Кого ж береже наша поліція? На мене їм начхати, а на вас?

23 3378

Я не з боязких – і за 27 років своєї писанини набачилась усякого-різного. Але нахабну погрозу, що надійшла на РАДАР 24 січня,  проігнорувати не могла.

Якийсь “лисий” пообіцяв відправити мене в реанімацію за ще хоч одну статтю про міського голову Сапожнікова і його друга-депутата Ярему.

 

Анонімний абонент Київстару висловився цілком конкретно. Чекати, поки він перейде від слова до діла? Закрити собі рота в порядку самоцензури – на догоду босам того “лисого”?

Я звернулась у поліцію. Описала докладно, що, де, коли – і чому вважаю цю погрозу реальною. Наполягала на внесенні мого повідомлення в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Це мали зробити – за законом – упродовж однієї доби.

Однак нововолинська поліція вирішила: “Нету тела – нету дела!”

У реєстр не внесли,  кримінальне провадження не розпочали. Не вбачають підстав.

Та нам  щодня погрожують, – сказали мені молоді поліцейські, приймаючи заяву.

Співчуваю й розумію. Але вони – чоловіки, їм видали зброю і платять за службу, вони мають низку пільг і прав, які мені не снились. А ще їх захищають спеціальні статті закону.

 

 

У мене – ні зброї, ні платні за ризики, а захищає мене хіба папір, на якому надрукована Конституція.

І я всього-навсього прошу встановити залякувача-шантажиста. А встановити його – ну, хоча б за допомогою ІР-адреси – можна лише в рамках кримінального провадження.

Ще не знаю, хто підписав відписку про “підстав немає“. Начальник слідчого відділу Вадим Сватко? Т.в.о.начальника Нововолинського відділення поліцїі Сергій Галащук? Чи взагалі дільничний інспектор? Відповідь поштою досі не отримала, хоча на оскарження в суді закон дає тільки 10 днів.

Та зараз не про це.

Кого береже наша доблесна поліція? Кого й від кого? Може, отих залякувачів і їхніх босів – від таких, як я?

А таких, як я, у Нововолинську й околах більше немає.

Бандюки, депутати, прокурори, право- і кривоохоронці, чиновники регулярно читають РАДАР – і нема на те ради. 🙂

Мала трохи надії на оновлену поліцію, на зміни у підходах. Із сумом констатую: змінюються лише таблички на дверях кабінету начальника відділку.

А вас захищає наша поліція? Розкажіть. Так хочеться хоч за когось порадіти…

 

Наталя Камишникова

Початок тут:

“Напишеш хоч шото про Сапожнікова чи Ярему – відправлю надовго в реанімацію”. Погрози авторці РАДАРА

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
23 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
гість
2 років тому

Я не зрозумів? Що Поліція має знижку на комунальні посллуги? За що такі блага? За те що бабів з молоком проженуть!

РАДАР
2 років тому
Відповісти  гість

Колишні працівники міліції – “ветерани органів внутрішніх справ” та члени їхніх сімей мали 50% знижку на всі комунальні послуги.
А в поліції повністю відшкодовують витрати на найм житла й обіцяють гарні умови іпотеки після 2 років служби.

Фея
2 років тому
Відповісти  гість

Не такі вже ті баби й перелякані – вони від поліції вже не ходять і поліція від баб, а баби назад – сама бачила😀

гість
2 років тому

Знаєте прочитав я та думаю собі треба на роботу було мені йти в Поліцію!

ТАНЯ
2 років тому

Коли ж та совість проснеться у вас поліцаї – наведення порядку це ваша щоденна робота !

Вадим
2 років тому
Відповісти  ТАНЯ

Ніколи совісті небуде в них був в мене випадок коли я по роботі віз вантажним авто картоплесаджалку мене зупиняли кожне авто поліції яке проїжджало або стояло дорога войниця- камінь каширськ
1вол- волинський причини зупинки :небуло перевірка док дальше погарчали що немають права заключеня дайте 100 грн на каву вам фірма всерівно верне ато знайду 100причин вас затримати мусив може і тупанув так як дорога ще велика дальше
2ковель причина невірно закріплений вантаж запитав як повино бути дайте пару грн і їдьте на це дав їм відповідь перезвоніть у вол- волинський хай 50 грн на карточку вам зкинуть розяснив поїхав
3. Камінь, доганяли крякали як злоопасного причина зупинки надворі білий день а в мене підсвідка номера є тільки з одної сторони увас погано підсвічується номер розяснив приїду доставлю ні штраф або дайте гр 200 і собі ставте вмене чуть піна непішла ротом сказав що про них думаю хто вони і змилувався він на дімною от і наша поліція нас береже

Света
2 років тому

Наша поліція просто з ними всіма заодно.тут треба писати письма до Київа може щось і поміняється в нашому місті((

Віталій
2 років тому

Вже один ПОЛІЦАЙ “захистив” Віталія Павлюка в листопаді 2017 року, коли П’ЯНИЙ вбив його на вулиці Шахтарській біля Вепру. Пам’ятаєте? І таких поліцаїв повно і не лише в Нововолинську… А той поліцай, до речі, досі гуляє на волі!

анти чобіт
2 років тому
Відповісти  Віталій

він і буде гуляти

Анатоль _ БІДЗЮРА
2 років тому

Не знаю, як кого, але мене моя нововолинська поліція дуже “захищає”. Починаючи із вікопомного 2005-го (акція Нововолинськ без Сапожнікова!” та моєї заяви про погрозу вбивством від цілком конкретної особи (зі вказаним у заяві прізвищем та адресою проживання потенційного вбивці), декілька років тому. Заходів, щодо мого захисту вжито не було. Письмової відповіді я не отримав. І аж до теперішніх днів, нововолинська поліція веде свою улюблену гру – “в жувальну гуму”: НВ слідчий відділ поліції, як вбачається, бездіє у кримінальній справі відкритої на нововолинського міського голову за невиконання рішення суду, що загрожує йому позбавленням волі, згідно ККУ.
Що ж тут розслідувати?! Всі документи від обласного Управління виконання покарань – в наявності, рішення суду теж. Нахиляйся, піднімай – і бери! Та й передавай справу в суд. Крапка.
До речі. Отой, що грозився мене вбити, відразу ж після Нового року, по-звірячому побив у кафе “Базилік” людину. Відкрита кримінальна справа. Доблесна “оновлена і пролюстрована міська поліція і там, вочевидь, бездіяла. Постраждав і патрульний поліцай. І службову машину його покоцали. Хто ви, міські поліцаї? Сплетені воєдино зі міськими організованими злочинними угрупуваннями бандитсько-грабіжницького типу та владною мафією, чи борці за порядок та законність, як зафіксовано в “ЗУ Про поліцію” і Конституції України? Визначіться.

Накіпіло
2 років тому

Коли наша поліція зверне увагу на так звані “лотереї”, гральні автомати, таких закладів по Нововолинську більше 20, на самій сто метровці їх скільки, і чиї вони теж всі знають, і який контингент людей там сидить. Мурчики так звані і їхні малолітні шавкі там тримають все, чому всі мовчать,???
Поліцііяяя ти дееее? Аа забув її в нас нема

Тролик
2 років тому
Відповісти  Накіпіло

З ігрових автоматів долька йде самому “потроху” Поліції заборонено чіпати.

Black
2 років тому

Жодної надії на безпеку від поліції, забезпечую безпеку себе та своєї сім”ї власними силами та підручними засобами. Відповідальності в тому числі і кримінальної не боюсь, за ради безпеки сім”ї піду на все !!! Поліція, вибачайте шо є, то є. На сьогоднішній день, від вас користі – 0,0 на жаль…

Анастасія
2 років тому

як це так нету дела? В Кримінальному Кодексі є статті передбачені зловживанням такою технікою, сайтами і т.д. погрози громадському діячеві… Вам мають видати корінець про прийняття заяви і слідчі повинні встановити адміністративного порушника, якщо це не кримінальна справа.

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Анастасія

Анастасія, ви наївна, як немовля. Поліції, як правоохоронного органу, в Нововолинську немає. Нажаль, найближчим часом і не буде.
Той “колектив чоловіків” у чорних спецівках ніякого стосунку до правоохоронних органів немає. Це номенклатурні одиниці, які навіть не можуть і не вміють елементарного – надати відповідь на заяву. Для того щоб була “двіжуха”, прошу не плутати з розслідуваннями, роботою слідчого, дізнанням, опитуванням, їм потрібні лише трупи, так-так саме трупи простих громадян, про це вони самі й заявляють, коли приїздять на виклик.
А знаєте чому така ситуація? Тому, що за 3 місяці навчання цих “реформованих правоохоронців” неможливо навчити прийомам рукопашного бою( не просто лупити кийком по голові, ребрам та ногам) так, щоб саме знешкодити, а не вбити підозрюваного, нападаючого, злочинця чи хулігана. Більшість тих вайлуватих “відреформованих” чоловічків не вміють себе захистити, яке там вже кваліфіковане затримання… Неможливо за такий час ознайомити з Законами та Кодексами, за докладне вивчення, знання та розуміння взагалі й мову не веду. А коли чоловічку видали форму та кийок, то ви ж розумієте, що йому как-то не по статусу вчити ту Конституційну лабуду.
Тому й маємо те, що маємо- повний і абсолютний колапс поліції: ні два слова зв’язати до купи, ні два речення у відповіді написати, за якісь адекватні правоохоронним органам дії, навіть у думках не приходиться мріяти. Ну, хіба це не прекрасно для світу маргіналів, бариг, наркодилерів, злодюг, грабіжників та дрібних хуліганів? По-моєму це повна перемога! Чекаємо всеукраїнського пи***ця, він вже в дорозі!

укроп
2 років тому

Деяких людей цікавить питання, що робити якщо погрожують розправою, які приймати заходи, куди звертатися? Однозначної відповіді немає, варіантів багато. Можна повідомити в міліцію або попросити допомоги у знайомих, якщо знаємо хто погрожує. Для офіційного звернення в правоохоронні органи давайте визначимося, що таке реальна погроза і який тут кримінал? Скласти заяву в правоохоронні органи і справа з кінцем, в тому то і суть, що такі звернення мають швидкий кінець, практично ними ніхто не займається. А чому так? У Кримінальному кодексі України за погрози вбивством, передбачена кримінальна відповідальність (ст. 129), коментувати статтю не будемо, коментар можна самому прочитати в кодексі, а от деякі аспекти для розуміння суті наведемо.

Однією з обов’язкових умов повинно бути: погроза реальна, людина повинна сприйняти загрозу реально, що приводить до душевного хвилювання, порушення спокою тощо. Що це означає? До прикладу до Вас на телефон зателефонував невідомий і повідомив, що прийде вбивати. Це загроза не реальна і такими повідомленнями в правоохоронних органах не займаються, хоча повинні прийняти до уваги, зареєструвати і провести перевірку. Нереальна так, як сприйняти можна за жарт чи комусь просто нічого робити. Інший приклад, телефонує наглядно знайомий, судимий у минулому за вбивство і погрожує вбити або на вулиці зустрів невідомий і почав погрожувати тримаючи в руці зброю (ніж, пістолет і тощо), таку загрозу людина сприймає реально!

Погроза може бути звернена, як безпосередньо, так і через інших осіб. Приміром дізнаєтеся від знайомих, сусідів, що Іванов купив пістолет і погрожував прийти вбити. Ця загроза також сприймається реально. Крім того загрози висловлюються іншими способами, наприклад письмово, але тут лист, як реальний доказ, тому такі погрози не практикуються. Слова довести важко, а в деяких випадках і не можливо.

Які докази для притягнення винного до кримінальної відповідальності за погрози? В першу чергу речові докази, як згадували вище листи та інші предмети: зброя або її подібні. В темряві можна і налякати палицею, сказавши, що в руці ніж. Свідки, без яких практично не потрапляє жодна кримінальна справа до суду. Скільки, а чим більше, тим і краще. Наболіла проблема і питання – диктофонний запис? Тільки як привід, щоб повірили про те, що все таки були погрози, а не прийшла людина писати заяву приміром для самозахисту, напередодні приходу кредиторів вибивання боргів. У суді доказ з диктофонним записом розчиниться як сіль у воді.

Фея
2 років тому
Відповісти  укроп

На “Аверсі” у Луцьку показували, що мешканці Нововолинська хочуть зустрітися з міністром Аваковим через важку криміногенну ситуацію в місті – квартири, машини, дачі обкрадають, наркотою торгують – жити страшно, АЖ ЖУТЬ! – як співав Висоцький…

анти чобіт
2 років тому
Відповісти  Фея

аваков сам не ліпший

Фея
2 років тому
Відповісти  анти чобіт

Та так, але у багатьох наших людей є генетично погана звичка сподіватись на високе начальство… Я просто повідомила про таких факт на АВЕРСІ, та й усе…

Ульріх
2 років тому

Судячи з усього береже міськраду ( 2 і 3 поверхи).
Пане Галащук! Може прокоМЕНТуєте?