Пропила двох дітей, нажила два інсульти. Кого шкодувати: її чи малих?

17 2770

Цей сльозливий телесюжет каналу “Суспільне. Волинь” поширили одразу кілька місцевих сайтів.

Одинока молода жінка з двома інсультами не має грошей на хліб, не може оформити інвалідність! Ганьба лікарям і бездушному суспільству! 

Телевізійників викликала чуйна сусідка Ірина, яка допомагає хворій чим лиш може.

 

 

Репортери не стали заглиблюватись у причини й деталі.

Відзняли змарнілу нещасну жіночку на тлі обдертих стін малосімейки, пообурювались разом із нею.

І взяли коментар у завідувачки центру первинної медичної допомоги Ольги Попіки.

Та сказала, що лікарі обстежать хвору на дому, аби встановити їй групу інвалідності. 

 

Ольга Попіка запевняє: обстежать!

 

Добре, що Ірина взялася рятувати 28-річну Олену Ш. від нашої бюрократії. Погано, що телевізійники не розповіли всієї правди про бідну-нещасну-одиноку-частково паралізовану.

 А правда така.

Поки Олена була при доброму здоров’ї, вона безбожно пила. Двійко малих дітей зростали серед агресивних п’яних компаній, які вічно товклися в тісній кімнатині колишнього гуртожитку.

Старшенький нерідко ночував на вулиці, бо мама “гула” з дядьками.

Меншенькій матуся пробила голову – малеча плакала й заважала пиятиці. До лікарів Олена звернулась, коли немовляті стало зовсім зле. Гематоми на голові дитини, серйозна черепно-мозкова травма, сумний прогноз.

Минуло вже кілька років, а дівчинка досі хворіє, потребує постійного догляду й регулярних медичних обстежень у Луцьку. У матусі на це ніколи не було грошей. Зате завжди вистачало на оковиту. 

 

 

На початку 2018 року я сиділа у залі суду, де розглядали позов виконкому Нововолинської міськради про позбавлення Олени Ш. батьківських прав.

Гуманний суд узяв до уваги вельми позитивну характеристику з хлібозаводу, де Олена певний час працювала, і позитивну харатеристику на неї зі школи, де навчався її вічно голодний хлопчик.

Суд повірив запевненням Олени та її адвоката, що вона стала на шлях виправлення, що більше так не буде… та й відмовив позивачу. Мовляв, батьківських прав позбавляють у крайніх випадках, а цей – іще не крайній, хай мати виховує діток далі.

Однак бабуся травмованої дівчинки й надалі била на сполох, надалі зверталась у виконком, у поліцію – і просила-благала: рятуйте дітей! Вона возила малу на лікування, вона випрошувала (а бувало, й викупляла) в горе-матусі право побути з онукою, забрати малу на кілька днів чи тижнів до себе.   

На шляху виправлення Олена протрималась недовго. Уже в липні 2019-го у суд знову надійшов позов про позбавлення її батьківських прав і сплату нею аліментів на малолітніх дітей.

І тепер переважили численні акти  та протоколи про пиятику, про залишення дітей без нагляду, про загрозу для їхнього життя.

Коли суд виніс нарешті справедливе  рішення, Олена вже захворіла й опинилась у лікарні. Хлопчика влаштували у прийомну родину. Дівчинку забрала колишня свекруха – Олена не була розписана з її сином, але дитину він визнавав. 

Ну, а мама-зозуля після першого інсульту повернулась до звичного життя. Пиятика, гулянки,  пиятика. Не дивно, що невдовзі її спіткав другий інсульт.

 

 

І от вона сидить на ліжку в тій малосімейці, скаржиться телевізійникам на лікарів, які не підказали їй, що можна оформити групу інвалідності. 

Погано, що не підказали. Але добре, що вичухали її з обох інсультів.  

Мати Олени давно померла. А батько її відцурався.

Мешкав у малосімейці разом із нею рідний дядько, розповідають сусіди. Вона його колись по п’яні штрикнула ножем. 

То кого тут шкодувати: Олену чи дітей? Аліменти від матері їм не світять, хоча вона має щомісяця сплачувати кожному з них по 1200 грн. на їхнє утримання в інших родинах.

Не платила, поки була здоровою, а тепер і поготів.

“Одинока хвора жінка не має що їсти!” – б’ють на жалість телевізійники. А от що  пити – вона має, дивина.

Зі слів сусідів, після телевізійників до Олени Ш. завітав приятель. Із пивом і цигарками. Дим стояв – хоч сокиру вішай… 

Так, цій жінці потрібна допомога в оформленні інвалідності. Так, у неї нема доходів. І добросерді громадяни вже організовують у соцмережах збір речей та грошей для бідолашної.

Коли принесете їй те все, згадайте про картоплини.

 

 

“На думку дирекції Нововолинської ЗОШ №***… перебування сина разом з матір’ю несе загрозу для його життя.

У ході соціально-педагогічного патронажу сім`ї та виходу за місцем проживання малолітнього було виявлено сумнівні компанії з ознаками сильного алкогольного сп’яніння, антисанітарію, перебування матері в стані сп’яніння.

Встановлено, що хлопчик, повернувшись зі школи, сам готував собі обід, який складався з чотирьох варених картоплин.

Малому було тоді 8 років. 

 

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
17 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Юрко
9 місяців тому

Тут в точку. Алкашка.

Natalya
9 місяців тому

Найбільш в цій ситуації шкода дітей. А найбільше мене засмучує що брат і сестричка я так зрозуміла в різних сім’ях. Олені потрібно задуматися що якщо не візьметься за голову все може бути набагато гірше. Їй впершу чергу потрібно позбавитись залежності, бо ті гроші будуть іти на подальші пиятики а не лікування

Людмила Зіменко
9 місяців тому
Відповісти  Natalya

Ми колись шкодували мого сусіда-алкаша, а він у нас і у людей крав речі, продукти, лазив по дачах, продавав і пропивав. Його брат виявився не кращим, а ще паскуднішим за нього, на жаль. Зараз у мене виникає чисто риторичне запитання:- а чи повинні відповідні органи і медичні комісії надавати групу особі, яка своїм безпутнім життям довела себе до такого стану? А чи буде та особа проходити перекомісію кожного року, проходити курс медичного лікування два рази на рік, бо це є необхідно, наскільки мені відомо. Чому гроші платників податків, а податки сплачуємо ми всі і саме із податків виплачують допомогу по втраті працездатності, мають виплачуватись у вигляді допомоги по втраті працездатності таким і подібним особам? Я не маю ніяких претензій до щиросердних і добрих людей, до телевізійників і ніяким чином не маю наміру нікого образити, але один чоловік, будучи інвалідом, відмовився оформляти групу по інвалідності, бо сказав, що не хоче потім знову і знову лежати у лікарні і ходити по комісіях. Дітей шкода, але біля мами у них немає ніяких перспектив, якщо мама не схаменеться.

Natalya
9 місяців тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Я і не писала що біля мами їм було б краще. Але розлучити рідних братика і сестричку теж така собі перспектива. Я ніде не написала що виправдовую її вчинків. Але якщо можна оформити інвалідність то чому ні? Бог їй суддя,але ніяк не ми з вами. І ще раз повторюсь що впершу чергу потрібно боротися з алко залежністю

Людмила Зіменко
9 місяців тому
Відповісти  Natalya

Важка то робота із болота тягти бегемота, а бегемот проти… Ви абсолютно праві – нехай дадуть групу, то і справді буде за що пити, та і товариші по пляшці на ці гроші швидко знайдуться. Ми свого сусіда також на лікування від алкоголізму кудись там відправляли. Не допомогло. Навіть згадувати страшно, як він у нас жебракував вдень і вночі, у нас же крав і пив аж до самої смерті і нарко- і алко-притон із квартири зробив. Вдень і вночі поряд жити було страшно. Якісь люди помилялися дверима і грюкали, дзвонили до нас у двері, навіть серед ночі. Це ЖАХ! Розлучати братика і сестричку поганого, але ці діти мають різних батьків і бабуся двох діток до себе з певних причин взяти не може. Виходу для дітей із цієї ситуації я не бачу. Це і справді безвихідь. Чи може людина пережити два інсульти і вилікуватися, поправити своє здоров’я після цього, щоб ростити дітей?…головне, що грошей на лікування потрібно неміряно, а результат?

Анатоль_ БІДЗЮРА
9 місяців тому
Відповісти  Natalya

До Наталії. Як там не було б, розлучили чи ні – я впевнений, що діткам у нових сім’ях загрози для життя немає. За групу інвалідності, теж клопотатись потрібно. Як не крути – а ми таки європейська нація: і по зовнішності, і по ключових ознаках менталітету. У Європі теж всього не бракує… Але, ж більшість з нас ще й православні та інші християни.

Андрій Дмитрович Сапожнік
9 місяців тому

А давайте будемо спостерігати,як вона буде помирати і щодня писати…що була алкашкою,сама винна…Прямо “європейська” нація…

РАДАР
9 місяців тому

Ну що ви, як можна. Давайте-но організуйте збір коштів для неї чи внесіть посильну суму. Ми ж сердобольна нація. Алкаші цілої малосімейки вже чекають із нетерпінням, коли занесете.
Її діти обійдуться, лікування малої – то таке, хай колишня свекруха голову сушить, де взяти кошти. Усі порядні та достойні люди, яким украй потрібна допомога на операцію чи реабілітацію, хай теж перетопчуться. Бо треба зібрати гроші для жіночки, яка пропила своїх дітей.
Ви там недалеко мешкаєте, мабуть. Зайдіть на Нововолинську, 53, допоможіть їй із оформленням інвалідності, шпалери їй поклейте, сантехніку полагодьте. Її друзі того ж не зроблять. І ви ж європейська нація.

Андрій Дмитрович Сапожнік
9 місяців тому
Відповісти  РАДАР

А Ви ,часом не знаєте скільки в Нововолинську ветеранів війни? Справжніх? Тих,хто воював,а не має статус? Я знав двох…бо недавно одна,жінка відійшла у вічність… І не було в неї нікого…нікого окрім сусідів…і не ЖЕК,чи управляюча компанія,не “ветеранська” ,не Нововолинська влада ремонтувала їй сантехніку,електрику,газову колонку… А,…ще залишились в неї подарунки від Сапожнікова на 9 Травня…сім однакових книжок з видами Нововолинська.Я мабуть щось не так розумію? Якщо людина алкоголік,але має право на виплати по інвалідності,то це не справедливо? Не давати? А чому б не стріляти одразу? А громадські організації? Яких у нас ще немає? Квіточки до пам’ятника хтось кладе справно…а ветеран то таке…. А про “європейськість” можна судити по багатьох критеріях і не даремно ми не там.

РАДАР
9 місяців тому

Про ветеранів чи війни, чи праці ви все слушно пишете. Наші старі нікому, крім нас, не потрібні. І якщо людина самотня – сподівання лише на сусідів, а не на мера, Бога чи управлінську компанію.
Але де ви вичитали, що я проти виплат з інвалідності алкоголікам? Це ви явно не зі мною полемізуєте.
Я пропоную одне: коли сердобольні зберуть кошти для бідної-нещасної, хай не дають їй у руки, а сплатять ними за її лікування від алкозалежності чи подальше перебування в медзакладах. І хай не забудуть вділити по 1200 грн. кожній її дитині – як аліменти. Щомісячні. Вона ж не платила жодного разу.

Андрій Дмитрович Сапожнік
9 місяців тому
Відповісти  РАДАР

А це не з Вами полеміка… Йдеться про деяких коментаторів,які дуже полюбляють від імені суспільства говорити. Жаль,коли люди не розуміють,що сироти і нещасні діти це слідство саме незвертання уваги на тих молодих наркоманів і алкоголіків.

