Такого шквалу співчуття й милосердя на РАДАРІ ще не було. Історія про крихітку, яку мама покинула в лікарні напризволяще, зачепила всіх.

Її поширювали підлітки і поважні подружжя, столичні бізнесвумен і прості жінки з містечок та селищ, молоді бійці і пенсіонери. Боліло всім. Усі хотіли якось допомогти Тетянці.

РАДАР дякує кожному з вас за добре серце. Низенько вклоняється жінкам і чоловікам, що виявили готовність удочерити малечу. Хтось лишив свій телефон чи пошту в коментарях на сайті, хтось розшукав репортера РАДАРА в соцмережах.

Ось один із численних відгуків. Пише Людмила – просто і щиро:

– Я прочитала на РАДАРІ про дівчинку, яка саменька лежить у дитячому відділенні.

Я не з Нововолинська, можу дівчинку забрати до себе, поки маму позбавлять прав. У мене тільки чоловік працює, в нас є дитина. Його можуть забрати в армію, але в мами моєї можна буде жити, там все потрібне є, аби прогодувати. Усе своє, з городу, а одяг є з моєї донечки.

Ніхто алкогольних напоїв не вживає, зі здоров’ям в усіх нормально. Дівчинка буде рости здоровою, ситою і доглянутою. Я знаю, що це дуже серйозно і важко – виховувати дитину, яку не ти народила, а інша жінка. Але ми готові.

Якщо по документах на усиновлення або ще по чомусь не підійдемо, соціальна служба може хоча б дозволити, щоб дівчинка пожила не в лікарні, а в нас місяць часу чи більше. І потім приїхали б і подивилися на дитину, чи нормально розвивається, чи здорова.

Якщо мама алкоголічка і дитина не була доглянута, то в нас Тетянці буде добре!

 

 

А ще писали з Києва і з Італії, різних регіонів України: живемо в достатку, родина міцна, дуже хочемо забрати маленьку.

РАДАР звернувся у відділ у справах дітей та молоді виконкому Нововолинської міськради. Саме ця служба доправила малу до лікарні.

Нам одразу заявили: ця дитина усиновленню не підлягає. Справа щодо позбавлення матері прав на дитину вже в суді, але батько, хоч і перебуває під слідством в ІТТ, дитиною цікавиться, переживає за неї.

Мала потрапила в лікарню вже вдруге за місяць. Першого разу побула у дитячому відділенні тиждень – і виписали додому до мами. Маминої турботи вистачило на кілька днів, далі маля знову забрали в лікарню.

У найближчій перспективі, сказала РАДАРУ працівниця відділу у справах дітей, на Тетянку чекає Будинок дитини (це в Луцьку), а далі, можливо, – прийомна сім’я чи будинок сімейного типу.

 

 

Звісно, родичі чи знайомі можуть оформити опіку над дитиною! Але родичі наразі не зголосилися, мешкають десь у селі, їх іще не розшукали.

Можливо, виявлять бажання стати опікунами Тетянки знайомі цього подружжя або хтось із медпрацівників, сказали у соціальній службі.

Резюмуємо: добре, що завдяки небайдужій Тетяні Галінській про маленьку Тетянку дізнались багато людей.

РАДАР має вже цілий банк даних: хто хоче й може опікуватись дівчинкою. Має контактні телефони людей, готових усиновити цю чи іншу дитину.

Тепер усе залежить від мудрості працівників соціальних служб.

Їхній телефон: 3-30-02 в Нововолинську.

РАДАР відстежує цю непросту ситуацію.

 

 

Довідково

Правила опіки та піклування, затверджені наказом Міносвіти, Мінздоров’я та ін. №34/166/131/88 від 26.05.99 р., п.2.2:

Опіку (піклування) може бути встановлено і при житті батьків неповнолітніх дітей у випадках, коли батьки:
– судом позбавлені батьківських прав або прийнято рішення про відібрання дитини і передачу її під опіку незалежно від того, позбавлені вони батьківських прав чи ні, оскільки перебування з ними небезпечне для життя дитини;
– визнані у встановленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними (психічно хворі, розумово відсталі або перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні в лікувально-профілактичному закладі чи на державному утриманні в будинках-інтернатах);
– понад 6 місяців не можуть займатись вихованням своїх дітей (засуджені до позбавлення волі на тривалий час за скоєння злочину, за станом здоров’я (інваліди I-II групи);
– понад 6 місяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі в її вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської  турботи або підкинули (залишили) дитину, і це підтверджено актами, складеними органами внутрішніх справ;
– відмовились від дітей в установленому законом порядку;
– виїхали на постійне місце проживання або на постійне місце роботи за кордон чи перебувають у довготривалому відрядженні;
– перебувають під слідством.

Згідно зі ст.63 Цивільного кодексу опікуна призначають переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, із урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна. При цьому бажання дитини береться до уваги.

 

 

Опікуном може бути будь-яка дієздатна фізична особа за її заявою. При цьому опікуном не може бути особа, позбавлена батьківських прав, або така, поведінка та інтереси якої суперечать інтересам дитини.

Якщо ж у дитини немає опікуна (він не призначений), то опіку здійснює відповідний орган опіки та піклування.

 

Світлини суто ілюстративні

Малюнки Катерини Дудник

 

У тему: У Тетянки уже є все… Бракує лиш доброї  мами

http://radar.in.uau-tetyanky-uzhe-vse-ye-brakuye-lysh-dobroyi-mamy/

Тетянка, Танічка чекає нову маму. Даймо дитині шанс!

http://radar.in.ua/tetyanka-tanichka-chekaye-novu-mamu-dajmo-dytyni-shans/

Прочитав сам? Поділись з іншими: