Як гібридна міська влада створила гібридне панно

25 2228

Або як нововолинські посадовці не можуть розпрощатися з символами своєї комсомольської юності і компартійної зрілості.

Мова йде про мозаїчне панно на буд. №3, що на бульварі Шевченка.

В Україні діє закон про декомунізацію. Тож  міський голова В.Сапожніков отримав 02.03.2018 р. листа від керівника Інституту національної памۥяті В.Вۥятровича з роз’ясненням:

Вищезгадане мозаїчне панно, присвячене подіям Жовтневого перевороту 1917 р., підлягає обов’язковому демонтажу. Відповідно до ст. 436ۥ  КК України поширення та пропаганда  комуністичної символіки є кримінальним злочином і карається обмеженням або позбавленням волі на строк до 5 років.

 

Виходячи з цього, вважаємо неприпустимим маніпуляції з використанням державного прапора для уникнення демонтажу цього пам’ятного знаку.

Для тих мешканців Нововолинська, які більше дивляться вниз, пояснюємо: на панно відтворені більшовицький комісар, будьоннівець і червоний партизан епохи громадянської війни з багнетом, забороненим пізніше міжнародними конвенціями. На головних уборах радянські знаки, прапор червоний.

 

 

Так було…

 

29.03.2018 р. на черговому звіті міський голова на запитання, чи збирається він нести відповідальність за той спосіб декомунізації, який відбувається над цим панно, пояснив:

Там є голова ОСББ – це її сфера діяльності.

Пояснення від 10.04.2018 р. від голови правління ОСББ Димарчук Н. І.:

Мені невідомі замовники та виконавці, які переформатували панно.

 

Так стало…

 

Головний архітектор міста М.Вісьтак пізніше визнав, що з ним ці маніпуляції не узгоджувались, але письмову відповідь відмовився надати:

Ви хочете, щоб я був звільнений?

Ми не хотіли, щоб він був звільнений, тому не наполягали.

Як же пояснюють маніпуляції над панно інші міські посадовці?

25.04.2018 р. т.в.о. начальника Нововолинського відділення поліції В. Пикалюк:

Панно належить ОСББ. Виконкомом разом з ОСББ були вжиті заходи щодо ліквідації символів комуністичної епохи.

22.06.2018 р. заступник міського голови В.Рожелюк (смотрящий):

Нами разом з ОСББ вжиті заходи по закриттю окремих частин панно.

12.07.2018 р. В.Рожелюк:

Окремі елементи панно, які символи  комуністичної епохи, були закриті відповідно до закону…

 

 

12.12.2018 р. В.Пикалюк:

Працівниками ДОП було проведено перевірку, в ході якої встановлено, що в даному випадку відсутні дані на наявність правопорушення.

15.01.2019 р. т.в.о. начальника міського відділення поліції С.Галащук:

На даний час матеріали перебувають на перевірці у Нововолинському відділенні Володимир-Волинської прокуратури.

Безпосередньо зацікавлена у закритті цього панно мешканка цього будинку Дубик Леся Володимирівна (панно на зовнішній стіні її квартири), яка хотіла минулого літа утеплити свою квартиру і готова була закрити це панно. На запитання, чому не закрила, відповіла:

 – Мені не дозволила міська влада.

 

 

Шановні нововолинці!

Ті, що дивляться не тільки вниз.

Ви можете реготати чи плакати, але влада в місті гібридна.

 

З.Колбун, А.Бідзюра

Усі фото і колаж – А.Бідзюра

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

25
Коментуймо!

3000
10 Коментарі теми
15 Відповіді в темі
1 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
13 Автор коментаря
Shahtar

Та заклейте його пінопласту кусок і все

Анатоль_ БІДЗЮРА

Ігноруючи “ЗУ Про декомунізацію”, (дуже вже довга його назва, зупинюсь на цій) місцева влада Нововолинська, як вбачається, дбайливо оберігає та оновлює час від часу артефакти комуністичного минулого шахтарського міста і щосили намагається хоча б якось зберегти згадку про нього для “прийдешніх поколінь”. У тім числі й на… храмових дзвонах православних церков. “Перефарбований лис, трутень, корупціонер, злодій, хам, нікчема, брехун, стародавній ГБ-шний комуняка і “заслужений господарник”, перевертень … – яких тільки епітетів не віднайдеться в соціальних мережах. Між іншим, біля школи № 1 (колегіум) теж ДУЖЕ регулярно, місцева, значно поріділа в числі комунія, кладе пластикові віночки та квіточки до пам’ятника “2-му… Читати далі »

Олександр

Всё правильно! Але… це як штани через голову одягати… Декомунізацію потрібно було починати з мерів-комуняк і викорінення “совка” з голів “насєлєнія”. Дивно, що вічний вогонь біля пам’ятника не горить до сьогодні, що не можна було той газ розкинути на всіх жителів? Йдеш на базар-погрівся…

00000

Намалюйте попу і портрети горе керівників…..хоть буде веселр

юрій

” намалювати попи…” це добре , але нездійснена іниціатива в нововолинську ,…….. до тих пір поки вірні ленінці, до кожної кісточки комуністи товариші сапожніков і рожелюк , з відомим цими комуністами комсомольцем сторонським , які перефарбовуються в залежності від кольору влади, яка змінюється в Київі і що хочуть бачити люди,, головне , щоб лишитися в кріслі , будуть сидіти у виконкомі, до тих пір і всі радянські символи будуть ” жити ” в місті , щоб бачити милі оку мера і заммера символи

анти чобіт

а Рожелюк і Сапожніков – це не символ комуністичної епохи?

Критик

Можу поспорити, що з точки зору закону все буде в шоколаді, а от з точки зору совісті і здорового глузду – якось сумно…
Змінювати прапор і козирьок – маразм маразмом…

Житель міста

Ну так давайте і будинки знесемо тай і взагалі усе місто розвалим . Його також комуністи будували.

Людмила Зіменко

Моя люба і багатостраждальна Україна так і не навчилась боротись з негативними проявами минулого, хоч як сумно це визнавати. Мер, який є родом зі сходу України, особливо у теперішній час, не повинен був би керувати містом на самому заході, аж під польським кордоном. Тому меру таки потрібно було піти у відставку під час Майдану, бо у цього мера і оточення відповідне і правління цього оточення на чолі з мером реально не має необхідної далекоглядність, обдуманомті, виваженості, відповідальності у своїх вчинках і діях. Таке правління гальмує і пригноблює всі прогресивні ініціативи і, наче камінь, тягне усіх нас на дно. Маю право… Читати далі »

гість

Рожелюк із Тернопільщини. Сторонський – місцевий, а хтось із його рідні був сусідом Франка в Нагуєвичах. І що?

Людмила Зіменко

Уважно читайте мій коментар, анонімний “гість“. Сам мер зі сходу, тобто не тутешній і підібрав у своє оточення зручних і комфортних для нього людей, ДЛЯ НЬОГО, А НЕ ДЛЯ ПРИКОРДОННОГО МІСТА НА САМОМУ КОРДОНІ З ЄВРОПОЮ. На цьому я ставлю крапку у своєму спілкуванні з анонімними дописувачами

гість

Ваше місце народження не дає вам патенту на патріотизм, не хизуйтесь. А мерів не призначають, за них голосують. ДЛЯ ПРИКОРДОННОГО МІСТА НА САМОМУ КОРДОНІ З ЄВРОПОЮ це комфортний мер. На жаль. На цьому я ставлю крапку у спілкуванні з патентованими патріотами.

Анатоль_ БІДЗЮРА

Народ в Нововолинську НЕ ОБИРАВ В. Сапожнікова на його 5 каденцію. “Всенародних” голосів “ЗА”, що були в нього, заледве вистачило на 8000 із хвостиком, від загальної кількості виборців в Нововолинську – 42 500. :))))

Людмила Зіменко

У Нововолинську справжній безлад і хаос, а прихильники і мерові прислужники затикають рот і ставлять дизлайки…. Завжди і в усьому я покладаюся на Бога, бо він всюдисущий і всезнаючий, а на виборах я буду голосувати за Порошенка, бо ніхто на його місці не зробив би того, що зробив він для України. Я бачила, як він принижувався і доводив усьому світу, що Україна страждає від російської агресії, я бачила, як всупереч всім правилам етикету його перекошувало від спілкування з Путіним, бачила, як йому було важко, коли ми сиділи біля екранів телевізорів і чекали, що буде далі. Я люблю Україну і ніхто… Читати далі »

Анатоль_ БІДЗЮРА

І що? Слуга – “цап Азазелло” чи на патріота потягне, ваш тернополянин? А “місцевий” – теж герой власної кишені? :))

гість

Саме це і малось на увазі. Тому не треба протиставляти східняків західнякам. Навіть в умовах війни. Надто в умовах війни.

юрій

а те, що його правління гальмує і розвалює місто і всю інфраструктуру міста йому , вибачте, до ” лампочки “, тепер наступила фаза захисту статків, тому йому мусово сидіти в тому кріслі до тих пір ( ми всі не вічн ), поки на рамочці не з”явиться чорна стрічка

Людмила Зіменко

Саме це я і мала на увазі – захист власних інтересів і статків, та і взагалі – для кого це мер “комфортний”? Східняків і західняків я не протиставляю, але є така приказка “у чужий монастир зі своїм уставом не ходять”, а мер пішов…., та ще й так пішов!…

Волинь моя

Він із 5 років у цьому вашому “монастирі”. Для 8 тисяч виборців міста і селища комфортний, бо 22 роки сидить нерухомо.

Дмитро

ви так і не зрозуміли, чому символіка нацистів та комуністів заборонена..

Арсен Люпен

О так, ця мозаїка на герб сучасної України дуже підходить, нехай буде …

Фантік

Нехай дозволять пані закрити панно пенопластом,принаймні історія під пенопластом збережеться краще від *удаків, які при владі .

Дмитро

напишіть скаргу Володимиру В’ятровичу він зробе так щоб сапога оштрафували..

Зосим Колбун

Крапку ставити рано. Продовжу думку Людмили Зіменко і перечислю цих комфортних для мера людей:
Олександр Моренко, Ореста Охрімович, Володимир Рожелюк, Михайло Вісьтак, батько і син Сторонські, Світлана Груй, Любов Кравцова, Ігор Лісовий…
Як першорухівець, краєзнавець, який має відношення до всіх етапів українізації «молодого соціалістичного міста, яке у 1980 р. мало стати містом комуністичним», відповідаю за свої слова. Якщо Гість або хтось інший хоче подискутувати зі мною на сторінках «НМ» або по телефону 3-56-48- або в якійсь аудиторії – я готовий.

Анатоль_ БІДЗЮРА

Додам: Комфортні для В.Сапожнікова всі більші або менші керівники у комунальному господарстві, освіті – МіськВНО, школах і ДДУ, міськраді, виконкомі, Центральній міській лікарні, а також переважне число місцевих депутатів тощо. І не кажіть мені, що посеред перерахованого контингенту вічних рабів “вічного мера” є борці за справедливість. Які хоча б деколи відкривають губу проти протиправних дій і корупції у власному оточенні та в “малинах” своїх босів – “червоних директорів”. Такі відсутні. Вони – “папік” із перевіреними та довгограючими соратниками, інших не тримають. Бо це є прямою загрозою їхній особистій диктатурі та авторитарним методам керівництва містом. Проте, дивне не це. І навіть… Читати далі »