Учора перша зміна “Бужанської” заявляла, що не виїде з лави на знак протесту.

Сьогодні перша зміна не хотіла спускатись у вибій – знову ж таки на знак протесту!

Що відбувається на підприємстві?

11 липня підземні працівники шахти “Бужанська” (перша зміна) хотіли виїхати на-гора трохи раніше, аби взяти участь у зборах першої та другої змін із наболілих питань: заборгована зарплатня, умови праці, брак найнеобхіднішого.

Та їх за вказівкою директора Шатковського з шахти раніше графіка не випускали. Тоді вони вирішили взагалі не виїздити з лави – на знак незгоди з адміністративним тиском.

На шахту якраз нагодився колишній  начальник юридичного відділу ДП “Волиньвугілля” Віктор Порплиця. Скориставшися шахтним телефоном, він зумів переконати робітників, аби вони піднялися на поверхню. Вирішили провести збори в інший день.

Це було вчора. А сьогодні вранці, приїхавши на “Бужанську”, голова незалежної профспілкової первинки Богдан Макарчук не зміг потрапити на своє робоче місце – у вибій. Макарчука не допустили до роботи й офіційно сповістили про звільнення. За систематичне порушення трудової дисципліни.

 

 

Він здивувався. Обурився. Зажадав документи, що свідчать про “систематичне порушення”. Адже доган йому не оголошували, письмових пояснень не вимагали, жодних наказів про дисциплінарні стягнення він не читав і не розписувався, що ознайомлений.

У наданні документів йому відмовили. Тож Богдан зареєстрував письмову заяву з вимогою надати йому підтверджувальні документи. А коли знову відмовили – викликав поліцію.

Аж тоді з’ясувалося, що Макарчуку – явно заднім числом – оголосили дві догани: у квітні і у липні. Він про них навіть не здогадувався. Підробили службові документи? Не побоялися навіть кримінальної відповідальності – так хотіли швидше здихатися бунтівного профватажка.

Звільняючи неугодного, порушили й іншу вимогу Кодексу законів про працю – обов’язкове погодження дисциплінарних стягнень і звільнення з профкомом організації, куди входить Макарчук.

 

 

Одне слово, у суді Макарчук доведе, що його звільнили незаконно, суд поновить його на роботі і зобов’яже підприємство відшкодувати йому вимушений прогул – сплатити зарплатню за весь період після звільнення.

Питається: навіщо ж директору “Бужанської” Руслану Шатковському такий геморой?

Варіант відповіді: керівництву ДП настільки заважає незалежний профлідер, що воно ладне прикрити Шатковського, але показово провчити лідера протестувальників.

До честі працівників “Бужанської”, вони готові обстоювати свого товариша. Дізнавшися про його раптове звільнення, хотіли не спускатися в шахту. Знову ж таки на знак протесту.

Макарчук попросив їх стати до роботи й запевнив, що на роботі поновиться.

Однак завтра на “Бужанській”, як прогнозує РАДАР, усе ж таки буде двіж. Адмінтиск тут не спрацьовує, перевірено!

Ось перша реакція гірників на сьогоднішню подію:

 

Цей документ піде до адресатів завтра вранці

 

РАДАР бажає Макарчуку якнайшвидшої перемоги.

Цікаво, чи виявлять солідарність із “Незалежною” (так тепер називається первинка на “Бужанській”) інші шахтарські профспілки Нововолинська?

 

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: