Вони просять лише попрощатися з рідними…

8 13691

Доктор Франческа Кортелларо з реанімацї в міланській лікарні Сан Карло Борромео розповіла, як виглядає апокаліпсис сьогодні:

– Знаєте, що найважче? Вони помирають притомними. Вони помирають самотніми. Вони благають зателефонувати дітям і онукам, аби попрощатися. Це залишає вас у повному ступорі.

Пацієнти з Covid-19 надходять самі, родичі не можуть їх супроводжувати. Коли настає їхній  час – вони це знають, бо вони не в нарколепсії.

Вони ніби тонуть – але в них є час це усвідомити.

Остання була сьогодні вночі. Бабуся, вона хотіла поговорити з онучкою. Я витягла телефон і зробила відеодзвінок. Вони попрощалися. Невдовзі її не стало.

У мене довгий список таких прощальних відеодзвінків.

Сподіваюся, нам дадуть кілька iPad, щоб люди не помирали самотніми.

Перша лінія війни з коронавірусом проходить за стінами сірої будівлі, яка трохи нагадує радянську.

Та коли ви опиняєтесь усередині, то розумієте: це не фільм жахів 1970-х. Катастрофа вже тут.

Професор Стефано Муттіні, очільник відділення реанімації, каже:

– У мене таке відчуття, що я перебуваю всередині цунамі. І хоч би як я боровся – я не можу його зупинити.

Моє відділення розраховане на 8 ліжок. Мені вдалося додати 7, потім іще 8, потім іще 16.

Уранці в неділю я дуже тішився, що вдалося додати ще 6, але всі вони тут-таки були зайняті.

Зараз я відчуваю, що зазнав нищівної поразки.

У лікарні терміново шукають місця для розміщення нових хворих

Професор Стефано Каруго, яий очолює серцево-легеневе відділення, розповідає:

– Ми одержали ще 12 ліжок для тих, кому небхідна інтенсивна серцево-легенева терапія. Планували все завершити до п’ятниці, але ліжка заповнять уже сьогодні. В нормальний час це зайняло б у нас кілька місяців, нині ми впоралися за 5 днів.

Та це – гонитва проти часу і справжнє Сизіфове прокляття. Все це створює величезний емоційний стрес.

Усі працівники – добровольці, і за всієї тієї допомоги, яку отримуємо, вони стикаються з найважчими речами.

Метро в Мілані: все серйозно

Професор Джіакомо Грасселі, керівник регіонального кризового центру Ломбардії, каже:

– За 20 днів надійшло 700 важкохворих. 100 виписані після покращення. Всі інші померли.

Є ще 1000 пацієнтів на кисневій терапії, тобто вони не можуть дихати самостійно.

Це досягло жахливих пропорцій.

Ми починали зі 130 ліжок у 15 реанімаціях, сьогодні в нас 800. Якщо епідемія поширюватиметься такими темпами, як зараз, до кінця березня у нас лише в Ломбардії буде 2000 пацієнтів у інтенсивній терапії.

Врахуйте, що на всю Італію близько 5 тисяч ліжок у відділеннях реанімації, чимало з них – у Венето й Емілії-Романьї, які також постраждали від епідемії.

Жодна система охорони здоров’я у світі не витримає такого удару.

Ви можете збільшувати кількість ліжок, але не можете за одну ніч навчити сотні лікарів і медсестер.

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
8 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ната
2 років тому

А деякі наші містяни і далі продовжують писати коментарі у Фейсбук – все брехня, все неправда. Вражає тупість і вперте не визнання очевидного.

Олег
2 років тому

Звичайний грип говорите? Ну ну. Тим паче що в Італії медицина на порядок краща нашої. Скільки в Нововолинську ліжок і медперсоналу невідкладної допомоги? Скільки апаратів штучної вентиляції легень? 5-10? А якщо треба буде 100 чоловік реанімувати? А коли 500? А 1000? Це буде безліч смертей. Так що люди, мийте руки і не виходьте без потреби з дому.

Твоя допомога
2 років тому
Відповісти  Олег

І навіть педіатра нема. І на викликах просто не знають куда дітей тепер відправляти. Але ніхто про це чогось не говорить. Вся моя рідня, що працюють лікарями збираються звільнятись

Ольга
2 років тому

На жаль, це правда. Живу в Італії, ці новини щодня транслюють в місцевих новинах

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Ольга

Здоров’я вам і нам усім.
Спочатку китайці заполонили увесь світ своїми товарами, а тепер своїм вірусом. Як має почуватися нація, з вини якої сталося таке лихо? Нація, яка їсть червонокнижних, рідкісних панголінів, летючих мишей, диких тварин і усе, що рухається… Як вони почуваються? У соціальних мережах пишуть, що цей вірус має штучне походження, тому що в Ухані є біолабораторія і цей вірус може походити звідти. Клітинна біологія чи генна інженерія – щось таке чи біологічна зброя масового ураження. Глобальне лихо прийшло не з астероїдом із космосу, а у зв’язку з необдуманими діями людей.
Ретельно мийте руки і неухильно дотримуйтесь рекомендацій. Все дуже серйозно і дуже, дуже шкода

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому

Чорна біда прийшла в Україну. Про її масштаби і той жах, який вона несе – ми зможемо дізнатися тільки згодом, в її очікуваний розпал. Країна бідна, аж синя, обкрадена і пограбована, бездуховна і байдужа до всього, що не стосується споживання матеріальних благ і послуг. Ось тут і обпеклися ті люди, які не дбали про її державність, носили хабарі місцевій владі, лікарям, вчителям, у дитсадки і міську раду… – коли треба й не.
А заодно із ними – переважною більшістю, тієї байдужої до долі власного народу і Батьківщини – бездуховної свиноти, страждаємо й ми – ті, котрі ще зберегли у своїх серцях і душах патріотизм та совість. Трохи що, і та величезна маса починала кричати:” А ми виїдемо геть! За кордони, за межі своєї землі і назавжди!”
Не усвідомлюючи, що саме такі як я і мої однодумці – націоналісти та патріоти – жалюгідна меншість сміливих і не спадлючених, від загальної яничарсько-споживацької кількості населення, своєю безальтернативною боротьбою із “совдепією” і комуняцькими держимордами-чиновниками, часто ризикуючи власними життями, і зробили для них безперешкодними виїзди за кордон – у всі країни світу. ТО ВИЇЖДЖАЙТЕ НИНІ І ВЖЕ! І ПРЯМО ЗАРАЗ!! ЧОГО ЧЕКАЄТЕ??

МАРУСЯ
2 років тому

Эбола корона кожен год щось нове…а забулы Чернобель. Це иде информацийна вийна третья мировая. сколько в мире умерает людей от всякой заразы…..Экология чиста экономия пуста

Роман
2 років тому
Відповісти  МАРУСЯ

Я так і не зрозумів на якій це мові написано?))