Днями РАДАР оприлюднив позицію деяких медиків із нововолинського Центру первинної допомоги, невдоволених відсутністю авансу за січень, невизначеністю щодо платні, зазіханням міської влади на кошти ЦПМСД та безконкурсною угодою з приватною лабораторією Сінево.

Чи не першими на публікацію відреагували у прокуратурі. Про це РАДАР дізнався з достовірного джерела.

Однак Ольга Попіка, головний лікар ЦПМСД, зберігала спокій і детально відповіла на наші запитання.

Отже, платня. У центрі первинної допомоги діє узгоджувальна група з розробки колективної угоди. Спільної думки лікарі і представники адміністрації у цій комісії ще не дійшли. Дискусії дуже гарячі.

Але в будь-якому разі, запевняє Ольга Олександрівна, платня у працівників центру тепер буде гідною. За грудень отримали близько 6 тисяч гривень медсестри, близько 12 тисяч – лікарі. Щоправда, сюди увійшла премія за переукладання декларацій із сімейними лікарями та педіатрами.

Щодо аналізів у Сінево.  Ця приватна лабораторія запропонувала центру первинної допомоги свої послуги на один місяць безкоштовно. Така собі акція: подивіться, як працюємо, і підпишіть із нами угоду на тривалий термін.

Пані Попіка і підписала б, можливо…

 

Головілкар ЦПМСД. Фото з сайту Нововолинської міськради

 

…однак лікарі у нововолинському ЦПМСД від послуг Сінево не в захваті. Тож центр первинної допомоги на цей рік укладе угоду з міською лікарнею, де є лабораторії.

Штатним розписом і кошторисом ЦПМСД власної лабораторії не передбачено. Та вже незабаром, обіцяє Ольга Попіка,  центр придбає аналізатор крові орієнтовною вартістю 200 тисяч гривень. Закупили біохімічний аналізатор за 100 тис. грн. за програмою Світового банку. Матимуть і прилад для дослідження сечі (він коштує 20-25 тис. грн.).

Це напівавтомати, тому з ними впорається сімейна медсестра. Потреби у лабораторії не буде.

Що ж до рентгену й УЗД, то за наявності направлення від сімейного лікаря пацієнт може пройти обстеження безкоштовно.

 

У ТЕМУ:

Медики – без платні, пацієнти – без лабораторії. Приморожена реформа

Прочитав сам? Поділись з іншими: