сосед

Розсварити людей і віджати “Прикордонник”. Нововолинські владці шантажують дачників автобусом

22 1545

Литовезька громада може надати нововолинським дачникам по 25 соток землі безоплатно.

А ще – субсидію на комунальні послуги в дачних будинках. Це дуже важливо для тих, хто мешкає у “Прикордоннику” цілорічно.

 

Може вирішити й автобусне питання…

Хто з нововолинців має дачу на Бузі – знає, що в садівничому товаристві почалася дивна колотнеча. Якась “ініціативна група” збирає підписи “проти Литовежа”, скликає людей на збори, призначені нею самоуправно на 18 червня.

У нововолинській комунальній газеті “Наше місто” й на телеканалі СТН депутата міськради В.Яреми навіть розміщені оголошення про ці збори, хоча правління садівничого товариства їх НЕ скликало!

Не скликав ані зборів, ані конференції і голова правління Сергій Солтан.

На зупинках почергово висять відозви то ініціативних анонімів, то правління. Уже кілька разів обидві сторони звертались у поліцію. А ще був суд…

Що ж відбувається у “Прикордоннику”?

Рейдерський віджим в інтересах нововолинських владців, як вбачається з дій і документів.

 

Кадастрова карта, тут видно дачні ділянки

 

Ніколи раніше нововолинським чиновникам не було діла ані до виборів керівництва у садівничих товариствах, ані до діяльності правління. Зазвичай вони обмежувались ритуальним делегуванням представника влади на збори чи конференцію, допомогою у вирішенні певних господарських питань та сповіщенням про графік руху пільгового автобуса на дачі. Кошти на безоплатні перевезення регулярно вишукували в міському бюджеті.

Завважте: не у своєму сімейному бюджеті, а в міському – для своїх виборців. Із того “батьки міста” мали чималий політичний зиск. Адже основний електорат нашого хронічного мера – старші люди, пенсіонери-пільговики.

Аж раптом мер і його заступники пройнялися ситуацією на дачному масиві настільки, що вона стала вкрай нездоровою. “Надзвичайною”, як пишуть аноніми в агітках.

Справді, ще ніколи тут не судилися за право керування, не воювали так затято.

Ще ніколи “батьки міста” не погрожували садівникам: щойно перейдете у Литовеж – заберемо пільговий автобус!

Так наче це їхній власний автобус і вони пальне за свої гроші купують…

Ситуацію нагнітають на Яреминому СТН і в міській газеті – однобічними, упередженими матеріалами. Одних паплюжать, інших роблять борцями проти “зловживань”. Хоча ті “борці” свого часу зловживали так, що мало не видасться…

Та головне питання поки що залишається у тіні. Це земля товариства.  Чия вона нині і чиєю буде незабаром?

 

Будинок і господарчий двір  “Прикордонника” на Бузі

 

РАДАР придивився до процесів, до залаштунків – і дійшов однозначного висновку: рейдерство!

Ідеться про захоплення земель Литовезької об’єднаної територіальної громади (ОТГ), наданих у постійне користування “Прикордоннику”. Віджати цю територію нововолинські чиновники хочуть руками немолодих (здебільшого) садівників.

РАДАР не полінувався з’їздити у Литовеж і детально розпитав голову тамтешньої ОТГ Івана Іванчука про земельні перипетії.

 

 

Іван Іванчук сказав:

– Земля садівничого товариства “Прикордонник” належить Литовезькій ОТГ.

Так стверджують і у головному управлінні Держгеокадастру, куди ми зверталися по роз’яснення.

 

 

Землі під дачі виділив виконком Іваничівської райради у 1980-х роках. Виділив садівничому товариству “Прикордонник” у постійне користування, а не у власність!

Тоді давали ще городами, а не дачами.

Нині приватизувати дачну ділянку можна тільки через район або нашу ОТГ.

 

Рада ОТГ розташована тут, у литовезькому Палаці культури

 

У тій частині, де клуб, є навіть тин!

 

 – Коли “Прикордонник” буде в межах населеного пункту, це для людей тільки краще. Ділянку зможуть приватизувати тут, на місці, рішенням сесії ОТГ. Без тяганини.

Свого часу, ще до створення ОТГ,  приїздили в Іваничівську районну раду заступник нововолинського міського голови Рожелюк, начальник відділу кадастру Кантор. Усі разом довго обговорювали питання. Ми запитували: чому стільки часу “Прикордонник” сплачує податок у міську раду, а не у сільську?

Тоді дійшли висновку, що треба внести весь масив у межі населеного пункту Литовеж. Затверджує це районна рада.

Рожелюк і Кантор не були проти: мовляв, вам то вам, нам то нам.

До речі, товариство садівників на 9-й шахті податок сплачує нам.  Там 99 гектарів землі у користуванні товариства, а 45 – наших, то хочемо  створити на 30 гектарах індустріальний парк.

“Прикордонник” не може приєднатись до Нововолинська, бо дачний масив не має з містом спільної межі.

Якщо Грибовиця, Гряди, Лішня не схочуть до Нововолинська, то й селище Благодатне до міста не зможе приєднатися. Саме через відсутність спільної межі. Благодатне не може бути анклавом, і “Прикордонник” не може! Закон про ОТГ анклавів не передбачає.

Хтозна, може, й Литовеж із часом доєднається до Нововолинська. Але зараз це не на часі, – міркує голова громади.

 

Цей вид транспорту шанують і сільські чиновники, і їхні виборці

 

 – За воду, світло у “Прикордоннику” дуже дорогі послуги. У межах населеного пункту (села) людям вийде значно дешевше.

На базі господарських будівель товариства можна створити комунальне підприємство, надавати дачникам більше послуг. Зокрема, дороги до будиночків відремонтувати.

Сміття страшенно багато від дач. Сапожніков не хоче вивозити, розгрібаємо ми.

Щодо перевезень пільговиків, отого “дам – не дам”. Це ж не Сапожніков вирішує одноосібно, а депутати на сесії. То їхні виборці – і їхня воля надати пільговий автобус для свого електорату.

Зрештою, можемо й ми дачникам зарадити. Приміром, половину коштів виділить Нововолинськ, половину – наша громада. Співфінансування перевезень можливе, це треба вирішувати на сесії Литовезької ОТГ, – каже Іванчук.

 

Придивіться, яка книжка на столі у голови…

 

А ще Іванчук пояснив:

– Віднесення садівничого товариства в межі населеного пункту (села Литовеж) дуже полегшить життя всім, хто мешкає на дачах цілорічно. А таких щонайменше 400 сімей.

Люди зможуть одержати субсидію на комунальні послуги в дачному будинку (нині це неможливо, субсидію надають тільки за конкретною адресою в місті, селищі чи селі). Зможуть  і зареєструватись у селі, кому є така потреба.

Зможуть одержати БЕЗОПЛАТНО по 25 соток землі у Литовезькій ОТГ.

 –  25 соток, окрім своїх 4-6 дачних? – перепитав РАДАР.

 – Так, по 25 соток. Вільні землі ще маємо,обнадіяв нововолинців литовезький голова. 

Отже, всі питання можна вирішити на користь простих людей. Аби лиш не втручалися загребущі нововолинські владці. Хто-хто, а вони про власну вигоду дбають значно більше, ніж про своїх виборців!

У наступній публікації РАДАР детально висвітлить конфронтацію всередині садівничого товариства і спрогнозує, до чого може призвести колотнеча.

Стежте за РАДАРОМ!

Наталя Камишникова

У ТЕМУ:

Наряд поліції допитував дачницю за… оголошення на зупинці

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

22 Коментар "Розсварити людей і віджати “Прикордонник”. Нововолинські владці шантажують дачників автобусом"

повідомляти

Віка
11 місяців 9 днів тому
Да, Іван Іванович господар, бо розуміє, чим більше людей буде біля землі, тим краще. Чим більше зареєстрованих у сільській раді, теж плюшки. А наші міські керманичі, наче хижаки, все ніяк не мудрішають. Навпаки…(( Іван Іванович, успіху Вам, здоров’я та довголіття. Оце дивлюсь на це міське паскудство господарювання, “газову камеру”, то біш, Хроноспан, який з щедрого дозволу Сапожнікова затруює усе і усіх навколо, і хочеться спродати коморку у мурашнику і жити в селі. Ще й 20-ть соток землі в безоплатне користування дають. Спробуйте-но у Сапожнікова, бодай свої 6-ть, гарантовані Конституцією випросити, ага, у цього “господарника” є землиця лише для “еліти”…ну, першу… Читати далі »
Анатоль_
11 місяців 9 днів тому

Дуже вже “дбає” про наше рідне місто “мер-господарник” В.Сапожніков і очолювані ним міська рада і міський виконавчий комітет : “Кроношпан”, Олійно-жировий комбінат (щодня його випарами дихаю) і “Пан Курчак” – землю продали по 15 грн. за квадратний метр. Все у межах міста. Труїв людей і “Екопротеїн”. Совість його, Віка, не мучить по причині відсутності як такої. С***и в очі – дощ іде! Його брех-еліта всіх обікрала! Останній випадок – на вул. Маяковського, 15 – теплотраса. Скільки це буде продовжуватись? Ну й терплячий ви народ, земляки!

Leka
11 місяців 9 днів тому

Веселов використовуючи невдоволення людей вирішенням данного питання навмисне нагнітає ситуацію намагаючись зіштовхнути лбами людей. Йому байдуже що внаслідок його провокацій може хтось постраждати ,йому це навіть вигідно,адже з’являться нові підстави для брехні та маніпулювань.
Питання створення ОТГ, приналежності земель вирішуються згідно чинного законодавства. Але що йому закон, він почувається впевнено, відчуваючи за спиною підтримку «батьків міста».
Ось питання, які у влади плани стосовно земель садівництва? Ті, хто ставить підписи під писюльками Веселова, фактично даючи йому можливість чинити беззаконня, рублять сук, на якому сидять…

Ульріх
11 місяців 9 днів тому

Прикормлені сапоговими посіпаками бабки нізащо не оберуть когось іншого. Та вони рано чи пізно ВИМРУТЬ. А їх внукам і дітям ті дачі не дуже вже треба, а кому треба, той не париться за проїзд, бо має або машину, або готовий платити.
“Сколь веревочка не вейся, всё равно совьёшься в плеть!”

садівник
11 місяців 9 днів тому

Статут СТМ,,Прикордонник,,П.6.3.14.Чергові загальні збори збираються правлінням не менше ніж один раз на рік,а позачергово_на вимогу не менше третини його членів, більшості правління або ревізійної комісії.
Тому збори заплановані на 18 .06.2017.будуть вважатися порушенням, а рішення зборів – НЕЗАКОННІ.
Веселов, щоб прийти на посаду голови масиву, обливав колись брудом Зюзю. Тепер діє за тим самим сценарієм.Хочу нагадати садівникам ,що недостачу коштів, які виявила ревізійна комісія, Веселов так і не повернув садівництву.

Сирий
11 місяців 9 днів тому

Веселов 110 гривень придлагаэ за голос месни говорять

leon
11 місяців 8 днів тому

За кошти, які виділяються на пільгове перевезення, вже можна було давно купити і подарувати автобус двом садівництвам (“Гірник”, “Прикордонник”), які спільними зусилями його обслуговували. А на тепер ще й ОТГ допомогла б.
Але це комусь невигідно, бо не буде над чим розпалювати інтриги і маніпулювати пенсіонерами!

Гість
11 місяців 8 днів тому

Про які комунальні тарифи йдеться мова?Про які субсидії?Це є садівниче товариство. Ми сплачуєм членськи внески. І ще одне. Я підписався теж в тому зошиті. Мені вжедоходить до 70 років. Ми починали обробляти наші дачі, коли це були ще болота. А тепер ви нас стариків вже на той світ спроваджуєте.дочекаттись не можете коли ми ВИМИРЕМО. Соромно Вам має бути.

Люся
11 місяців 6 днів тому

А що треба щоб землі попросити в Литовежі? це під забудову? Детальніше будь ласка.

wpDiscuz