Аналізи робитимуть на місці. Безкоштовно. А платня лікарів уже цьогоріч буде гідною

21 3277

Днями РАДАР оприлюднив позицію деяких медиків із нововолинського Центру первинної допомоги, невдоволених відсутністю авансу за січень, невизначеністю щодо платні, зазіханням міської влади на кошти ЦПМСД та безконкурсною угодою з приватною лабораторією Сінево.

Чи не першими на публікацію відреагували у прокуратурі. Про це РАДАР дізнався з достовірного джерела.

Однак Ольга Попіка, головний лікар ЦПМСД, зберігала спокій і детально відповіла на наші запитання.

Отже, платня. У центрі первинної допомоги діє узгоджувальна група з розробки колективної угоди. Спільної думки лікарі і представники адміністрації у цій комісії ще не дійшли. Дискусії дуже гарячі.

Але в будь-якому разі, запевняє Ольга Олександрівна, платня у працівників центру тепер буде гідною. За грудень отримали близько 6 тисяч гривень медсестри, близько 12 тисяч – лікарі. Щоправда, сюди увійшла премія за переукладання декларацій із сімейними лікарями та педіатрами.

Щодо аналізів у Сінево.  Ця приватна лабораторія запропонувала центру первинної допомоги свої послуги на один місяць безкоштовно. Така собі акція: подивіться, як працюємо, і підпишіть із нами угоду на тривалий термін.

Пані Попіка і підписала б, можливо…

 

Головілкар ЦПМСД. Фото з сайту Нововолинської міськради

 

…однак лікарі у нововолинському ЦПМСД від послуг Сінево не в захваті. Тож центр первинної допомоги на цей рік укладе угоду з міською лікарнею, де є лабораторії.

Штатним розписом і кошторисом ЦПМСД власної лабораторії не передбачено. Та вже незабаром, обіцяє Ольга Попіка,  центр придбає аналізатор крові орієнтовною вартістю 200 тисяч гривень. Закупили біохімічний аналізатор за 100 тис. грн. за програмою Світового банку. Матимуть і прилад для дослідження сечі (він коштує 20-25 тис. грн.).

Це напівавтомати, тому з ними впорається сімейна медсестра. Потреби у лабораторії не буде.

Що ж до рентгену й УЗД, то за наявності направлення від сімейного лікаря пацієнт може пройти обстеження безкоштовно.

 

У ТЕМУ:

Медики – без платні, пацієнти – без лабораторії. Приморожена реформа

  • Розкажу iншим:

Також читають

21
Коментуймо!

3000
6 Коментарі теми
15 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
14 Автор коментаря
РАДАР

Користувача Олександра цікавило шикарне крісло у кабінеті пані Попіки. Таких крісел у ЦПМСД є ще чотири, запевнила головлікар. 🙂

Катерина

Бачила таке крісло у кабінеті головної медсестри, а такі ж меблі, як у кабінеті головного лікаря є у кабінеті лікаря Яворської.

Олександр

Я ж ціну просив озвучити! А на чотири якось помножу…мабуть тому і немає лабораторії, бо думають спочатку про те, на чому буде дупа сидіти. Це для початку.

хірург

А лікарі сидять на табуретках!

Ульріх

Сидіть і дальше, зате в урології який ремонт!

Хірург

чому усі заклади ПМСД мають лабораторіі ,а у нас не має ,викинути 500000гривень Сінево за один місяць це дешево ,а закупити обладнання це дорого!У Володимир Волинську є лабораторія у ПМСД ,їм віддав головний лікар і це
не суперечить їх реорганізації ,тим більше ,що з січня усі загальні аналізи буде оплачувати НЗСУ і ніяких витрат ПМСД не буде нести !А цю брехняю уже не має сили слухати!Замість добиватись повернення лабораторіі і грошей за комунальні послуги які ми не повинні платити а міська влада по закону ,суцільне словоблудство ?!

Анатоль _ БІДЗЮРА

Приблизно місяць тому, я на своїй сторінці у ФБ, розмістив фотокопію публікації з газети “Експрес”про безкоштовні послуги (і аналізи у тім числі), які будуть надаватися від ЦПМСД. Заходьте і читайте. Сапожніков, Мороз і Попіка не можуть піти впоперек мед. реформи, хоча дехто й дуже хотів би. :))) Бо відповідатимуть за свої протиправні дії у судах.

інсайдер

я питав Сапожнікова за морг. Морг як і швидка тепер до Луцька відносяться отримав я відповідь про морг. Ще мер казав що в морг він (Сапожніков) придбав новий холодильник. Хоча не обязаний був купляти.

Шпрот

МОРГ І судово-медична експертиза завжди підпорядковалась напряму області

Олександр

От з цього і починається корупція… Не зобов’язаний-значить не цільове використання бюджетних коштів-стаття і … з пляжа! Царьки хренові!

Ага

Всі так переживають за ПМСД, ніби лікарі тільки там працюють! Це дуже добре, що їм підняли зарплату, але вони наглі – їм ще мало. А от лікарі у поліклініці та стаціонарі так і отримують по 4-5 тис грн, медсестри по 3 тисячі. Це нормально?? чи вони якісь не такі лікарі?? чому така різниця??? чи то тільки для реформованих нормальна зп??? а ви сидіть далі на мінімалці??? чого лікар має сидіти в поліклініці, потім іти в стаціонар, потім ще чергування (а це ніч на роботі) і всеодно отримувати менше, ніж сімейні в ПМСД тільки на робочий день??? Але там всі такі… Читати далі »

РАДАР

А чим вам завинили сімейні лікарі й медсестри з центру первинної допомоги? Ви не вітайтесь із Морозом чи з Супрун, це логічніше. А про неприпустимість такого підходу міністерства, коли лікарів зі стаціонару чи вузьких спеціалістів дискримінують, РАДАР писав. Ворушіться, вимагайте, домагайтесь!

Люба

Це Мороз сам не може пережити ,що лікарі первинки будуть більше за нього поллучати ?!

Анатоль _ БІДЗЮРА

Не будуть. Ви просто, не в курсі скільки отримує В. Мороз і його найближче оточення. :))) Погугліть “Радар”.

Олександр

Ага, пожалійте Мороза…

Арсен Люпен

Яб сам міг би працювати в тому ЦПМС 🙂 кілька хвилин потратив на анамнез і під столом гугл видав результат а далі відфутболив до вузького спеціаліста в поліклініку ( і багато лікарів так і працють тепер і правильно роблять це краще ніж нічого.) Ну а на грип чи застуду у новіку є формацефти, більшість народу у них консультується. Бережіть здоров’я це єдиний вихід зараз.

Люба

Та не ходіть по тих лікарях дбайте про своє здоров’я самі !

Арсен Люпен

Самолыкування зло!

Люба

Арсен приходьте на роботу у ПМСД вам будуть раді тільки планшет не забудьте взяти ,а як пропаде Інтернет то нічого самі придумаєте діагноз це не страшно ! А ще там у лікарні багато народних і заслужених вони вам підкажуть !

Свiтлана

Пiдкажiть, можливо хтось знае. Питання на рахунок рентгену-послуга заявлена як безкоштовна, Але потiбно купити плiвку, iнакше не зроблять. На скiльки це законно? Говорять, що сама послуга(ренген), безкоштовно, ми вам ii надаемо, а плiвка безкоштовна лише для пiльгових категорiй, решта мае купляти. Якийсь абсурд. Навiщо менi така”безкоштовна” послуга? Це вони сфотографували ,а далi що…Якщо в людини немае грошей, вона не може отримали результат. Чи дiйсно державою в поняття “рентгену” не закладено витрати на купiвлю плiвки? I хто визначае пiльговi категорii, так як вони кожен рiк мiняються.

Відвідувач

Нещодавно мамі робили рентген. Заплатити сказали 30 грн хоча і плівки не було. Щоб мати знімок треба купити диск. Тоді за що плата ?