Ніяк не розпочне свій судовий спір із виконкомом Нововолинської міської ради, міською лікарнею та міським головою Б.Карпусом пан А.Сторонський – колишній секретар ради і перший заступник міського голови, а згодом – директор КП “Нововолинська центральна міська лікарня”.

Він оскаржує звільнення з керівної посади в лікарні, та досі не спромігся усунути недоліки у позовній заяві.

Іваничівський районний суд Волинської області спочатку залишив позов без руху, надавши позивачу можливість допрацювати заяву. А оце днями взагалі повернув йому позов.

Тобто якщо Андрій Миронович не перехоче судитися, то йому доведеться почати все заново.

Нагадаємо: 18 березня Андрій Сторонський звернувся в Нововолинський міський суд. Суддя Ушаков узяв самовідвід, суддя Василюк хворів, суддя Ференс-Піжук перебувала у відпустці.

В.о. голови суду Микола Ушаков передав справу на розгляд Іваничівського районного суду. 

 

Іваничі, районний суд

 

Суддя Малюшевська І.Є. ухвалою від 5 квітня залишила позовну заяву Сторонського  А.М. без руху, надавши 10 днів для усунення недоліків. Бо…

у порушення вимог ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач не вказав його ж номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси чи адреси електронної пошти; не зазначено ціни позову, а також відсутній обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, зокрема щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Додатки, додані заявником до позову, не засвідчені у встановленому законом порядку.

До позовної заяви було додано неналежної якості фотокопію довідки про доходи позивача. Окрім того, позивачем не сплачено судовий збір, що справляється за подання заяв даної категорії.

13 квітня позивач надав суду 4 примірники виправлених додатків.. Подав клопотання про відстрочення сплати судового збору. І виклав письмово свою думку щодо залишення його позовної заяви без руху.

А 19 квітня суддя І.Малюшевська постановила:

заяву А.Сторонського  вважати неподаною і повернути позивачу.

Це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо врешті-решт заявник виконає вимоги ЦПК. 

 

Адміністрація Нововолинської міської лікарні – тут

 

Не будемо переповідати всі аргументи судді – їх багато. Якщо коротко, то позивач наполягав на задоволенні 7 вимог.

1. Визнати незаконним та скасувати рішення виконкому Нововолинської міської ради №73 від 03.03.2021 року «Про звільнення тимчасово виконуючого обов`язки директора Комунального некомерційного підприємства «Нововолинська центральна міська лікарня» Сторонського А.М.».

2. Визнати незаконним та скасувати розпорядження Нововолинського міського голови Карпуса Б.С. №61-ро від 03.03.2021 року «Про звільнення Сторонського А.М.».

3. Поновити Сторонського А.М. на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора комунального некомерційного підприємства «Нововолинська центральна міська лікарня». Допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення на посаді.

4. Поновити дію строкового трудового договору, укладеного між Нововолинською міською радою та Сторонським А.М. із дати звільнення, а саме з 04.03.2021 року.

5. Стягнути з комунального некомерційного підприємства «Нововолинська центральна міська лікарня» суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Допустити до негайного виконання рішення в частині стягнення середнього заробітку за один місяць.  

6. Стягнути з виконавчого комітету Нововолинської міської ради та Нововолинського міського голови по 5000 грн. моральної шкоди, а всього 10000 (десять тисяч) грн.

7. Стягнути з виконавчого комітету Нововолинської міської ради та Нововолинського міського голови по 5000 грн. витрат на правову допомогу, а всього – 10000 (десять тисяч) грн.

За дві з цих вимог (а саме №3 і №4) закон звільняє позивача від сплати судового збору, а от інші треба було оплатити.

Екс-чиновник просив про відстрочення сплати збору, посилаючись на скрутне матеріальне становище.

 

На конкурсній комісії у березні

 

Клопотання обґрунтоване тим, що на даний момент позивач є безробітним, отримує допомогу від державної служби зайнятості та знаходиться у скрутному матеріальному становищі, тому просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у справі, бо вимога про сплату судового збору фактично позбавляє його можливості захистити свої права шляхом звернення до суду.

До вказаного клопотання позивачем додано належним чином засвідчену копію Довідки Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості № 527/26/3 від 08.04.2021 року, з якої вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Нововолинській міській філії Волинського обласного центру зайнятості з 16 березня 2021 року.

Однак позивач не надав ані довідки про свої доходи, ані відомостей про розмір допомоги з безробіття чи про призначення державної допомоги його родині як малозабезпеченій. Тому суд не мав змоги оцінити його майновий стан.

Саме через те, що п.Сторонський так і не сплатив судовий збір за більшість вимог, заяву  йому повернуто.

Чи оскаржить він цю ухвалу п.Малюшевської в апеляційному суді, де теж потрібно сплатити судовий збір? А може, все ж таки знову піде у суд першої інстанції, але вже сплативши всю належну суму?

Зрозуміло одне, шановні: ви всі – заможні люди порівняно з Андрієм Мироновичем. А в нього скрута, сам сказав.

СередньоДЕННИЙ заробіток пана Сторонського на посаді директора лікарні становив 1459, 5 грн. 

Згідно з декларацією про доходи за січень, лютий і три дні березня 2021 р. його сумарна зарплатня становила 70 523 грн. Тобто майже 34 тисячі на місяць.

Його особисті заощадження – 20 тис. доларів готівкою. Є й вклади у “Приватбанку” –  9 рахунків на ім’я Сторонського А.М.

Адвокатам він має сплатити чи вже сплатив 10 тис. грн

Коротше, бідний аж синій 🙂

 

 

Більшість фото зробив В.Грабовський

Прочитав сам? Поділись з іншими: