Оцінка виробництва всіх видів зерна (особливо пшениці та кормового зерна) в 2017/18 році з минулого місяця не набагато збільшились, оскільки підвищення виробництва пшениці та кукурудзи майже компенсується скороченнями по виробництву сорго, вівса й жита. Показник світових запасів на кінець року істотно зріс з урахуванням більш високої, ніж раніше, оцінки резервів на початок сезону і скорочення споживання, проте все ще очікується спад на 15 млн. т., що стане першим падінням за останні п’ять років. З огляду на рекордні показники по пшениці та кукурудзі, операції по купівлі-продажу та ціни трейдерів на зерно прогнозуються на найвищому рівні за всю історію світового агроринку.
Перспективна оцінка виробництва всіх видів зернових в 2018/19 році з минулого місяця майже не змінилася і становить 2088 млн. т., однак її характеризують скорочення виробництва пшениці (у тому числі в США, Індії та Австралії) й підвищення виробництва кукурудзи (основні гравці ЄС та Китай). Хоча більш високий рівень запасів сільгосппродукії на початок 2018 року веде до загального зростання пропозиції та цін зернотрейдерів, його повністю поглинає розширення споживання, в результаті перспективна оцінка перехідних запасів з минулого місяця не змінилася. Показник торгівельних операцій залишається минулим і становить 368 млн. т., що в свою чергу є новим рекордом для галузі.
[youtube]https://youtu.be/SEEI9uIi7_8[/youtube]
Ринок сої
Прогноз глобального виробництва сої в 2017/18 році знижений ще на 2 млн. т. – до 339 млн. т., що на 2% менше, ніж в минулому році. Це можна пояснити скороченням виробництва культури в Аргентині, що лише частково компенсується підвищенням виробництва в Бразилії. Глобальне ж виробництво в 2018/19 році оцінюється трохи вище, ніж раніше – на рівні 355 млн. т., що на 16 млн. т. перевищує показник попереднього року. І з урахуванням незначного скорочення використання оцінка резервів підвищена до 40 млн. т., що дещо менше, ніж за попередній рік. Перспективна оцінка торгівлі скорочена до 157 млн. т., що на 5 млн. більше, ніж у попередньому сезоні, і є новим піковим рівнем.
Ринок рису
Враховуючи показники ключових азіатських виробників, покупців та ціни трейдерів, прогноз світової торгівлі рисом в 2018 році з минулого місяця не змінився і становить 46 млн. Тонн. Перспективна оцінка світового виробництва рису в 2018/19 році з березня дещо збільшена і становить рекордні 493 млн. т., що на 7 млн. більше, ніж у попередньому році – головним чином у зв’язку з потенційним приростом в основних експортерах. Оскільки зростання пропозиції веде до підвищення споживання, оцінка перехідних запасів в цілому залишається на рівні минулого місяця і становить 123 млн. т. Згідно з попереднім прогнозом, торгівля в 2019 році на світовому агроринку залишиться на досить високому рівні.
Ще чекає ринок зернових в найближчому майбутньому?
Світові експортні ціни в минулому місяці продовжували зростати, що прогнозується і на найближче майбутнє.
Згідно з прогнозом, виробництво зерна в 2018/19 році скоротиться лише незначно, так як спад виробництва пшениці частково компенсується приростом по кукурудзі, ячменю і сорго.
Незважаючи на очікуване відновлення світового виробництва сої в 2018/19 році, її запаси можуть скоротитися в зв’язку з ростом споживання до нового максимуму.
Глобальна торгівля рисом в 2018 і 2019 році, ймовірно, збережеться на високому рівні, тому що азіатські покупці прагнуть забезпечити достатній обсяг державних резервів.
Загальні запаси зерна, як очікується, знову скоротяться, головним чином у зв’язку зі спадом резервів кукурудзи.
Прогнозується, що глобальна торгівля зерновими в 2018/19 році шостий рік поспіль досягне рекордної позначки, а ціни трейдерів на агропродукцію продовжать зростати.