Собак оперують у… гаражі? Скандал у Нововолинську

19 3925

Цими днями волонтерка Ірина Киця з Нововолинська розповіла в соцмережах сумну історію про вагітну собаку, яку часто бачили біля магазину “Вепр” у 15-му мікрорайоні.

Загинула ця собачка після/внаслідок відлову. 

У смерті тварини Ірина прямим текстом звинуватила відому луцьку зоозахисницю Богдану Новарчук.  

 

Волинська ГО “Порятунок чотирилапих” (керівник Богдана Новарчук) відловлює бездомних тварин у Нововолинську на підставі угоди з міським ВУКГ. Собак стерилізують, чипують і нібито повертають назад – у звичне для них середовище. Із міського бюджету на це виділяють чималі кошти. Але контролю з боку замовника та прозорості з боку підрядника явно бракує.

– Ані регулярних фотозвітів, ані можливості ознайомитися з угодою та кошторисом, – нарікають нововолинські волонтерки. – А головне, чому все робиться аж через Луцьк? невже в нашому місті ветеринари не вміють оперувати?

Ветлікарів – приватних і державних – у Нововолинську достатньо, щоб за рік-два стерилізувати переважну більшість  чотирилапих.

У сусідньому місті Володимирі вже давно діє програма регулювання чисельності тварин, згідно з якою ветеринари бюджетним коштом оперують бездомних і хазяйських котів та собак.

У Нововолинську влада в особі секретаря ради й першого заступника міського голови, як подейкують, дала луцьким ловцям-стерилізаторам негласну вказівку: вивозьте собак із нашого міста й не повертайте! А під це діло закрила очі на все інше.

Те інше спливло аж після розголосу історії, яку розповіла Ірина Киця. Сьогодні обізвалась Дана Новарчук – виклала на фейсбук свою версію загибелі собаки і, своєю чергою, звинуватила Ірину та якихось “волонтерів від Киці, про яких сама Киця нічого не знає.

Мовляв, ті люди настійливо просили Дану забрати собаку, обіцяли доглядати тварину після операції, однак потім перестали відповідати на дзвінки, тому довелося лишити прооперовану собаку під магазином. Там вона невдовзі й померла.

 

Забирають…

 

Повертають…

 

Хто винен?..

 

Собаку та її цуценят дуже шкода. Та їх уже не повернеш.

А безконтрольність лишається й посилюється.

У Нововолинську є прекрасні волонтери, з якими їздимо на відлов, спільно ловимо собачок, на місці стерилізуємо і дівчата лишають їх у себе на перетримку. Десятки, навіть сотні тварин бігають по Нововолинську з нашими блакитними кліпсами, всі живі та здорові. 

За той відлов ми стерилізували понад 10 собак, всі у пані Світлани відлежалися, всі живі-здорові з кліпсами ходять по Нововолинську, – запевняє Дана.

Користувачі, з-поміж них і я, поцікавились у Дани Новарчук, хто ці “прекрасні, справжні” нововолинські волонтери, спільно з якими вона відловлює собак та стерилізує НА МІСЦІ.

Бо “пані Світлана, в якої десь нібито відлежалися минулого разу понад 10 прооперованих собак, називала знайомим волонтеркам зовсім інші цифри.  Скажімо так: удвічі менші.

І прохопилася, що стерилізують тварин у… гаражі. В одному з гаражів навпроти Низкиницького монастиря.

 

 

Так, саме там, де бігають при дорозі зграї собак, якими ця пані опікується.

Бігають, вряди-годи кусають перехожих, нерідко гинуть під колесами машин чи від інфекційних захворювань…

 

 

Відповідей на свої питання користувачі не дочекались. Тому вирішили з’ясувати ситуацію в директора нововолинського ВУКГ Артема Жигалюка. Саме це підприємство є розпорядником чималих коштів, які міська рада виділяє на регулювання чисельності бездомних тварин.

Ідеться про бюджетні кошти, тому жодних недомовок не повинно бути. Отже, питання до директора ВУКГ:

– Де стерилізують відловлених у Нововолинську тварин?

– Хто і як веде облік відлову та повернення?

– Скільки коштує згідно з угодою відловити, прооперувати, чипувати тварину?

– Скільки собак відловлено в Нововолинську за поточний рік? за минулий? за позаминулий? Скільки з них  простерилізовано? Скільки повернуто? Якими документами це підтверджується?

– Скільки коштів витратило ВУКГ на оплату послуг КП “Ласка”, а згодом – ГО “Порятунок чотирилапих”?

– Чому міська влада не зацікавлена у співпраці з нововолинськими ветеринарами?

– Чи не пора перевірити дотримання угоди й закону щодо поводження з тваринами через правоохоронні органи?

 

 

Хірургічні операції в гаражі та перетримка прооперованих собак під гаражами, де була чумка чи ще яка біда, – це…

Доберіть слово самі.

На відміну від багатьох нововолинських волонтерок, я досі з повагою ставлюся до діяльності Дани Новарчук. Ця молода жінка першою на Волині домоглася припинення масових відстрілів/отруєнь бездомних тварин, очолювала комунальний притулок, залучила туди солідні кошти з державного й місцевих бюджетів, із грантових програм. Поза сумнівом, вона справді любить тварин і намагається дієво їх захищати.

Та все ж таки не є нормальним, коли собак із Нововолинська десятками вивозять у Луцьк, десь там оперують, а потім повертають/не повертають/завозять невідь-куди… а тепер узагалі оперують “НА МІСЦІ”.

Десь тут?

 

 

У середу, 26 червня, о 15.00 захисники тварин прийдуть у міськраду для обговорення цієї проблеми. Запрошують керівників міськради й виконкому, депутатів міськради й облради, помічників нардепа Гузя, директора ВУКГ Артема Жигалюка, голову ГО “Порятунок чотирилапих” Дану Новарчук, приватних і державних ветеринарів.

А, ну ще можна 1+1. 🙂 Якраз рік тому їхній десант примчав знімати замовний і, думаю, щедро проплачений сльозогінний сюжет, як “пані Світлана й інші “справжні зоозахисники” (такі собі Климович, Шостак) разом із поліцією (!) настирливо пхають мені через паркан пляшки з водою, привезені аж із міста для “бідних собачок”. А я ті пляшки викидаю. Бо за пару метрів від паркану – криниця. Поряд – джерела, річечка, два ставки.

Операції в гаражі, покусані під тими гаражами люди, оборудки з бюджетними коштами, історії про зникнення хазяйських собак після відловів – це значно цікавіше для телеглядачів! Запевняю.

 

Наталя Камишникова 

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

19
Коментуймо!

3000
10 Коментарі теми
9 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
15 Автор коментаря
Шахтар

Треба стерилізувати міську владу

анти чобіт

вони вже від старості стерелізовані

Вікторія

З огляду на ситуацію в Україні з медичною реформою, стосовно відношення до хворих дітей, та й дорослих людей, страхітливими статистичними даними, щодо смертності в Україні, а також катастрофічним зменшенням населення України внаслідок захворювань, у мене немає жодного сумніву в тому, що у випадку з бідолашними бездомними тваринами, які стали заручниками та розмінною монетою у тотальному розпилі бюджетних коштів, цей самий розпил коштів налагоджений безперебійно і на високому рівні. У мене прагматичний погляд на усіх подібних “добрій Дані” волонтерів, які у гаражі оперують (ні, навіть не добиратиму слів) просто ріжуть нещасних тварин. Бо жодних доказів належних умов для подібних оперативних втручань… Читати далі »

Олег

А що не ясно, там де бабло, в Україні принято його пиляти і так звані волонтери, хоча які вони волонтери, коли заробляють кошти по договору, так звані стерилізатори тварин, заробляють не маленькі кошти, а про тварин там ніхто не думає.

Гість

Цікаво, що думає прокуратура про таке розтринькування коштів держбюджету?

Анатоль_ БІДЗЮРА

Прокуратура не думає нічого “Госте”. Вже давно. У неї залишили повноваження тільки, і майже – держзвинувачення в судах. Хоча, статтю 121, розділу VІІ “Прокуратура” у Конституції України ніхто не змінював. Коли я починаю говорити про досудове слідство, дізнання, розшукову діяльність тощо, то вони (прокурори) або відмовчуються, або показують якийсь внутрішній документ, що відміняє Основний Закон Держави або переводять мову на інше. :)))
Прокурорам нині “лафа”. Посадові оклади не зменшили, пільг не відмінили, пенсії виплачують, вогнепальну зброю носять, умови праці – шикарні, а роботи в рази менше.

перехожий

Через тих собак біля монастиря ні вранці ні уввечері неможливо йти самому, а що вже за велосипедистів казати, то слів немає. Якщо загавкає одна то ціла зграя вилітає навздогін. Тільки не розказуйте казку, що собачкам треба щось кинути їсти. Якщо мені щодня приходиться вранці на роботу, а ввечері додому добиратись, то що мені щоразу з торбами їжі туди сюди ходити , щоб прогодувати усіх собак. Створили агресивну зграю через яку страждають люди і ще розказують за нелюдське відношення і вказують як людям тепер поводитись з їхніми собаками. Врешті-решт, пані Світлано заберіть їх усіх до себе в хату і живіть з… Читати далі »

Светлана.

Это система… Возьмите несколько собак и отвезите к непосредственому вет врачу, и пусть проверит реально те кто с бирками стерелизован. Прикрепить бирку и дав понять, что животное стерелизовано любой дурак может.. После стерелизации собаки искалечены. Вет врач её дружбан который режет как бревно бедных псов…

Анатоль_ БІДЗЮРА

Ну вот “Светлана”, и отловите их за свой счет и отвезите “непосредственно” к ветврачу, да заплатите со своего кармана за его услуги. И привезите назад, где взяли – туда и обратно – тоже за свои кровные. Это же так просто! :)))

анти чобіт

це напевно сторонський свій кабінет виділив

ВУКГ

ВУКГ розпочало свою співпрацю з КП «Ласка» з 25.11.2016 року відповідно до договору №34/144 від 25.11.2016 року. У 2018 році були укладені договори з КП «Ласка» №10 від 15.01.2018 року та ГО «Порятунок чотирилапих» №239 від 05.06.2018 року на вилов безпритульних (бродячих) тварин, з подальшою стерилізацією, вакцинацією та поверненням даних тварин на попереднє місце перебування. Термін дії договорів по 31.12.2018 року. Розпорядником інформації щодо діяльності КП «Ласка» та ГО «Порятунок чотирилапих» є КП «Ласка» та ГО «Порятунок чотирилапих». Тому, для отримання запитуваної інформації, кількості виїздів, кількості виловлених та повернених тварин, наявность фото, відео, документальних підтверджень звертайтесь до КП «Ласка» та… Читати далі »

Ірина

Я з радістю з вами на цю тему завтра готова спілкуватися. І надіюся отримати пояснення щодо деяких ваших документів, які мені сьогодні були надані.

Ірина

Читаю і не знаю, сміятися чи плакати?! Ви коли співпрацюєте з організаціями, перевіряєте іх роботу, чи платите гроші просто так, за цифри на папері? Гроші бюджетні проплачуються сумнівній особі. Всі задоволені, бо на папері питання вирішене. А ви запитайте у волонтерів, зоозахисників, які потім тих собак витягають з того світу за власний кошт після Даниних послуг! В мене немає вже слів…

Лучанка

А де відловлені тварини проходили карантин? Чи відомо Замовнику, що згідно Інструкції Міністерства сільського господарства та продовольства #5 від 15.03.1994р.(і нахто її ще не відмінив), п. 2.4 Вивезення собак, котів в інші міста, райони і області дозволяється ЛИШЕ з благополусної місцевості при наявності ветеринарної довідки з відміткою в ній про щеплення проти сказу НЕ МЕНШЕ НІЖ ЗА 30 днів до вивезення. Новарчук посилається на якісь НЕІСНУЮЧІ закони і правила і НІХТО жодного разу її не перевіряв. Одже, КОМУСЬ це вигідно??? Замовники мають навчитися вивчати Закони і контролювати кошти, які виділяють. Бо платники податків заплатили кошти, а в ітозі проблема тільки… Читати далі »

Не собаковод

Стаття 17. Вилов та тимчасова ізоляція безпритульних тварин. Вилов безпритульних тварин здійснюється спеціальними службами, підприємствами, організаціями, уповноваженими місцевими органами влади, що працюють під наглядом органу ветеринарної медицини, у статутних документах яких зазначений відповідний вид діяльності. Вилов безпритульних тварин здійснюється за заявами державних органів, організацій та громадян у випадках, коли їх перебування на певній території провокує виникнення конфліктних ситуацій або іншим чином утворює загрозу здоров’ю або майну громадян, майну організацій, диким тваринам та середовищу їх існування. Виловлені безпритульні тварини підлягають щепленню проти сказу та інших небезпечних зооантропонозних захворювань після 7-денного карантину, якщо не з’явився власник тварини та не надав відповідний ветеринарний… Читати далі »

Людмила Зіменко

Як тут цікаво! У селищі Благодатному біля ветеринарного кіоску бездомні пси на перехожих кидаються і спокійно дійти до дому страшно і неможливо. Я навіть відео зняла. Власниця кіоску там аж вісім псів підгодовує. Куди звертатися?

Анатоль_ БІДЗЮРА

У поліцію, Людмило. Хай складе протокол.

Людмила Зіменко

Дякую

Анатоль_ БІДЗЮРА

На 100% впевнений, що відповіді на поставлені активістами питання, не буде. Як і не було на мої – продаж, роздаровування, передача комунального майна та витратах бюджетних коштів територіальної громади за тривалий проміжок часу. І знову ж таки: тут питань бути не може – публічність і прозорість використання комунальних ресурсів забезпечуються багатьма антикорупційними законами і Конституцією України. Мало того: Громада Нововолинська так до цих пір і не може, на інтернет-сайті міськради, проконтролювати де поділося і продовжує зникати її кревне майно та бюджетні фінанси. Цих даних там і досі нема! Навіть після всіх моїх судів із виконкомом Нововолинської міської ради – керівник… Читати далі »