Пух

Я вас розумію і нічого не маю проти того що кожен має право вакцинуватись тією вакциною яку обрав. Але тоді нема чого кичитись своєю професією, а як всі люди чекати своєї дози. А про офіційно попередили, ще й в вихідний, який призначений як вакцинація виключно людей які зареестровані в ДІЇ, викликає великий сумнів. А напевно прийшов пфайзер і всі по своїм зв’язкам передали інформацію.

миколай
1 місяць тому

старі схеми залишились

Клуша
1 місяць тому

Цiкавенько, а всi тутешнi коментатори вакцiнуватись збираються? Або так, поорать?

Месник
1 місяць тому
Відповісти  Клуша

Особисто я, вже два рази вакцинувався в Луцьку. Вакцина “Astrazeneca-Covishield”. Нарікань немає. Побічних ефектів теж не було.

Олег
1 місяць тому
Відповісти  Клуша

Не знаю як інші, я і вся моя сім’я вакцинувались ще в березні.

Останнє редагування 1 місяць тому від Олег
Олександр
1 місяць тому
Відповісти  Клуша

А я вакцинувався Джонсонс&Джонсонс і мав вибір вакцини ,і міжнародний сертифікат отримав… Не повірите – все так просто?… Зайшов ввечері в аптеку…записався на слідуючий день на 15.30…прийшов,заповнив анкету,5 хвилин поговорив з лікарем…отримав дозу і через 15хв. пішов чекати реакції… Не дочекався… Ось так організовано.

Влад
1 місяць тому
Відповісти  Клуша

Я Ковідом вакцинувався без побічних еффектів

правда
1 місяць тому

По- перше файзер, а не рфайзер, для того і існує англійська вимова.

гола правда
1 місяць тому
Відповісти  правда

По-друге, файзер, а не рфайзер, для того й існує клавіша “delete”.

Олег
1 місяць тому
Відповісти  правда

О великий знавець української мови, чув дзвін та не знає де він. І як що вже на те пішло, як в англійській мові напис звучить то навіть по вашому має бути ФАЙЗЕ, а не ФАЙЗЕР. Вся Украіна пише пфайзер, але ні це не правильно, бо нашовся унікум який краще всіх знає, але правила не знає.
Що стосовно назв підприємств (фірм, компаній, корпорацій тощо) не перекладаються, а транс кодуються. При транскодуванні, як можна бачити, літерами мови може передаватися вся форма, або більша її частина (в такому випадку говорять про адаптивне транскодування). Іноді застосовується змішане транскодування, коли більша частина транскодованого слова відбиває його звучання в вихідній мові, але разом з тим передаються й деякі елементи його графічної форми.