хатс

Із домівки священика розлючені парафіяни винесли речі. Хату захопили

106 8107

Третій день у Грибовиці церковна громада УПЦ КП домагається від священика УПЦ Ігоря Маргіти, аби разом із родиною негайно виписався й вибрався з хати, де його сім’я зареєстрована і мешкає.

Хату селяни збудували на початку 1990-х власне для панотця. Спершу там замешкав о.Іван Сабівчак, який згодом перебрався на парафію в Будятичах. А 19 років тому  оселився о.Ігор.

Нині йому 40. У нього двоє дітей. Син іще неповнолітній.

Протистояння між священиком, який не перейшов 2015 року на вимогу громади у Київський патріархат, і його колишніми парафіянами у ці дні загострилося до краю. Активну участь у конфлікті беруть грибовицький сільський голова Павло Степанець і його батьки.

На подвір’ї й у домівці о.Ігоря третій день повно людей. За їхніми явно самоуправними діями мовчки спостерігають двоє працівників Іваничівського райвідділу поліції.

 

Фото – спецкор РАДАРА

 

Під палкими патріотичними гаслами, під пафосну риторику про Путіна, Кирила, запроданців, москалів і “наших хлопців, що гинуть на Сході”, в мальовничому старовинному селі відбувається протизаконне й АНТИхристиянське дійство.

Погрози забрати хату, офіційні й неофіційні попередження лунали давно. Логіка селян, які з однієї конфесії перейшли в іншу, проста: нас багато (нас не подолати),  наш новий священик мусить жити тут, у селі, хата наша, громадська, й ми самі вирішуємо, кого туди поселити.

 

Хата розбрату. Фото – спецкор РАДАРА

 

Отець Василь, який претендує на хату попередника, доїздить у Грибовицю з Кропивщини. У молодого священика також є родина. Дії своїх парафіян із віджиму хати він підтримує. Коли РАДАР завітав у цю гарячу точку, отець Василь пояснив, що діставатися на відправу здалеку дуже незручно.

І він має рацію. Так само як його прибічники.

Але є одне велике АЛЕ.

І воно називається Конституція України. Право на недоторканність житла, заборона розпалювати міжконфесійну ворожнечу. Статті 30 і 35 церковним “активістам” і сільському голові особливо рекомендую для читання.

Про вир пристрастей і драматичний перебіг подій – у наступному матеріалі, а зараз – фото, зроблені Олегом Точинським у ніч проти 27 жовтня.

Гурт ревних християн (кількадесят осіб) просто після чергового засідання суду в Іваничах повернувся у Грибовицю, зайшов у хату на вулиці Шкільній, 35-а, де мешкає родина о.Ігоря Маргіти, й зажадав, аби священик негайно виселявся.

Речі з хати повиносили на вулицю.

Там вони вночі  й стояли просто неба. Під ранок почався дощ, і хтось із найбільш розважливих усе ж таки позаносив чужі речі назад у будинок.

 

 

Далі буде

Наталя Камишникова

ПРОДОВЖЕННЯ ТУТ:

Виставили шибку, забрали ключ від хати. Як віряни опинились у помешканні священика

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

106 Коментар "Із домівки священика розлючені парафіяни винесли речі. Хату захопили"

повідомляти

Валентина.
8 місяців 22 днів тому

В священика Маргіти совісті зовсім не має . позориться над всім селом районом . Куди не піди поїдь всюди знають його .Скоро винисуть на руках його з тієї хати ………

Закон один для всіх
8 місяців 22 днів тому

А чим він “позориться”?

бабушка Кати
8 місяців 21 днів тому

Валентина. а такая христианская заповедь – *не суди и судим не будешь* – Вам знакома? если этот священник и поступает против веры и совести – он ответит за это! и с него спросится не как с нас-простых грешных! а как насчет его семьи – ни в чем не повинной?

Світлана
8 місяців 5 днів тому

Це людей там знають,які такий жах виробляють,а священника звісно вже люди вирішили наклепами прославити,так же простіше.
Покайтеся, Бог же все бачить!

аноним
8 місяців 22 днів тому

Люди подурили, шо ви робите ,ви ж християни ходили сами до того отця у церкву було добре,а типер вигоняите як собаку, нема ничего святого разом из вашим головою села шо то робиться…?.херои

читач
8 місяців 22 днів тому

Одне **** починаючи з голови і закінчуючи Кропивщицьким отцем!!!! Навіть не йокнуло нічого…будь-якою ціною хоче отримати хату!!!

бабушка Кати
8 місяців 21 днів тому

а 4как насчет о.Васыля?! как может священник направляющий нас грешных на путь следования заповедям Евангелия Иисуса Христа поступать вопреки этим заповедям!? или он вообще не знает повеления ГОСПОДА!? тогда какой же он священник и пастырь для прихожан?

Нюша
8 місяців 18 днів тому

Що значить “отпимати хату”? Отримати хату хоче саме о.Ігор. Хата сільська і має право для проживання той батюшка, який править у тій церкві якій “належить” ця хата.

Тролик
8 місяців 22 днів тому

Так має бути зі службовими квартирами Нововолинських начальників поліції, суддів, та прокурорів.
Працюєш та служиш громадіу – живеш в ній безкоштовно.
Пропрацюва 20 років чесно – залишишили.
А на косячив на протязі 20 років-речі в руки, і вперед зі службової квартири .
А так що маємо? – Анатолій Бідзюра вже ПАРУ судів виграв, а списка кому закрили рот з високопосадовців службовою квартирой так і не дали!!!!
Громада вирішила що такого попа їм не треба, ось і женуть.
А піп не знав, що прийде час і його під ручки винесуть?

АНАТОЛЬ_
8 місяців 21 днів тому

Міський голова В.Сапожніков був вже тричі оштрафований Виконавчою службою покарань за невиконання рішень судів – перший раз на 5100, другий – на 5100 і два тижні тому – на 10200 грн. Перший штраф він оскаржив. Судиться із державою Україна, яка його оштрафувала. :))) Судове засідання відбудеться 31 жовтня у міському суді 0 16-30 годині. Приходьте всі!

гість
8 місяців 20 днів тому

А чого ж коштом громади на халяву не судитися. Для посадовців треба встановити стократні судові збори і з їхньої кишені.

Таня
8 місяців 5 днів тому

Бачу ви істинний християнин?
А хто вам дає право когось виносити під ручки? Ваша віра?
Озвіріли люди і роблять що хочуть по тому світі.
Хочете показатися правильними?Та ви тільки подивіться на свою мову! Як ви висловлюється з приводу іншої людини! Як би могли,то у ложці води би втопили.
Немає слів

Закон один для всіх
8 місяців 22 днів тому

Який “священик” (я про Василя – рука не хоче писати слово отець) – такі й “парафіяни”. Люди, задумайтесь! Що він може вас навчити, про яке спасіння душі може бути мова з таким “священиком”!!! А чи нашою поліцією зафіксований факт порушення закону? Які міри ними прийняті?!?!

Оксана
8 місяців 22 днів тому

А на що дивиться поліція????? Як це виселити з власної хати????? Люди, що ви робите???? Я би за те, що лізуть на мою територію горло перегризла би. Нехай на телебачення звернеться, щоб приїхали вищі органи і навели порядок, якщо наші місцеві не можуть. Це якась діч середньовічна, ну слів не хватає…..

Аль почино
8 місяців 22 днів тому

Менты что там делают,смотрят на противоправные действия.Если выселять только через суд. Начальство есть у них,надзорные органы типа прокуратуры. Махновщина какая-то

Гість Волинянка
8 місяців 22 днів тому
Що ж це робиться в нашому суспільстві? Я вірю в Бога Ходила кожної неділі, кожного свята до храму Але після подій в Покровській церкві, після спілкування з свя щенослужителями я прийшла до висновку ( нехай мене простить ГОсподь) моліться люди вдома Меньше гріха наберетесь !Так, у всіх духовних книгах написано, що ми повинні ходити до Храму регулярно Але коли ти приходиш на службу і чуєш ті дурниці. які говорить священослужитель, Слухати настанови, які говорить священник , а потім дізнаватись, що він самий настоящий злодюга Що робиться в душах прихожан, хтось задумувався? Бачити. як вищестоящий принижує нижчестоящого по рангу священослужителя -це… Читати далі »
ГІСТЬ
8 місяців 21 днів тому

ЧОГО Ж НЕ ВИКУПИВ ЗА СТІЛЬКИ РОКІВ ТІЄЇ ХАТИ.

Павло
8 місяців 21 днів тому

Громада має на такі дії права і моральні, і матеріальні “по закону”, ваш відсил до закону і конституції показує вашу в тому необізнаність. Тому саме ви – і “розпалюєте” своєю публікацією.

Андрій
8 місяців 21 днів тому

Наскільки мені відомо священнику пропонували відмовитись від московського патріархату. Він не захотів. Так що не треба його так сильно захищати пані Наталія

Тролик
8 місяців 21 днів тому

ніби Богу не все рівно на якій мові до нього звертаються?
і з якого кутка клітки до нього звертаються..
До чого тут конфесія?
Навпаки, це характеризує священика як людину, яка не міняє свої цінності на матеріальні блага.

Лима
8 місяців 21 днів тому

Свята правда! Бо Ісуса у пустелі диявол спокушав, та не купився він за всі скарби і царства світу цього.

бабушка Кати
8 місяців 21 днів тому

тут. Тролик. я с Вами полностью согласна – вера в Бога – это совесть и поступки!!! а не принадлежание к какой-либо конфессии.

Українка
8 місяців 18 днів тому

Господу звичайно всеодно на якій мові звертаються.Але далеко не всеодно в казну чиєї держави йдуть гроші від церкви московського патріархату!Але чому ж тут дивуватись,коли сам президент поповнює податками від Рошена країну- окупанта.А за його гроші і попівські расєя купляє зброю,якою вбивають наших дідів, батьків,синів,одним словом- українців! То не кажіть,що немає різниці

Ольга
8 місяців 5 днів тому

Якби ви добре розуміли свою релігію,то знали би чому перехід від однієї конфесії до іншої є величезним гріхом. І що цього робити не можна, а роблять тільки ті, то біжить або за грошима (до речі, і це пропонували отцю Ігорю) або ті, кому все одно.
Не розбираєтесь – не кричіть.

Рижа
8 місяців 21 днів тому

Я так розумію, що жаліють і співчувають “священнику ” ті хто не живе у Грибовиці. Це, на мою думку, бізнесмен, який тільки прикривається Богом і вірою. Гріхи селянам відпускає у себе на городі за те, що селяни його обробляють. Ще багато знаю за того “святелика ” але часу шкода на писанину.

Лима
8 місяців 21 днів тому

А у писанні сказано:”не судіть і не судимі будете”.,

Українка
8 місяців 18 днів тому

У писані і про мамону сказано!Іншими словами – збагачення!І отець,як ніхто інший про це знає!

Марійка
8 місяців 4 днів тому

Цікаво,а ви працювали у нього на полі?
Колись тут у селі ходили допомагати,так,але це було чисто по-любому,без примусу. І я ходила допомагати,як діти їх малі були. Потім сім’я все сама робила. Вам не набридло обманювати людей своїми повістями?
А якби він був бізнесменом то точно би вже давно їздив на мерсі,як влада.
І взагалі,що говорити, якщо сусід сусіда оглядає,чи не багатший він, а як має більше грошей то вже або накрав, або бандит,або на дівчат кажуть проститутки.
В нашому селі так весь час,очима один одного пожирають.

Точка
8 місяців 21 днів тому

А в чем проблема, люди сказали пошл вон МП, вот пускай и думает если ему совесть дороже или МП. Люди молодцы у нас, до Вас далеко ,люди просто зазомбированы этим МП( Дон .обл)

Валентина.
8 місяців 21 днів тому

Люди добрі відкрийте очі знали би ви скільки грошей він нагріб , подивіться який храм зараз в середині став а був .Хату і в хату це все за кошти прихожан . А він каже що за власні кошти все здобув Брехня . Люди які помагали йому колись довіряли скажуть.А що це за священик який проклинає людей в селі які до нього на службу не ходять.на людей наговорює .Він думає що щось добється,
ЛЮДИ ВІДКРИЙТЕ ОЧІ ……………Бігагають з одного храму в інший ..

Тролик
8 місяців 21 днів тому

Я думаю не вам судити нагріб чи ні.
Бог сам зі своїми “пацанами” розбереться, не варто туди влазити

Тейк
8 місяців 4 днів тому

А хіба не за часів о.Ігоря робили все навколо церкви? І всередині?
А позолота, а покрасуватися і т.д.
Які ж ви безсоромно брехуни
В вас таке “мудре” село,що це взагалі.

Людмила
8 місяців 21 днів тому

Люди такими діями пeрeтворюються в бидло

(((
8 місяців 21 днів тому
Бидло – це ті, хто опустивши голову все життя мовчки працює на благо продажних пропутінських Кирилів, допомагає підтримувати пяту колону в Україні, тим самим знищує майбутнє своїх дітей і онуків. Цей конфлікт триває вже давно, але переломним моментом став похорон атовця, який поклав своє життя за наше майбутнє, за УКРАЇНУ. Протягом більше двох років 90% парафіян села намагались домовитись зі священником, натомість отримували різного роду позови до суду. Останній суд, після якого священник “багословив” своїх опонентів на всі покоління і став поштовхом до цих подій. Маючи, як кажуть, у своїй власності ще два будинки і квартиру, о. Ігор просто знущався… Читати далі »
KOVPAK
8 місяців 21 днів тому
Священнику, который в отличие от этих бесноватых в Грибовицах не предал своей Веры – Сил и Терпения! Ждём обязательной ”программы” – когда они будут наперегонки писать друг на друга донОсы, чтобы уйти от неизбежного уголовного преследования – подстрекатели и моральные уроды, всё-равно понесут наказание – сколько бы времени не прошло. Не спасут их ни выжившие из ума бабки, за спинами которых они пробуют спрятаться, ни те, кто их на это науськивает. Кстати, именно такие на местах, сдававшие своих соседей, а не какой ни ”нквс” и ”кляті совіти” – были движущей силой и организатором репрессий против невинных людей в своё время.… Читати далі »
Адель
8 місяців 21 днів тому

Люди здуріли вже зовсім,яка різниця який патріархат,головне вірити Богу і виконувати його заповіді.Я в шоці по ходу Грибовицькі жителі просто здеградували,одним словом ****!!!

Лима
8 місяців 21 днів тому

Мене охрестив батюшка Московського патріархату(колись), ходжу я до церкви Київського патріархату, на проводах після Великодня слухаю службу на цвинтарі, де поховані нечужі і близькі мені люди батюшки Московського патріархату. Свого часу була у мечеті(як турист – і було мені там тихо затишно і спокійно, бо це дім Божий). ЛЮДИ ! Вас лихий попутав! Він вам на вуха скверну нашіптує! Розбирати свої проблеми потрібно у інший спосіб! Вам емоції розум затьмарити. Не по-людськи це і не по-Божому.

KOVPAK
8 місяців 16 днів тому

“киевский патриархат” – секта, которую не признают нигде в православном мире. Спросите у самозванцев из КП – почему их не пускают в Храм Господень в Иерусалиме и где они берут свой “благодатный” огонь на Пасху)))

Графиня Дракула
8 місяців 21 днів тому

До Адель:

Якщо нема різниці, то чого не змінить патріархат???

(((
8 місяців 21 днів тому

Бо добре платять, щоб тримався

Ульріх
8 місяців 21 днів тому

То раньше не було проблеми ходити до нього на сповідь, просити повінчати чи відспівати а тепер рєзко стало щось не так???? В Біличах теж церква МП як і в Будятичах, але там чогось батюшка в великому авторитеті. Діло в людях!!!
А зара совісті кажете в Ігора нема.
Якось не понятно.

(((
8 місяців 21 днів тому

ви ж самі написали “батюшка в великому авторитеті”. Задумайтесь над цим

андрій
8 місяців 21 днів тому

люди зрозумійте храм божий є в вас а не в мурі культової споруди і грішите ви проти себе а не проти бога всі ми тепер освіченні і мусимо відрізняти справніх пастирів від бізнесменів в рясі перших одиниці і сучасна людина прийшовши до церкви і послухавши ті нісенітниці про які розповідає священик навояд чи піде туди більшість з них не читали біблії і не можуть відповісти на просте питання де є храм божий спитайте щоб переконатися

Гість
8 місяців 21 днів тому

Люди хочуть чути слово боже і молитися рідною українською мовою,також чути на службі благословення за Україну,її уряд і військо.Чого не почуєш у храмах МП.Московські священники є нам чужді і пришлі.Той же Низкиницький монастир був заснований православним поляком і ніякого відношення до МП не мав.Московські священники є агентами москви і в трудний,вирішальний момент одразу перейдуть на її сторону.Висновок кожен робить сам…

АНАТОЛЬ_
8 місяців 21 днів тому

Ні. Адам Кисіль – будівничий Низкиницького храму був українцем, уніатом, воєводою київським. І храм збудувався як греко-католицький. Я теж собі часто думаю: яке відношення має Московський Патріархат до низкиницького монастиря? На Львівщині люди вирішили раз – і назавжди: ніякої Москви. І мають чистий спокій.

андрій
8 місяців 21 днів тому

на львівщині москва була 50 років а на волині 200 це дуже велика різниця сільські бабки волині зазомбовані батюшкам мп і не тільки бабки навіть 30 річні

(((
8 місяців 21 днів тому
Всі вони до 2014року називались УПЦ МП, а після благословення їхнім патріаром Кирилом військових дій на сході, приставка “МП” одразу зникла. А всім, хто їх підтримує бажаю мудрості. Своїми діями ви ганьбите память тих хлопців, які заради насзалишили сиротами своїх дітей і вдовами своїх дружин. В Росії не може бути релігія окремо від влади, Позакривали всі штундиські конфесії (бо вони не підпорядковувались їхнім фсб-шникам), українські церкви, всі свої дії Кирил чинить тільки з благословення святійшого Путіна. Не захищайте тих, хто благословляє вбивство наших дітей. Це не в одній Грибовиці так, в багатьох селах по Україні така ж ситуація. Але навідміну… Читати далі »
закі
8 місяців 21 днів тому

О. Ігор служить рідною українською мовою і молиться за укр. владу військо і народ якщо не знаєте то пишіть дурниць

АНАТОЛЬ_
8 місяців 21 днів тому
Припиняйте дурну полеміку на кшталт “Сам дурак!” Є “Закон України про свободу совісті та релігійні організації”, а окрім того й відповідні статті Конституції України. Я особисто, є прихожанином Київського Патріархату. Багато набачився і начувся про священиків московської церкви. У тім числі й у Нововолинську. Та ще й у період українсько-російської війни. Церква чужинська, принесена до нас зі сходу “старшим братом”, і ніяк не вписується в українське суспільство та реалії його сьогодення – слів нема! Проте, це не дає права і підстав діяти антизаконними методами й чинити сваволю кому б це не було. Все має бути цивілізовано і по-людськи.
бабушка Кати
8 місяців 21 днів тому

если ВЫ ХРИСТИАНЕ то где ВАШЕ МИЛОСЕРДИЕ!? поступать таким диким способом со священником и его семьей – это по-христиански!!!??? невзирая на конфессию религии! если ВЫ действительно верите в БОГА и его заповеди то ВЫ наверное просто забыли о * НАГОРНОЙ ПРОПОВЕДИ* Иисуса Христа в ЕВАНГЕЛИИ /от Матфея/. прочтите!

андрій
8 місяців 21 днів тому

напишіть це в в путіну і кірілу гундяєву

5555
8 місяців 21 днів тому

Для 5555.
Ви ображаєте священика анонімно. Назвіться, самі підправте свій коментар – і опублікуємо.
Модер

віктор
8 місяців 21 днів тому

Церква є громадської власності і будувалася для священника якій буде правити у селі -і священник жив там покі правив у цій церкві. Ці може парафіянам будувати будинкі і ще для одного

андрій
8 місяців 21 днів тому

який пастир така і паства не дивуйтеся люди

wpDiscuz