Що функції прокуратури законодавець обмежив – РАДАР знає.
Але щоб прокурори настільки посліпли, поглухли й заніміли – не очікував…
Депутат Володимир-Волинської міськради Віра Сєргєєва звернулась у міжрайонну прокуратуру з запитом щодо законності суміщення/об’єднання посад секретаря міськради й заступника міського голови.
У княжому місті (так само, як у Нововолинську) одна людина сидить на двох стільцях. І це не лише невигідно для захисту інтересів громади, а й незаконно.
Принаймні Міністерство юстиції, посилаючись на Закон України “Про місцеве самоврядування”, стверджує, що секретар міської ради має працювати на постійній основі й нічого ні з чим не суміщати й не поєднувати, крім викладацької, творчої, наукової чи спортивної практики.
Роз’яснення тут: http://radar.in.ua/taky-ne-mozhna-buty-sekretarem-zastupnykom-vidpovid-iz-derzhsluzhby/
Однак відповідь міжрайонного прокурора Віталії Книш депутату Вірі Сєргєєвій дивує абсолютним пофігізмом:
Прокурор не хоче бачити те, що чітко прописано в законі, і туманно посилається на Єврохартію, в якій, проте, наголошується, що орган місцевого самоврядування може діяти лише в рамках закону.
Не бачити очевидного порушення – це треба вміти. За зарплатню, що обчислюється 5-значними сумами, – це треба постаратись!
Але на що лиш не закриєш очі, аби не сваритись ні з володимир-волинською, ні з нововолинською владою! Прокурори такі гнучкі пішли, такі поступливі – як на підбор. Може, їх тепер так і добирають – за гнучкістю, а не за принциповістю?
Цікаво, що скажуть у Генпрокуратурі. Там теж начхають на норму Закону й роз’яснення Міністерства юстиції?
Наталя Камишникова
На фото “Слова Волині” – Віталія Книш
Що й роблю – подаю позови у суди. Добитися правди в українських прокурорів неможливо, одна кривда. Для мене не є таємницею цей прокурорський парадокс, вже давно. Писав я і до Віталії Книш про її підлеглого, якому громадою Нововолинська двічі оголошувалася недовіра, і який залізно окопався тут. Отримав відписку від її заступника (фото). Винні, люди, у цьому ми ж самі. Не хочемо контролювати своїх наймитів. Так вони й жируватимуть.
Коли це і якому підлеглому оголошувалася недовіра??? якою громадою? я теж відношусь до громади, і я не в курсі, хоча і слідкую за новинами у місті!!! Не називайте себе всією громадою. Не маєте права такого за всіх розписуватися!! Доречі, рік тому моєму племіннику прокуратура відсудила в ВПУ стипендію,, а декілька років назад помогли сусідці з роботодавцем розібратися, щось перевіряли там. так що не все так погано як ви кажете
Ну, не можуть же зовсім нічого не робити. За таку зарплатню! За такі соціальні привілеї!.. У таких комфортних умовах дитячого садка. А от владу місцеву зачіпати бояться.
Пані, я ніколи не дозволяю собі брехати, навіть у коментарях. Якщо редактор сайту “Радар” погодиться, я надам відповідні знімки та документи із висловленнями недовіри багатьом працівникам зі двох резонансних пікетувань нововолинської міської прокуратури. Де зафіксовані ті ж самі власне, державні службовці. Не сказав би, що дві акції пікетувань були малочисельними.
у блог, будь ласка. Підтверджую, Аню, було таке.
Прокуратуру пікетували? Розкажіть будь ласка, цікаво!!!
я фотки викладу авторства пана Бідзюри, коли матиму час. Або, може, сам розкаже і покаже, у нього багатющий фотоархів.
Дякую. Оброблю знімки та віднайду ті документи й обов’язково надам “Радару ” для публікації у моєму блозі.
О, як цікаво читати Єврохартію.
Стаття 6
Відповідні адміністративні структури і ресурси для виконання органами місцевого самоврядування своїх завдань
1. Без шкоди для більш загальних законодавчих положень органи місцевого самоврядування повинні мати можливість визначати власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління.
Стаття 7
Умови, за яких виконуються повноваження на місцевому рівні
1. Умови діяльності місцевих обраних представників повинні забезпечувати вільне виконання ними своїх функцій.
2. Вони повинні передбачати відповідне фінансове відшкодування витрат, що виникають при відповідній діяльності, а також, у разі необхідності, відшкодування втрачених доходів або винагороди за виконану роботу і відповідний захист соціального забезпечення.
3. Будь-які функції та діяльність, несумісні з мандатом місцевого обраного представника, визначаються законом або основоположними правовими принципами.
І прокурор насмілюється посилатись на Єврохартію, аби прикрити незаконність обіймання чиновником двох посад: у виконавчій і самоврядній гілках одночасно?!
1. Якщо по-простому, у цих статтях написано: всі адміністративно-штатно-кадрові рішення місцева рада може ухвалювати ЛИШЕ в рамках закону. А український закон поєднання посад секретареві НЕ дозволяє.
2. Секретар ради, як і кожен чиновник, МАЄ отримувати платню за свою роботу. А Рожелюк стверджує, що Сторонський як секретар платні не отримує – лише як заступник голови. Тобто і тут порушення положень Хартії.
Читаю і думаю собі: який прокурорсько-місцевовладний цинізм і перекручення змісту нормативних законодавчих актів на рівні державних правових інституцій, котрі мали б захищати своїх годувальників, і яким дозволено, як вбачається, все! Навіть написати у постанові суду, що місцеве самоврядування в Україні є спеціфічним і своєрідним. Щоби виправдати беззаконня місцевих владних бонз. І це при їхній зарплаті, соціальних гарантіях та неторканності… Воїстину, вони таки втратили інстинкт самозбереження через безкарність за свою бездіяльність.
ви їм надалі просто цитуйте Єврохартію. Оті статті, що я навела. До речі, вона коротенька і дуже обтічна.
———
Так званому “свободівцю”. Тут міг бути ваш комент, але не треба обзивати інших користувачів.
Модер
Те, що дозволила міська рада Сторонському (а раніше – Рожелюку), насправді є кричущим порушенням і українського закону, і Єврохартії. Секретар на громадських засадах – це те саме, що суддя чи прокурор на громадських засадах.
Уявіть собі посаду: начальник судової канцелярії, суддя. При цьому зарплатню цей посадовець отримує лише як начальник канцелярії. Але у вільний від канцелярії час накидає мантію, йде і судить. Іменем України. Абсурд?
Або: митник, прокурор міжрайонної прокуратури. Зарплатню отримує як митник. а після важкої митної зміни за безплатно підпрацьовує прокурором. Дурдом?
Те саме в нашій мерії з поєднанням посад у двох різних гілках влади. Чиновник, який сам собі доручає і сам себе контролює, – це нововолинське ноу-хау.
А іще це узурпація (захоплення) влади найвищими чиновниками місцевої влади у Нововолинську, яка заборонена Конституцією України, розділ 1, ст. 5. Як вбачається, для швидкого особистого збагачення. Наступного разу я викладу визначення узурпації у світлі статей ККУ.
Це не відписка, а роз’яснення! І якщо пані депутату щось не зрозуміло, най звертається до суду , бо відповідь, надану органами прокуратури теж можна оскаржити. Це по-перше. А по-друге, якщо вже пані депутат так активно бажає дотримання букви закону, то може самостійно подати позов до адмінсуду про визнання відповідного рішення незаконним. Але ж краще розгрібати свій політичний жар чужими руками.
А до чого тут якийсь політичний жар??. Хто має стежити за дотриманням букви закону в органах влади? Депутат міськради, який працює безоплатно – на громадських засадах? Активіст-пенсіонер із Нововолинська? Чи все ж таки прокурори з зарплатнею 15-20 тисяч на місяць і низкою привілеїв?
До речі, пані прокурор ВНЄЗАПНО купила будинок. То їй тепер не до букви закону?
Ахахахахахаха….де ви взяли таку цифру зарплати прокурора?? з Закону??? так вот зарплата тільки в законі така…а в реалі…в 3-4 рази менша (якщо рахувати від 15-20 тис)….і доречі, наші депутати на громадських засадах так жирують??)) тоже мені чесних найшли ….а звідки інформація про будинок?? докази в студію!!!
О, іще одна адвокатша диявола… блазнює і шаманить. Ви пані, хоча б деколи періодику чи новини по ТБ проглядаєте? 50% повідомлень про корисливі злочини і корупцію стосуються участі у них суддів, прокурорів та поліцаїв – тобто тих держслужбовців, які мали б бути кришталево чесними згідно даної присяги на вірність народу України. :)))
я вам за здравіє, а ви мені не за те шо треба. я кажу про зарплати, а не про корупцію. і доречі, статистику дивіться у офіційних джерелах, а не на лавці слухайте. 76% – службовці місцевих органів влади та самоврядування, 12% – працівники поліції, 4% – судді та працівники судів та ДСА, 3% – прокурори, 2% – працвники СБУ. і де докази про будинок??
докази? у декларації, погугліть.
“Свідомій громадянці”. Це відписка, прошу пані. Класична. Посилаєте у прокуратуру і суди? Я їх більше бачив, аніж ви про них чули. Самі туди йдіть, спробуйте хоч раз. Іще колись Василь Абоїмов – куратор Львова від ГО “Асоціація міст України”, захищаючи В.Сапожнікова на кримінал-шоу Д. Добродомова “Хто тут живе?”, по-єзуїтськи посилав туди О.Гольчука і І.Желізка. Назвіться, пані прокуроршо – і поговоримо.
Якийсь ви нелогічний: то кажете, що пані свідома громадянка менше про чула і радите ВПЕРШЕ спробувати туди піти, а в кінці кажете, що то прокурор пише під її ім”ям. прокурори у судах сільки часу проводять, кожен день!! шо ввам і не снилось і не дай боже!!!