Я вже писав про цю ковбаню 2-3 роки тому. Думав, на тому край, але…

Незнищенна і непереможна, вона приносить немалі прибутки нашим місцевим владцям (як сотні і тисячі інших ямег щороку – по всьому Нововолинську).

А знаходиться на перехресті вулиць Нововолинської та Дружби, біля олійно-жирового комбінату.

 

Почалося все у 2013 році, коли після літнього ямкового ремонту яма та не пережила зиму. І місцева влада вирішила відремонтувати її.

Сталося це у середині січня (!).

 

 

А потім щоліта – у самий розпал ямкових хапань бюджетних коштів у 2014, 2015 та 2016 роках – клята ковбаня ремонтувалась іще ТРИЧІ!

Скільки закопали в неї коштів платників податків Нововолинська, хто й коли підписував акти виконаних робіт – того не скажу. Знаю тільки, що яма завжди після ремонтів поверталася до свого первісного вигляду, ніколи не доживаючи у заасфальтованому стані до весни. Мабуть, так і було задумано місцевими ремонтувальниками, бо дно ями явно всипане золотими самородками.

У червні 2017-го з’явилася сяка-така надія. Обласні шляховики-ремонтники пригнали з Луцька «машину-хобот» і заходилися «лікувати» ковбаню за шведською технологією.

 

Так звана шведська технологія

 

Задували у неї відсів зі смолою.

Яма зникла.

 

 

А заступник міського голови В.Рожелюк видав крилату фразу, що мовляв, після такого способу ремонту шляхове полотно «довго стоїть».

Дозвольте не погодитися. Можливо, у Швеції ці ремонти і є ефективними, але не в нас. Я не повірив – і як у воду дивився. Цієї осені після дощів на поверхні колишньої ями, ліквідованої із застосуванням закордонних технологій, з’явилися тріщинки і віспинки. Потім – ямки, а тріщини розповзлись.

 

 

Очевидно, що у чергові ямкові «жнива» літа-2018 ковбаню знову засіватимуть грішми з каси міської громади.

А що? Ці кошти не з власної ж кишені «заслуженого господарника», міського голови Нововолинська В.Сапожнікова! А з нашої з вами. Чи йому звикати…

Б’юсь об заклад, що ковбаня та ще задовго до весни відновить свої попередні функції.

Всі фото зробив із однієї точки.

 

Анатолій БІДЗЮРА

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: