Хроніки життя однієї ковбані

4 1750

Я вже писав про цю ковбаню 2-3 роки тому. Думав, на тому край, але…

Незнищенна і непереможна, вона приносить немалі прибутки нашим місцевим владцям (як сотні і тисячі інших ямег щороку – по всьому Нововолинську).

А знаходиться на перехресті вулиць Нововолинської та Дружби, біля олійно-жирового комбінату.

 

Почалося все у 2013 році, коли після літнього ямкового ремонту яма та не пережила зиму. І місцева влада вирішила відремонтувати її.

Сталося це у середині січня (!).

 

 

А потім щоліта – у самий розпал ямкових хапань бюджетних коштів у 2014, 2015 та 2016 роках – клята ковбаня ремонтувалась іще ТРИЧІ!

Скільки закопали в неї коштів платників податків Нововолинська, хто й коли підписував акти виконаних робіт – того не скажу. Знаю тільки, що яма завжди після ремонтів поверталася до свого первісного вигляду, ніколи не доживаючи у заасфальтованому стані до весни. Мабуть, так і було задумано місцевими ремонтувальниками, бо дно ями явно всипане золотими самородками.

У червні 2017-го з’явилася сяка-така надія. Обласні шляховики-ремонтники пригнали з Луцька «машину-хобот» і заходилися «лікувати» ковбаню за шведською технологією.

 

Так звана шведська технологія

 

Задували у неї відсів зі смолою.

Яма зникла.

 

 

А заступник міського голови В.Рожелюк видав крилату фразу, що мовляв, після такого способу ремонту шляхове полотно «довго стоїть».

Дозвольте не погодитися. Можливо, у Швеції ці ремонти і є ефективними, але не в нас. Я не повірив – і як у воду дивився. Цієї осені після дощів на поверхні колишньої ями, ліквідованої із застосуванням закордонних технологій, з’явилися тріщинки і віспинки. Потім – ямки, а тріщини розповзлись.

 

 

Очевидно, що у чергові ямкові «жнива» літа-2018 ковбаню знову засіватимуть грішми з каси міської громади.

А що? Ці кошти не з власної ж кишені «заслуженого господарника», міського голови Нововолинська В.Сапожнікова! А з нашої з вами. Чи йому звикати…

Б’юсь об заклад, що ковбаня та ще задовго до весни відновить свої попередні функції.

Всі фото зробив із однієї точки.

 

Анатолій БІДЗЮРА

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
4 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Житель міста
4 років тому

Зробіть фото цього місця з того ж самого ракурсу як на останньому фото, з періодичністю в один місяць аж до самого літа, ну а потім зіскайнуйте документи хто та за скільки буде робити той ремонт, ну і далі знову робіть теж саме якщо на тому місці знову буде з’являтися яма…
Так, буде трошки роботи (раз в місяць сфотографувати), але громаді потім буде вагома причина з усіма доказами змусити керівництво міста відмовитись від послуг того підрядника.

Людмила Шаповал
4 років тому
Відповісти  Житель міста

Тих фото підрядників було вже, напевно, сотні по різних вулицях, а толку нуль. Називається – ви пишіть, а ми будемо робити своє(((((((((((((((((

Фея
4 років тому
Відповісти  Людмила Шаповал

Ця технологія, насправді, досить непогана і надійна. Там багато відходів-камінчиків, які потім потрібно змішати, як залишки. Але ями латаються досить надійно. Доводилось бачити вже залатані, які стоять по кілька років і не розвалюються. Та і ремонтники мені пояснювали, що коли все зробити на совість і по технології, то результат буде хороший. Тут одне із двох: або халтуру зробили, або ця технологія латання конкретно до цієї ями не підходить з якихось причин.

Роса
4 років тому

Там же приймальня нардЄпа, що не може дорогу зробити ?