Завод на шахті №7: Сесюк не відступає

19 1649

Бізнесмени, які дістали відкоша у Грибовицькій сільраді, вже “посватались” до Литовезької.

Сьогодні там відбулася сесія, на якій рекультивовану ділянку терикону шахти №7 прийняли у комунальну власність Литовезької сільради.

Уже підготували тихцем і рішення про передачу цієї ділянки фірмі “Сонарсен“, стверджує депутатка Нововолинської міської ради Марина Єлева.

Але провести його не вдалося – надто резонансне питання.  

 

 

Новообрана голова Литовезької громади Олена Касянчук трималася ніби нейтрально.

У “Різному” надала слово Віктору Сесюку із ТзОВ “Сонарсен“. Той закликав передати його фірмі породний відвал колишньої шахти для утилізації та переробки.

Виступив і кандидат наук, автор технології, за якою породу можуть за допомогою ультразвуку дрібнити, проганяти через воду й отримувати будівельну суміш, подібну до пластиліну. А вже з неї можна виготовляти надміцний цемент. 

Уся продукція (не цемент, а ота будівельна суміш) піде на експорт.

Громада матиме сотню-півтори робочих місць, запевняли промовці . 

 – Дискусія була емоційною. Мешканці довколишніх сіл і селища Благодатного вважають, що їм хочуть підсунути кота в мішку.

Так підсумувала обговорення Катерина Будник із Благодатного, яка разом із іншими небайдужими громадянами приїхала в Литовеж на сесію.

 

 

Представники інвестора, на її думку, чомусь дуже хвилювались і виглядали не зовсім переконливо.

Зійшлися на тім, що вони підготують презентацію виробництва і представлять її всім зацікавленим населеним пунктам.

А це Благодатне, Заболотці, Литовеж, Біличі.

 

Віктор Сесюк – у червоній крваватці, ліворуч 

 

На трибуні – автор технології

 

Нововолинськ і Грибовиця спостерігають за процесом відсторонено й дещо іронічно.

До них цей інвестор уже не йде.

 

 

Не питали.

Тому громадам селища і трьох сіл  є над чим помізкувати.

 

 

Терикон і землю “Сонарсен” хоче взяти у користування на 10 років.

У планах має переробку 27 териконів у нашому Прибужжі.  

Будівля заводу, якщо він постане, буде мобільною. Сендвіч-панелі. Без фундаменту.

Під час виробничого процесу породу змішуватимуть у закритому приміщенні з водою, тому пилу буде начеб небагато. 

Але є багато “але”.

І ми навіть не про кримінальне минуле Віктора Сесюка, яке розкопав РАДАР.

Просто сам проєкт іще й досі, після обговорення у Грибовиці й Литовежі, виглядає каламутним.

 – Жодної конкретики не було, переливали дві години поспіль із пустого в порожнє, – поділився враженнями Віктор Марчак.

Він очолював донедавна екологічну комісію в Нововолинській міськраді.

Безумовно, далі буде. Поки на Волині керує облдержадміністрацією Юрій Погуляйко, “Сонарсен” квапиться отримати у користування терикон і понад 11 гектарів землі.

У Грибовиці претендував на 27 га.

Погуляйко цей проєкт явно лобіює. 

 

Наталя Камишникова

Фотозвіт – Марина Єлева

ПОЧАТОК ТУТ:

Інвестор з кримінальним шлейфом?..

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
19 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Людмила Зіменко
1 рік тому

Зовсім нещодавно один мій заїжджий знайомий хвалив наше селище. Казав, що воно культурне, тихенько і чистеньке, особливо у центрі. Схоже що накаркав. Пропало наше маленьке і затишне селище із цим заводом… Але у мене запитання – чи не можна за кордон просто породу продавати, або ще краще дати нам тут спокій нарешті, бо дихати буде нічим. Документи у підприємців ніхто ніколи не перевіряє, тому вони ніколи ні за що відповідальності не несуть. Можна згадати Кроноспан, Курчак, Олійно-жировий комбінат… Схоже нам підсовують подібну свиню. Очевидці повідомляють, що там, де є цементний завод в радіусі 30-ти кілометрів усе покрите дрібним пилом. Нахіба воно нам – за сотню-півтори робочих місць усім мешканцям гробити своє здоров’я, заробляти страшні хвороби і вкорочувати собі життя?! Це все “добро” заради прибутків заїжджого інвестора?!😠 ЖАХ!
ПОРОДА РАДІОАКТИВНА. НАВІЩО РОЗСОВУВАТИ ТУ РАДІАЦІЮ? СПРАВДІ ЖАХ!

Андрій Дмитрович Сапожнік
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Пані Людмила,та це ж я “накаркав”… Пам’ятаєте, коли вперше написали,що в Нововолинську хочуть побудувати цементний то я писав,що найбільше підходять 5 і 7 шахти… Все просто робиться- роздати по 1000грн половині жителів громади і все буде “чікі-пікі”…але мабуть той Сесюку жадний…хоче на “халяву”.

Людмила Зіменко
1 рік тому

Пане Сапожнік, це казав інший чоловік мені особисто не через інтернет у жовтні. Йому справді сподобалось селище. Але що ви хочете сказати – що за ті роздані гроші не буде всього того с***чу і великої шкоди людям і середовищу? Це ж не можна буде відкрити вікна для провітрювання, на можна буде щось виростити на городі, не можна буде сушити білизну на вулиці і дихати будемо ми усі тим сірим дрібним пилом плюс радіація. Нам хіба мало того, що ми маємо? Ніякі мільйони потім не виправлять ситуацію

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

ОЖК, взагалі, почали будувати без дозвільних документів.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Схоже на те, що і цей завод буде без належних дозвільних документів – інтернет-видання “Буг” вже написало, що інвестор на зустрічі із представниками громади ніяких конкретних документів по цьому будівельному проекту не надав ((. А ще інвестор швидше за все розглядає усю породу як непотрібний, чи не затребуваний відвал, тобто такий собі дармовий стартовий матеріал для його подальшого успішного бізнесу. Без належних документів пред’явити хоч якесь звинувачення інвестору буде неможливо – нема документів – нема справи чи бізнесу і немає відповідальності ((. Це підприємство не називають цементним заводом, а маскується і називається “переробкою відвалу”. По-любому цей проект і цей інвестор дуже мутні. Нас дурять, а куди дивиться влада?!

Андрій Дмитрович Сапожнік
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Пане Анатоль,новий міський голова вже зустрічався з “Гаврилюктеплом” і головним матюгальником нововолинської похоронної системи…а чи не “записатись” нам на прийом до мера?…Боюсь щоб не заіржавів наш новий мер…і пані Людмилу запрошую…

Людмила Зіменко
1 рік тому

Насправді це я вас запрошувала по питанню індивідуального опалення і запитувала, чи ви підете зі мною відкрито, без ніку, звичайно))

Андрій Дмитрович Сапожнік
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Та я ж кивав….

Людмила Зіменко
1 рік тому

😊То готуйтеся до походу 😉😁Я серйозно

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому

Можна. А по яких питаннях? Чи не ранувато? Я увесь час товкмачу, що громада – це і є найвища влада! Яка повинна чи й не щодень контролювати своїх наймитів, яких утримує, годує, одягає і солодко поїть. Як до залізобетоних стовпів, а не до людей, пробач, Господи,.. всі оці десятиліття! Деколи й набридало. Думав, прокинуться коли я подам серію позовів про масовану корупцію в міськраді, до судів.
Та, де там! Ще більше перелякались.
Як можна бути такими переполоханими все своє свідоме життя?? Через що й втратили близько 12 000 тис. робочих місць в місті та ключові промислові підприємства. Віктор Сапожніков ніколи цим не переймався. Схоже, й не хотів. Завжди горнувся не до простих людей, які його обрали, а до прокурорів, суддів, начальства в СБУ та голів ВОДА, керівників центральної влади в Києві. І виконував їхні забаганки, а не людські. Через що й пролетів, і досі не може відійти від шоку. Дуже йому допомогли ті, кому так страшенно догоджав? А ще ж попереду моніторинг господарської діяльності за цілу низку років перебування…

Андрій Дмитрович Сапожнік
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Пане Анатоль,а просто так…без сценарію… Подивитись в очі, можливо трішки їх відкрити,задати кілька питань,почути відповідь…зробити висновки … Ви не задумувались, чому “Гаврилюктепло” при катастрофічному рівні оплати ще не банкрот? А це комунальне підприємство…міська рада бізнесова організація? …Як і лікарня ,доречі… Та й багато інших питань є… Дати напрямок міському голові на ті революційні пів року,які він обіцяє… Хочеться згодом сказати-це міський ГОЛОВА!!!

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому

Питання, порушені вами, надзвичайно серйозні. Завтра, 1 грудня – сесія міськради. Обиратимуть заступників міського голови , голів комісій, новий склад виконкому… Там є ще ціла купа важливих питань порядку денного, які потрібно вирішувати архітерміново. Не гоніть коней. Даймо новому голові шанс оговтатись та розібратись – що до чого і як. Окрім вказаного Вами напрямку на трепетні корупційно-правові вузли, котрі були створені та намертво зав’язані старою прокомуністичною владою, то і в мене є деякі напрацювання.
Наприклад, бездіяльність поліції. Чому не виконується “ЗУ Про Нацполіцію”, Конституція, ККУ? Або наплоджені колишніми місцевовладними діячами комунальні підприємства там, де без них можна було обійтись. Яку корупційну роль вони грають в\на тлі річного бюджету міста? Чи продані (подаровавані), ДДУ, школи тощо, різним державним відомствам та установам, як вбачається, за непритягнення до відповідальності за майнові і не, злочини… Отже, зв’жемось після сесії. Кошмарити нового мера абсолютно ні за що – я не збираюсь. Все.

Захар
1 рік тому

ZEKIV на такi роботи вже не вiдправляють. Нормальнi на таку роботу не пiдуть! ХТО там буде працюввти? У польщi на такi виробництва наши точно НЕ йдуть!

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Захар

Справа не у тому, хто там буде працювати, бо таких знайдуть. Справа у шкідливості цього майбутнього заводу для здоров’я людей і для навколишнього середовища. До того ж робота там буде не кваліфікована і спеціальна освіта – середня спеціальна, чи незакінчена вища, а про вищу я взагалі мовчу, там не потрібна

Андрій Дмитрович Сапожнік
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Тю,…он по Новіку з двома “вищими” швендяють і “робочі місця” чекають…. Ви десь бачили померлих з голоду спеціалістів?… А я кожен день бачу електрика 5розряду,який лампочку вкрутити не вміє і шукає “роботу”… І про “цементний”… Ви ж селища,а вирішує Литовезька отг…. Вам залишиться тільки “дихати”…

Людмила Зіменко
1 рік тому

Нехай Литовеж зведе собі купол, як у фантастичному фільмі, а, можливо, вже і в реальності, живе під тим куполом і сам тим усім дихає

Громадянин
1 рік тому

Вони хочуть , щоб терекони їм безкоштовно передали. Я купував 500 грн машину породи, а їм треба подарувати ці терекони.
Якось не вкладається в голові.

Андрій Дмитрович Сапожнік
1 рік тому
Відповісти  Громадянин

І що? Тільки це не вкладається? Йди в преЗеденти- змінюй закони… Роби що хочеш? Хіба не за це ти проголосував?

Уууу
1 рік тому

Я не голосував!