DSCN5195

Ліквідація за 21 мільйон. На п’ятій шахті вже зносять добротні будівлі!

35 2383

Уже з десяток днів на колишній шахті №5 “Нововолинська”, яку закрили два роки тому, працює будівельна техніка.

Ні, тут ніхто нічого не будує! Тут за шалені державні кошти рівняють із землею споруди, що могли б іще років 50-70 слугувати для бізнесу й місцевої громади.

Репортер РАДАРА опинився тут раніше за поліцію та СБУ…

 

Першим забив на сполох депутат Іваничівської районної ради, голова бюджетної комісії Ігор Тимощук.

Щойно повернувшись із відпустки, він дізнався від своїх виборців у селі Грибовиця, що операція “Ліквідація” почалась. На території шахти валять цегляні будівлі.

Хто, на якій підставі?

 

 

Тимощук зателефонував голові районної ради Андрію Бадзюню. Той викликав поліцію і СБУ.

28 серпня, десята година, п’ята шахта.

Нас зустрічають і ретельно обнюхують хвостаті охоронці. Іншої охорони не видно.

У камуфляжі на цих фото – двоє начальників дільниць із фірми “Дівітея”, яка є підрядником ліквідаційних робіт.

 

Ліворуч – Олег Мач і Володимир Сердюк із “Дівітеї”.

Праворуч – голова Іваничівської райради Андрій Бадзюнь

 

Андрій Бадзюнь та Ігор Тимощук прибули з’ясувати, чому БЕЗ погодження районної ради хтось зносить будівлі на території району

 

Стоїть чорний джип – ним приїхали представники підрядника.

 

 

Ударно працює екскаватор.

 

 

У підсобці, де на грубі нагрівається каструля, двоє заїжджих “ліквідаторів” показують деякі папери і пояснюють: “Ми виграли тендер, наша фірма “Дівітея” є підрядником робіт. А замовник – нововолинська дирекція з реструктуризації. Усе законно, ось угоди, накази…”

Однак найголовніших документів – дозволів на ведення робіт представники “Дівітеї” при собі чомусь не мають. Мовляв, це у власника фірми, він надішле електронною поштою, ми роздрукуємо, якщо треба…

У журналі з техніки безпеки немає відмітки про інструктаж і допуск екскаваторника до роботи. А там підвищений рівень небезпеки.

Прибувають двоє поліцейських із Нововолинського відділення, оглядають документи, беруть пояснення у громадян Мача і Сердюка – начальників дільниць із “Дівітеї”.

Їхня фірма зареєстрована у Києві, хоча фактично (самі так кажуть) знаходиться у Кривому Розі.

 

 

Окрім начальників дільниць, жодного працівника фірми, яка виграла тендер на 15,4 млн. грн., тут НЕМАЄ.

Переможець тендеру найняв для знесення будівель нововолинське підприємство “Реконбуд”. Екскаватор, вантажівка, бульдозер – саме звідти.

 

 Ми трохи завадили їм руйнувати…

 

– Цікаво виходить,підсумовує Ігор Тимощук.Місцевим сплатять мільйон за знесення будівель, а ще 14 мільйонів покладуть у кишеню чи завезуть у Київ, так?

Поліцейські оформляють протокол про відсутність дозволів.

На настійливе прохання представників “Дівітеї” приїздить нарешті представник замовника – Микола Терновик.

Він є директором відокремленого підрозділу “Західноукраїнська виконавча дирекція з ліквідації шахт”.

 

 

Депутат Тимощук каже Терновику:

 – Я всі споруди на цій шахті знаю! Мій батько 40 років тут відпрацював…

– А я тут директором був, – зітхає той.

Співробітник міжрайонного відділу СБУ розпитує пана Терновика, скільки будівель планують знести.

– Точно не скажу, але тут їх до 40,запевняє Терновик. – До кінця року мають знести всі. Крім адмінкорпусу, клубу, їдальні, складу і столярного цеху.

 

 

Обуренню Андрія Бадзюня та Ігоря Тимощука немає меж. Іваничівська районна рада НЕ погодила проект ліквідації шахти №5, а таке погодження є обов’язковою умовою для затвердження проектної документації.

Депутати ще 2 роки тому (й неодноразово – потім) звертались до міністра енергетики, до прем’єра, до нардепа від 19-го округу з вимогою не допустити руйнації кільканадцяти шахтних споруд, які можна успішно використовувати для господарських і бізнесових потреб. Отримали відписки.

Погодження міністерству депутати районної ради так і не надали!

І от, виявляється, без їхнього відома та згоди на землях району (а це 27 гектарів) почалась ліквідація шахти. І належних документів чомусь не можуть надати перевіряльникам ані замовник робіт, ані підрядник…

 

 

Дуже здивувала РАДАР безхребетна поведінка правоохоронців. Замість жорстко заявити про необхідність призупинення робіт до перевірки дозвільних документів вони лише вислухали представників “Дівітеї” та пана Терновика, щось там собі занотували – і поїхали.

Будівельна техніка запрацювала далі.

Прокурор району Андрейцев був на нараді в Луцьку. Представника Держгірпромнагляду в першій половині дня не дошукалися.

 

 

 – На сході України шахти розбомбили  чи віджали, – сказав із гіркотою Ігор Тимощук. – Тепер тут, на західному кордоні, добивають усе, що можна!

На знесення адмінбудівлі проектом було передбачено аж 800 тисяч гривень. Та продайте адмінкорпус за гривню підприємцю, зекономте для бюджету 800 тисяч! Він робочі місця створить. А ви все тупо руйнуєте… 

 

Адміністративний корпус шахти

 

Знесуть практично все…

 

Адмінбудівля все ж таки встоїть – її та ще 4 споруди вивели з проекту ліквідації. як стверджує пан Терновик. Вивели на прохання фермерів і місцевих бізнесменів.

Але чому в міністерстві закрили очі на відсутність погодження від Іваничівської районної ради? Хтось сфальсифікував проектні документи? обійшов закон?

Питань багато. Відповіді на них мають отримати СБУ, прокуратура та поліція. І то негайно!

Бо за лічені тижні від добротних будівель лишиться купа цегли…

 

 

Ну, й оце…

 

 

Згідно зі звітом Рахункової палати на закриття шахти №5 “Нововолинська” передбачено 21,5 млн. гривень.

Початок ліквідації – 1.7.2016, кінець – 31.12.2017.

Процес, як бачимо, стрімко пішов…

 

Фоторепортаж – Наталя Камишникова

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

35 Коментар "Ліквідація за 21 мільйон. На п’ятій шахті вже зносять добротні будівлі!"

повідомляти

володимир
11 місяців 19 днів тому

.я туту пропрацював 30 років.хоть дачі люди побудували.

Люся
11 місяців 19 днів тому

це ідіотство робить ворог українського народу. в нас не має кому навіть вигнати тих дибілів ,щоб вони не руйнували те ,що будували люди. хтось це мусить зупинити. чому в нас більше шкоди робить мразь в піджаку,ніж озброєні військові?

Варта
11 місяців 19 днів тому

Коптюк хотів закрити цю шахту за 9 млн, але виграла фірма дівітея яка запропонувала найвищу ціну. Хай СБУ перевірить чому так

Анатоль_
11 місяців 18 днів тому

До СБУ потрібно їхати до Володимира – у нас СБУ давно нема. Передислокували. А Ви написали заяву на ім’я полковника, пана І.Мовшука? Ні? То нічого й їхати. Напишіть. І поїдьте. Ризикніть заради комунального майна громадян, і заради самих громадян, хоча б один раз за все своє життя. Проте, у заяві треба вказати своє справжнє (не анонімне) прізвище бо не приймуть. Не прогадайте. :)))

Вадим
11 місяців 19 днів тому

Закриття шахти – то велика афера, бо можна тільки ствол закрити, а все інше продати – і 21 млн. зекономити, і дохід від продажу ще мати.

людмила зіменко
11 місяців 19 днів тому
Хтл хоче побачити на власні очі уже закриту шахту і результат підприємницької діяльності, то нехай приіде і подивиться на територію колишньої шахти номер 6 – там є і недобудова, яка розвалюється, і приміщення, яке є власнюстю підприємця(в жахливому стані). Є і новозбудована фабрика. Коли розвплювали шахту, то там постійно колупалися цигани, яких за копійки найняли шахтні будівлі розбирати. Для того, аби повністю зруйнувати колись збудоване, підкладали вибухівку і підривали. Було на усе це дивитись моторошно, страшно, дико. Пишу про це тому, що мій тато пропрацював на тій шахті комбайнером усе життя – понад 40 років, він любив свою шахту, свою… Читати далі »
житель
11 місяців 19 днів тому

Люди,та що ви як вівці мекаєте,шкода,шкода. Де Ваша гордість,розум?! Та бийте на сполох,пишіть ,дзвоніть,є ж программи розслідувань,вони ці злодюги ще тільки розголосу бояться,бо людей вже бачу ні,

wpDiscuz