Далі було як у кіно! Для неходячих пацієнтів раптом знайшлись і візки, і милиці, і супровідний персонал. Вервечка візків потяглася до іншого корпусу…
Що трапилося зі списками неходячих і не дуже ходячих пацієнтів у Нововолинській міській лікарні – достеменно досі не відомо.
Голова комісії на цій спецдільниці Дарія Дарда запевняла РАДАР, що частина виборців не змогла проголосувати винятково з вини адміністрації ЦМЛ (відповідальною була заступник головлікаря Олімпіада Галас).
Певну кількість хворих просто не включили у списки, подані у комісію вранці 29 березня. Представники лікарні намагалися здати ці списки ще раніше – наприкінці робочого дня 28 березня, хоча запас часу був до 15.00 наступного дня.
А спецдільниця має специфіку: тих виписують із медустанови, тих госпіталізують… Окрім того, пацієнтам потрібно було завчасно написати заяву, що голосуватимуть за місцем перебування, а таких заяв комісія буцімто не отримала.
Одне слово, накладочка вийшла з вини медиків.
Із точністю до навпаки пояснювали накладочку медсестри, заспокоюючи обурених виборців. Мовляв, у дільничній комісії не опечатали малу скриньку для голосування – просто забули про неї. І тому пройтися з нею по палатах члени комісії не можуть.
Цю версію категорично спростувала в розмові з РАДАРОМ та ж таки Дарія Дарда: малу скриньку підготували своєчасно.
Хай там як, а факт залишається фактом. Аби віддати свій голос за Юлю, Петра, Зе чи іншого слугу народу, люди мусили зателефонувати на 102 – у поліцію.
Правоохоронці притьмом прибули в лікарню на спецдільницю і поцікавились, чому деякі громадяни не можуть виконати свій громадянський обов’язок. Почули, що комісія тут ні до чого.
Далі події розгортались як у кіно. Для пацієнтів із семиповерхівки, які не могли самотужки спуститись у двір і дійти до іншого корпусу лікарні, раптом знайшлися візки, милиці й інші засоби пересування. Вервечка візків, керованих санітарками, потяглася з хірургії вниз, на вибори. Кажуть люди, що на спецдільниці їм довелося писати ще якісь заяви… але то таке.
Аби з’ясувати ситуацію, РАДАР звернувся телефоном до начальника відділу ведення держреєстру виборців Андрія Кіндюка. Той виголосив 10-хвилинний спіч із цитуванням букв і параграфів закону (зупинити словесний потік було неможливо), а наприкінці нервово вигукнув:
– То ви хочете, щоб ми, десятеро людей, підпали під кримінальну відповідальність?..
Крий Боже, нічого такого РАДАР не хотів. Хотів просто дізнатись номер спецдільниці чи міської виборчої комісії. Але ж вставити свої 5 копійок у чиновницький монолог не вдавалося…
Уже по обіді хворі з хірургії бадьоро доповіли РАДАРУ, що їхня палата з боями, але проголосувала. П’ятеро з шістьох мужньо дочовгали до спецдільниці й укинули бюлетень у велику скриньку. А шостий – геть неходячий, до нього так ніхто з малою скринькою і не прийшов.
Навести лад зі списками і заявами адміністрація лікарні та комісія спецдільниці повинні чимшвидше. Адже попереду другий тур, пацієнти мають знову завчасно писати заяви, а когось уже виписали з лікарні, когось привезли…
Сподіваємось, у другому турі якось присвятиться без РАДАРА і без поліції.
Мороза команда ?
А Ви спробуйте розібратись у процесі організації виборів, покроково, хто, що робить і за що відповідає. Закон. Про голосування на дому… Дуже багато порушень!
“Посадовцю” радимо відредагувати свій коментар, прибрати звідти всі зайві слова й надіслати ще раз. Ну, й не забувати, що все ж таки посадовець.