Із самого ранку вирують пристрасті на першій нововолинській шахті.

Там уже побували сьогодні представник міністерства, новий директор у супроводі наряду поліції, а також  представники ОБСЄ в Україні.

Ще там побував РАДАР і вивіз звідти купу сильних вражень.

12 жовтня наказом по міністерству енергетики на ДП “Шахта №1 Нововолинська” призначили директором Бара Григорія Ігоровича.

Йому трохи за 30. Мати пана Бара – головний спеціаліст у відділі охорони праці в Міненерго. Сам він теж певний час там працював, але повернувся в Нововолинськ, де трудився у гірничорятувальному загоні й на шахті “Бужанська”. А його тесть – колишній гендиректор “Волиньвугілля” Іван Костик.

Одне слово, молодий чоловік наміряється робити серйозну кар’єру.

 

 

– Та роби кар’єру, піднімайся на здоров’я, але не тут, не на шахті, якій лишилося рік-півтора. Нас влаштовує теперішній директор – Андрій Пилипюк. Із ним ми всі маємо роботу, вчасно отримуємо платню і хочемо, щоб так було надалі.

Усі ці раптові кадрові зміни, обшуки на шахті, пропихання свого на керівну посаду – сценарій рейдерського захоплення держпідприємства. Колектив не пустить Бара на шахту! – заявили учасники шахтарських зборів.

 

 

– Наш директор із 12 жовтня на лікарняному. Того ж таки 12 жовтня призначили Бара. Виходить, в один день на шахті було два директори! І звільнили людину, яка хворіє. Це грубі порушення трудового законодавства!

– Наказ виданий 11 жовтня, Бар директором із 12-го, а ви його представляєте тільки зараз. Де ж він був цілих 5 днів? Прогуляв! Якщо я день прогуляю, мене одразу звільнять! А він – аж 5 днів! – вигукнув хтось із робітників.

Начальник департаменту реструктуризації Павло Кужель намагався нагадати протестувальникам, що це державне підприємство і кадрові рішення ухвалює міністерство. Однак шахтарі лишались непохитними: Бар не пройде!

Із їхніх слів, він уже двічі за минулий тиждень навідався на шахту. 13 жовтня – навіть у супроводі поліції, як і сьогодні.

 

 

Обіцяв і робітникам, і профспілковим лідерам, що відмовиться від посади, якщо побачить: колектив проти нього.

Колектив – проти! Однак і сьогодні пан Бар не знайшов нічого розумнішого, як після невдалого спілкування з колективом поїхати по наряд поліції…

Однак у кабінет директора його все ж таки не пустили.

Поліцейські пропонували гірникам: “Та дайте йому хоч якийсь кабінет, хай собі сидить”.

Не дали.

 

 

На бунтівну шахту терміново прибула команда нардепа Гузя: виконавчий директор фонду Ігоря Гузя “Прибужжя” Борис Карпус і депутати Нововолинської міськради Володимир Шаповал, Валерій Мних.

Вони й вручать народному депутату звернення трудового колективу.

 

 

Прибули і троє представників ОБСЄ, які прозвітують у Раду Європи про порушення законності, допущені Міненерго.

 

 

38 гірників, які гасять штреки, після бурхливих дебатів із Баром та поліцією спустились у вибій.

І пообіцяли не виїздити звідти, аж поки міністр не скасує наказів про звільнення Пилипюка і призначення Бара.

Станом на зараз протестувальники лишаються під землею.

 

 

ДОПОВНЕНО!

Як повідомив РАДАРУ о 16.15 голова МО НПГУ Анатолій Мухомеджанов, гірники вже виїхали на-гора, провівши попереджувальну акцію громадянської непокори.

Чекають на реакцію міністра.

Завтра готові продовжити підземний протест – аж до голодування в лаві.

 

 

Фоторепортаж – працівники першої шахти Василь і Віталій

Текст – Наталя Камишникова

ВІДЕО БУДЕ ВВЕЧЕРІ!

У ТЕМУ:

Перша шахта – проти призначення нового директора

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: