Добротна будівля, де навчали спочатку робітників, а тоді  – студентів, перетворюється на доходний дім. Із державної власності вона тихцем перейшла у приватну…

Нововолинці все ще називають цю будівлю УКК (навчально-курсовий комбінат). Раніше вона була власністю ДП “Волиньвугілля”.

Кілька років тому тодішній гендиректор “ВВ” Анатолій Заболотній устиг продати триповерхівку – чи то Київському інституту міжнародної економіки і підприємництва, філія якого діяла в Нововолинську, чи то особисто ректору цього вишу Анатолію Малашенку.

Продав, кажуть, недорого – за мільйон гривень. У такий спосіб гасив заборгованість держпідприємства різним структурам. Це не врятувало “Волиньвугілля”, нині воно – фактично банкрут.

Триповерхова споруда – у центрі Нововолинська, між колишнім Будинком побуту й олійно-жировим комбінатом. Земельна ділянка, гаражі біля УКК теж були власністю “Волиньвугілля”.

Невдовзі філія КІМЕП тихо закрилася. Не витримала конкуренції з філією Тернопільської академії чи не пройшла акредитації. Шикарне приміщення на проспекті Дружби спорожніло. Нікому не треба?..

На першому поверсі різні фірми й раніше орендували кімнати. А от у гарно відремонтованих залах і кабінетах філії вишу довго стояла тиша.

Аж ось ідемо ми з Анатолієм Бідзюрою – і бачимо…

 

 

Тепер тут гуртівня приватного підприємця. Продають серветки, рушники, туалетний папір тощо. Центральне опалення вимкнене.

ОК, гуртівня на першому поверсі, а на другому? а на третьому? Що там?

І хто сьогодні є власником будівлі?

Запит на інформацію РАДАР надіслав у міськраду, далі буде…

Хтось там на круглих столах заявляв, що для неповносправних дітей у Нововолинську немає вільних приміщень? Чиновники, підніміть свої п’яті точки, визирніть у вікно, пройдіться містом!

РАДАР запевняє: вільних приміщень у Нововолинську навалом. І про їхнє використання влада з власниками давно могла б домовитись. Якби хотіла.

Але так виглядає, що в нас не “батьки міста”, а батьки своєї великої кишені.

 

Наталя Камишникова

Фото – Анатолій Бідзюра

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: