Побори у морзі: деруть, як на митниці

21 4954

Цю сумну й украй обурливу історію розповіла РАДАРУ Галина Конопихіна з Нововолинська. У неї горе – поховала чоловіка, було йому лише 53 роки, колишній шахтар. У морзі на її горі вирішила нажитися підприємлива жіночка.

 – Такси, – каже Галина, – там захмарні, як на митниці! Хоча послуги ніби безкоштовні.

Пряма мова пані Галини:

 – Хочу добитися справедливості, але не знаю, чи зможу сама це все вирішити. Бо в нас люди страждають, але не можуть за себе постояти.

У моїй сім’ї горе. Помер чоловік .Пропрацював 20 років на шахті РОЗом – робітником очисного вибою. Три роки як пішов на пенсію. Важко хворів…

Я привезла тіло в морг, сама найняла машину. Ще лікаря не було,  ніхто не дивився, а вже працівниця назвала суму, яку я повинна заплатити. Це була моя знайома. Я спитала, чи можна трохи менше. Вона відповіла: «Ні. Так усі платять».

Я думала,  що це платна послуга. Мені озвучили суму 1800. Я заплатила.

 

 

Коли в людини горе, вона заклопотана  й не дуже тямить, що робить, то цим користаються в морзі. Здирають із людей останню копійку, загинають такі суми, що жах. Певно, в них немає людської гідності, співчуття, камінне серце. Це ті, що просто вдягають померлих. Хоча кожен із родичів може це зробити. Хто не може, той сам віддячить.

Але всім кажуть, що це платно. І всі платять.

На другий день після похорону я збирала довідки, робила копії. І мені в управлінні, де я раніше працювала сказали, що в морзі все безкоштовно. Віддячують тільки за те, що одягають.

Я передзвонила тій знайомій у морг, сказала, щоб мені виписали чек, бо мені виплатять допомогу. Взяла її на мушку. Вона відповіла: «Ми чек не даємо».

Тоді я сказала, щоб вона мені повернула гроші, і спитала, за що вона стільки  здерла.

 – За те, що колупалась у гниляках твого чоловіка.

Мене ці слова зачепили, і я звернулась до мера. Вже розмовляла зі слідчою, яка приїхала, коли чоловік помер, і видавала мені документ. Я вже з багатьма розмовляла, хто забирав тіла своїх родичів в той самий день, що я. І не тільки в той. Там суми менші. Хто 600 гривень платив, хто 1000, хто 1200. А з мене взяла 1800.

Довідку з моргу дав лікар, я спитала, скільки за це. Він сказав: “Ніскільки”. Він із мене не брав. Брала працівниця Валентина. Не знаю, чи вона з кимось ділиться, чи собі таку суму бере. Казала: «Я  беру 600, а лікарю 1200».

Не вірю, що вона йому взагалі щось давала. Він видав довідку і пішов додому.

 

 

Мені дуже боляче, тяжко на душі. Серце  і так не має спокою. А тут іще такими словами закидають: «Колупалась у гниляках твого чоловіка».

Мій чоловік 20 років тяжко працював, і оце щоб якась підла людина мертвого принижувала?! Він віддав шахті своє здоров’я, помер у 53 роки. Хворів тяжко і помирав тяжко.Відмовився від госпіталізації, сказав, що шахтарі довго не живуть – легені не відновлюються. Це було боляче чути, боляче дивитись на його муки.

Хай кожен відповідає за свої вчинки і слова. Побори на нашому горі треба припинити.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

2.8 4 голосів
Рейтинг статті
21 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_ БІДЗЮРА
10 місяців тому

Повне корупційне днище!
Оце і є ті кардинальні зміни, котрі декларувала нова місцева влада, перед своїм тріумфальним приходом у “жовтий дім”? Я, якщо відверто, думав дещо інакше: молода команда, молодий і енергійний депутат ВРУ – навчить уму-розуму недосвідчених та зелених, новоспечених керівників…
Тепер, бачу, – ні. Нікому вчити, як потрібно працювати для людей і міста. Борисе Сергійовичу! Тільки не кажіть, що ви нічого не знали.
Це була улюблена приказка вашого одіозного попередника: “А я нічого про це не знав! Мене не повідомили… Я розберусь (проконтролюю),.. на ваш інформаційний запит, у зв’язку з великим об’ємом запитуваної інформації буде надана відповідь через 30 календарних днів…” тощо.
Ви, як міський голова, обраний громадою міста на цю посаду – котра надіялась на покращеня життя її членів та їхніх дітей, вочевидь, є здібним учнем Віктора Сапожнікова. Який, як вбачається, навчив вас, колись – у зоряні свої часи, словесним прийомам популізму та словоблуддя. В 100-раз нагадую: Міський голова, згідно “ЗУ Про місцеве самоврядування” відповідає за все! І я доведу це в судах, якщо потрібно буде. Мушу донести до вас іще дещо: За всіх вас, я ще всерйоз і не брався. Думай-ТЕ. Тільки недовго.

РАДАР
10 місяців тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

А яким боком мер до працівниці моргу – установи, підпорядкованої обласному бюро судмедекспертизи? Ви ж як голова ГО не відповідаєте за дії Філінюка з Опоблоку чи Троцковця з іншої маргінальної структури.

Анатоль_ БІДЗЮРА
10 місяців тому
Відповісти  РАДАР

Я – голова ГО. Ніякої реальної влади в м.Нововолинську, на відміну від міського голови, не маю. Хіба що, дорадчі функції, та й це ще не факт. Хто і коли, до нас та до інших структур громадського спрямування, прислухався?
Б.Карпус не має ніякого відношення до приватної філії “Волиньгаз” на території Нововолинська, проте, відвідав цю організацію і пригрозив її керівнику. І правильно зробив. Все було вчинено згідно “Закону України про органи місцевого самоврядування”. Далі.
У ст. 18, Розділу І, пункт 3 сказано: “Органи місцевого самоврядування можуть виступати щодо перевірок, а також організовувати (виділення моє) проведення перевірок в установах та організаціях, що не перебувають в комунальній власності з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади”.
Такі повноваження і права них є – ст. 38 та інші. І це ще я не брався цитувати обов’язки міського голови, голови міського виконавчого комітету та голови міської ради – три в одному, якими наділений мер міста.
Ой, НС, добре ви все знаєте! І краще за мене.

Макс
9 місяців тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Анатолію Миколайовичу, Ваша діяльність дає якісь результати крім самопіару?

Анатоль_ БІДЗЮРА
9 місяців тому
Відповісти  Макс

Я вас знаю, “Максе”. Відповідаю. Самопіар мені не потрібен. І ніколи не був. Чи є результати? Я розумію ваше закамуфльоване запитання,.. і вашу іронію теж. Відповідаю: Результатом моєї та інших діяльності, є нова людина на посаді міського голови Нововолинська. І, відповідно, кардинальні зміни у складі найвищих посадовців в міському комунальному господарстві, освіті, медицині тощо. Ще запитання?

Галя
10 місяців тому

Шипелик ще не таке витворяє. Ліки, які дають безкоштовно лікарі продають, звісно за відома і благословіння шипелика. Чеків теж не дають просто кажу що вкололи і все.

микола
10 місяців тому

колись швидка забрала людину і коли шофера попросили бистріше їхати бо хворий може померти шофер сказав як помре то закопають так і трапилось пост скриптум колись давно чув що працівники моргу продають воду після покійників людям які займаються чорною магією нібито для смертельної порчі

Юрій
10 місяців тому

Люди зробили роботу, подбали про тіло… Про всі тіла, навіть муніципальні. Не влаштовувало – зробіть самі. Вам ніхто не боронить. І їхня робота, розтин, аналізи та бумажки для бюрократії. Дівчата попри нелегку роботу, завжди лояльні і ввічливі. А своє обурення треба висловлювати наперед людині в обличчя, а не заплечима.

Гість
10 місяців тому
Відповісти  Юрій

Мабуть, Ви одна з них. Лояльні. Ввічливі. До кого? Коли??

Анатоль_ БІДЗЮРА
10 місяців тому
Відповісти  Юрій

Все має бути, “Юрію”, законно. У тім числі й з тілами померлих людей. Там повинні були створити таку послугу і діяти згідно розцінок на неї. І сплачувати податки у державний та місцевий бюджети. Ви не згідні? А так – це корупція найчистішої води, яка підпадає під “ЗУ Про запобігання корупції”, ККУ та інших. І, відповідно, вони можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності зі всіма наступними наслідками. Працівники штату нововолинського моргу є державними службовцями і отримують зарплату з коштів платників податків – в тім числі й від померлих людей та їхніх родичів – громадян України. Які, як вбачається, через зажерливість вітчизняних службовців змушені платити скажені суми перебуваючи у горі та безпорадному, можливо, стані. Я дивуюся, чому мовчить місцева влада, яка має всі підстави втрутитись і навести порядок на своїй (підконтрольній їй) території. Ви, Юрію, це спроможні зрозуміти, хоча б частково?

Громадянка
10 місяців тому

О Господи! Що ж це за така знайома? Заяву на неї написати в поліцію і нехай розбираються! Люди при вигляді грошей втрачають сором,совість і людяність! Ні Бога не бояться,ні людей не соромляться! Чи не вилізуть їй ці гроші боком??? Думаю дуже скоро!

Нік
10 місяців тому
Відповісти  Громадянка

Більше того, та пані Валентина під постами, хто поділився публікацією, ще й хамить

Галя
10 місяців тому

Щойно на бузі прочитала таку саму статтю слово в слово. Цікаво чи Наталія Семенівна дозвіл давала.

Останнє редагування 10 місяців тому від Галя
Василь
10 місяців тому

Мають бути ФІКСОВАНІ розцінки на все ! ТИМ ПАЧЕ і тим хто в морзі , МИЄ ОДЯГАЄ і т.д. Померла , і нині суща людина , ПОДАТКИ Ж СПЛАЧУВАЛИ ! значить і прислуга тіла покійників , ЗОБОВ’ЯЗАНА ПЛАТИТИ З ПРАЦІ СВОЇХ РУК .

Юрій
10 місяців тому

Вони лякають людей, якщо не дадуть гроші ,то зроблять так що ніхто не підійде до мерця .

Юрій
10 місяців тому

Ту Валентину вже раз з відти гнали вона забрала речі покійного думала що пройде але не пройшло.Не попускайте падлюку треба щоб знали в лице.

Іванович
10 місяців тому

Нам виставила рахунок в 1000, сказала половина лікарю

Олександр
10 місяців тому
Відповісти  Іванович

А ви й дали…добровільно ..

Ана
10 місяців тому
Відповісти  Іванович

Вижу хорошо живётся нашей медицине ,если такие деньги берут.А ещё плачут,что мало медикам платят.Совести у людей нет

Не по темі
9 місяців тому

Вибачте будь-ласка, пишу за те що пишу не по темі. Хтось вже отримав виплати по субсидії?Мало капнути ще 7 числа.Вже 18 а віз і досі там. В нашій установі кивають на Київ.Казали на цьому тижні має бути. але це точна інформація. Я живу в селі,інвалід, дуже тяжко кататися туди сюди.Кому не тяжко,відпишится.

Субсидiя
9 місяців тому
Відповісти  Не по темі

Сьогоднi була у вiддiлi субсидiй. Сказали, що не дали фiнансування в цьому мiсяцi. Треба чекати, точно мають дати в наступному мiсяцi.