Побори в морзі розслідує поліція

17 4422

Резонансною виявилась розповідь Галини Конопіхіної з Нововолинська на РАДАРІ про вимагання в місцевому морзі чималих коштів за розтин тіла й за одягання небіжчика.

Власне їй довелося сплатити 1800 гривень.

Уже згодом вона збагнула: та ж не виписали квитанцію, не зробили навіть запис у журналі! Працівниця просто назвала суму, нібито обов’язкову до сплати. 

 Наступного дня, трохи оговтавшись від горя і похоронних клопотів, пані Галина попросила підтверджувальний документ (чек). Звісно, не надали. Про повернення їй коштів теж не хотіли чути. І все це відбувалось на рівні молодшого медперсоналу – такої собі Валентини.

Оприлюднивши інцидент в інтернеті, Конопіхіна звернулась до судмедексперта Валерія Супоровського. Він вислухав, але втручатись у розбірку не став.

Жінки при ньому доводили кожна своє. Галина – що це зухвалі побори, Валентина – що це добровільна винагорода працівникам судмедекспертизи від родини небіжчика.

 – Ви ж  наполягали, щоб лікар різав іще тепле тіло! – заявила Валентина. – Тобто лікар мав прийти спеціально на цей розтин уже після роботи.  

 – Ні, не наполягала, бо навіть не знала, які тут порядки, – пояснювала Галина.

Судмедексперт філософськи мовчав.

Конопіхіна записала розмову на телефон. І це єдиний результат, із яким вона вийшла звідти. Хоча якби повернули гроші – на тім усе б і скінчилось. 

Удова шахтаря занесла заяву у поліцію. І звернулась у громадську приймальню народного депутата по нашому округу – Ігоря Гузя.

Депутатський запит в обласне управління поліції, управління охорони здоров’я, обласне патанатомічне бюро, а також у  бюро судово-медичної експертизи не забарився:

 

 

Першою відписалася поліція:

Щоб ви розуміли: судмедексперти надають висновки щодо померлих поза лікарнею. А патанатоми – щодо померлих у лікарні.

Чоловік пані Конопіхіної помер удома. Отже, розтин провадив судмедексперт.

Поки поліція опитує й допитує, вигулькнула отака версія: мовляв, жінка хотіла, аби встановили смерть унаслідок професійного захворювання, за це й давала гроші. Тобто хабар. А їй відмовили

Навіть якщо так, то чому ж не повернули гроші???

Цю недолугу версію повністю спростовує розмова, записана Конопіхіною на телефон. Працівниця Валентина твердила, що гроші взяла для себе й лікаря за термінову роботу. Якої Конопіхіна не просила…

Ну, з тим усім нехай розбирається слідство. А от нововолинці в коментарях до допису Конопіхіної назвали суми, які їм довелося платити. З кого взяли 700, з кого – 1200 гривень. Так само без обліку та квитанцій.

І люди вже готові засвідчити це у поліції.

 

 

Увага. Нововолинська центральна міська лікарня не має стосунку до моргу. Вона лише надає це приміщення в оренду. У патанатомів своє начальство в Луцьку, у судмедекспертів – своє. 

Вирішити вкрай наболіле питання холодильних камер мали б їхні відомства. Коли надворі тепло, специфічний запах біля моргу збиває з ніг.

Якщо у тих відомствах бідні аж сині – вишукати потрібну суму може обласна рада.

Але ж туди треба офіційно звернутись, надати обгрунтування потреби. А навіщо? Можна ж просто заявляти родичам померлих: якщо не сплатите, ваш небіжчик лежатиме 3-4 дні, поки до нього дійде черга.

Такий аргумент спрацьовує в момент, надто ж у спеку. І люди покірно розкривають гаманець…

Депутат Нововолинської міськради Юрій Фіц, він же – заступник директора міської лікарні, пообіцяв РАДАРУ з’ясувати, які саме камери потрібні, яка це сума і як це вирішується.

Хоча перейматись цим, повторюю, мають очільники патанатомії і судмедекспертизи. 

Ну, а на їхні відповіді щодо ймовірних поборів РАДАР чекає разом із народним депутатом. 

Наталя Камишникова

ПОЧАТОК ТУТ: 

 

Побори у морзі: деруть, як на митниці

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

3.8 5 голосів
Рейтинг статті
17 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
микола
23 днів тому

колись Сапожніков піарився що закупили холодильники для моргу,це було точно

Макар
22 днів тому
Відповісти  микола

А хтось їх бачив, ті холодильники?))))

микола
22 днів тому

скоро як у селищі побудують цементний завод на 7 шахті то люди будуть мерти як мухи і в морзі не буде хватати місця,ще до появи короновірусу у місті смертність було вдвічі більше ніж народжуваність,це офіційна статистика

Вадим
22 днів тому
Відповісти  микола

Надія є що наші люди не настільки дурні щоб наступити на граблі другий раз, вже кроноспан є ще завод і п….. в жодній країні терикон ніхто не чіпає люди хай проснуться і думають куди послати інвесторів, хай в червонограді запропунують будівництво то люди на вилах їх повиносять

Анатоль_ БІДЗЮРА
22 днів тому

Смілива жінка, Галина Конопихіна. Браво! Правдива і мужня. Таких в Нововолинську можна перелічити на пальцях однієї руки. Всі мовчали десятками років і покірно тицяли в прохабарені кишені стільки, скільки казали. А вона – ні! Хоча б 10% таких було на місто – і корупція зменшилася б в рази.

UNIVERSE
15 днів тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

З такої мовчазної згоди корупція процвітає не тільки у місті, а і за його межами. Про багаторічну хитру оборутку із земельною ділянкою можу розповісти, якщо є бажання дізнатися і є потреба

Анатоль_ БІДЗЮРА
14 днів тому
Відповісти  UNIVERSE

Це ви про віджим з цілісного майнового комплексу “КНП НВ ЦМЛ” 30 соток землі – де побудували самиповерховий житловий будинок, що на місці недобудованої дорослої поліклініки, потім знесеної? Сім разів звертався до правоохоронних органів в тицяв їх у законодавчі акти України, писком. І що думаєте, хтось відреагував?

UNIVERSE
14 днів тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Ні, я про іншу оборутку. Я про те, що багато років земельна ділянка була оформлена незаконно і була у власності громадянина іншої держави, хоча закон про ринок і продаж землі взагалі прийнятий не був

Анатоль_ БІДЗЮРА
13 днів тому
Відповісти  UNIVERSE

У мене є ціла купа документів, у тім числі й рішень міськради, які можна назвати незаконними саме через те, про що ви сказали. У яких фігурують щасливі власники земельних ділянок з числа колишніх висок-к-ких посадовців місцевої влади, їхніх родичів, свояків та друзяк. Дивно: пройшов рік при владі “замайбутнівських” керівників, яких ми обрали і які дуже сподівалися на це, й саме на гребені нашого несприйняття старих можновладців, утвердилися у “жовтому домі”. Проте, ті розмальвані сани примерзли до обіцяного нам широкого шляху, і не зрушилися з місця ані на сантиметр.
А ви яку земельну ділянку мали на увазі?

UNIVERSE
12 днів тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Згадана мною земельна ділянка знаходиться за межами міста. Була прикручена крута оборутка і я саме гадаю до яких інстанцій потрібно звертатись, якщо землю віддали у власність не громадянину України, та ще і до закону про ринок землі і ці земля перебувала у цій власності довгі роки, аж дотепер і аж від часу розпаду колгоспів. Тобто практично мова іде про земельні паї, які були оформлені незаконним шляхом. Колись дізнаєтесь усі подробиці. Обіцяю

UNIVERSE
12 днів тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Дії нинішньої влади мене розчарували більше, ніж на 100%. І саме дії, не бездіяльність. У певних відношеннях колишня влада була краща і певних дій нинішньої влади не дозволила б…

Анатоль_ БІДЗЮРА
12 днів тому
Відповісти  UNIVERSE

Ну, це ви набагато переборщили. І порівняння ніякого не може бути.

UNIVERSE
11 днів тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Ви просто не знаєте дечого, або багато чого

Анатоль_ БІДЗЮРА
11 днів тому
Відповісти  UNIVERSE

Можливо, що і не все. Але, дещо таки знаю. Ось ви, пишете анонімно. До вас у мене немає, і не може бути, ніякої довіри. Я ж – навпаки. Ви чогось боїтесь – я ні. У будь-який момент можу надати величезну доказову базу щодо незаконних дій старої влади стосовно членів міської громади. Ви пишете натяками. Хоча, чого вам боятись, анонімному дописувачу?.. У певних форматах своїх службових обов’язків, нова місцева влада бездіє – слів нема. Чогось боїться, як і ви. Люди це бачать і реагують відповідним чином. Але, поки-що у соціальних мережах. До пори – до часу.

IMG_1578.JPG
UNIVERSE
5 днів тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Це виробниче об’єднання “Оснастка” на фото. Коли розвалюється імперія, то валиться багато чого, а Союз був імперією. Процес розпаду – це був глобальний процес і боюсь, що колишня влада була неспроможна це зупинити, чи запобігти. Підприємство мало виготовляти продукцію і шукати ринки збуту для продукції, а це було нереально в умовах міжнародних санкцій. Точно так, як зараз із санкціями, які накладають на Росію за агресію проти України і за застосування Росією зброї у космосі. Від нашого міського колишнього керівництва у таких процесах нічого не залежало. Це точно так, як місцеве керівництво не могло протистояти створенню колгоспів на початку минулого століття. Розумію ваше обурення, але все саме так і не тільки з “Оснасткою”. Ніяк не можна було це зберегти, та ще й робочому, дієвому стані

Анатоль_ БІДЗЮРА
22 днів тому

194 800 ₴ коштує холодильна установка для моргів на шість камер. Не така вже й непідйомна сума, навіть для міського бюджету Нововолинська.

pic_c2e984177d9dbb7_1024x3000.jpg
микола
18 днів тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

на премії минула влада набагато більші суми виписувала