У Львові 4-річний хлопчик під час прогулянки в дитсадку знайшов шприц, почав із ним гратись і випадково вколовся.

Шприц одразу ж занесли у центр СНІДу, де виявили: кров у шприці є ВІЛ-позитивною.

Зараз Максим проходить терапію від ВІЛ-інфекції.

Про це повідомляє 24 канал.

– П’є таблетки від ВІЛу. Це важко і для нього, і для нас, морально важко. Не догледіли територію дитячого садочка, – розповіла мати Максима Світлана.

Шприц висів на плющі, що оповив огорожу садка на вул. Комарова, біля нього вихователька й побачила хлопчика з небезпечною забавкою.

 – Я пішла за ним, викликала заступника вихователя, вона забрала цей шприц і тоді оглянула Максимові ручки. Потім ми покликали медсестру, – розповіла вихователька молодшої групи Оксана Місяйло.

Медсестра промила руки хлопчика проточною водою і виявила прокол. Адміністрація садочка одразу ж повідомила батьків. Шприц занесли у Львівський центр боротьби зі СНІДом. І хоча шприц із інфекцією, наразі результат аналізу крові Максима не підтвердив, що він інфікований. Однак це може проявитися згодом.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kbhkA7bfqlM[/youtube]

 

Окрім ВІЛу, дитині може загрожувати й гепатит С. Великі шанси не захворіти будуть лише тоді, якщо батьки в перші години звернуться до фахівців і дитині пропишуть терапію.

 – 28 днів дитина п’є терапію, ми її в подальшому обстежуємо, робимо повторні аналізи через 3 місяці, півроку, остаточний результат через 12 місяців, – розповіла лікар Львівського центру СНІДу Людмила Бережна.

Упродовж останніх 9 місяців аж 12 дітей вкололись інфікованими шприцами в дошкільних закладах і на дитмайданчиках Львова.

Двірник Максимового дитсадка написав заяву на звільнення. Директор же запевняє, що він виконував роботу фахово. До того ж, садок охороняють.

– У нічний час у будівлі завжди є сторожі, але ймовірність того, що при такій низькій огорожі хтось може проникнути на територію, звичайно, є, – зазначила директор школи-садка Оксана Козій.

У районі, де розташований дитсадок, шприц – не дивина. Мешканці сусіднього будинку розповіли, що не раз знаходили шприци навіть у поштових скриньках.

Директор садка уже повідомила поліцію, а в закладі скликали екстрені збори. Батьки хочуть встановити кнопку тривоги або камери спостереження.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: