Уже кілька разів у маршрутці бачила, як водій не хоче везти безоплатно малих пасажирів із посвідченнями дітей із багатодітних родин.

Уже кілька разів втручалась у такі ситуації і пояснювала водіям, що рішення Нововолинської міськради є незаконним, а занадто ревні виконавці: водії та перевізники – можуть мати проблеми з прокуратурою.

Але в ручному режимі нашим маршрутникам совість не вставиш.

Багатодітні батьки дружно обурюються під дописом Володимира Павлюка про жлобське рішення місцевих депутатів… але самі до прокурора не йдуть.

Намірялися піти до мера, але він звично скаже: “Це ж не я, це депутати міськради так вирішили, я їхнього рішення не скасую, а субвенцій держава виділяє замало”.

Далі говоритиме про хліб у магазині, який багатодітним ніхто не дасть безоплатно, і посилатиметься на право місцевого самоврядування самостійно визначати обсяг пільгових перевезень і видатки на них.

Тому раджу не гаяти час на колективні походи до міського голови Сапожнікова В.Б.

Значно продуктивніше буде письмово потурбувати Книш В.В. – керівника Володимир-Волинської міжрайонної прокуратури. А також прокурора Волинської області Киричука М.Ю.

Своє звернення до них я вже підготувала. Посилаюсь там насамперед на Закон України “Про охорону дитинства”, ст.13, де чорним по білому:

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

Посвідчення у міських маршрутках діти показують. Водій крутить носом і каже: “Платіть як всі школярі – 1,5 грн. Так вирішила міськрада”.

Реакцію прокуратури на крутійство Нововолинської міської ради з пільгами для дітей із багатодітних родин РАДАР відстежить, відповідь опублікує.

Фото – 4 влада

Але було б добре, аби Володимир Павлюк як автор першого обурливого допису, місцеві активісти і представники багатодітних родин уже найближчого понеділка відвідали дядька прокурора. У Нововолинському відділі. Вулиця Маяковського, 19, тел. 4-51-10.

У свою чергу, Володимир Павлюк чекає на відповідь від нардепа І.Гузя, якому надіслав отакий запит:

Рішенням від 12.10.17 р.№19/18 депутати Нововолинська затвердили перелік пільгових перевезень громадян по місту, в тому числі: «Діти з багатодітних сімей, як діти шкільного віку (за рішенням виконавчого комітету)».

Тепер плата за проїзд становить 1,5грн. а в вихідні і на канікулах – 3 грн., хоча в Законі України і в посвідченні дитини з багатодітної родини чітко прописано про безоплатний проїзд по місту всіма видами транспорту, а також внутрірайонних та міжобласних сполучень незалежно від відстані та місця проживання. Фінансування  на пільгові перевезення виділяється  з бюджету України.

  1. Чи були закладені кошти (і чи в повному обсязі) в бюджет України 2017 року на пільгові перевезення дітей з багатодітних сімей по місту та по території України? Якщо не були закладені, то чому?
  2. Якщо кошти були в бюджеті, то чи були вони перераховані на місця для відшкодування перевізникам?
  3. Чи передбачені кошти (і в якому  обсязі) в бюджеті України 2018 року на пільгові перевезення дітей з багатодітних сімей по місту та по території України? Якщо ні, то чому?

 

06.11.2017 р.                                                                                     Павлюк Володимир Всеволодович

 

Одне слово, гуртуйтесь, бо ви того варті!

І прокотіть із вітерцем мера та депутатів напханою маршруткою по дорозі, заштопаній меровим другом Коптюком…

 

Наталя Камишникова

У ТЕМУ:

У дітей із багатодітних родин депутати міськради забрали пільгу на проїзд. Ганьба!

Прочитав сам? Поділись з іншими: