Як я втратив річну пенсію. Секрети Пенсійного фонду

2 1764

Уперше Валентин Михайлович прийшов у Нововолинське відділення Пенсійного фонду два роки тому. Було йому тоді 58. 

Трудова книжка рябіла від записів. Токар, армія, фрезерувальник, пожежний, навчання в інституті, тренер, підприємець, безробітний, знову підприємець, догляд за хворою матір’ю (виплата мізерна, зате стаж нараховують)… Усякого було.

Стажу ніби набралось достатньо, але ж пенсійний вік постійно підвищують. Та й у законах багато новацій. Тому сказав собі: “Пора знайомитись із цією установою”. І рішуче переступив поріг Пенсійного.

 

У Нововолинську майже третина населення – пенсіонери  

 

Там погортали його трудову, подивились його дані у комп’ютері. І сказали:

 – Вам іще зарано.

Ну, це він і так знав, але сподівався дізнатись якісь нюанси. 

Удруге Валентин Михайлович прийшов у Пенсійний фонд рік потому.

Із віконечка при вході його скерували у кабінет, де працівниця знову погортала його трудову книжку й навіть дістала з шафи якісь амбарні книги – певно, давні журнали обліку.

Адже до 2000 року система персоніфікованого обліку відомостей про обов’язкове державне страхування ще не працювала. 

 – Якщо вам забракне стажу, можете його докупити, – порадила посадовиця.

З тим і пішов наш пошукувач пенсії.  

 

 

Утретє у цю установу він завітав 12 травня цьогоріч, коли йому стукнуло 60.  Пакет документів роздивились і запевнили: пенсію призначать – необхідний стаж є. А розрахунок зроблять в іншій області, куди й перешлють його документи. Тепер такий порядок.

 – Принесіть довідку про підтвердження вашого підземного стажу. І приходьте за тиждень-два. 

Пільгового стажу він мав лише рік – у 1980-х на четвертій шахті. Довідку про це Валентин роздобув у ДП “Волиньвугілля”.

Там іще дивувалися, навіщо вона йому. Подумаєш, рік роботи під землею. Це ж не десять-п’ятнадцять.

 

 

Час минав, а результату не було. У Пенсійному якось дивно сказали:

 – У тій області, куди ми надіслали ваші документи, не знають, що таке шахти. Але то нічого, ми звернемось у Луцьк.

У Луцьк так у Луцьк. Валентин Михайлович уже ходив у Пенсійний, як на іспит: складе чи не складе?

Так минуло ДВА місяці. 

 

 

І ось нарешті блага звістка: пенсію нарахували, 1800 грн. за 24 роки стажу.

Пані у віконечку видала йому папери і попросила письмово оцінити роботу Пенсійного фонду. Валентин Михайлович на радощах, що все позаду, поставив “відмінно”. 

І вже коли хотів піти, розчулена працівниця приголомшила зізнанням:

 – Ви могли вийти на пенсію ще торік, бо маєте пільговий стаж – небагато, але маєте. Втратили рік і суму річної пенсії. Бо треба знати закони…

 – Як же ж так? Я приходив торік і позаторік, я питав! І трудову приносив, ваші колеги дивились! І ніхто навіть не натякнув, що я пенсію вже тоді заробив!

 – Пенсію тим, хто має пільговий стаж, обчислюємо за іншою шкалою. Ви могли вийти на пенсію за наявності 22 років загального стажу. А у вас уже 24.  Але ви так сильно не переживайте. Багато хто втрачає по два роки, по три… Ви ж втратили лише рік.

 – І 25 тисяч гривень річної пенсії!

 – Ну, так. Проте інші втратили значно більше…

 

 Хлопці, сходіть у Пенсійний фонд. Ну, так, у розвідку…

 

Валентин Михайлович розуміє: втраченого не вернеш. На РАДАР звернувся з одним-єдиним проханням:

 – Розкажіть нашим людям про цей секрет Пенсійного фонду! Законів ми не знаємо й не можемо знати досконало. Чиновникам це на руку. Може, премії одержують за економію державних коштів… А економлять на простих роботягах!

РАДАР буде радий, якщо працівники  Пенсійного фонду обізвуться у коментарях. 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

2.8 11 голосів
Рейтинг статті
2 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_ БІДЗЮРА
9 місяців тому

Нічого не пропало! Валентине Михайловичу, підіть у Пенсійний фонд і напишіть заяву на повернення недоплаченої суми пенсії. Заява має бути у двох екз. Одну подаєте секретарю, на іншій (вашій) – штамп установи, дата прийняття її, № та ПІБ особи, що її зареєструвала. Через 30 днів має надійти відповідь. Вона, як вбачається, буде негативною.Тоді, пишете заяву на ім’я нач. НВ відділку поліції з відповідним текстом і копією відмови від Пенсійного фонду, а також вашої заяви та проханням провести розслідування, злочинної (на вашу думку) крадіжки особистих і законних (!) ваших соціальних виплат. Не бійтеся! Ніхто нічого вам не зробить. Як писатимете до поліції, я вам підкажу №№ статей і пунктів певних актів Міжнародного законодавства (Конвенцій і Декларацій ратифікованих нашою Державою) та Конституції України, які повністю гарантують вам – пенсіонеру, достойний прожитковий рівень та відповідні права людини і громадянина. А також, статті Кримінального кодексу для винних у цьому беззаконні службових осіб. Якщо захочете – відсудите ще й моральну компенсацію. Увага! На всіх заявах має бути повністю ваше ПІБ та дійсна поштова адреса. Перемога і невиплачені гроші вже у вашій кишені! Ще один раз повторюю: Не бійтеся! Не ви для Пенсійного фонду, а тільки він, один-єдиний, для всіх нас існує! Знайте, воно (ваші зусилля) таки цього будуть варті. Згадаєте. Дійте, поки я ще живий. :)))

Андрій
9 місяців тому

ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.Стаття 46. Виплата пенсії за минулий час

1. Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

2. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Компенсація втрати частини пенсії у зв’язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.