Людмила Зіменко
9 місяців тому

Ну чого нам спостерігати лише за нею? Давайте будемо спостерігати за всіма алкашами, та ще і за наркоманами спостерігати будемо. У нас же своїх проблем немає і ми маємо повно вільного часу… Потрібно допомагати у першу чергу дітям. Нехай діти, хоч і у різних сім’ях, але контактують одне з одним, не втрачають зв’язок. Та і допомога від людей дітям буде не зайва, особливо потрібна група по інвалідності дівчинці. Потрібні дуже гроші на її лікування. Але про дитинку тут ніхто чомусь у цьому плані не згадує. Що там потрібно, щоб скаліченій дівчинці дали групу? Можливо дитинка поступово одужає, бо у неї усе життя попереду. Оце і є європейська нація, бо діти маму не обирали і за її вчинки відповідати не можуть у даному випадку

Людмила Зіменко
9 місяців тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Це, тобто, я не розумію?… Я розумію, і, навіть, більше, ніж ви думаєте, чи уявляєте. Але проблема у тому, що на таких, чи подібних членів суспільства мною було витрачено купа часу, грошей, душевних сил і здоров’я. І не тільки мною. Результату не було жодного ні у якому випадку. Опираючись на свій і на людський негативний досвід, хочу ще раз підкреслити, що допомога потрібна дівчинці, та і хлопчику. А мама, поки не захоче сама, то допомагати їй марно, я вважаю. Та і мамині друзі так просто відпускати її не будуть, особливо, коли у перспективі передбачаються якісь кошти. Справжні старенькі ветерани і учасники бойових дій, та і теперішні бійці і члени їхніх родин – це зовсім інше і моя повага і увага до цих людей не вичерпається і не закінчиться ніколи.

Бабуся
9 місяців тому

Допомога дівчинці не потрібна ,операцію поки відмінили , дасть Бог буде все добре.

Вікторія
9 місяців тому

Кажете дітей пропила? Можливо й так…
Долюблена та колихана, гарно пильнована та у любові виховувана дитина, коли виросте, то буде колихати, пестити, любити та піклуватись про своїх дітей.
Коли у молодого пагона немає коріння, воно вироджується, хезне та засихає. У Олени коріння немає, це очевидно. То може одразу добити її? А хто візьметься це зробити? Хто знає достеменно, що потрібно робити у подібних ситуаціях? У кого є той універсальний рецепт?
Не всі люди мають сили знайти себе у житті, навчитись піклуватись про своїх дітей, навчитись прибирати свою домівку, вибирати друзів. Можливо вона намагалась шукати, у свій спосіб, траплялись лише пияки, які приймали її такою, як вона є…
Хоча й сусідка Ірина не покинула та не відвернулась у біді.
Так, моторошно читати про декілька картоплин та малого,який рятувався від голоду, про малечу з покаліченою головою, але у цих дітях уся правда і про життя самої Олени. Скоріше за все, саме так і її виховували, тому іншого відношення до дітей ця Олена і не знає.
У посуді лише те, чим його наповнили…

Таня
9 місяців тому
Відповісти  Вікторія

Скільки раз як ви кажете той посуд мили ?Скільки центрів покинула?Чому не згадують про рідних бабусю батька сестру тітку ?Усі погані?вона бідна бо мати алкашка.Як ви кажете той посуд вона сама наповнювала горілкою.Заберіть до себе її бо в центр вона не хоче З вашою логікою у алкашів і наркоманів весь світ винен тільки не вони .Алкозалежна для себе розуміє що їй лікуватись треба після інсульту а дитині?Давайте усіх залежних захищати бо в кожного як їх послухаєш є виправдання. Дядько її рідний в центрі а вона не хоче .Є гарний вірш про стрекозу -лето пропела…….Автор і люди розповіли правду щоб це прочитали інші мами які товаришують з оковитою і зробили висновок.В неї давно треба було забрати дітей то і старший хлопчик не був би з травмованною психікою.

Вікторія
9 місяців тому
Відповісти  Таня

Таню, де у моєму тексті Ви прочитали, що я комусь щось наказувала зробити?
Не розумію чому Ви дозволяєте собі давати вказівки що мені потрібно робити, кого і куди забирати? Йдеться про людину, а не про тваринку, яку хтось за власним бажанням може подарувати,продати, віддати або просто кинути посеред вулиці.
Я й тваринку не кину, якщо взяла на себе відповідальність доглядати за нею.
А Ви про людину так…візьміть до себе…
З моєю логікою усе в порядку, Ви слідкуйте за своєю.