Стрижуть під нуль: екологічний злочин комунальників

26 1794

Велике й безжальне ОБРІЗАННЯ вже не перший рік практикують у Нововолинському виробничому управлінні комунального господарства.

Цей страхітливий ритуал безпардонно здійснюють на очах у тисяч людей.

Так, я про обрізку крон “під нуль”, жертвами якої стають розкішні дерева.

Їх тупо перетворюють на стовпи.

Це у комунальників називається топінг.

Насправді – тУпінг!

 

Двір у центрі Нововолинська, бульвар Шевченка, 2

 

Кажуть, це були липи і каштан…

 

Біля стадіону

 

А цим деревам наразі пощастило

 

За що?..

 

Науково доведено, що від такої обрізки дерева швидко виснажуються і гниють, а гілки виростають слабкими.

Проблеми, які спричиняє надмірна обрізка:

Голодування. Під час топінгу видаляють таку значну частину крони, що це порушує співвідношення розміру кореневої системи до крони і тимчасово припиняє можливість дерева виробляти поживні речовини. Дерево впадає у шок і швидко виробляє нові пагони.

Слабкі нові відростки. Гілки, які проростають після формування, набагато слабш за ті, що виросли природним шляхом. Гниль на обрізаному кінці гілки може зробити погану ситуацію ще гіршою.

Швидке зростання нових гілок. Мета топінгу – контролювати висоту і ширину дерева. Проте маємо прямо протилежний ефект! Після топінгу нових паростків набагато більше, ніж за нормального зростання, і вони ростуть так швидко, що дерево повертається до своєї первісної висоти за дуже короткий проміжок часу.

Комахи і хвороби. Великі зрізи після формування крони дерева потребують багато часу для заживлення. Тому їх сильно уражують комахи-шкідники і гниль.

“Про шкідливість топінгу дерев” http://svidok.info/ru/blog//2980

 

Стовпи ганьби. Чиєї цього разу: ВУКГ чи ЖКП?

Двір у центрі навпроти “Рубіну”

 

Чому ж комунальники затято продовжують нищити дерева тим топінгом?

Бо це не вимагає стільки часу, як правильне кронування, й дозволяє за лічені хвилини одержати купу дров.

Затятість комунальників можна пояснити і тим, що їх ніхто не штрафує за порушення  “Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України”.

Згідно з постановою Кабміну “Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів” дозволяється обрізати крону дерева не більше ніж 30% її довжини.

Обрізка від 1/3 до 1/2 довжини крони дерева кваліфікується як пошкодження до неприпинення росту, за це передбачено штраф.

Обрізання на більше 1/2 довжини крони кваліфікується уже як пошкодження до припинення росту зі значно більшою сумою штрафу.

 

 

Але!

Екологічної інспекції в Нововолинську нема. “Батькам міста” на екологію начхати.

Уся надія – на небайдужих громадян.

РАДАР радить начальнику ВУКГ Артему Жигалюку спрямувати енергію підлеглих не на знищення зелених насаджень, а на благоустрій.

Дошку оголошень встановіть хоча б отут…

 

У самому центрі міста. Перемоги, 1-а.

Цирк, та й годі…

 

Нововолинці, не мовчіть, коли знищують зелені легені міста!

 

Фоторепортаж – Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
26 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вадім
5 років тому

В парку давно треба всі дерева спиляти і посадити нові, наприклад, липки. Тоді трохи той воронячий мордор на парк відпочинку стане схожий.

editor
5 років тому
Відповісти  Вадім

ви погугліть, є чимало розумніших і гуманніших способів відлякування ворон. А пиляти треба трухляві пеньки… і не тільки у парку 🙂

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  Вадім

Ви, “Вадіме”, подумали б що пишете. Липка виростає у доросле дерево через 35-40 років. Якщо пощастить – ви іще понюхаєте її квіти. 🙂

Вадім
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

А ннавіщо в парку “дорослі дерева”, знову буде темно, ворони і парк жахів.
Достатньо 3-5 метрів висоти.

editor
5 років тому

Світлана: Безголові козли.
Наталя Камишникова: Козли такої шкоди не роблять. І козли дбають про своїх дітей-козенят. А цим наче мізки “кронували”… 🙁 У місті ж дихати нічим! А дерева трохи рятували від шкідливих викидів.
Світлана: За кордоном сіли б за грати.

editor
5 років тому

Алло, 102! Нововолинська поліціє, підтягуйся. Зараз на РАДАРІ буде свіженький репортаж.

editor
5 років тому
Відповісти  editor
Саша
5 років тому

Так

прозорро
5 років тому

Руки їм треба обрізати, щоб такої гидоти не робили! Що це за алеї смерті? ! Дивитись моторошно… В спеку заховатись нікуди, поки дерева відновляться 3-4 роки минає.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Який жах! Я писав, колись, що у парку повирізали всі дуби. Надавав фото їхніх стовбурів, що приготували до відправки комусь, можливо, міцевим прокорумпованим керівникам для будівництва власних маєтків. А також світлини пеньків, де ці дерева росли… Пиятики, що відбувалися у міському парку культури та відпочинку, поліція заборонила – і він (парк) місцевій владі став упоперек горла. Можна вирізати його для своїх потреб.
Звертався я і у прокуратуру та до обласної Екоінспекції. Спускали на місцевих владців мої запити, а ті присилали відписки, мовляв, ми посадили нові дерева. І по ТТІ демонстрували якісь лозини і хмиз.
Люди! Якщо не буде дерев – не буде й нас. Ви, що “КАЗЛИ” і вмієте лише перехиляти чарчину там? Так не буде де!

Вадім
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Правильно зробили, що повирізали.
Парк то не ліс, а внашому скоро і вовки заведуться.

Олег
5 років тому
Відповісти  Вадім

Правильно 🙂 ! Краще дихати смородом з другої шахти та з м’ясокомбінату, аніж чистим повітрям.

Вадим
5 років тому
Відповісти  Олег

Це інше питання, якщо смердить то пишіть скарги в санстанцію нехай зупиняють роботу до усунення недоліків з утилізацією відходів.

понтов
5 років тому
Відповісти  Олег

це точно краще обрізати **** 🙂 тому хто дав такий наказ

Віка
5 років тому

На те, що залишається після екзекуції комунальщиків, дивитись просто моторошно. Який “науковець” додумався так знущатись над деревами?
Таке враження, що “батьки” міста незадоволені темпами вимирання мешканців міста від раку та хвороб дихальних шляхів, завдяки “Хроноспану”, тому вирішили допомогти людям швидше відходити у небуття- повирізувати зелені “легені міста”.

понтов
5 років тому
Відповісти  Віка

а що нам від того хроноспаму, може, дорогу зробили? це ж вони возять ліс на перевантажених фурах, і ніхто цього не бачить.

sergii
5 років тому

Не здивуюся, якщо до обрізки дерев причетний Кроноспан, якому потрібна сировина.

editor
5 років тому

Леся Терещенко: Та це не тільки там… це просто якась пошесть по містах країни.

Свободівець
5 років тому

Хтось бачив парк в Іваничах, або центральну вулицю селища? подивіться як гарно

юрій
5 років тому

так, як обрізали дерева в місті – це не є проблемою, бо норми обрізання дерев , прописані в статті, це ще старі радянські норми, по яких в європі ніколи не працювали і працювати не будуть. Процес вирощування і хвороби, це досить широке питання. питання в іншому – на правильному рівні міськвиконкому воно все абсолютно непотрібне і роблять все , аби бистріше і дешевше, те , що міські чиновники займаються власними карманами, оце проблема

editor
5 років тому
Відповісти  юрій

От якраз дали посилання у цій новині на американський та європейський досвід.

юрій
5 років тому
Відповісти  editor

а я в польщі в складі бригади садив і обрізав ріЗного роду дерева власними руками під керівництвом поляків, які мали вищу господарську освіту у сфері зеленого господарства, і такого відношення в них , як в нас НЕМА, і в нас в місті по їхньому підходу , два деревця росте, і зелені і гарні, так , що в нас міська рада займається не тим , чим треба

editor
5 років тому
Відповісти  юрій

і в нас в місті по їхньому підходу , два деревця росте, і зелені і гарні,

– поясніть

юрій
5 років тому
Відповісти  editor

я обробив деревця біля дому , як вчив поляк……і на третій рік, звичайно з постійним догляданням, воно перетворилося на зелену красу

Люся
5 років тому

Цікаво ,яку реакцію від небайдужих мешканців ви хочете? На майдан ми вже ходили. В ЄС,США,і Канаді на Україну начхати. Можете спробувати попросити емігрантів написати на інгліші про сміттєпереробний завод в себе на фб -результату не буде,гірше того в активіста поменшає друзів. Київ доїть кредити собі на карман з різних валютних фондів і всякі бля…ті,та педики вивозять це все бабло в Швейцарію та Монако . Реально грошва із заходу ніколи не потрапляла в Україну,а тим паче простим українцям. Чому так? Так вигідно всім ,крім нас самих. Це вигідно туристичному бізнесу,банками,і ринку нерухомості в єс. Замість того щоб створити робочі місця,покращити якість освіти,боротись з корупцією влада влаштувала війну на сході. Весь світ бачив цю ганьбу,нашу напіврозстріляну,бідову армію. Бідних,принижених чоловіків, які йшли воювати відверто на смерть ,щоб не бачити як скочується у прірву його сім’я,місто,країна. Практично самогубці. Це більше не цікаво публіці. Вони самі нажахані останніми подіями,роботи мало,щоб мати якесь житло -треба 30років робити на банк ,багато хто на старість взагалі нічого не мають. Всі вони мовчазно згідні з геноцидом ,який влаштувала українська влада своїм громадянам. Совок лишив нам будинки,міста,з газопроводами та електромережами,підприємства,землю . Ми все це проїзд…бали ізза того що сподіваємось що осьось начальнік з куїва чи американець нам допоможуть. Багато хто втік за кордон,бо жах і пострадянські привиди живуть в українських містах. Скажіть вашим читачам- що робити щоб врятувати країну?

editor
5 років тому
Відповісти  Люся

Дякую за таку сильну і щиру реакцію.