богданнно

Звільнили голову незалежної первинки на “Бужанській”. Звільнили тупо й незаконно

21 2368

Учора перша зміна “Бужанської” заявляла, що не виїде з лави на знак протесту.

Сьогодні перша зміна не хотіла спускатись у вибій – знову ж таки на знак протесту!

Що відбувається на підприємстві?

11 липня підземні працівники шахти “Бужанська” (перша зміна) хотіли виїхати на-гора трохи раніше, аби взяти участь у зборах першої та другої змін із наболілих питань: заборгована зарплатня, умови праці, брак найнеобхіднішого.

Та їх за вказівкою директора Шатковського з шахти раніше графіка не випускали. Тоді вони вирішили взагалі не виїздити з лави – на знак незгоди з адміністративним тиском.

На шахту якраз нагодився колишній  начальник юридичного відділу ДП “Волиньвугілля” Віктор Порплиця. Скориставшися шахтним телефоном, він зумів переконати робітників, аби вони піднялися на поверхню. Вирішили провести збори в інший день.

Це було вчора. А сьогодні вранці, приїхавши на “Бужанську”, голова незалежної профспілкової первинки Богдан Макарчук не зміг потрапити на своє робоче місце – у вибій. Макарчука не допустили до роботи й офіційно сповістили про звільнення. За систематичне порушення трудової дисципліни.

 

 

Він здивувався. Обурився. Зажадав документи, що свідчать про “систематичне порушення”. Адже доган йому не оголошували, письмових пояснень не вимагали, жодних наказів про дисциплінарні стягнення він не читав і не розписувався, що ознайомлений.

У наданні документів йому відмовили. Тож Богдан зареєстрував письмову заяву з вимогою надати йому підтверджувальні документи. А коли знову відмовили – викликав поліцію.

Аж тоді з’ясувалося, що Макарчуку – явно заднім числом – оголосили дві догани: у квітні і у липні. Він про них навіть не здогадувався. Підробили службові документи? Не побоялися навіть кримінальної відповідальності – так хотіли швидше здихатися бунтівного профватажка.

Звільняючи неугодного, порушили й іншу вимогу Кодексу законів про працю – обов’язкове погодження дисциплінарних стягнень і звільнення з профкомом організації, куди входить Макарчук.

 

 

Одне слово, у суді Макарчук доведе, що його звільнили незаконно, суд поновить його на роботі і зобов’яже підприємство відшкодувати йому вимушений прогул – сплатити зарплатню за весь період після звільнення.

Питається: навіщо ж директору “Бужанської” Руслану Шатковському такий геморой?

Варіант відповіді: керівництву ДП настільки заважає незалежний профлідер, що воно ладне прикрити Шатковського, але показово провчити лідера протестувальників.

До честі працівників “Бужанської”, вони готові обстоювати свого товариша. Дізнавшися про його раптове звільнення, хотіли не спускатися в шахту. Знову ж таки на знак протесту.

Макарчук попросив їх стати до роботи й запевнив, що на роботі поновиться.

Однак завтра на “Бужанській”, як прогнозує РАДАР, усе ж таки буде двіж. Адмінтиск тут не спрацьовує, перевірено!

Ось перша реакція гірників на сьогоднішню подію:

 

Цей документ піде до адресатів завтра вранці

 

РАДАР бажає Макарчуку якнайшвидшої перемоги.

Цікаво, чи виявлять солідарність із “Незалежною” (так тепер називається первинка на “Бужанській”) інші шахтарські профспілки Нововолинська?

 

Наталя Камишникова

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

21 Коментар "Звільнили голову незалежної первинки на “Бужанській”. Звільнили тупо й незаконно"

повідомляти

editor
1 рік 11 місяців тому

Додала звернення до владців.

Шахтар
1 рік 11 місяців тому

Звільнили правильно за саботаж.І якщо його поновлять Зоріну і його юристам ганьба.

editor
1 рік 11 місяців тому

Зоріну і його юристам за таке ганьба вже. “Генерали” ВолиньБЕЗвугілля приходять і йдуть, а чим думають заступники? Макарчука однозначно люди не здадуть.

шах
1 рік 11 місяців тому

Давно треба було вигнати. Порплиця і Макарчук – два баламута. Дограються, що з їх добиччю закриють ту шахту к бісовій матері.

editor
1 рік 11 місяців тому

Порплиця взагалі-то юрист, а за видобуток вугілля на “Бужанській” відповідає дирекція.

Як іти по Винниченка
1 рік 11 місяців тому

Велика помилка, що не заадресували листа іще й на ГПУ або хоча б на В-Волинську міжрайонну прокуратуру. Слухайте, а директор “Бужанської” Р. Шатковський це не той, що побудував магазина на території садочка № 1 по вул. Маяковського, 14? Де ще продають горілку, алкогольні бовтанки й пиво. Як іти по Винниченка вниз – до пов. на шахту-3, справа. Між іншим, там змінили й поштову адресу, щоб напустити туману. Очевидно, ц е зробила нововолинська міська рада.

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 11 місяців тому

Саме так і буде – поновлять згідно законодавства. Богдан боєць!

ГІсть 22
1 рік 11 місяців тому

Шановна, з яких пір Порплиця начальник юридичного відділу ДП “Волиньвугілля”?

editor
1 рік 11 місяців тому

Так, Порплиця звільнився – з власної ініціативи. Перед тим успішно поновився на роботі й отримав через суд компенсацію за вимушений прогул.

Гість
1 рік 11 місяців тому

Це не директор не хотів, щоб шахтарі не виїзждали, а Макарчук загнав так звану козу в кліть і там забурив її. Тим самим заблокавав виїзд з 1-ї зміни і не пускав 2-у зміну в шахту. А вже звільнений з ДП Порплиця його вмовляв, щоб він цього неробив. Це пряме порушення правил техніки безпеки . А за це судять, а не жертву фашизму роблять.

небайдужий
1 рік 11 місяців тому

чому про козу нічого не пишете?

патрон
1 рік 11 місяців тому

щодо Макарчука , то хлопець себе відчув БОГОМ на шахті.

editor
1 рік 11 місяців тому

А от деякі інші на шахті сьогодні і вчора явно почувались ІУДАМИ.

editor
1 рік 11 місяців тому

в наступному матеріалі буде і про “козу”.

editor
1 рік 11 місяців тому

Анатолий Андросюк: так всіх, кому не подобається працювати за копійки, – під скорочення, закупимо вугілля Ротердам+, слава Рошен!

Вероніка Гурська
1 рік 11 місяців тому
Ну по перше Макарчук самовільно загнав “козу” (вагонетка без передніх і задніх бортів) в кліть, чим блокував виїзд людей з шахти – спуск другої зміни, виїзд першої. Він з шахти не виїздив і в шахту нікого не впускав а це вже є аварійна ситуація, загроза безпеки людей. за таке треба садити в тюрьму і надовго!!!!!!!!!!!!! По друге насамперед він Гроз, а вже потім незаконний голова профспілки яким себе вважає ( рішенням Ради голів, відповідно до якого Богдан Макарчук і Віктор Порплиця виключені з профспілки. Поки суд не постановить відмінити це рішення, воно є законним, тому ці люди не є легітимними… Читати далі »
editor
1 рік 11 місяців тому

з приводу профспілки – все законно, про це напишу окремо.
Щодо тюрми – у Новіку туди не сів жоден махровий корупціонер чи крадій вугілля.
Затримка у виплаті заробітку – це теж кримінал.

Слава
1 рік 11 місяців тому

Да **** ***** треба тому **** директору, **** і в ліс!

вова
1 рік 11 місяців тому

Нафіг позакривати ті шахти і буде спокій,вугілля ніфіга не дають а гроші крадуть вагонами

стефан
1 рік 11 місяців тому

Достал цей Мак…. треба запитати патріота навіще коза – це зле.

editor
1 рік 11 місяців тому

буде вам про “козу”, буде. Що за “коза”, якої такої породи і чому Богдан змушений був вдатися до крайнощів.

wpDiscuz