І знову дешева вистава для невибагливої публіки. 21 вересня в Нововолинську сумнозвісний татусь, ігноруючи рішення виконкому, вкотре НЕ передав мамі її 4-річного сина,

Об 11.00 мама малого вже стояла на прибудинковій території батька. Трохи згодом  він виніс хлопчика, звично почепивши його собі на шию. При цьому кудись видзвонював і явно на когось чекав.

Нарешті прибули дві представниці служби у справах дітей виконкому Нововолинської міськради та поліцейська Людмила Самолюк із ювенальної превенції.

Працівниці служби у справах дітей уперше за весь час моїх спостережень почали дійство рішуче: нагадали батькові, що потрібно виконати рішення органу опіки.

Він завів звичну платівку: а от мати така-перетака… а от 18-го 6-го (так і казав як по-писаному – замість “18 червня”). 

Демонстрував свої задавнені комплекси, мстивість, затятість – аж ніяк не наявність здорового глузду чи готовність до компромісів. Публічно принижував маму хлопчика.

Чого лиш не плів. То вимагав, аби колишня стовбичила отут перед ним на прибудинковій території (бо ж у рішенні так написано), то казав, щоб вона поїхала з ним у розважальний центр “Форест” – може, там на атракціонах дитина схоче піти до мами. 

Типова поведінка шантажиста: загарбав дитину й диктує умови. 

Двадцять хвилин малюк провисів на шиї батька, одягнений не за погодою. Надворі було дуже холодно, дорослі мерзли навіть у теплих куртках. Що вже казати про хлопчика у благенькій одежині.

Як Пилип із конопель вигулькнув жевжик у вузеньких штанцях, теж почав щось доводити. Розмовляючи з жінками, рук із кишень не виймав – хіба щоб повимахувати. Назвався адвокатом. Документів у нього ніхто не питав, повноважень не перевіряв.  

Представниці влади і поліції довгенько з ним спілкувалися – вже й забули, за чим прийшли. А батько сховався в під’їзді. 

Працівниця благодійного фонду “Карітас” також долучилась до безплідної дискусії з жевжиком. Той не приховував задоволення: все йде за планом, переводимо стрілки, вішаємо локшину, протокол сьогодні не складуть. 

 

 

Мама хлопчика мовчки спостерігала це ток шоу на безпечній відстані. Адже колишній і його дружина неодноразово вчиняли насильство щодо неї – просто під час НЕпередачі дитини, на очах у малого.

Об 11.24 вона зробила на півтори хвилини прямий ефір у соцмережі – розповіла, що відбувається. 

Замість довести справу до логічного завершення – передачі дитини чи складання адмінпротоколу – представниці виконкому згаяли ще півгодини на перемовини з жевжиком. Без участі батьків!   Повноважень на домовленості адвокат чи хто він там не мав. Рішення про передачу дитини повинні виконувати батько й мати, а не сторонні особи.

У підсумку представниці влади і поліції порішали з цим молодиком, що завтра батько заведе малого в дитсадок. 

Мати про це дізналася від працівниці “Карітасу”. Чиновниці ж їй нічого там не повідомили. І протокол, ясна річ, не склали.

А склали черговий акт про те, що хлопчик нібито не хотів іти до матері і що батько заведе його назавтра в дитсадок. Це щоб мама могла врешті-решт забрати дитину.

Наступного дня, тобто у середу,  дитину в садочок татусь не привів.  Це було зрозуміло – принаймні мені – ще під час НЕпередачі.

Отак він пошив у дурні представниць виконкому та поліції. І протоколу уник, і дитина ще тиждень буде в нього.

Для чого йому ця нескінченна вистава? Бачте, на вимогу цього батька і його адвоката суд призначив психологічну експертизу, яку мають пройти аж у Львові батько, мати й дитина. Тож батькові дуже залежить на висновках експертів. І він усіляко відчужує матір від сина, аби той лишився з ним.

Тоді й аліменти можна не сплачувати, ще й із матері хлопчика їх вимагати… І все життя шантажувати цю жінку: або робиш як я кажу, або сина не побачиш.

Саме так він і чинить уже другий рік поспіль. 

А експертиза може тривати цілий рік, як не більше. Тобто ще рік відвертого знущання двох нахабних жевжиків із мами хлопчика, з виконкому й міського голови як керівника органу опіки.

Моя скромна думка: виконком давно мав би переглянути одіозне рішення №190 (“імені Сторонського”, про тиждень на тиждень). Мав би принаймні позбавити маму малюка від необхідності прибувати щовівторка об 11-й на прибудинкову територію батька, який вчиняє насильство й веде безсоромно торги. 

 

І так щоразу: татусик полюбляє акробатичні трюки. Дитина може впасти, але то таке…

 

Мати працює, брати щовівторка неоплачувану одноденну відпустку не може – й не зобов’язана. Чому має розплачуватися за тупе й недолуге рішення “ім.Сторонського“? Це ж додумався хтось призначити передачу дитини саме на 11.00 і саме на вівторок…

Підсумую: відповідальність за страждання матері, яка не має вільного доступу до сина, за величезну шкоду психіці малюка несе нині орган опіки. Конкретно – ті його працівники, які мають забезпечити передачу дитини від батька матері, але не вміють і не хочуть цього робити.

Іванно Думич, Вікторіє Скриннік, Борисе Карпус, ви або дійте, або розпишіться у своїй неспроможності.  

 

Наталя Камишникова    

Фото – з соцмереж

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: