– Лікарі вакцинуватись не змогли! – обурено повідомили наші читачі. – Зате змогли знайомі головлікарки!

РАДАР негайно почав перевіряти цю інформацію. І з’ясував таке.

У Нововолинськ надійшла перша партія “Пфайзера”. Цю досить дорогу вакцину від ковіду вважають найбезпечнішою та найефективнішою. Тому в Україні її – на вимогу МОЗ – призначають насамперед групам професійного ризику: медикам, педагогам.

42 дози привезли в наше місто наприкінці цього тижня. Медикам офіційно повідомили про можливість вакцинуватись у вихідний. Ну, а вони сказали своїм родичам, знайомим, пацієнтам…

Тож коли вчора вдень четверо нововолинських медиків після попереднього запису прийшли в амбулаторію №3, що навпроти лазні та бібліотеки, то почули: 

 – А “Пфайзера” вже нема, все використано.

 

 

Під кабінетом сиділи 9 вакцинованих громадян. Сиділи, бо після уколу треба почекати певний час, чи раптом не буде негативних побічних реакцій.

Лікарка, якій забракло вакцини, вийшла з кабінету завідувача амбулаторії обуреною. Голосно спитала:

 – Скажіть, а хто тут медики?

 – Я – медсестра, – озвалась одна пані.

Інша огризнулась:

 – А то не ваша справа, де я працюю. 

Усі решта змовчали.

Коротше, на 9 щеплених припав аж цілий один медик. І тих немедиків нібито скерувала на вакцинацію головлікарка Центру ПМСД Ольга Попіка. За якимось своїм списком. 

Так пояснили в амбулаторії.

 

 

Медики, яким не вистачило вчора “Пфайзера”, ризикують здоров’ям щодня. Бо працюють саме з ковідними хворими. Тому вони теж обурились – і теж розповіли все родичам, знайомим.

Отак і дізнався РАДАР про вчорашній ажіотаж.

 

 

Справді, було 42 дози. Справді, не всі, хто вакцинувався вчора “Пфайзером”, – медики, підтвердила РАДАРУ очільниця Центру ПМСД Ольга Олександрівна Попіка.

 – Ця вакцина не може довго зберігатись, її треба було використати якнайвшидше. Хтось із попередньо записаних медиків не прийшов, тому щепили й інших громадян.

Хай усі заспокояться, у вівторок маємо отримати 300 доз “Пфайзера”, знову ж таки – насамперед для вчителів і медпрацівників. Буде попредній запис телефоном.

Медиків вакцинуватимуть окремо. Більшість медпрацівників уже щеплені. Приміром, у Центрі ПМСД таких 64%. І це добровільна справа, – зазначила пані Попіка.

До слова. В амбулаторії №3 просторо, гарно, багато різних приміщень.

Проте люди, що приходять або приїздять на вакцинацію, нарікають: змушені чекати по 2 години надворі, стояти попід вікнами, бо ж на лавочці всі не вмостяться. 

 

 

Треба продумати цей організаційний момент.

 

 

Ольга Попіка запевнила РАДАР: право вакцинуватися “Пфайзером” безкоштовно мають не лише групи професійного ризику, а й будь-хто. 

Отже, коли запишуться й набіжать усі охочі, ситуація з браком вакцини для медиків чи педагогів може повторитись…

Фото – В.Грабовський, О.Моренко

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: