Резонансною виявилась розповідь Галини Конопіхіної з Нововолинська на РАДАРІ про вимагання в місцевому морзі чималих коштів за розтин тіла й за одягання небіжчика.
Власне їй довелося сплатити 1800 гривень.
Уже згодом вона збагнула: та ж не виписали квитанцію, не зробили навіть запис у журналі! Працівниця просто назвала суму, нібито обов’язкову до сплати.
Наступного дня, трохи оговтавшись від горя і похоронних клопотів, пані Галина попросила підтверджувальний документ (чек). Звісно, не надали. Про повернення їй коштів теж не хотіли чути. І все це відбувалось на рівні молодшого медперсоналу – такої собі Валентини.
Оприлюднивши інцидент в інтернеті, Конопіхіна звернулась до судмедексперта Валерія Супоровського. Він вислухав, але втручатись у розбірку не став.
Жінки при ньому доводили кожна своє. Галина – що це зухвалі побори, Валентина – що це добровільна винагорода працівникам судмедекспертизи від родини небіжчика.
– Ви ж наполягали, щоб лікар різав іще тепле тіло! – заявила Валентина. – Тобто лікар мав прийти спеціально на цей розтин уже після роботи.
– Ні, не наполягала, бо навіть не знала, які тут порядки, – пояснювала Галина.
Судмедексперт філософськи мовчав.
Конопіхіна записала розмову на телефон. І це єдиний результат, із яким вона вийшла звідти. Хоча якби повернули гроші – на тім усе б і скінчилось.
Удова шахтаря занесла заяву у поліцію. І звернулась у громадську приймальню народного депутата по нашому округу – Ігоря Гузя.
Депутатський запит в обласне управління поліції, управління охорони здоров’я, обласне патанатомічне бюро, а також у бюро судово-медичної експертизи не забарився:
Першою відписалася поліція:
Щоб ви розуміли: судмедексперти надають висновки щодо померлих поза лікарнею. А патанатоми – щодо померлих у лікарні.
Чоловік пані Конопіхіної помер удома. Отже, розтин провадив судмедексперт.
Поки поліція опитує й допитує, вигулькнула отака версія: мовляв, жінка хотіла, аби встановили смерть унаслідок професійного захворювання, за це й давала гроші. Тобто хабар. А їй відмовили
Навіть якщо так, то чому ж не повернули гроші???
Цю недолугу версію повністю спростовує розмова, записана Конопіхіною на телефон. Працівниця Валентина твердила, що гроші взяла для себе й лікаря за термінову роботу. Якої Конопіхіна не просила…
Ну, з тим усім нехай розбирається слідство. А от нововолинці в коментарях до допису Конопіхіної назвали суми, які їм довелося платити. З кого взяли 700, з кого – 1200 гривень. Так само без обліку та квитанцій.
І люди вже готові засвідчити це у поліції.
Увага. Нововолинська центральна міська лікарня не має стосунку до моргу. Вона лише надає це приміщення в оренду. У патанатомів своє начальство в Луцьку, у судмедекспертів – своє.
Вирішити вкрай наболіле питання холодильних камер мали б їхні відомства. Коли надворі тепло, специфічний запах біля моргу збиває з ніг.
Якщо у тих відомствах бідні аж сині – вишукати потрібну суму може обласна рада.
Але ж туди треба офіційно звернутись, надати обгрунтування потреби. А навіщо? Можна ж просто заявляти родичам померлих: якщо не сплатите, ваш небіжчик лежатиме 3-4 дні, поки до нього дійде черга.
Такий аргумент спрацьовує в момент, надто ж у спеку. І люди покірно розкривають гаманець…
Депутат Нововолинської міськради Юрій Фіц, він же – заступник директора міської лікарні, пообіцяв РАДАРУ з’ясувати, які саме камери потрібні, яка це сума і як це вирішується.
Хоча перейматись цим, повторюю, мають очільники патанатомії і судмедекспертизи.
Ну, а на їхні відповіді щодо ймовірних поборів РАДАР чекає разом із народним депутатом.
Наталя Камишникова
ПОЧАТОК ТУТ:
колись Сапожніков піарився що закупили холодильники для моргу,це було точно
А хтось їх бачив, ті холодильники?))))
скоро як у селищі побудують цементний завод на 7 шахті то люди будуть мерти як мухи і в морзі не буде хватати місця,ще до появи короновірусу у місті смертність було вдвічі більше ніж народжуваність,це офіційна статистика
Надія є що наші люди не настільки дурні щоб наступити на граблі другий раз, вже кроноспан є ще завод і п….. в жодній країні терикон ніхто не чіпає люди хай проснуться і думають куди послати інвесторів, хай в червонограді запропунують будівництво то люди на вилах їх повиносять
Смілива жінка, Галина Конопихіна. Браво! Правдива і мужня. Таких в Нововолинську можна перелічити на пальцях однієї руки. Всі мовчали десятками років і покірно тицяли в прохабарені кишені стільки, скільки казали. А вона – ні! Хоча б 10% таких було на місто – і корупція зменшилася б в рази.
З такої мовчазної згоди корупція процвітає не тільки у місті, а і за його межами. Про багаторічну хитру оборутку із земельною ділянкою можу розповісти, якщо є бажання дізнатися і є потреба
Це ви про віджим з цілісного майнового комплексу “КНП НВ ЦМЛ” 30 соток землі – де побудували самиповерховий житловий будинок, що на місці недобудованої дорослої поліклініки, потім знесеної? Сім разів звертався до правоохоронних органів в тицяв їх у законодавчі акти України, писком. І що думаєте, хтось відреагував?
Ні, я про іншу оборутку. Я про те, що багато років земельна ділянка була оформлена незаконно і була у власності громадянина іншої держави, хоча закон про ринок і продаж землі взагалі прийнятий не був
У мене є ціла купа документів, у тім числі й рішень міськради, які можна назвати незаконними саме через те, про що ви сказали. У яких фігурують щасливі власники земельних ділянок з числа колишніх висок-к-ких посадовців місцевої влади, їхніх родичів, свояків та друзяк. Дивно: пройшов рік при владі “замайбутнівських” керівників, яких ми обрали і які дуже сподівалися на це, й саме на гребені нашого несприйняття старих можновладців, утвердилися у “жовтому домі”. Проте, ті розмальвані сани примерзли до обіцяного нам широкого шляху, і не зрушилися з місця ані на сантиметр.
А ви яку земельну ділянку мали на увазі?
Згадана мною земельна ділянка знаходиться за межами міста. Була прикручена крута оборутка і я саме гадаю до яких інстанцій потрібно звертатись, якщо землю віддали у власність не громадянину України, та ще і до закону про ринок землі і ці земля перебувала у цій власності довгі роки, аж дотепер і аж від часу розпаду колгоспів. Тобто практично мова іде про земельні паї, які були оформлені незаконним шляхом. Колись дізнаєтесь усі подробиці. Обіцяю
Дії нинішньої влади мене розчарували більше, ніж на 100%. І саме дії, не бездіяльність. У певних відношеннях колишня влада була краща і певних дій нинішньої влади не дозволила б…
Ну, це ви набагато переборщили. І порівняння ніякого не може бути.
Ви просто не знаєте дечого, або багато чого
Можливо, що і не все. Але, дещо таки знаю. Ось ви, пишете анонімно. До вас у мене немає, і не може бути, ніякої довіри. Я ж – навпаки. Ви чогось боїтесь – я ні. У будь-який момент можу надати величезну доказову базу щодо незаконних дій старої влади стосовно членів міської громади. Ви пишете натяками. Хоча, чого вам боятись, анонімному дописувачу?.. У певних форматах своїх службових обов’язків, нова місцева влада бездіє – слів нема. Чогось боїться, як і ви. Люди це бачать і реагують відповідним чином. Але, поки-що у соціальних мережах. До пори – до часу.
Це виробниче об’єднання “Оснастка” на фото. Коли розвалюється імперія, то валиться багато чого, а Союз був імперією. Процес розпаду – це був глобальний процес і боюсь, що колишня влада була неспроможна це зупинити, чи запобігти. Підприємство мало виготовляти продукцію і шукати ринки збуту для продукції, а це було нереально в умовах міжнародних санкцій. Точно так, як зараз із санкціями, які накладають на Росію за агресію проти України і за застосування Росією зброї у космосі. Від нашого міського колишнього керівництва у таких процесах нічого не залежало. Це точно так, як місцеве керівництво не могло протистояти створенню колгоспів на початку минулого століття. Розумію ваше обурення, але все саме так і не тільки з “Оснасткою”. Ніяк не можна було це зберегти, та ще й робочому, дієвому стані
Ні, “UNIVERSE”. На фото, цех підготовки до капітального ремонту гірничо-шахтного обладнання НВ Ремонтно-Механічного заводу, що на вул. Шахтарській. Вугільних комбайнів 1К-101, 2К-52,.. систем гідрокріплень шахтної стелі в лавах, ППМ-4Е – породонавантажувальних машин, конвейєрів, прохідницьких комбайнів тощо. Завод належав державному Львівсько-Волинському вугільному басейну тресту “Укрзахідвугілля”. Потім – “Нововолинськвугілля” і так далі. Там було всіляке обладнання, починаючи з реставрації (наплавки) деталей ГШО і закінчуючи ливарним виробництвом, токарним, механічним, ремонтним, модельним, індивідуального обладнання, гальванізації… цехами. Все це можна було б зберегти. Тим більше, що завод процвітав і не простоював. Законодавчі, конституційні та юридичні підстави існували й тоді. Якби місцева влада не переймалася, аж надто так вже, власним і зажерливим наповнюванням персональних гаманів та кишень
. Не пишіть дурниць.Ви, очевидно, один з них.
Ні, я не один із них. Ви праві і це підприємство можна було зберегти, напевно, якби колишня влада була господарником. Але нинішня влада господарником також не є і дає зелене світло для бездарних, неосвічених дружбанів, чи свояків, на жаль…
Не смію заперечувати. Нинішня нова, місцевовладна ” команда змін” теж не сяє бажаннями щось попередньо обіцяне зробити для своїх вибрців. Вочевидь, найтитулованіші з них оточили себе людьми від яких, у будь-які моменти чи в будь-яких ситуаціях, зможуть почути те, що хочуть. Це дуже комфортно – відчувати себе небожителями і виконувати тільки ті службові обов’язки, які наймінімальнішим чином забезпечують життєдіяльність міста й не більше. З їхніх уст почали надходити сигнали у вигляді висловів: “Я не збираюся ганятися за старою владою…” і тому подібні, які багато про що говорять пересічному виборцю. Нові очільники користуються послугами колишніх “просапожніковських” ЗМІ та журналістів. Передвиборчі обіцянки щодо кардинального поліпшення екологічної ситуації, не виконуються. Комунальне господарство в занепаді. Тріскучі колишні гасла про моніторинг діяльності екс-керівників міста, щодо імовірного розкрадання земель, бюджетних коштів, нерухомого майна громади тощо, – залишилися на папері. Нищиться майно територіальної общини, цвіте популізм і намагання видати бажані успіхи за дійсні. Публічний річний звіт міського голови про його роботу на посаді впродовж року, не відбувся. Натомість, звітування проводилось у закритому, фуршетоподібному, он-лайн режимі – посеред “своїх людей”. Незручні запитання, як вбачається, відфільтровувались. І тому подібне. Що далі? Побачимо.
194 800 ₴ коштує холодильна установка для моргів на шість камер. Не така вже й непідйомна сума, навіть для міського бюджету Нововолинська.
на премії минула влада набагато більші суми виписувала
А на непотрібний майданчик біля форесту, щоб його хазяїн не витрачався, викинуть 1700000грн. Оце так корупція то корупція.