Дрібного злодія запроторили у тюрму на 4 роки.

За 3 тюбики крему, вкрадених у магазині “Єва”

Але й сама “Єва” не без гріха…

РАДАР з’ясував подробиці цієї історії. 

“ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2020 року 

Нововолинський міський суд Волинської області у складі: головуючого судді Василюка А.В., за участю секретаря Навроцької М.Р., прокурора Данилюка О.В., обвинуваченого ОСОБА_1, захисника Герасимчук Л.Р.,

провівши у відкритому судовому засіданні в залі Нововолинського міського суду в режимі відеоконференції, шляхом трансляції між Нововолинським міським судом та державною установою “Луцький слідчий ізолятор” (дистанційне кримінальне провадження), судовий розгляд кримінального провадження №12019030050001419 від 25 грудня 2019 р. про обвинувачення ОСОБА_1 , уродженець с. Казютівка Харківської області, українець, освіта базова загальна середня, не одружений, має на утриманні двох малолітніх дітей, не працює, інвалідом І-ІІ групи не є, судимий…

суд встановив:

25 грудня 2019 р. близько 10 год. 15 хв. ОСОБА_1, перебуваючи у магазині “Єва 1625”, що знаходиться за адресою: Нововолинськ, проспект Перемоги, 2а, керуючись метою незаконного заволодіння чужим майном, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, відкрито заволодів косметичними кремами “Мікса молочко для сухої та дуже сухої шкіри тіла”, об`ємом 400 мл; “Вітекс крем для тіла масажний”, об`ємом 200 мл; “Евелін Слім Екстрім Термоактивний крем-гель”, об`ємом 250 мл, які розміщувалися на прилавках, та покинув приміщення магазину.

У цей час злочинні дії ОСОБА_1 були викриті продавцем магазину ОСОБА_5 , яка, вибігши на вулицю, намагалася їх припинити, а саме почала кричати, щоб він повернув викрадене майно, схопила його руками за рукав його куртки.

Ігноруючи вимоги продавця ОСОБА_5, ОСОБА_1, усвідомлюючи, що діє в присутності останньої, яка розуміє протиправний характер його дій, та нехтуючи цією обставиною, продовжив свої злочинні дії, спрямовані на незаконне заволодіння вищевказаним майном, та, вирвавшись із рук продавця, порвавши при цьому свою куртку, відкрито викрав з магазину “Єва 1625” три вищезазначені косметичні креми, чим спричинив ТзОВ “РУШ” майнову шкоду на загальну суму 200,81 грн.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, підтвердив час, місце обставини, перелік відкрито викраденого майна (грабіж) у магазині “Єва 1625”, погодився з його вартістю, зазначеною в обвинувальному акті.

Зазначив, що після того, як він виходив із магазину, спрацювала охоронна рамка, за ним на сходи вибігла продавець та просила повернути викрадене, схопивши його за куртку, однак він, вирвавшись, з місця події втік, при цьому була пошкоджена його куртка (відірвано рукав). Після цього він, неподалік знявши порвану куртку, через 4 хвилини повернувся в магазин з викраденими косметичними засобами, просив вибачення у представника адміністрації магазину, однак остання з продавцем викликали працівників поліції.

Після приїзду останніх пояснив їм, при яких обставинах та обстановці він відкрито викрав з магазину “Єва 1625” косметичну продукцію. У вчиненому щиро розкаюється, розуміє, що вчинив протиправно, просить суд його суворо не карати.

Крім визнавальних показань обвинуваченого ОСОБА_1, його вина в інкримінованому йому злочині підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами:

витягом з ЄРДР №12019030050001419 від 25 грудня 2019 р. (а.с.40-41);

рапортом працівника поліції від 25 грудня 2019 р. (а.с.42);

заявами керуючої магазином “Єва 1625” Павлюк В.М. (а.с.43,50)…

На підставі досліджених у судовому засіданні доказів у їх сукупності суд визнає ОСОБА_1 винуватим у відкритому викраденні чужого майна (грабежі), належного ТзОВ “РУШ”, вчиненому повторно, та кваліфікує його дії за ч.2 ст.186 КК України.

Обставинами, що пом’якшують покарання ОСОБА_1, суд визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданого збитку.

При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд враховує відсутність обтяжуючих вину обставин, наявність пом’якшуючих вину обставин, тяжкість вчиненого ним злочину, який згідно з ч.4 ст.12 ККУ є тяжким злочином, та дані про його особу: є працездатним, на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, не працює, раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти власності, судимості не зняті та не погашені у встановленому законом порядку), має постійне місце проживання та сім`ю, двох малолітніх дітей, обсяг та вартість викраденого, а також ставлення ОСОБА_1 до скоєного, враховуючи думку представника потерпілого Павлюк В.М., яка претензій до обвинуваченого не має, приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід призначити покарання в межах мінімального строку позбавлення волі, передбаченого санкцією ч.2 ст.186 ККУ.

Враховуючи вищевикладене, що свідчить про підвищену суспільну небезпечність особи ОСОБА_1 та його вперте небажання стати на шлях виправлення, оскільки останнім вчинено новий аналогічний злочин, через незначний проміжок часу після постановлення попереднього вироку, незважаючи на декілька обставин, що пом`якшують покарання та відсутність обтяжуючих вину обставин, суд приходить до висновку, що обвинуваченому ОСОБА_1 неможливо призначити покарання із застосуванням ст.69 КК України.

Вироком Нововолинського міського суду від 14 березня 2019 р., який набрав законної сили 24 вересня 2019 р., ОСОБА_1 визнано винним за ч.2 ст.186, ч.1 ст.69, ч.4 ст.70, ст.72 ККУ та призначено покарання у виді обмеження волі на строк 3 роки.

Суд приходить до висновку, що обвинуваченому ОСОБА_1 остаточно слід призначити покарання за сукупністю вироків у виді позбавлення волі, за правилами, передбаченими ч.1 ст.71 КК України.

До обвинуваченого ОСОБА_1 ухвалою слідчого судді Нововолинського міського суду від 26 грудня 2019 р. у даному кримінальному провадженні було застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою з 25 грудня 2019 р., крім цього, за вироком Нововолинського міського суду від 14 березня 2019 р. ОСОБА_1 перебував під вартою з 25 листопада 2018 р. по 24 вересня 2019 р. включно.

Керуючись ст.368, ст.370, ст.374 КПК України, – суд ухвалив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.186 ККУ, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки.

На підставі ч.1 ст.71 ККУ, за сукупністю вироків, шляхом поглинення не відбутого менш суворого покарання за вироком Нововолинського міського суду від 14 березня 2019 р. більш суворим за даним вироком, остаточно призначити покарання ОСОБА_1 у виді позбавлення волі на строк 4 роки.

Строк відбуття покарання обвинуваченому ОСОБА_1 рахувати з часу проголошення вироку, тобто з 10 квітня 2020 р., зарахувавши до строку покарання його попереднє ув`язнення за вироком Нововолинського міського суду від 14 березня 2019 р. за період з 25 листопада 2018 р. по 24 вересня 2019 р. включно, та попереднє ув`язнення за даним вироком за період з 25 грудня 2019 р. по 09 квітня 2020 р. включно, за правилами ст.72 КК України – із розрахунку 1 дню попереднього ув`язнення відповідає 1 день позбавлення волі…

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити попередню – тримання під вартою.

Речові докази: пошкоджену куртку чорного кольору із відсутнім рукавом та рукав чорного кольору з білим наповнювачем – повернути ОСОБА_1 ; “Мікса молочко для сухої та дуже сухої шкіри тіла”, об`ємом 400 мл; “Вітекс крем для тіла масажний”, об`ємом 200 мл; “Евелін Слім Екстрім Термоактивний крем-гель”, об`ємом 250 мл, які передано під зберігальну розписку представнику потерпілого Павлюк В.М. – залишити ТзОВ “РУШ”; ДВД диск із записом із камер спостережень залишити у матеріалах кримінального провадження.

Вирок може бути оскарженим в апеляційному порядку впродовж 30 днів з моменту його проголошення…

Суддя А.В. Василюк

Ну, що тут сказати. Днями РАДАР завітав у цей магазин. Суто з цікавості: подивитись на місце страшного злочину, за який дали 4 роки тюрми.

І почув аж кілька разів за кілька хвилин: “Цей товар я вам можу продати, але без чека”.

Покупці (здебільшого жінки) погоджувались.

Як відомо, у період карантину працюють лише ті промтоварні магазини, що продають засоби гігієни, побутову хімію. Товари без чеків у “Єві” під це визначення не підпадали.

Виторг (чистий навар) за півгодини, мабуть, перевищував 200 гривень…

28-річного злодія потягнуло на подвиги 25 грудня. А за кілька тижнів перед тим вкрала косметику в тій-таки “Єві” прибиральниця з іншого закладу.

Встановили її за допомогою відеокамер. Збитки –  457 грн. – відшкодувала.

Суд кваліфікував її дії за ст.185, ч.1 ККУ (таємне викрадення чужого майна) і призначив їй штраф – 850 грн.

Поцуплення трьох тюбиків крему молодиком виглядало все ж таки, мабуть, не як грабіж, а як крадіжка. А це інша стаття ККУ.

Утримання особи в СІЗО та тюрмі чи колонії обходиться державі у 50 тис. грн. на рік.

За 4 роки набігає 200 тисяч.

І платите їх ви, громадяни.

А вкрав цей неборак на 200 грн. І збитки відшкодував, і одразу прибіг вибачатись.

У мене все.

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: