Із домівки священика розлючені парафіяни винесли речі. Хату захопили

106 8852

Третій день у Грибовиці церковна громада УПЦ КП домагається від священика УПЦ Ігоря Маргіти, аби разом із родиною негайно виписався й вибрався з хати, де його сім’я зареєстрована і мешкає.

Хату селяни збудували на початку 1990-х власне для панотця. Спершу там замешкав о.Іван Сабівчак, який згодом перебрався на парафію в Будятичах. А 19 років тому  оселився о.Ігор.

Нині йому 40. У нього двоє дітей. Син іще неповнолітній.

Протистояння між священиком, який не перейшов 2015 року на вимогу громади у Київський патріархат, і його колишніми парафіянами у ці дні загострилося до краю. Активну участь у конфлікті беруть грибовицький сільський голова Павло Степанець і його батьки.

На подвір’ї й у домівці о.Ігоря третій день повно людей. За їхніми явно самоуправними діями мовчки спостерігають двоє працівників Іваничівського райвідділу поліції.

 

Фото – спецкор РАДАРА

 

Під палкими патріотичними гаслами, під пафосну риторику про Путіна, Кирила, запроданців, москалів і “наших хлопців, що гинуть на Сході”, в мальовничому старовинному селі відбувається протизаконне й АНТИхристиянське дійство.

Погрози забрати хату, офіційні й неофіційні попередження лунали давно. Логіка селян, які з однієї конфесії перейшли в іншу, проста: нас багато (нас не подолати),  наш новий священик мусить жити тут, у селі, хата наша, громадська, й ми самі вирішуємо, кого туди поселити.

 

Хата розбрату. Фото – спецкор РАДАРА

 

Отець Василь, який претендує на хату попередника, доїздить у Грибовицю з Кропивщини. У молодого священика також є родина. Дії своїх парафіян із віджиму хати він підтримує. Коли РАДАР завітав у цю гарячу точку, отець Василь пояснив, що діставатися на відправу здалеку дуже незручно.

І він має рацію. Так само як його прибічники.

Але є одне велике АЛЕ.

І воно називається Конституція України. Право на недоторканність житла, заборона розпалювати міжконфесійну ворожнечу. Статті 30 і 35 церковним “активістам” і сільському голові особливо рекомендую для читання.

Про вир пристрастей і драматичний перебіг подій – у наступному матеріалі, а зараз – фото, зроблені Олегом Точинським у ніч проти 27 жовтня.

Гурт ревних християн (кількадесят осіб) просто після чергового засідання суду в Іваничах повернувся у Грибовицю, зайшов у хату на вулиці Шкільній, 35-а, де мешкає родина о.Ігоря Маргіти, й зажадав, аби священик негайно виселявся.

Речі з хати повиносили на вулицю.

Там вони вночі  й стояли просто неба. Під ранок почався дощ, і хтось із найбільш розважливих усе ж таки позаносив чужі речі назад у будинок.

 

 

Далі буде

Наталя Камишникова

ПРОДОВЖЕННЯ ТУТ:

Виставили шибку, забрали ключ від хати. Як віряни опинились у помешканні священика

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
106 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Валентина.
4 років тому

В священика Маргіти совісті зовсім не має . позориться над всім селом районом . Куди не піди поїдь всюди знають його .Скоро винисуть на руках його з тієї хати ………

editor
4 років тому
Відповісти  Валентина.

і це буде так по-людському, так по-християнському, авжеж!
А у вас, мабуть, совісті навалом?

Закон один для всіх
4 років тому
Відповісти  Валентина.

А чим він “позориться”?

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  Валентина.

Валентина. а такая христианская заповедь – *не суди и судим не будешь* – Вам знакома? если этот священник и поступает против веры и совести – он ответит за это! и с него спросится не как с нас-простых грешных! а как насчет его семьи – ни в чем не повинной?

Світлана
4 років тому
Відповісти  Валентина.

Це людей там знають,які такий жах виробляють,а священника звісно вже люди вирішили наклепами прославити,так же простіше.
Покайтеся, Бог же все бачить!

аноним
4 років тому

Люди подурили, шо ви робите ,ви ж християни ходили сами до того отця у церкву було добре,а типер вигоняите як собаку, нема ничего святого разом из вашим головою села шо то робиться…?.херои

читач
4 років тому

Одне **** починаючи з голови і закінчуючи Кропивщицьким отцем!!!! Навіть не йокнуло нічого…будь-якою ціною хоче отримати хату!!!

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  читач

а 4как насчет о.Васыля?! как может священник направляющий нас грешных на путь следования заповедям Евангелия Иисуса Христа поступать вопреки этим заповедям!? или он вообще не знает повеления ГОСПОДА!? тогда какой же он священник и пастырь для прихожан?

Нюша
4 років тому
Відповісти  читач

Що значить “отпимати хату”? Отримати хату хоче саме о.Ігор. Хата сільська і має право для проживання той батюшка, який править у тій церкві якій “належить” ця хата.

Тролик
4 років тому

Так має бути зі службовими квартирами Нововолинських начальників поліції, суддів, та прокурорів.
Працюєш та служиш громадіу – живеш в ній безкоштовно.
Пропрацюва 20 років чесно – залишишили.
А на косячив на протязі 20 років-речі в руки, і вперед зі службової квартири .
А так що маємо? – Анатолій Бідзюра вже ПАРУ судів виграв, а списка кому закрили рот з високопосадовців службовою квартирой так і не дали!!!!
Громада вирішила що такого попа їм не треба, ось і женуть.
А піп не знав, що прийде час і його під ручки винесуть?

editor
4 років тому
Відповісти  Тролик

Духовний і моральний рівень громади, яка “виносить під ручки” і в такий дикий спосіб жене свого хай навіть колишнього священика – на нулі. Хоч би скільки поклонів ця громада била у церкві і хоч би як ревно хрестилася.
Службова квартира – так, тільки в Нововолинську прокурори та інші “служиві” все своє службове житло приватизували. Ніхто не муркнув. Те саме в Іваничах. Селищний голова віддавав – громада не муркнула. Під ручки нікого не винесла.
Звільняти службове житло треба теж за законом. А тут громада влаштувала беззаконня.

Тролик
4 років тому
Відповісти  editor

Майно громади, взяли та побудували своїми силами та коштами скинулися.
Мають право запросити чи погнати попа, бо це їхнє.

Піп за свою працю отримував зарплатню, люди йому нічого не винні.
Піп сам повинен був взяти матушку, діток і піти, час мав на збори.
Якби був батюшкой , а не попом, мабуть ніхто не гнав би. (І не важно було б якої єпархії)

Тролик
4 років тому
Відповісти  editor

не правильно оформили, треба було оформити як готель…
В готелі не можна прописатися.
А так батюшки надали готель, де він жив безкоштовно в ньому 10 років.

Тролик
4 років тому
Відповісти  editor

Зрештою, інші священики отримають науку.
-будеш хоронити за 500 грн , чи хрестити , чи вінчати за непомірну плату, громада може образитися, і під білі ручки вивести.
Те саме за сепаратизм, бикуеш – чемодан і в Сибір навертати місцевих оленеводів до християнства
Будеш батюшкою, то ще й корову подоять і город посічуть.

editor
4 років тому
Відповісти  Тролик

Про науку для священиків – у наступній публікації.
Із того, що я почула і побачила, – там тепер і отець Василь довго не втримається. Дай Боже помилитися.

украинка
4 років тому
Відповісти  Тролик

Я була на похоронах декілька років тому в селі Грибовиця. Ховали добре знайому мені людину, старенького і бідного.Надивилась я тоді на того батюшку!Ховав батька син,так у нас в місті тоді брали за погребіння 200 гр,а цей узяв з бідних людей аж 500гр,а знаєте скільки він свічок сказав купити?Аж 90!!!!Люди добрі чи можете ви уявити скільки покійників можна поховати з такою кількістю свічок! То тими свічками ще Грибовиця не одного покійника ховала!А ще “святий” отець і на жалібний обід прийшов із матушкою,хоча їх ніхто не запрошував! Матушка весь час говорила за столом по телефону і казала,що то дзвонять її клієнти.Так ,так саме клієнти!Я цього ніколи не забуду,бо слово клієнти підходить до іншого роду бізнесу,ну ніяк не до церковного! Я не впевнена,що мій коментар ,так сказати цензура випустить,але це чиста правда.

Українка
4 років тому
Відповісти  украинка

І все таки пані Наталю останнє речення не пустили в ефір,чому? Це що нетравда що позорить попівську рясу прикриваючись Богом? Чи у вас своя симпатія до о. Ігоря?

editor
4 років тому
Відповісти  Українка

та десь казали: “Не судіть…”

Костя
4 років тому
Відповісти  Українка

Ото у вас і назви “попи”
Не чіпайте того священника
Він пішов від конфлікту, все віддав.
Але якими ж підлими треба бути,щоб отаке говорити і робити.

Нюша
4 років тому
Відповісти  украинка

Колись мене вінчав цей батюшка,після вінчання привітав і подарував церковну книгу, а коли дійшло до розрахунку то виявилось що цю книгу яку “подарував”включив до загальної суми. (Зовсім не матеріальне на першому місті)

Оксана
4 років тому
Відповісти  Тролик

Живу в цьому селі і хрестили дітей. Щось ви забрехались панове.
Батюшка,коли я підійшла спитати ціну,сказав,я ні від кого не вимагаю певної плати,скільки ви можете.
Перед Богом не соромно? Чи ви за прапором Бога не бачите?

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Тролик

Міський голова В.Сапожніков був вже тричі оштрафований Виконавчою службою покарань за невиконання рішень судів – перший раз на 5100, другий – на 5100 і два тижні тому – на 10200 грн. Перший штраф він оскаржив. Судиться із державою Україна, яка його оштрафувала. :))) Судове засідання відбудеться 31 жовтня у міському суді 0 16-30 годині. Приходьте всі!

гість
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

А чого ж коштом громади на халяву не судитися. Для посадовців треба встановити стократні судові збори і з їхньої кишені.

Таня
4 років тому
Відповісти  Тролик

Бачу ви істинний християнин?
А хто вам дає право когось виносити під ручки? Ваша віра?
Озвіріли люди і роблять що хочуть по тому світі.
Хочете показатися правильними?Та ви тільки подивіться на свою мову! Як ви висловлюється з приводу іншої людини! Як би могли,то у ложці води би втопили.
Немає слів

Закон один для всіх
4 років тому

Який “священик” (я про Василя – рука не хоче писати слово отець) – такі й “парафіяни”. Люди, задумайтесь! Що він може вас навчити, про яке спасіння душі може бути мова з таким “священиком”!!! А чи нашою поліцією зафіксований факт порушення закону? Які міри ними прийняті?!?!

Оксана
4 років тому

А на що дивиться поліція????? Як це виселити з власної хати????? Люди, що ви робите???? Я би за те, що лізуть на мою територію горло перегризла би. Нехай на телебачення звернеться, щоб приїхали вищі органи і навели порядок, якщо наші місцеві не можуть. Це якась діч середньовічна, ну слів не хватає…..

editor
4 років тому
Відповісти  Оксана

хата не власна. Хата громадська, наскільки я розумію, будувала церковна громада. І церковна громада змінила конфесійну орієнтацію.
Але він із родиною там мешкає, там усі четверо зареєстровані.

Костя
4 років тому
Відповісти  editor

“З вашою вірою ви кожен рік ладні міняти орієнтацію”.
Як же влучно сказано.

Аль почино
4 років тому

Менты что там делают,смотрят на противоправные действия.Если выселять только через суд. Начальство есть у них,надзорные органы типа прокуратуры. Махновщина какая-то

editor
4 років тому

Для користувача “Закон один для всіх”.
Модер не сидить тут безперервно. Має вільну хвилину – ставить коментарі. Ваші всі поставив іще до вашого обурливого меседжу. На все добре.

Гість Волинянка
4 років тому

Що ж це робиться в нашому суспільстві? Я вірю в Бога Ходила кожної неділі, кожного свята до храму Але після подій в Покровській церкві, після спілкування з свя щенослужителями я прийшла до висновку ( нехай мене простить ГОсподь) моліться люди вдома Меньше гріха наберетесь !Так, у всіх духовних книгах написано, що ми повинні ходити до Храму регулярно Але коли ти приходиш на службу і чуєш ті дурниці. які говорить священослужитель, Слухати настанови, які говорить священник , а потім дізнаватись, що він самий настоящий злодюга Що робиться в душах прихожан, хтось задумувався? Бачити. як вищестоящий принижує нижчестоящого по рангу священослужителя -це правильно? Про яку святість можна говорити В Храм ми ходимо на зустріч з Богом Ми приходимо очистити свою душу Але в більшості храмів ми натикаємось на непорядність Матеріальні цінності в отців стали на першому місці Колись, будуючи церкви, отці жили в бідних хатинах. в злиднях А тепер – хата отця 2-х поверхова. а храм ще будується і ще буде будуватись довго та нудно

ГІСТЬ
4 років тому
Відповісти  Гість Волинянка

ЧОГО Ж НЕ ВИКУПИВ ЗА СТІЛЬКИ РОКІВ ТІЄЇ ХАТИ.

Павло
4 років тому

Громада має на такі дії права і моральні, і матеріальні “по закону”, ваш відсил до закону і конституції показує вашу в тому необізнаність. Тому саме ви – і “розпалюєте” своєю публікацією.

editor
4 років тому
Відповісти  Павло

ваш “закон” зацитуйте, будь ласка.
Якщо я розпалюю міжконфесійну ворожнечу – прошу дуже, зверніться в СБУ. Але ви брешете – не розпалюю.

Андрій
4 років тому

Наскільки мені відомо священнику пропонували відмовитись від московського патріархату. Він не захотів. Так що не треба його так сильно захищати пані Наталія

editor
4 років тому
Відповісти  Андрій

Це його право – залишитися при своїх переконаннях. Так само як право громади чи кожного вірянина – змінити погляди/конфесію.
А захищаю я не його власне – а права, прописані у Конституції. Сьогодні взяли під ноги його права, завтра – мої, післязавтра – ваші…

Вадим
4 років тому
Відповісти  editor

Я не розумію, яке в нього право на те житло? Теж саме “право” як і в квартиранта на зйомну квартиру.
Правильно громада робить, що гонить.. бо сам поп московський бачу не сприймає людей, їх позицію та проблеми села.

editor
4 років тому
Відповісти  Вадим

він там прописаний. Родина – теж. Релігійна громада, яка будувала хату, мала укласти зі своїм “квартирантом” угоду. Письмову. Передбачити права та обов’язки. Зокрема, і щодо реєстрації та зняття з реєстрації (виписки). Тоді б таких диких ситуацій не було.
Але громада того не зробила впродовж 19 років, що він там мешкає.
А тепер громада бере його на горло: “Виписуйся й забирайся!”
Як не крутіть, а це незаконно.

Вадим
4 років тому
Відповісти  editor

Да, тут я з Вами згідний. Вигнати того попа то “святе” діло але його сімью та двох дітей це вже дикунство, та сюжет для російської пропаганди.
Хоче громада нового священника, то нехай збудують ще одну хатинку, або попросять Топоріаського щоб в селищі тимчасово десь “приютив”.

лима
4 років тому
Відповісти  Вадим

Як громада хоче, то може просто приходити у селище в храм на службу. А що далеко – так тепер багато хто свій транспорт має, та і раніше люди до храму далеченько ходили, далі набагато, ніж Грибовиці від Благодатного.

украинка
4 років тому
Відповісти  Вадим

Наскільки мені відомо його “матушка” має квартиру в Іваничах,так що вони не безхатьки!

editor
4 років тому
Відповісти  украинка

наскільки мені відомо, це не її власна квартира, а мамина. Є різниця.

Українка
4 років тому
Відповісти  editor

Знаєте пані Наталю,у наших депутатів теж по декілька квартир ,машин і шикарних маєтків і всі вони записані,то на брата,то на тещу,то на родича! Ми ж усі знаємо,що це неправда!

Олег
4 років тому
Відповісти  украинка

Дійсно? Як відомо мені за весь час ворожнечі ви ще стільки всього поприписували тій сім’ї.
Я точно знаю,що в Іваничах вони квартиру не мають. Перевіряв. Брехуни тут пишуть бачу

гість
4 років тому
Відповісти  editor

Під ногами знаходяться усі, хто не при владі. А хто вирвався з під ніг, той уже давно за межами України.

Нюша
4 років тому
Відповісти  editor

Так право його,він зробив вибір, то на що він зараз скаржиться?

Тролик
4 років тому
Відповісти  Андрій

ніби Богу не все рівно на якій мові до нього звертаються?
і з якого кутка клітки до нього звертаються..
До чого тут конфесія?
Навпаки, це характеризує священика як людину, яка не міняє свої цінності на матеріальні блага.

Лима
4 років тому
Відповісти  Тролик

Свята правда! Бо Ісуса у пустелі диявол спокушав, та не купився він за всі скарби і царства світу цього.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  Тролик

тут. Тролик. я с Вами полностью согласна – вера в Бога – это совесть и поступки!!! а не принадлежание к какой-либо конфессии.

Українка
4 років тому
Відповісти  Тролик

Господу звичайно всеодно на якій мові звертаються.Але далеко не всеодно в казну чиєї держави йдуть гроші від церкви московського патріархату!Але чому ж тут дивуватись,коли сам президент поповнює податками від Рошена країну- окупанта.А за його гроші і попівські расєя купляє зброю,якою вбивають наших дідів, батьків,синів,одним словом- українців! То не кажіть,що немає різниці

Ольга
4 років тому
Відповісти  Андрій

Якби ви добре розуміли свою релігію,то знали би чому перехід від однієї конфесії до іншої є величезним гріхом. І що цього робити не можна, а роблять тільки ті, то біжить або за грошима (до речі, і це пропонували отцю Ігорю) або ті, кому все одно.
Не розбираєтесь – не кричіть.

Рижа
4 років тому

Я так розумію, що жаліють і співчувають “священнику ” ті хто не живе у Грибовиці. Це, на мою думку, бізнесмен, який тільки прикривається Богом і вірою. Гріхи селянам відпускає у себе на городі за те, що селяни його обробляють. Ще багато знаю за того “святелика ” але часу шкода на писанину.

editor
4 років тому
Відповісти  Рижа

Усі ми люди, і святих серед нас нема. Але толерантність нікому не зашкодить. Вам теж.

Рижа
4 років тому
Відповісти  editor

Толерантність??? А ви завітайте від хати до хати в Грибовиці і послухайте людей, що розкажуть про того священика і як він за похорони бере в два рази дорожче, як у місті і як людей, які йому не в милість у церкву не пускає. Люди платять йому за похорони, бо інакше він не дасть поховати на сільському цвинтарі. І за плахту на грузову машину під труну, теж дере гроші. Плахту,- на яку селяни збирали кошти
всім селом і самі пошили він тепер здає в оренду на похорони. А свічки….нам казав 60 шт купити, і тільки у нього в церкві і не дай Боже десь у іншій, бо не буде хоронити. Свічка- 5 грн… Спитали, нащо стільки? Сказав, що більше свічок,- більше гріхів буде відпущено померлому. А родичів небіжчиків називає клієнтами. Толерантність пре від нього зі всіх боків….

editor
4 років тому
Відповісти  Рижа

Церковна громада має повне право сказати священику це у вічі. То говоріть, а не “від хати до хати” позаочі.

закі
4 років тому
Відповісти  Рижа

Можна подумати що новий священник задарма буде хоронить

Українка
4 років тому
Відповісти  закі

Задарма тільки сир в мишеловці! Звичайно ні,але не по тройним тарифам! І ще йому мало було,ходив від хати до хати,як жебрак збирати гроші,то люди йому просто двері не відкривали!

Марійка
4 років тому
Відповісти  закі

Чесне слово
В такому селі і того років через 5 проженуть.
Що о.Ігор перший,якого прогнали?

Лима
4 років тому
Відповісти  Рижа

А у писанні сказано:”не судіть і не судимі будете”.,

Українка
4 років тому
Відповісти  Лима

У писані і про мамону сказано!Іншими словами – збагачення!І отець,як ніхто інший про це знає!

Марійка
4 років тому
Відповісти  Рижа

Цікаво,а ви працювали у нього на полі?
Колись тут у селі ходили допомагати,так,але це було чисто по-любому,без примусу. І я ходила допомагати,як діти їх малі були. Потім сім’я все сама робила. Вам не набридло обманювати людей своїми повістями?
А якби він був бізнесменом то точно би вже давно їздив на мерсі,як влада.
І взагалі,що говорити, якщо сусід сусіда оглядає,чи не багатший він, а як має більше грошей то вже або накрав, або бандит,або на дівчат кажуть проститутки.
В нашому селі так весь час,очима один одного пожирають.

Точка
4 років тому

А в чем проблема, люди сказали пошл вон МП, вот пускай и думает если ему совесть дороже или МП. Люди молодцы у нас, до Вас далеко ,люди просто зазомбированы этим МП( Дон .обл)

Валентина.
4 років тому

Люди добрі відкрийте очі знали би ви скільки грошей він нагріб , подивіться який храм зараз в середині став а був .Хату і в хату це все за кошти прихожан . А він каже що за власні кошти все здобув Брехня . Люди які помагали йому колись довіряли скажуть.А що це за священик який проклинає людей в селі які до нього на службу не ходять.на людей наговорює .Він думає що щось добється,
ЛЮДИ ВІДКРИЙТЕ ОЧІ ……………Бігагають з одного храму в інший ..

editor
4 років тому
Відповісти  Валентина.

Спілкувалася з о.Ігорем у цей важкий для нього день, після дуже важкої для всієї його родини ночі. Нікого не проклинав і лихого слова ні про кого НЕ сказав. Хоча я розпитувала довго.

Вадим
4 років тому
Відповісти  editor

Звичайно що вам, чи при вас такого не скаже, а буде ангелом прикидатися.
Це все маніпуляції думкою читачів радару.
Я більше схильний до думки громади, вони то краще його знають.

editor
4 років тому
Відповісти  Вадим

Громада не мала до нього публічних претензій 17 років поспіль. Аж до середини 2015-го, коли більшість цієї громади вирішила змінити конфесійну орієнтацію. Меншість залишилася в УПЦ.
Дві релігійні громади – дві думки, чи не так?

Вадим
4 років тому
Відповісти  editor

Чому тоді в інших селах немає таких проблем?
Візьміть навіть рядом Біличі. Все від попа залежить а не від конфесії.
А фанатики взагалі цю ситуацію можуть довести до абсурду, що пів села згорить.

editor
4 років тому
Відповісти  Вадим

У Тишковичах був дуже сумлінний священик – Володимир Понагайбо. І було йому під 80, коли громада вирішила змінити конфесію.
Захоплення храму, забирання ключів, штурханина, крики, прапори, р-р-еволюція.
Старенькому священику відібрало мову. Інсульт.
Його ж багаторічні парафіяни відібрали в нього не лише храм, а й хату, яку надала громада. Вигнали їх із дружиною з села.
Невдовзі священик помер. Дуже ятрила йому душу невдячність і нарваність пастви.
Ходжу повз його могилу майже щодня.
Тепер у Тишковичах у храмі УПЦ-КП його поминають на кожній службі. Про це мені з гордістю сказала одна з жінок, які вдерлись у домівку о.Ігоря.
Я спитала її, чи ж покійному о.Володимиру від того легше.
Вона промовчала.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  editor

я помню Отца ВЛАДИМИРА из с. Тышковичи – он крестил моих детей. достойный был и человек и священник! ПУСТЬ ЗЕМЛЯ ЕМУ БУДЕТ ПУХОМ!!!

Жителька Тишкович
4 років тому
Відповісти  editor

Щодо Тишкович, пані Наталіє, то в покійного о.Володимира ніхто не забирав ні церкву, ні хату. У священика вже були багато років проблеми зі здоров’ям і в Тишковичі призначили нового священика о. Серія, який не сподобався селянам, саме це стало однією з причин переходу нашої церкви до КП. А о.Володимир доживав віку в хаті при церкві і ніхто його звідти не виганяв, при тому що в селі вже рік як був інший священик.

editor
4 років тому

я приходила тоді у Тишковичі і бачила все на власні очі. Із отцем Володимиром устигла поспілкуватися. З обома сторонами протистояння – теж.
Написала про все це тоді ж у “Народній справі”.

Жителька Тишкович
4 років тому
Відповісти  editor

Пам’ятаю… ” Храмова війна у Тишковичах “…. І пам’ятаю як і з якою сторо

(((
4 років тому
Відповісти  editor

Дозвольте трішки уточнити. 95% – більшість, 5% – меншість

editor
4 років тому
Відповісти  (((

Права меншості теж захищені конституційно. І документально – у цьому конкретному випадку.

украинка
4 років тому
Відповісти  editor

просто накипіло вже всім настільки,що громада не витримала!

editor
4 років тому
Відповісти  украинка

не витримали три десятки людей, більшість із яких поводилися дуже неврівноважено. Сподіваюся, громада у вас усе ж таки більша, мудріша і совісніша.

Нюша
4 років тому
Відповісти  editor

Мала і до того, але це стало останьою краплею, в селі ціни набагато більші на все ніж і місті

Тролик
4 років тому
Відповісти  Валентина.

Я думаю не вам судити нагріб чи ні.
Бог сам зі своїми “пацанами” розбереться, не варто туди влазити

Тейк
4 років тому
Відповісти  Валентина.

А хіба не за часів о.Ігоря робили все навколо церкви? І всередині?
А позолота, а покрасуватися і т.д.
Які ж ви безсоромно брехуни
В вас таке “мудре” село,що це взагалі.

Людмила
4 років тому

Люди такими діями пeрeтворюються в бидло

(((
4 років тому
Відповісти  Людмила

Бидло – це ті, хто опустивши голову все життя мовчки працює на благо продажних пропутінських Кирилів, допомагає підтримувати пяту колону в Україні, тим самим знищує майбутнє своїх дітей і онуків. Цей конфлікт триває вже давно, але переломним моментом став похорон атовця, який поклав своє життя за наше майбутнє, за УКРАЇНУ. Протягом більше двох років 90% парафіян села намагались домовитись зі священником, натомість отримували різного роду позови до суду. Останній суд, після якого священник “багословив” своїх опонентів на всі покоління і став поштовхом до цих подій. Маючи, як кажуть, у своїй власності ще два будинки і квартиру, о. Ігор просто знущався з людей своїми позовами.
Революція гідності також, свого роду, не була законною (в Януковича на цей момент ще термін розкрадання українських міліардів не закінчився), але я думаю, що сьогодні не знайдеться жодного українця який скаже, що вона була несправедливою.
БУДЬ-ЛАСКА, прочитайте попередній коментар від “Точка”, жителя Донецької області, зробіть висновки і не дайте себе зазомбувати.

editor
4 років тому
Відповісти  (((

Чутки про його власність дещо перебільшені. Приміром, тещине житло – воно ж не ваше?
Те, що я вчора бачила й особливо чула у Грибовиці, з Майданом порівнювати просто соромно.

KOVPAK
4 років тому

Священнику, который в отличие от этих бесноватых в Грибовицах не предал своей Веры – Сил и Терпения! Ждём обязательной ”программы” – когда они будут наперегонки писать друг на друга донОсы, чтобы уйти от неизбежного уголовного преследования – подстрекатели и моральные уроды, всё-равно понесут наказание – сколько бы времени не прошло. Не спасут их ни выжившие из ума бабки, за спинами которых они пробуют спрятаться, ни те, кто их на это науськивает. Кстати, именно такие на местах, сдававшие своих соседей, а не какой ни ”нквс” и ”кляті совіти” – были движущей силой и организатором репрессий против невинных людей в своё время. Именно такие “активисты” – сдавали в гестапо партизан и евреев, сжигали Хатынь и Кортелисы, резали своих соседей-поляков. И хорошо, что сегодня им уже не получится скрыться от суда истории и памяти окружающих – всем воздастся по делам их.

Адель
4 років тому

Люди здуріли вже зовсім,яка різниця який патріархат,головне вірити Богу і виконувати його заповіді.Я в шоці по ходу Грибовицькі жителі просто здеградували,одним словом ****!!!

Лима
4 років тому
Відповісти  Адель

Мене охрестив батюшка Московського патріархату(колись), ходжу я до церкви Київського патріархату, на проводах після Великодня слухаю службу на цвинтарі, де поховані нечужі і близькі мені люди батюшки Московського патріархату. Свого часу була у мечеті(як турист – і було мені там тихо затишно і спокійно, бо це дім Божий). ЛЮДИ ! Вас лихий попутав! Він вам на вуха скверну нашіптує! Розбирати свої проблеми потрібно у інший спосіб! Вам емоції розум затьмарити. Не по-людськи це і не по-Божому.

KOVPAK
4 років тому
Відповісти  Лима

“киевский патриархат” – секта, которую не признают нигде в православном мире. Спросите у самозванцев из КП – почему их не пускают в Храм Господень в Иерусалиме и где они берут свой “благодатный” огонь на Пасху)))

Графиня Дракула
4 років тому

До Адель:

Якщо нема різниці, то чого не змінить патріархат???

(((
4 років тому
Відповісти  Графиня Дракула

Бо добре платять, щоб тримався

Ульріх
4 років тому

То раньше не було проблеми ходити до нього на сповідь, просити повінчати чи відспівати а тепер рєзко стало щось не так???? В Біличах теж церква МП як і в Будятичах, але там чогось батюшка в великому авторитеті. Діло в людях!!!
А зара совісті кажете в Ігора нема.
Якось не понятно.

(((
4 років тому
Відповісти  Ульріх

ви ж самі написали “батюшка в великому авторитеті”. Задумайтесь над цим

андрій
4 років тому

люди зрозумійте храм божий є в вас а не в мурі культової споруди і грішите ви проти себе а не проти бога всі ми тепер освіченні і мусимо відрізняти справніх пастирів від бізнесменів в рясі перших одиниці і сучасна людина прийшовши до церкви і послухавши ті нісенітниці про які розповідає священик навояд чи піде туди більшість з них не читали біблії і не можуть відповісти на просте питання де є храм божий спитайте щоб переконатися

Гість
4 років тому

Люди хочуть чути слово боже і молитися рідною українською мовою,також чути на службі благословення за Україну,її уряд і військо.Чого не почуєш у храмах МП.Московські священники є нам чужді і пришлі.Той же Низкиницький монастир був заснований православним поляком і ніякого відношення до МП не мав.Московські священники є агентами москви і в трудний,вирішальний момент одразу перейдуть на її сторону.Висновок кожен робить сам…

editor
4 років тому
Відповісти  Гість

Не узагальнюйте. У наших волинських храмах священики УПЦ здебільшого правлять рідною українською. За військо моляться, війську допомагають, дехто вирвав із полону і привіз додому бійців-земляків. Є прикрі винятки, але загалом на Волині саме так.

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Гість

Ні. Адам Кисіль – будівничий Низкиницького храму був українцем, уніатом, воєводою київським. І храм збудувався як греко-католицький. Я теж собі часто думаю: яке відношення має Московський Патріархат до низкиницького монастиря? На Львівщині люди вирішили раз – і назавжди: ніякої Москви. І мають чистий спокій.

андрій
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

на львівщині москва була 50 років а на волині 200 це дуже велика різниця сільські бабки волині зазомбовані батюшкам мп і не тільки бабки навіть 30 річні

(((
4 років тому
Відповісти  Гість

Всі вони до 2014року називались УПЦ МП, а після благословення їхнім патріаром Кирилом військових дій на сході, приставка “МП” одразу зникла. А всім, хто їх підтримує бажаю мудрості. Своїми діями ви ганьбите память тих хлопців, які заради насзалишили сиротами своїх дітей і вдовами своїх дружин. В Росії не може бути релігія окремо від влади, Позакривали всі штундиські конфесії (бо вони не підпорядковувались їхнім фсб-шникам), українські церкви, всі свої дії Кирил чинить тільки з благословення святійшого Путіна. Не захищайте тих, хто благословляє вбивство наших дітей.
Це не в одній Грибовиці так, в багатьох селах по Україні така ж ситуація. Але навідміну від інших, в Грибовиці все відбувалось порівняно законно (два роки вмовлянь, прохань і судів).

закі
4 років тому
Відповісти  Гість

О. Ігор служить рідною українською мовою і молиться за укр. владу військо і народ якщо не знаєте то пишіть дурниць

АНАТОЛЬ_
4 років тому

Припиняйте дурну полеміку на кшталт “Сам дурак!” Є “Закон України про свободу совісті та релігійні організації”, а окрім того й відповідні статті Конституції України. Я особисто, є прихожанином Київського Патріархату. Багато набачився і начувся про священиків московської церкви. У тім числі й у Нововолинську. Та ще й у період українсько-російської війни. Церква чужинська, принесена до нас зі сходу “старшим братом”, і ніяк не вписується в українське суспільство та реалії його сьогодення – слів нема! Проте, це не дає права і підстав діяти антизаконними методами й чинити сваволю кому б це не було. Все має бути цивілізовано і по-людськи.

бабушка Кати
4 років тому

если ВЫ ХРИСТИАНЕ то где ВАШЕ МИЛОСЕРДИЕ!? поступать таким диким способом со священником и его семьей – это по-христиански!!!??? невзирая на конфессию религии! если ВЫ действительно верите в БОГА и его заповеди то ВЫ наверное просто забыли о * НАГОРНОЙ ПРОПОВЕДИ* Иисуса Христа в ЕВАНГЕЛИИ /от Матфея/. прочтите!

андрій
4 років тому
Відповісти  бабушка Кати

напишіть це в в путіну і кірілу гундяєву

editor
4 років тому
Відповісти  андрій

а чому родина священика має віддуватися вам за Путіна?

5555
4 років тому
Відповісти  бабушка Кати

Для 5555.
Ви ображаєте священика анонімно. Назвіться, самі підправте свій коментар – і опублікуємо.
Модер

віктор
4 років тому

Церква є громадської власності і будувалася для священника якій буде правити у селі -і священник жив там покі правив у цій церкві. Ці може парафіянам будувати будинкі і ще для одного

editor
4 років тому
Відповісти  віктор

Хату будували для священика УПЦ. ТОді у селі й окрузі була лише УПЦ.
УПЦ у селі лишилася. Хай із меншою кількістю парафіян, але лишилась. Ось у чім заковика.

(((
4 років тому
Відповісти  editor

будувалось не для УПЦ, а УПЦ МП, а тепер дві нових конфесії – УПЦ КП і УПЦ. Право за більшістю

андрій
4 років тому

який пастир така і паства не дивуйтеся люди