РАДАРУ зателефонував священик Ігор Маргіта – протоієрей УПЦ.

Повідомив, що з будинку по Шкільній, 35-а у Грибовиці вибрався й виписався – разом зі своєю родиною. Оселилися в Іваничах, у тещиному помешканні.

А староста громади УПЦ КП, яка діє у селі, написав йому розписку. Суть така:

– громада не має претензій  до о.Ігоря щодо стану та майнової цілісності будинку, де він прожив 19 років;

– громада не зазіхатиме на храм, збудований о.Ігорем на його приватній території, та не заперечуватиме щодо накриття споруди куполом;

– громада припиняє міжконфесійні чвари.

 

Новий храм УПЦ на приватному обійсті Ігоря Маргіти

 

Натомість отець Ігор забрав із Іваничівського райвідділу поліції заяву про самоуправство, яке чинили односельці, віряни УПЦ КП, щодо його родини, житла і майна. І навіть наміряється завершити мировою судову суперечку з ними (його позови розглядає Іваничівський районний суд). Тобто повністю припинити судові процеси.

Було б логічно, вважає РАДАР, аби в умови мирової увійшли всі пункти з розписки, підписаної  старостою грибовицької громади УПЦ КП. Бо розписка – це просто папірець, належно не завірений. А от оформлена у суді мирова розставить усі крапки над затяжним конфліктом. Це документ, із яким доведеться рахуватись ОБОМ сторонам.

Було б логічно, аби і сільська рада відмовилася від своєї заяви про стягнення з грибовицької громади УПЦ  4,5 тис. грн. штрафу  за технічну помилку в декларації про початок будівництва.

Адже отець Ігор свої зобов’язання, які взяв на себе з доброї волі і які зазначив у своїй розписці від 27 жовтня, виконав і перевиконав. Навіть здав охоронний договір щодо Святопокровської церкви у відділ культури Іваничівської РДА.

 

Сільський храм – пам’ятка архітектури

 

Речі вивіз із будинку вже всі, не зволікаючи. Хоча планував це зробити до 7 листопада.

Кілька ходок бусом, остання була о пів на першу ночі: забрав собаку і кота.

Нічна варта з прибічників УПЦ КП спостерігала мовчки.

 

 

РАДАР радий, що священик гідно вийшов із доволі дикої ситуації, в яку його загнали 26 жовтня колишні парафіяни. Вийшов смиренно й мудро, як подобає духовній особі.

РАДАР сподівається, що всім, чиї обличчя були в ті дні перекошені ненавистю, розвидніється – і в селі нарешті запанує міжконфесійний спокій.

На те, що особливо затяті громадяни з “групи захоплення” перепросять священика і його родину за ту кількаденну та кільканічну колотнечу, РАДАР не сподівається. Але несповідимі шляхи Господні – може, хоч очі опускатимуть при зустрічі?

 

 

Всім миру і світла в душі.

 

Наталя Камишникова

Фото: Євгенія Стекунова, СПЖ, Леся Ганжа

У ТЕМУ:

Із домівки священика розлючені парафіяни винесли речі. Хату захопили

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: