Третій день у Грибовиці церковна громада УПЦ КП домагається від священика УПЦ Ігоря Маргіти, аби разом із родиною негайно виписався й вибрався з хати, де його сім’я зареєстрована і мешкає.

Хату селяни збудували на початку 1990-х власне для панотця. Спершу там замешкав о.Іван Сабівчак, який згодом перебрався на парафію в Будятичах. А 19 років тому  оселився о.Ігор.

Нині йому 40. У нього двоє дітей. Син іще неповнолітній.

Протистояння між священиком, який не перейшов 2015 року на вимогу громади у Київський патріархат, і його колишніми парафіянами у ці дні загострилося до краю. Активну участь у конфлікті беруть грибовицький сільський голова Павло Степанець і його батьки.

На подвір’ї й у домівці о.Ігоря третій день повно людей. За їхніми явно самоуправними діями мовчки спостерігають двоє працівників Іваничівського райвідділу поліції.

 

Фото – спецкор РАДАРА

 

Під палкими патріотичними гаслами, під пафосну риторику про Путіна, Кирила, запроданців, москалів і “наших хлопців, що гинуть на Сході”, в мальовничому старовинному селі відбувається протизаконне й АНТИхристиянське дійство.

Погрози забрати хату, офіційні й неофіційні попередження лунали давно. Логіка селян, які з однієї конфесії перейшли в іншу, проста: нас багато (нас не подолати),  наш новий священик мусить жити тут, у селі, хата наша, громадська, й ми самі вирішуємо, кого туди поселити.

 

Хата розбрату. Фото – спецкор РАДАРА

 

Отець Василь, який претендує на хату попередника, доїздить у Грибовицю з Кропивщини. У молодого священика також є родина. Дії своїх парафіян із віджиму хати він підтримує. Коли РАДАР завітав у цю гарячу точку, отець Василь пояснив, що діставатися на відправу здалеку дуже незручно.

І він має рацію. Так само як його прибічники.

Але є одне велике АЛЕ.

І воно називається Конституція України. Право на недоторканність житла, заборона розпалювати міжконфесійну ворожнечу. Статті 30 і 35 церковним “активістам” і сільському голові особливо рекомендую для читання.

Про вир пристрастей і драматичний перебіг подій – у наступному матеріалі, а зараз – фото, зроблені Олегом Точинським у ніч проти 27 жовтня.

Гурт ревних християн (кількадесят осіб) просто після чергового засідання суду в Іваничах повернувся у Грибовицю, зайшов у хату на вулиці Шкільній, 35-а, де мешкає родина о.Ігоря Маргіти, й зажадав, аби священик негайно виселявся.

Речі з хати повиносили на вулицю.

Там вони вночі  й стояли просто неба. Під ранок почався дощ, і хтось із найбільш розважливих усе ж таки позаносив чужі речі назад у будинок.

 

 

Далі буде

Наталя Камишникова

ПРОДОВЖЕННЯ ТУТ:

http://radar.in.ua/vystavyly-shybku-zabraly-klyuch-vid-haty-yak-viryany-opynylys-u-pomeshkanni-svyashhenyka/

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: