Цими днями волонтерка Ірина Киця з Нововолинська розповіла в соцмережах сумну історію про вагітну собаку, яку часто бачили біля магазину “Вепр” у 15-му мікрорайоні.

Загинула ця собачка після/внаслідок відлову. 

У смерті тварини Ірина прямим текстом звинуватила відому луцьку зоозахисницю Богдану Новарчук.  

 

Волинська ГО “Порятунок чотирилапих” (керівник Богдана Новарчук) відловлює бездомних тварин у Нововолинську на підставі угоди з міським ВУКГ. Собак стерилізують, чипують і нібито повертають назад – у звичне для них середовище. Із міського бюджету на це виділяють чималі кошти. Але контролю з боку замовника та прозорості з боку підрядника явно бракує.

– Ані регулярних фотозвітів, ані можливості ознайомитися з угодою та кошторисом, – нарікають нововолинські волонтерки. – А головне, чому все робиться аж через Луцьк? невже в нашому місті ветеринари не вміють оперувати?

Ветлікарів – приватних і державних – у Нововолинську достатньо, щоб за рік-два стерилізувати переважну більшість  чотирилапих.

У сусідньому місті Володимирі вже давно діє програма регулювання чисельності тварин, згідно з якою ветеринари бюджетним коштом оперують бездомних і хазяйських котів та собак.

У Нововолинську влада в особі секретаря ради й першого заступника міського голови, як подейкують, дала луцьким ловцям-стерилізаторам негласну вказівку: вивозьте собак із нашого міста й не повертайте! А під це діло закрила очі на все інше.

Те інше спливло аж після розголосу історії, яку розповіла Ірина Киця. Сьогодні обізвалась Дана Новарчук – виклала на фейсбук свою версію загибелі собаки і, своєю чергою, звинуватила Ірину та якихось “волонтерів від Киці, про яких сама Киця нічого не знає.

Мовляв, ті люди настійливо просили Дану забрати собаку, обіцяли доглядати тварину після операції, однак потім перестали відповідати на дзвінки, тому довелося лишити прооперовану собаку під магазином. Там вона невдовзі й померла.

 

Забирають…

 

Повертають…

 

Хто винен?..

 

Собаку та її цуценят дуже шкода. Та їх уже не повернеш.

А безконтрольність лишається й посилюється.

У Нововолинську є прекрасні волонтери, з якими їздимо на відлов, спільно ловимо собачок, на місці стерилізуємо і дівчата лишають їх у себе на перетримку. Десятки, навіть сотні тварин бігають по Нововолинську з нашими блакитними кліпсами, всі живі та здорові. 

За той відлов ми стерилізували понад 10 собак, всі у пані Світлани відлежалися, всі живі-здорові з кліпсами ходять по Нововолинську, – запевняє Дана.

Користувачі, з-поміж них і я, поцікавились у Дани Новарчук, хто ці “прекрасні, справжні” нововолинські волонтери, спільно з якими вона відловлює собак та стерилізує НА МІСЦІ.

Бо “пані Світлана, в якої десь нібито відлежалися минулого разу понад 10 прооперованих собак, називала знайомим волонтеркам зовсім інші цифри.  Скажімо так: удвічі менші.

І прохопилася, що стерилізують тварин у… гаражі. В одному з гаражів навпроти Низкиницького монастиря.

 

 

Так, саме там, де бігають при дорозі зграї собак, якими ця пані опікується.

Бігають, вряди-годи кусають перехожих, нерідко гинуть під колесами машин чи від інфекційних захворювань…

 

 

Відповідей на свої питання користувачі не дочекались. Тому вирішили з’ясувати ситуацію в директора нововолинського ВУКГ Артема Жигалюка. Саме це підприємство є розпорядником чималих коштів, які міська рада виділяє на регулювання чисельності бездомних тварин.

Ідеться про бюджетні кошти, тому жодних недомовок не повинно бути. Отже, питання до директора ВУКГ:

– Де стерилізують відловлених у Нововолинську тварин?

– Хто і як веде облік відлову та повернення?

– Скільки коштує згідно з угодою відловити, прооперувати, чипувати тварину?

– Скільки собак відловлено в Нововолинську за поточний рік? за минулий? за позаминулий? Скільки з них  простерилізовано? Скільки повернуто? Якими документами це підтверджується?

– Скільки коштів витратило ВУКГ на оплату послуг КП “Ласка”, а згодом – ГО “Порятунок чотирилапих”?

– Чому міська влада не зацікавлена у співпраці з нововолинськими ветеринарами?

– Чи не пора перевірити дотримання угоди й закону щодо поводження з тваринами через правоохоронні органи?

 

 

Хірургічні операції в гаражі та перетримка прооперованих собак під гаражами, де була чумка чи ще яка біда, – це…

Доберіть слово самі.

На відміну від багатьох нововолинських волонтерок, я досі з повагою ставлюся до діяльності Дани Новарчук. Ця молода жінка першою на Волині домоглася припинення масових відстрілів/отруєнь бездомних тварин, очолювала комунальний притулок, залучила туди солідні кошти з державного й місцевих бюджетів, із грантових програм. Поза сумнівом, вона справді любить тварин і намагається дієво їх захищати.

Та все ж таки не є нормальним, коли собак із Нововолинська десятками вивозять у Луцьк, десь там оперують, а потім повертають/не повертають/завозять невідь-куди… а тепер узагалі оперують “НА МІСЦІ”.

Десь тут?

 

 

У середу, 26 червня, о 15.00 захисники тварин прийдуть у міськраду для обговорення цієї проблеми. Запрошують керівників міськради й виконкому, депутатів міськради й облради, помічників нардепа Гузя, директора ВУКГ Артема Жигалюка, голову ГО “Порятунок чотирилапих” Дану Новарчук, приватних і державних ветеринарів.

А, ну ще можна 1+1. 🙂 Якраз рік тому їхній десант примчав знімати замовний і, думаю, щедро проплачений сльозогінний сюжет, як “пані Світлана й інші “справжні зоозахисники” (такі собі Климович, Шостак) разом із поліцією (!) настирливо пхають мені через паркан пляшки з водою, привезені аж із міста для “бідних собачок”. А я ті пляшки викидаю. Бо за пару метрів від паркану – криниця. Поряд – джерела, річечка, два ставки.

Операції в гаражі, покусані під тими гаражами люди, оборудки з бюджетними коштами, історії про зникнення хазяйських собак після відловів – це значно цікавіше для телеглядачів! Запевняю.

 

Наталя Камишникова 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: