Цими днями волонтерка Ірина Киця з Нововолинська розповіла в соцмережах сумну історію про вагітну собаку, яку часто бачили біля магазину “Вепр” у 15-му мікрорайоні.
Загинула ця собачка після/внаслідок відлову.
У смерті тварини Ірина прямим текстом звинуватила відому луцьку зоозахисницю Богдану Новарчук.
Волинська ГО “Порятунок чотирилапих” (керівник Богдана Новарчук) відловлює бездомних тварин у Нововолинську на підставі угоди з міським ВУКГ. Собак стерилізують, чипують і нібито повертають назад – у звичне для них середовище. Із міського бюджету на це виділяють чималі кошти. Але контролю з боку замовника та прозорості з боку підрядника явно бракує.
– Ані регулярних фотозвітів, ані можливості ознайомитися з угодою та кошторисом, – нарікають нововолинські волонтерки. – А головне, чому все робиться аж через Луцьк? невже в нашому місті ветеринари не вміють оперувати?
Ветлікарів – приватних і державних – у Нововолинську достатньо, щоб за рік-два стерилізувати переважну більшість чотирилапих.
У сусідньому місті Володимирі вже давно діє програма регулювання чисельності тварин, згідно з якою ветеринари бюджетним коштом оперують бездомних і хазяйських котів та собак.
У Нововолинську влада в особі секретаря ради й першого заступника міського голови, як подейкують, дала луцьким ловцям-стерилізаторам негласну вказівку: вивозьте собак із нашого міста й не повертайте! А під це діло закрила очі на все інше.
Те інше спливло аж після розголосу історії, яку розповіла Ірина Киця. Сьогодні обізвалась Дана Новарчук – виклала на фейсбук свою версію загибелі собаки і, своєю чергою, звинуватила Ірину та якихось “волонтерів від Киці“, про яких сама Киця нічого не знає.
Мовляв, ті люди настійливо просили Дану забрати собаку, обіцяли доглядати тварину після операції, однак потім перестали відповідати на дзвінки, тому довелося лишити прооперовану собаку під магазином. Там вона невдовзі й померла.
Забирають…
Повертають…
Хто винен?..
Собаку та її цуценят дуже шкода. Та їх уже не повернеш.
А безконтрольність лишається й посилюється.
У Нововолинську є прекрасні волонтери, з якими їздимо на відлов, спільно ловимо собачок, на місці стерилізуємо і дівчата лишають їх у себе на перетримку. Десятки, навіть сотні тварин бігають по Нововолинську з нашими блакитними кліпсами, всі живі та здорові.
За той відлов ми стерилізували понад 10 собак, всі у пані Світлани відлежалися, всі живі-здорові з кліпсами ходять по Нововолинську, – запевняє Дана.
Користувачі, з-поміж них і я, поцікавились у Дани Новарчук, хто ці “прекрасні, справжні” нововолинські волонтери, спільно з якими вона відловлює собак та стерилізує НА МІСЦІ.
Бо “пані Світлана“, в якої десь нібито відлежалися минулого разу понад 10 прооперованих собак, називала знайомим волонтеркам зовсім інші цифри. Скажімо так: удвічі менші.
І прохопилася, що стерилізують тварин у… гаражі. В одному з гаражів навпроти Низкиницького монастиря.
Так, саме там, де бігають при дорозі зграї собак, якими ця пані опікується.
Бігають, вряди-годи кусають перехожих, нерідко гинуть під колесами машин чи від інфекційних захворювань…
Відповідей на свої питання користувачі не дочекались. Тому вирішили з’ясувати ситуацію в директора нововолинського ВУКГ Артема Жигалюка. Саме це підприємство є розпорядником чималих коштів, які міська рада виділяє на регулювання чисельності бездомних тварин.
Ідеться про бюджетні кошти, тому жодних недомовок не повинно бути. Отже, питання до директора ВУКГ:
– Де стерилізують відловлених у Нововолинську тварин?
– Хто і як веде облік відлову та повернення?
– Скільки коштує згідно з угодою відловити, прооперувати, чипувати тварину?
– Скільки собак відловлено в Нововолинську за поточний рік? за минулий? за позаминулий? Скільки з них простерилізовано? Скільки повернуто? Якими документами це підтверджується?
– Скільки коштів витратило ВУКГ на оплату послуг КП “Ласка”, а згодом – ГО “Порятунок чотирилапих”?
– Чому міська влада не зацікавлена у співпраці з нововолинськими ветеринарами?
– Чи не пора перевірити дотримання угоди й закону щодо поводження з тваринами через правоохоронні органи?
Хірургічні операції в гаражі та перетримка прооперованих собак під гаражами, де була чумка чи ще яка біда, – це…
Доберіть слово самі.
На відміну від багатьох нововолинських волонтерок, я досі з повагою ставлюся до діяльності Дани Новарчук. Ця молода жінка першою на Волині домоглася припинення масових відстрілів/отруєнь бездомних тварин, очолювала комунальний притулок, залучила туди солідні кошти з державного й місцевих бюджетів, із грантових програм. Поза сумнівом, вона справді любить тварин і намагається дієво їх захищати.
Та все ж таки не є нормальним, коли собак із Нововолинська десятками вивозять у Луцьк, десь там оперують, а потім повертають/не повертають/завозять невідь-куди… а тепер узагалі оперують “НА МІСЦІ”.
Десь тут?
У середу, 26 червня, о 15.00 захисники тварин прийдуть у міськраду для обговорення цієї проблеми. Запрошують керівників міськради й виконкому, депутатів міськради й облради, помічників нардепа Гузя, директора ВУКГ Артема Жигалюка, голову ГО “Порятунок чотирилапих” Дану Новарчук, приватних і державних ветеринарів.
А, ну ще можна 1+1. 🙂 Якраз рік тому їхній десант примчав знімати замовний і, думаю, щедро проплачений сльозогінний сюжет, як “пані Світлана“ й інші “справжні зоозахисники” (такі собі Климович, Шостак) разом із поліцією (!) настирливо пхають мені через паркан пляшки з водою, привезені аж із міста для “бідних собачок”. А я ті пляшки викидаю. Бо за пару метрів від паркану – криниця. Поряд – джерела, річечка, два ставки.
Операції в гаражі, покусані під тими гаражами люди, оборудки з бюджетними коштами, історії про зникнення хазяйських собак після відловів – це значно цікавіше для телеглядачів! Запевняю.
Наталя Камишникова
Треба стерилізувати міську владу
вони вже від старості стерелізовані
З огляду на ситуацію в Україні з медичною реформою, стосовно відношення до хворих дітей, та й дорослих людей, страхітливими статистичними даними, щодо смертності в Україні, а також катастрофічним зменшенням населення України внаслідок захворювань, у мене немає жодного сумніву в тому, що у випадку з бідолашними бездомними тваринами, які стали заручниками та розмінною монетою у тотальному розпилі бюджетних коштів, цей самий розпил коштів налагоджений безперебійно і на високому рівні.
У мене прагматичний погляд на усіх подібних “добрій Дані” волонтерів, які у гаражі оперують (ні, навіть не добиратиму слів) просто ріжуть нещасних тварин. Бо жодних доказів належних умов для подібних оперативних втручань вона не надала, натомість почала розводити демагогію.
Припускаю, що тварини у страшних муках були заживо різані у тому брудному гаражі.
Може варто пройтись по смітниках на кладовищі? І страхітливі знахідки вразять бувалих?
П.С. Як свідчить статистика, 90% людських істот, відчуваючи зиск та наживу, втрачають і милосердя, і гуманність, і будь-який натяк на людське походження. На жаль…
А що не ясно, там де бабло, в Україні принято його пиляти і так звані волонтери, хоча які вони волонтери, коли заробляють кошти по договору, так звані стерилізатори тварин, заробляють не маленькі кошти, а про тварин там ніхто не думає.
Цікаво, що думає прокуратура про таке розтринькування коштів держбюджету?
Прокуратура не думає нічого “Госте”. Вже давно. У неї залишили повноваження тільки, і майже – держзвинувачення в судах. Хоча, статтю 121, розділу VІІ “Прокуратура” у Конституції України ніхто не змінював. Коли я починаю говорити про досудове слідство, дізнання, розшукову діяльність тощо, то вони (прокурори) або відмовчуються, або показують якийсь внутрішній документ, що відміняє Основний Закон Держави або переводять мову на інше. :)))
Прокурорам нині “лафа”. Посадові оклади не зменшили, пільг не відмінили, пенсії виплачують, вогнепальну зброю носять, умови праці – шикарні, а роботи в рази менше.
Через тих собак біля монастиря ні вранці ні уввечері неможливо йти самому, а що вже за велосипедистів казати, то слів немає. Якщо загавкає одна то ціла зграя вилітає навздогін. Тільки не розказуйте казку, що собачкам треба щось кинути їсти. Якщо мені щодня приходиться вранці на роботу, а ввечері додому добиратись, то що мені щоразу з торбами їжі туди сюди ходити , щоб прогодувати усіх собак. Створили агресивну зграю через яку страждають люди і ще розказують за нелюдське відношення і вказують як людям тепер поводитись з їхніми собаками. Врешті-решт, пані Світлано заберіть їх усіх до себе в хату і живіть з ними, а не розказуйте людям що вони повинні годувати ваших собак.
Это система… Возьмите несколько собак и отвезите к непосредственому вет врачу, и пусть проверит реально те кто с бирками стерелизован. Прикрепить бирку и дав понять, что животное стерелизовано любой дурак может.. После стерелизации собаки искалечены. Вет врач её дружбан который режет как бревно бедных псов…
Ну вот “Светлана”, и отловите их за свой счет и отвезите “непосредственно” к ветврачу, да заплатите со своего кармана за его услуги. И привезите назад, где взяли – туда и обратно – тоже за свои кровные. Это же так просто! :)))
це напевно сторонський свій кабінет виділив
ВУКГ розпочало свою співпрацю з КП «Ласка» з 25.11.2016 року відповідно до договору №34/144 від 25.11.2016 року. У 2018 році були укладені договори з КП «Ласка» №10 від 15.01.2018 року та ГО «Порятунок чотирилапих» №239 від 05.06.2018 року на вилов безпритульних (бродячих) тварин, з подальшою стерилізацією, вакцинацією та поверненням даних тварин на попереднє місце перебування. Термін дії договорів по 31.12.2018 року. Розпорядником інформації щодо діяльності КП «Ласка» та ГО «Порятунок чотирилапих» є КП «Ласка» та ГО «Порятунок чотирилапих». Тому, для отримання запитуваної інформації, кількості виїздів, кількості виловлених та повернених тварин, наявность фото, відео, документальних підтверджень звертайтесь до КП «Ласка» та ГО «Порятунок чотирилапих».
З листопада 2016 року по січень 2018 року КП «Ласка» було виловлено 104 собаки на суму 77 954,14 грн. Вартість однієї собаки у 2016 році – 320,00 грн., у 2017 та 2018 році – 800,00 грн. без затрат на транспортні послуга та пальне. ГО «Порятунок чотирилапих» відловило у місті Нововолинську 37 тварин на загальну суму 23399,62 грн. Вартість однієї собаки 600,00 грн. без затрат на транспортні послуги та пальне.
Договір № 42 від 12.02.2019 року підписаний між ВУКГ НМР та ГО «Порятунок чотирилапих» укладений на 2019 рік знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті https://www.dzo.com.ua/.
З моменту підписання даного Договору по даний час, ГО «Порятунок чотирилапих» здійснило відлов безпритульних тварин в м. Нововолинську в кількості 109 собак, про що були підписані відповідні акти.
У своїй діяльності, щодо вилову та евтаназії бродячих тварин, ВУКГ керується нормами Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин» №2120-VІІІ від 22.06.2017р. регулювання чисельності безпритульних тварин здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами.
Я з радістю з вами на цю тему завтра готова спілкуватися. І надіюся отримати пояснення щодо деяких ваших документів, які мені сьогодні були надані.
Читаю і не знаю, сміятися чи плакати?! Ви коли співпрацюєте з організаціями, перевіряєте іх роботу, чи платите гроші просто так, за цифри на папері? Гроші бюджетні проплачуються сумнівній особі. Всі задоволені, бо на папері питання вирішене. А ви запитайте у волонтерів, зоозахисників, які потім тих собак витягають з того світу за власний кошт після Даниних послуг! В мене немає вже слів…
А де відловлені тварини проходили карантин? Чи відомо Замовнику, що згідно Інструкції Міністерства сільського господарства та продовольства #5 від 15.03.1994р.(і нахто її ще не відмінив), п. 2.4 Вивезення собак, котів в інші міста, райони і області дозволяється ЛИШЕ з благополусної місцевості при наявності ветеринарної довідки з відміткою в ній про щеплення проти сказу НЕ МЕНШЕ НІЖ ЗА 30 днів до вивезення. Новарчук посилається на якісь НЕІСНУЮЧІ закони і правила і НІХТО жодного разу її не перевіряв. Одже, КОМУСЬ це вигідно??? Замовники мають навчитися вивчати Закони і контролювати кошти, які виділяють. Бо платники податків заплатили кошти, а в ітозі проблема тільки загострюється. Тут явно має працювати поліція і Антикорупційні структури!!!
Стаття 17. Вилов та тимчасова ізоляція безпритульних тварин.
Вилов безпритульних тварин здійснюється спеціальними службами, підприємствами, організаціями, уповноваженими місцевими органами влади, що працюють під наглядом органу ветеринарної медицини, у статутних документах яких зазначений відповідний вид діяльності.
Вилов безпритульних тварин здійснюється за заявами державних органів, організацій та громадян у випадках, коли їх перебування на певній території провокує виникнення конфліктних ситуацій або іншим чином утворює загрозу здоров’ю або майну громадян, майну організацій, диким тваринам та середовищу їх існування.
Виловлені безпритульні тварини підлягають щепленню проти сказу та інших небезпечних зооантропонозних захворювань після 7-денного карантину, якщо не з’явився власник тварини та не надав відповідний ветеринарний документ з відміткою про щеплення проти сказу.
Вилов безпритульних тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей.
Забороняється використовувати методи вилову, технічні пристрої і препарати, що травмують тварин або є небезпечними для їх життя і здоров’я.
Вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:
– повернення їх власникам;
– пошуку для них нових власників;
– тимчасової ізоляції відповідно до вимог цього Закону;
– їх обліку, реєстрації та регулювання їх чисельності методами біостерилізації.
Вилов безпритульних тварин проводиться, як правило, у світлий час доби за участю представників громадських організацій, що здійснюють діяльність у галузі захисту тварин від жорстокого поводження.
Організації, що здійснюють вилов безпритульних тварин, зобов’язані своєчасно інформувати населення через друковані видання, інші засоби масової інформації або іншими шляхами про заплановані заходи по вилову безпритульних тварин, місцезнаходження пунктів їх тимчасового утримання та притулків, вести облік виловлених тварин та надавати зацікавленим особам відомості щодо цих тварин.
Служби або підприємства, що здійснили вилов безпритульної тварини, зобов’язані:
– зафіксувати дату вилову тварини, її вид (породу), колір, вагу та приблизний вік тварини, візуальну характеристику стану здоров’я тварини, а також інші відомості, які вважає за необхідне зафіксувати;
– при наявності у тварини жетону або іншого реєстраційного знака – зафіксувати реєстраційні відомості, нанесені на них, та повідомити про виловлену тварину установу, що здійснює реєстрацію тварин в даному населеному пункті;
– протягом трьох діб повідомити населення про виловлену тварину, її прикмети та відмінні ознаки через засоби масової інформації або іншими доступними засобами;
– заявити про виловлену тварину до ветеринарної мiлiцiї або органів місцевого самоврядування, які повинні вжити заходів щодо розшуку власника тварини;
– забезпечити проведення ветеринарного огляду тварини, щеплення проти сказу, а за необхідності – ветеринарну допомогу та (або) карантин виловленої тварини.
Виловлені безпритульні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов’язково утримуються в пунктах тимчасового утримання тварин, які створюються організаціями, що здійснюють вилов безпритульних тварин, для тимчасового утримання вилучених або в інший спосіб відчужених тварин, знайдених чи виловлених безпритульних тварин та подальшого пошуку їх власників або нових власників.
Після семиденної тимчасової ізоляції тварина:
– у разі встановлення власника та отримання від нього письмової заяви – повертається власнику (за бажанням власника та з дозволу ветеринарної установи тварина повертається йому до закінчення семиденного терміну тимчасової ізоляції), а документи про факт виявлення безпритульної тварини та встановлення її власника передаються у відповідний орган для порушення адміністративної справи за фактом викинення чи загублення тварини;
– у разі, якщо власника тварини не встановлено, її піддають обов’язковій біостерилізації та реєструють, після чого тварину може бути:
– передано під опіку фізичних осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських і благодійних організацій, а за наявності обставин, що можуть загрожувати життю та здоров’ю оточуючих, – спеціалізованим організаціям для надання ветеринарної допомоги, подальшого лікування та утримання в притулках;
– повернено на місце вилову під опіку фізичних осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських і благодійних організацій, якщо тварина визнана безпечною для оточуючих, а її повернення не викликає обґрунтованих заперечень з боку громадян, юридичних осіб, державних установ та організацій, не призведе до погіршення стану природного середовища та умов мешкання диких тварин.
Не допускається необґрунтоване затримання повернення тварини власнику. Служби або підприємства, що здійснюють вилов та утримання тварини, відповідають за шкоду, заподіяну тварині, за майнову та моральну шкоду заподіяну власнику тварини, у тому числі за шкоду, що заподіяна необґрунтованою затримкою повернення тварини.
Тимчасовій ізоляції підлягають також собаки, коти та інші домашні тварини в разі, якщо на це є відповідне рішення органів санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини, а також ті, що завдали тілесних ушкоджень людині або іншій домашній тварині. Тимчасова ізоляція домашніх тварин може проводитись у примусовому порядку, якщо домашня тварина є небезпечною для оточуючих.
Власники зобов’язані сплатити організації, яка здійснила вилов та тимчасову ізоляцію тварини, вартість витрат на вилов, ветеринарне обслуговування та утримання тварини. Така сплата не може бути попередньою умовою повернення тварини власнику.
Стаття 18. Умертвіння тварин
Умертвіння тварин допускається:
– для одержання (виробництва) корисної продукції тваринного походження з сільськогосподарських тварин, якщо вони утримувались з цією метою;
– в порядку спеціального використання диких тварин у відповідності до законодавства в галузі мисливського господарства, охорони та використання тваринного світу;
– для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб;
– за необхідності умертвіння приплоду з уродженими фізичними пороками;
– при регулюванні чисельності диких тварин і шкідливих синантропних тварин, якщо доведено неможливість застосування біологічних методів регулювання їх чисельності;
– за необхідності умертвіння окремих тварин, хворих на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання, за умов встановлення цих фактів медичною установою;
– за необхідності умертвіння агресивних тварин і тварин, що не піддаються соціалізації, в разі наявності такого висновку, наданого медичною установою;
– за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці.
При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги:
– умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин;
– приміщення, де проводиться умертвіння, повинно бути відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини;
– забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи;
– переробка тварин дозволяється тільки після їх умертвіння;
– умертвіння тварин, що страждають, проводиться негайно, якщо їх страждання неможливо припинити іншим чином.
Забороняється умертвляти домашніх тварин лише з питань раціональності за відсутності медичних показань
Як тут цікаво! У селищі Благодатному біля ветеринарного кіоску бездомні пси на перехожих кидаються і спокійно дійти до дому страшно і неможливо. Я навіть відео зняла. Власниця кіоску там аж вісім псів підгодовує. Куди звертатися?
У поліцію, Людмило. Хай складе протокол.
Дякую
На 100% впевнений, що відповіді на поставлені активістами питання, не буде. Як і не було на мої – продаж, роздаровування, передача комунального майна та витратах бюджетних коштів територіальної громади за тривалий проміжок часу. І знову ж таки: тут питань бути не може – публічність і прозорість використання комунальних ресурсів забезпечуються багатьма антикорупційними законами і Конституцією України.
Мало того: Громада Нововолинська так до цих пір і не може, на інтернет-сайті міськради, проконтролювати де поділося і продовжує зникати її кревне майно та бюджетні фінанси. Цих даних там і досі нема! Навіть після всіх моїх судів із виконкомом Нововолинської міської ради – керівник якого є В.Сапожніков, він же – голова міськради і всеміський. Три в одному. Навіть, після відкриття кримінальної справи за невиконання рішення суду. Проте, він та його перший заступник А. Сторонський плювати хотіли на громаду. Члени якої, рукавом витираються, облизуються і хочуть ще.